Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Южно-Український енергокомплекс: рік 2019 – рядок в історію
AA

Южно-Український енергокомплекс: рік 2019 – рядок в історію

 

 

За плечима залишається ще один складний, але успішний для южно-українських енергетиків рік. Про те, яким він був, розповість перелік головних подій та досягнень колективу.

 

 

6 березня енергоблок №2 Южно-Української АЕС виведено на рівень теплової потужності 3045 МВт, що відповідає 101,5% проектної потужності. Специфікою цієї модифікації була «змішана» активна зона, до складу якої входять тепловиділяючі збірки компаній «Westinghouse» і «ТВЕЛ». 45 надпроектних теплових мегават потужності дозволяють отримати близько 15 додаткових електричних мегават з енергоблока.

 

8 квітня - головний інженер ЮУАЕС Микола Феофентов став одним з лауреатів Державної премії України в галузі науки та техніки 2018 року. Премію присуджено за роботу «Розробка та впровадження конденсаторів парових турбін атомних електростанцій».

 

17 квітня - колектив Южно-Українського енергокомплексу став призером Національного конкурсу «Благодійна Україна-2018». Це вже друга нагорода, здобута колективом енергокомплексу за надання благодійної допомоги літнім людям в рамках довгострокової акції «Ветеран».

 

 

Квітень, вересень  - на енергоблоках №2 і №3 відповідно проведено функціональні випробування перевантажувального контейнера компанії Нoltec. Робота передбачена програмою впровадження технології Нoltec для зберігання відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) у централізованому сховищі ВЯП (ЦСВЯП), яке споруджують на території зони відчуження Чорнобильської АЕС. Результат випробувань: обладнання відповідає проектній документації та сумісне з обладнанням АЕС.

 

 

Червень – у процесі планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №2 модернізовано перевантажувальну машину - оновлено її систему управління. Реконструкцію виконано в рамках програми розширення експлуатації ядерного палива Westinghouse, а також впровадження технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом з застосуванням контейнерів компанії HOLTEC.

 

 

Жовтень - ЮУАЕС ввела в дослідну експлуатацію модифіковану перевантажувальну машину енергоблока №1. Під час планово-попереджувального ремонту тут було проведено заміну апаратно-програмного комплексу системи керування. У результаті завантаження активної зони першого «мільйонника» паливними збірками та відвантаження відпрацьованого ядерного палива з басейну витримки було виконано вже за допомогою оновленої перевантажувальної машини.

 

 

30 вересня - 31 жовтня - у зоні спостереження ЮУАЕС завершено активну фазу процесу громадських слухань з питань обґрунтування безпеки продовження строку експлуатації енергоблока №3 та можливого впливу на навколишнє середовище. Загальна кількість зареєстрованих учасників склала 1315 осіб. 118 з них представляли 16 громадських організацій.

 

 

Листопад - на енергоблоці №3 ЮУАЕС реалізовано унікальну для українських атомних електростанцій роботу - очищення маслосистеми турбіни від внутрішніх відкладень, що призводили до прискореної деградації мастильних матеріалів. Очищення маслосистеми дозволить южноукраїнським атомникам вирішити проблему якості вогнетривкої рідини в системі змащування турбіни і турбоживильних насосів.

 

Листопад - на енергоблоці №3 ЮУАЕС завершено заміну конденсатора турбіни. Це була одна з основних робіт, які визначали тривалість ремонтної кампанії, на її виконання передбачалось 170 діб. Заміна конденсатора сприятиме підвищенню ефективності роботи енергоблока №3 ЮУАЕС в цілому. Це був один з важливих кроків на шляху до продовження строку його експлуатації. Вперше в Україні замінено конденсатор на швидкохідній турбіні.

 

Під час планового ремонту енергоблока №3 ЮУАЕС паралельно з заміною конденсатора турбіни К-1000-60/3000 виконано унікальну роботу – заміну трубного пучка конденсаторів турбоживильних насосів рядів А і Б. Трубки, що були виготовлені з мідно-нікелевого сплаву, замінили на нержавіючі, що сприятиме підвищенню якості циркуляційної води.  

 

 

Ще один важливий захід цьогорічного планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №3 ЮУАЕС – заміна обладнання системи нормальної експлуатації, важливої для безпеки реакторного відділення. Виконана в найкоротші строки, ця робота дозволила привести зазначене устаткування до сучасного рівня безпеки.

 

 

 

Березень-листопад – загальна тривалість планово-попереджувальних ремонтів на трьох енергоблоках ЮУАЕС замість 358 запланованих склала 326,17 доби. За рахунок оптимізації строків ремонтних і реконструктивних робіт, відповідального та сумлінного ставлення персоналу до їх виконання річну ремонтну кампанію  вдалося скоротити на 31,83 доби.

 

18-22 листопада – на ЮУАЕС відбулось комплексне інспекційне обстеження готовності енергоблока №3 до експлуатації в надпроєктний строк. Інспекційне обстеження енергоблоків, які готують до роботи у надпроєктний строк, передбачене ядерним законодавством України. Це обов’язковий крок на шляху до отримання права на довгострокову експлуатацію ядерної установки.

 

 

17 грудня в Южноукраїнську пройшли громадські слухання з питання продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЮУАЕС. Організатором заходу була Державна інспекція ядерного регулювання України. Участь у громадських слуханнях взяли 874 особи. Із них 111 - представники громадських організацій та та ЗМІ.

 

 

23 грудня - на засіданні Колегії Держатомрегулювання одноголосно прийнято рішення затвердити Висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №3 ЮУ АЕС, визнати обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблока, встановити дату наступної періодичної переоцінки безпеки цього енергоблока – 10 лютого 2030 року. 

 

 

26 грудня - Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков офіційно вручив керівнику НАЕК «Енергоатом» Павлу Павлишину ліцензію на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки енергоблока №3 Южно-Української АЕС». ЮУАЕС першою з вітчизняних атомних електростанцій отримала ліцензію на продовження експлуатації енергоблока з реактором-мільйонником до завершення проектного терміну.

 

28 грудня - НАЕК «Енергоатом» отримав дозвіл на промислову експлуатацію палива виробництва компанії Westinghouse на третьому енергоблоці Южно-Української АЕС. Відповідний документ було підписано Державною інспекцією ядерного регулювання України за результатами дослідної експлуатації, що проводилася на енергоблоці №3. Дослідна експлуатація продемонструвала безпечну, надійну та ефективну роботу палива Westinghouse.

 

 

Читайте також

Фахівці управління інформації та громадських зв’язків філії «ВП ПАЕС» продовжують серію дидактичних заходів для дітей

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ПАЕС

5 квітня учні ліцею №4 м Южноукраїнськ корисно та продуктивно провели позаурочний час в інформаційно...