Розвиваємо місто

19.01.2018

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Ми не раз інформували нашу громаду, що в основі низки Програм п’ятирічного Плану розвитку Южноукраїнська покладено вимоги Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України за його Указом від 2015 року.

В ній зокрема вказано, що -  “... особливу увагу потрібно приділити безпеці життя та здоров’я людини, захищеності соціально вразливих верств населення, безпечному стану довкілля і доступу до якісної питної води ”.

Коли ми почали додатково знезаражувати питну воду на вводах в житлові будинки, популісти і демагоги чого тільки не говорили і ще намагаються переконати все місто що –  І вода буде мертвою, і тариф піднімуть, і це зайве витрачання грошей.

Наразі вже 47 будинків міста мають такий важливий захист якості води, як додаткові фільтри, де важливим елементом є загально визнаний у всьому Світі – ультра фіолетова лампа і на тариф це ніяк не впливає, і мертва вода, це зовсім інше.

Не раз провірений різними лабораторіями державного контролю, цей засіб в наших будинках, в залежності від забруднення води, дає її бактеріальне доочищення від 200 до 1000%. Навіть при дотриманні норм, наша вода все одно потребує свого доочищення! Новий засіб робить це якісно і суттєво перевищує мінімальні вимоги СЕС.

Бо як би не намагались наші штатні популісти-демагоги все чорнити, вони мабуть забули, що питну воду ми отримуємо з поверхневих вод Південного. Бугу, де в Первомайську очисні споруди застарілі і нечистоти біжать прямо в річку і далі через 30  кілометрів потрапляють до нашого водозабору.

Мікробіологічні показники безпеки питної води (Наказ МОЗ України від 23.12.1996 р.) встановлює мінімальні межі тільки для окремих видів бактерій. Число бактерій в 1 см3 води КУО/ см3 не більше 100, число бактерій групи кишкових паличок в 1 дм3 води (індекс БГКП) КУО/ дм3 не більше 3, число патогенних бактерій в 1 дм3 води КУО/ дм3  орієнтує на їх відсутність як і число коліфагів в 1 дм3 води.

 

 Аж ось в Миколаєві почали хворіти люди на гепатит «А» і пішли в хід рекомендації – сиру воду з крану не пити. Багато хто там почав возити додому питну воду з магазину і з інших міст. Знаймо здоров’я людини це не іграшка, його за гроші не купиш.

Доречи, Миколаївська Обласна державна адміністрація вже другий рік, як ввела вимогу всім містам області щомісячно звітувати про вжиті заходи по додатковому  доочищенню води в будинках та соціальних об’єктах цих міст.

 Але нашим популістам не потрібні корисні справи. Їх завдання паплюжити все, що вони не вміли робити коли були при владі в нашому місті.

А ще ми щотижнево маємо звітувати в Область, а вони в Київ про те, як ми діємо аби не підвищувати тарифи на житлово-комунальні послуги. Та і тут є декілька популістів в тому числі і серед депутатів міської ради, які виступають проти зниження чи навіть стабілізації тарифів на Ж/К послуги. Це окрема тема, її розглянемо пізніше.

Це дивно, але у перед виборних листівках вони ратували за низькі тарифи. Популісти так ненавидять нинішнє керівництво міста, що ладні йти на будь що, аби йому «насолити». А людям кажуть все підряд, що прийде в їхні голови.

Окрім цього, виконкоми міських рад щомісячно звітують в Область про те, що  зроблено по убезпеченню довкілля від шкідливого впливу відходів. В цьому випадку, як і з доочищенням води нам є що доповісти і їм і громаді нашого міста. Нагадаємо.

В місті вже діє 6 терміналів з модулями відходів, де відбувається накопичення якісно розділених відходів, які не потрапляють в довкілля. За експертною оцінкою, це новітня технологія. Вона має всі шанси до червня, липня бути впровадженою по всьому місту.

Тільки в такий спосіб ми зможемо припинити масове надходження загрозливої суміші відходів в наше довкілля. Сьогодні вся країна в таких звалищах. Та знаймо, наше місто має всі можливості аби вирішити основну ланку цієї проблеми – на звалище піде тільки чиста органіка. Нагадаємо і про таке –

Роздільне поводження з ТПВ, це на багато краще для людей і довкілля ніж спалювання відходів.

Японія (75%) спалює, бо у них брак території і вони для цього скуповують потрібні квоти.

Всі інші бажають більше уваги приділяти попередньому сортуванню. Краще переробляти та утилізувати, а вже вимушений мінімум спалювати і шукати, як і цього уникнути.

Природа так створена, що завжди є вірне рішення, потрібно лише діяти.

В Южноукраїнську таке рішення є. Воно перед Вами.

 

 

Ми реально можемо замість звалищ на органіці наших відходів вирощувати одну з енергетичних рослин і отримувати з цього паливну щепу та гранули. Чому в інших країнах можуть, а ми чим гірші? Наразі в КП ТВКГ йде пошук реалізації таких можливостей виходячи з технологій, які маємо розповсюдити на все місто.

Високо технологічні рішення технології за Програмою «Зелена карта відходів», її  важливий і помітний елемент – модулі відходів мають естетичний вигляд, вони дружелюбні до свого оточення і дають цілу низку позитивних результатів –

Пам’ятаймо, любі матеріальні предмети у вигляді різних виробів, які ми купили чи успадкували, чи нам їх подарували завжди мають свого господаря. Вони зберігались на складі фабрики чи заводу, потім в крамниці, потім вони потрапляють в наш дім, офіс, школу, готель, будь куди і вони нікому не шкодять.

Аж ось ці вироби перестають бути потрібними і їхній шлях дуже простий – сміттєве відро, контейнер, сміттєвоз і загрозливе звалище суміші різних відходів для нас всіх. Аби цьому запобігти, нова технологія за Програмою «Зелена карта відходів» дає такий шанс в простий, доступний і у всьому вигідний спосіб.

Скористаймось цією можливістю, не пожалкуємо. До впровадження на все місто пропонується зразок простого, надійного, не дорогого та всебічно привабливого модуля відходів. Зауважимо, це рішення не має аналогів в України і навіть за її межами.

Це суто бюджетне, не дороге рішення, воно передане на розгляд сесії міської ради.

 

В Южноукраїнську в реалізацію вимог вказаної Стратегії «Україна 2020» за Указом Президента України від 2015 року робиться все, що необхідно для такого відповідального завдання.

Нагадаємо, що і бюджет міста «2018» нам збільшили з огляду на ці здобутки та перспективу продовження цих робіт на благо людини.

Окремо звертаємо увагу мешканців нашого міста та його гостей на відоме явище. Популісти і демагоги, які постійно намагаються шкодити розвитку міста мабуть не знають чи не бажають знати, що розвинені країни в місцях загального користування вже мають безліч роботів. Вони і чергові в готелях, вони і прибиральники, і речі Вам перенесуть, вони вже  виконують безліч різних функцій.

В комунальному середовищі їхніх міст і прилади обліку цих послуг давно працюють, і тарифи на інші послуги у них базуються на новітніх рішеннях науки і техніки. А що нам пропонують «розумники-популісти»? Вчорашній день!

Основні ідеологи їхнього популізму з нашого міста живуть в котеджах, їздять на авто новітніх моделей, користуються всіма благами розвинених країн.

А що вони і їхні поплічники пропонують нам? Суцільний обман. Навіщо? Мабуть їм так легше забезпечувати себе комфортним життям!?  Правда, є над чим замислитись!!

 

      Виконком міської ради Южноукраїнська

 

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛСХЕМА

організації руху розділених відходів в системі нових рішень

по програмі «Зелена карта відходів» з проекту «ГРІН Мап»

Ми пропонуємо ліквідовувати

загрозливі звалища відходів потрібною якістю нових рішень

Від дії технологій роздільного поводження з відходами кожна родина в рік заощаджуватиме 200 – 300 грн. по тарифу вивезення і понад тисячу гривні по тарифу утилізації. Вся громада в рік буде заощаджувати понад 18 мільйонів гривні.

Мабуть лише вже це виправдає виділення бюджетом міста 2,5 мільйонів гривні на повне забезпечення міста новою технологією роздільного поводження з відходами.

В Южноукраїнську вирішують проблему відходів за допомогою нових технологій, це вже реальність і перспектива, яка схвалена громадою міста.

Нові рішення, це життя зі зменшенням тарифу, без брудного довкілля, з низкою інших позитивів. Мешканці підтримують, влада сприяє соціальному рішенню небезпечної проблеми, бізнес може долучитись до цієї вигідної справи. 

Інформація про відходи на запитання журналістів

1. Допустим, житель города отсортирует мусор, куда его нести?

Відповідно до ЗУ «Про відходи» з 1 січня 2018 року забороняється проводити захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів на полігонах. Даними змінами  в законодавстві,  передбачено роздільне сортування побутових відходів з метою його подальшого перероблення та утилізації.

Станом на січень 2018 року в місті Южноукраїнську створені та діють  6  модулів збирання розділених відходів.

Кожен з мешканців може віднести розділені відходи за вказаними адресами:

 • б-р Курчатова, 8 (ЗОШ №1);
 • б-р Шкільний, 3(ЗОШ №2) ;
 • б-р Цвіточний, (ЗОШ №3)5;
 • пр-т Незалежності, 16(ЗОШ №4);
 • б-р Курчатова, 6 (гімназія);
 • б-р Шевченко, 10 (ДКП).

2. Согласно изменениям в законодательстве, предусмотрена сортировка мусора на опасный и неопасный, куда в Южноукраинске сдавать люминисцентные лампы(кроме магазинов, где они преобретены), батарейки и т.д.?

На вказаних майданчиках розташовані контейнери для небезпечних відходів (лампи, батарейки, акумулятори та ін..)

3.  Куда девать стекло, пластик, бумагу и т.д.?

Також, на даних майданчиках передбачені контейнери для інших видів відходів:

 • скло;
 • пластмаса;
 • папір;
 • органічні відходи.

4. Напомните пожалуйста, каков порядок обращения граждан со строительным мусором в Южноукраинске?

В місті Южноукраїнську існує окремий порядок поводження з будівельним сміттям. Існують окремі площадки для складування та подальшого його вивезення перевізником. (КП ЖЕО).

5.Какая ситуация с полигонами бытовых отходов в Южноукраинске? Хватает ли площадей? Каковы планы на этот счет?

Полігон ТПВ засновано ВП ЮУ АЕС та надалі його було передано місту. Знаходиться на балансі КП СКГ. На підприємстві з 2 січня 2018 року видано наказ, яким запроваджено спеціальний режим функціонування полігону. Даний наказ оприлюднений на офіційному сайті міста  Южноукраїнська де кожен мешканець  може ознайомитися  з цим документом. Наказом передбачені заходи щодо поводження з відходами в місті відповідно до нового законодавства. Проводиться комплекс заходів для організації сортування відходів на полігоні з метою подальшої їх реалізації  - як втор сировини, утилізації – як небезпечні відходи та захоронення – як органічні відходи. Готуються відповідні звернення до депутатського корпусу щодо виділення додаткових коштів з міського бюджету  для стабільної організації роботи  на полігоні ТПВ відповідно до вимог законодавства.

6. Как обстоит дело с переработкой мусора в Южноукраинске? Какие планы существуют?

Перероблені відходи передаються за логістикою їх попиту. При впровадження засобів роздільного поводження з відходами можливо перероблювати їх певну частку.

7. Если существуют пункты сортировки мусора в городе, то куда с них транспортируется отсортированный мусор и каков его дальнейший путь?

В пункті №6 дана вичерпна відповідь на це питання.

8. Какими должны быть действия рядового южноукраинца, как он должен обращаться с мусором, для того чтобы чувствовать себя чистым перед законом и не быть оштрафованным?

Він має підтримати звернення стосовно закриття сміттєпроводів в житлових будинках, які будуть закриті після того, як міська рада виділить близько 2,5 млн. гривень на встановлення біля житлових будинків модулів для розділених відходів. Орієнтовно квітень-червень 2018 року.

9. Какие расходы понесет город в связи с изменением правил обращения с отходами, необходимостью сортировки?

Витрати на встановлення модулів для розділених відходів, придбання спеціальних контейнерів та спецтехніки (автотранспорт) орієнтовано становить 2500,0 тис.грн. Ведеться робота по розрахунку витрат на облаштування пункту сортування відходів на діючому полігоні ТПВ та підготовники його до реалізації.

10. Можно ли экономить и зарабатывать на мусоре?

      Сортування відходів дає змогу зменшити економічне навантаження на бюджет сім’ї.

11. Поднятие тарифов за несортированный мусор предусмотрено или нет?

При впровадженні засобів роздільного поводження з відходами за Програмою «Зелена карта відходів» тариф зменшується в середньому в 6-8 разів.

12. Есть ли практика сортирования мусора в нашем городе, в соседних населенных пунктах, области?

Практика сортування відходів в нашому місті запроваджена близько 10 років, яка нажаль немала подальшого розвитку. Сьогодні дія програми відновлена. В сусідніх містах та Миколаївській області практика сортування відходів відсутня.

13. Какой срок дают на то, чтобы перейти на новые правила обращения с отходами?

Дія Закону «Про відходи»  розпочалася з 2 січня 2018 року. Нажаль під нормативні акти до даного Закону на сьогоднішній день не розроблені, а виконання умов Закону ніким не відмінено.

14. Вот сейчас сортируют мусор в школах. Куда его везут?

Розділенні відходи з модулів роздільного збирання закладів освіти перевозиться на виробничу базу КП СКГ, де воно пресується та готується для подальшої реалізації та утилізації.

15. Где ближайший комбинат по переработке отходов?

Це логістика продаж і це комерційне питання. Важливо, що проблеми зі збутом нема.

16. Данные по отходам (сколько вывозят из Южноукраинска в месяц, в год)

Щорічно на полігон ТПВ міста Южноукраїнська вивозиться та захоронюється близько 16,2 тис.т. відходів, а щомісячний обсяг захоронених відходів становить 1,35 тис.т..

17. Куда делось сортировочное оборудование (спецмашина, транспортер и пр.). Создавался сортировочный центр 5-7 лет назад. Какова его судьба?

Відповідно до довідки фінансового управління на протязі 2010-2018 років за рахунок котів міського бюджету сортувальна лінія відходів не придбавалась.

В 2013 році Службою комунального господарства був укладений договір про співробітництво з ТОВ «Регіон-Енергохолдінг», предметом якого було практичне співробітництво щодо реалізації проекту з розміщення та території полігону ТБО виробничих потужностей  для утилізації та сортування відходів. Але, внаслідок неналежного виконання ТОВ «Регіон-Енергохолдінг» умов договору та неодноразовим поданням прокуратури та держсанепідемічної служби щодо невиконання  договірних зобов’язань, договір було розірвано. Проіснувала сортувальна лінія 3 місяці.

В 2014 році була ще одна спроба встановлення сортувальної лінії іншим підприємством ТОВ «Юрінкомм». Але, також із-за невиконання даною стороною договірних обов’язків протягом п’яти місяців, договір було розірвано.

Вірний шлях ліквідації звалища відходів, це впровадження на все місто технології за Програмою «Зелена карта відходів». За сприятливих умов вже за літо цього року остаточне рішення цієї проблеми буде зрушено. Від цього важливого етапу виграє і мешканець та все місто, і звалище, основним видом робіт на його території буде рекультивація.

Здавати розділеними відходи не складно. А вигода велика, це не тільки низький тариф, це високий рівень санітарії, це здорове довкілля, а відтак і ми та наші діти теж у великому виграші.

Якісно розділені відходи сьогодні купуються в необмежених обсягах, їх навіть можна вигідно  продати за кордон. Основне, це мати такі відходи.

Южноукраїнськ володіє такою технологією. В 2016 – 2017 роках ця технологія успішно пройшла своє випробування. Одночасно на сесіях міської ради було впорядковане питання по виділенню земельних площ під її потреби практично на кожен багатоквартирний будинок.

Ми за крок до вирішення надважливої ланки цієї складної проблеми сучасності і нашого міста теж. Зробімо його, у міста є все, а ми, комунальні підприємства, доведемо цю справу до потрібного всім результату.

          Виробничий відділ КП СКГ


12.12.2017

ШАНОВНІ ЮЖНОУКРАЇНЦІ!

Декілька позитивних та показових новин в завершення 2017 року. Вірно кажуть, гарно завершимо рік, то і новий складеться бажано. Так що ж від кого залежить аби так і було та ще і в такий непростий період життя нашої України дивимось далі?

 

Ми пам’ятаємо, як ще місяць тому ми побоювались отримати від Уряду України дуже проблемний бюджет міста – 2018 з огляду на ВВП країни.

Були звернення зборів мешканців міста і чисельні поїздки посадовців до керівних органів державних Інституцій, і сьогодні бюджет Южноукраїнська 2018 року нам покращили в понад 30  мільйонів гривні.

Кошторис міста наступного року майже такий, як і в 2017 і ще він дещо довантажений Освітянською та Медичною реформами.

     

Два роки нашої роботи марно не пройшли і за цих умов ми маємо користуватись зміцненою матеріально-технічною базою, пам’ятати про наші резерви і допомогти собі самі. Власно кажучи маємо працювати так, як і наразі – постійно вишукуючи нові засоби поліпшення економічного стану нашого міського господарства. Нам потрібно вчитись діяти так, як діють чимало інших міст України, як діють в країнах розвинених економік.

Виходячи з викладеного є переконлива пропозиція і відповідне доручення всім причетним посадовим особам самоврядування враховувати прості речі, а саме:

 • Місцеве самоврядування сьогодні, це відповідна лінія умовного фронту в боротьбі за економічно обґрунтовані та соціально справедливі тарифи на житлово-комунальні послуги, за якісну освіту, доступну медицину, безпечне життя та соціальний захист населення нашого міста. Це не так просто, але ми йдемо цим шляхом і ніхто нам в цьому не завадить, бо це позиція його громади, це реальність, якою ми володіємо.

Є гарний привід сказати слова подяки Директору ЮУ АЕС Лісніченку В.А. Це щирі слова та зобов’язання депутатів міської ради, її виконавчих органів та комунальників міста відповісти на довіру і підтримку, як керівництва електростанції так і Президента  ДП НАЕК «Енергоатом» Недашковського Ю.О. Привід давно очікуваний і знаковий.

Сьогодні, попри нападки невеличкої купки популістів та недоброзичливців, через десятиліття без господарського ставлення до майна громади та зокрема до його надважливої ланки – КП ТВКГ, місто відновлюється і підписало Мирові угоди з ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» про повернення комунальних боргів з попереднього десятиліття Атомній Компанії, що безумовно сприятиме виходу міста в обґрунтованість тарифів на ці послуги, що важливо для його громади і є позитивом для АЕС.

 
     

Попереду ще завершальне рішення міської ради 14 грудня 2017 року гарантію прийняття якого вона дала керівництву Компанії і АЕС ще в липні цього року, а далі наполеглива робота виконавчих органів ради та керівництва КП ТВКГ по плановому оздоровленню техніко-економічного та договірного стану цього підприємства.

Міська рада вишукує максимум коштів на покриття частки собівартості комунальних послуг, яка нажаль ще виходить за межі економічної обґрунтованості. За таких умов, що зможе в оздоровлення тарифу додасть бюджет міста, інше буде врегульоване його тарифом та зусиллями КП ТВКГ через посилені заходи припинення крадіжок води та інших тарифних втрат в сфері споживання цих важливих послуг.  

 • Це приклад роботи багатьох людей, бо якщо хтось вважає себе справжнім патріотом, то Він має проявляти свою любов до міста саме там, де у громади є така потреба, тоді і будуть проявлені його можливості не на словах, а в реальних ділах і діях. 
 • Є потреба нагадати і окремим депутатам міської ради, що ніхто окрім їх не має права вирішувати питання земельні, майнові та фінансові на території нашого міста. А заклики на зразок того, що хтось там без них ділить місто на шматочки є їх правовою необізнаністю або це від лукавого, бо це їх, депутатів, виключна компетенція. 

 

Для громади Южноукраїнська маю дещо пояснити

Вже багато разів певні особи нас лякали тим, що лічильники комунальних послуг на будинки будуть шкідливими, і що доочищення води в них буде збільшувати тариф, і що вода після них буде «мертвою», і що притулок для собачок не варто робити, і таких страшилок було багато.

А що ми бачимо. І лічильники корисні, і було б краще, аби їх поставили ще принаймні з 2012 року, як того вже вдруге вимагав Уряд України та ще і давав на це кошти з державного бюджету; і воду додатково очищувати дуже корисно, всі аналізи СЕС на це переконливо вказують; і всі інші страшилки запускали певні особи аби себе відбілити чи показати свою значимість. Та не цим треба козиряти.

Та хіба ці особи це чують, ось і нові страшилки пішли в хід. 

Додумались лякати місто тим, де саме ми почали прибирати різний безлад з його вулиць. Прибираємо його і приберемо стихійну торгівлю, і наші вулиці будуть не гірші ніж в Європі. Один з багатьох прикладів, це початок обладнання майданчика з фонтаном біля бувшого магазина №53.  

 

Навіть в незавершеному вигляді фонтан і оновлений майданчик сподобались всьому місту. Правда за виключенням все тих же «доброзичливців», які вже в першу ж ніч пооббивали кути гранітних плит обрамлення цього фонтану молотком.

Це їхня візитівка до чого б ці особи не доторкнулись.

Добрі люди! Скажіть будь ласка, це ким потрібно бути, що б так ненавидіти своє місто. Нехай чужі, а свої то чого?  

     

Спільними зусиллями конструктивної більшості депутатів міської ради, посадовців та комунальників ми відновили руїну бувшого банку, сьогодні це ЦНАП; відновили занедбану базу «Берізка», сьогодні там 190 собачок і їхня кількість там збільшується;  відновлено обладнання ТРП 4-а і занедбане приміщення ТРП 1, сьогодні там сучасна диспетчерська, де на моніторах видно більшу частку міста в показниках спожитих комунальних послуг і потребах технічно втручатись в покращення їхньої якості.

Приводяться до ладу підвальні приміщення будинків, де встановлюються прилади обліку тепла і води, додаткові УФ фільтри води та інше обладнання аби знизити тарифи і жити без кабальних боргів; ми вийшли на завершення реконструкції раніше пограбованого і зруйнованого гуртожитку №6, виконали низку інших відновлювальних робіт на мережах та об’єктах нашого міста. Як приклад. Відновлено занедбані і аварійні приміщення школи Мистецтв, на фото одна з залів, яка повернута дітям.

Ще раз нагадаю громаді нашого міста, що перелік доведених до руйнування, пограбованих, занедбаних та аварійних об’єктів вийшов за тридцять облікованих одиниць. Ми доходимо до першої половини їх відновлення та повернення в життя мешканцям Южноукраїнська.

Соромно про це казати за тих, хто довів міцне господарство інфраструктури міста до такого стану, але і мовчати нам не дають їхні голоси та голоси їхніх соратників. 

Вони нам знову закидають, що ми хочемо перетворити місто в якийсь безлад. Вище вказав і ще раз скажу – не малюйте нам і всьому місту картини з самих себе. Краще частіше дивіться в дзеркало.   

Ще один об’єкт, який було занедбано. Кошторис його відновлення на 2015 рік складав 1 300 000 гривні, а відновили його в сучасний ЦНАП за 680 000 гривні та ще і територію заасфальтували. Тобто витратили коштів в два рази менше ніж планувалось особами, які сьогодні всім невдоволені. 

 • Якщо забороняючи критикуєте, то пропонуйте хоч щось з того, що Ви особисто обіцяли  громаді міста на виборах восени 2015 року.
 • Покажіть що Ви реально зробили для міста за два роки аби всі зрозуміли вагу таких заборонних Ваших слів і пропозицій.

Є і така особливість. Южноукраїнськ вже понад шість років має бездиханний інвестиційний паспорт, де низка депутатських спроб залучити в наше місто інвестиції до 2016 року не мала ніякого руху. А коли тут намітився прогрес, то відразу така корисна всій громаді міста робота стала не до вподоби декільком відомим особам.

 

ШАНОВНІ ГОРОДЯНИ!

Наразі в місті відновлено понад сотню занедбаних об’єктів, ділянок доріг і тротуарів та споруджено десятки нових, зручних і корисних об’єктів.

На цьому фоні просто смішним виглядають якісь чудні спроби дописати нам невдалий досвід інших міст чи марення чиєїсь хворобливої уяви.

 • Маю слушну нагоду звернутись до цих Осіб – досить безплідно волати, ставайте поряд і давайте разом допомагати нашим мешканцям долати життєві проблеми, як це робиться в інших прогресивних містах, у всьому цивілізованому Світі.
 • Разом з цим звертаюсь до традиційно конструктивної більшості депутатів, всього самоврядування Южноукраїнська – сьогодні в нашому чинному розпорядженні є достатня кількість людських та матеріально-фінансових ресурсів, аби належне служити громаді нашого міста і надалі, аби послідовно вирішувати питання, на які чекає кожен його мешканець.

На фото один з зручних торгівельних рядів нового ринку «Господар», який ще добудовується і який вже впорядковує шкідливу стихійну торгівлю. На фото поряд,  один з зразків сучасних споруд, якими в поєднанні з стаціонарними будівлями можемо і місто прикрасити, і нові робочі місця створити, і додати зручності життя нашим мешканцям. Але все це мають вирішувати наші депутати, це тільки їхня компетенція. 

Виконавчі органи ради тільки пропонують різні варіанти, а вирішувати їм, депутатам. Правда є ще і громада, вона для своїх рішень має пріоритетне право. Якщо буде така потреба, то вони своє вагоме слово скажуть аби припинити пусті і нікому не потрібні балачки. Доречи, стосовно бюджету 2018 громада вже визначилась.

Потрібно сказати, що проблеми благоустрою у варіантах їх вирішення перш ніж потрапляють до депутатів, проходять містобудівну і архітектурну раду, комісію по підприємництву міста, отримують висновки багатьох фахівців.

До цього виконком пропонує ще більш близьку участь депутатів в розгляді різних варіантів покращення життя в нашому Южноукраїнську аби якісь порівняння з незрозумілими і надуманими рішеннями невідомо кім і кому запропонованими лишились в уяві цих осіб.

Ми ще багато чого не виправили. Та це не означає, що перспективний розвиток нашого міста буде здійснюватись за застарілими зразками містобудівних рішень. В черговий раз, своєчасно реагуючи на потреби дня, фахівцями та посадовцями виконкому розроблено і пропонується актуальний для його прийняття Проект.

Саме його реалізація разом з втіленням інших пропозицій на 2018 рік, які вже доведено для опрацювання, дозволить громаді міста пройти нові випробування доведених реформ та нових житлово-комунальних вимог в можливо оптимальний спосіб, який мінімізує соціально не бажане навантаження на його громаду та не в останню чергу змінить і обличчя Южноукраїнська на сучасне, зручне і естетичне.

 

                     Міський голова                                              В. Пароконний

 

Соціальна програма

«Бюджетні заощадження з резервів міста на благо його людей»»

Актуальність Програми

Покращення наповнення бюджету міста Южноукраїнська та реалізація можливостей полегшення навантаження на його видаткову частину продиктовані нагальною потребою здійснення чисельних ремонтно-відновлювальних робіт в його інфраструктурі, можливим  розвитком та модернізацією нашого міста в напряму задоволення соціальних очікувань його громади, потребою формування готовності до можливих реагувань на чергові законодавчі завдання сьогодення.

Це є нагальним завданням для виконавчих органів Южноукраїнської міської ради та посадових осіб місцевого самоврядування, яке не викликає сумнівів його якісної реалізації в умовах потреби активізації до виправдання  субсидіарності – основного принципу фінансової децентралізації.

Базові характеристики бюджетного процесу міста, які потрібно всебічно знати та ефективно використовувати на благо громади свого міста:

 1. Податкова (дохідна) частина та її характеристика.
 2. Видаткова частина та потреби від її спроможності.
 3. Висновок – що може вдіяти місто, аби жити краще і зручніше?

  

Мотивація Програми

Загально відомо, що бюджети міст регулюються Кабінетом Міністрів України в залежності, принаймні, від ефективності розвитку економіки нашої країни. З іншої сторони, кожна з територіальних громад України безумовно має свої засоби впливу на покращення, як його податкової (дохідної) частини, так і можливості полегшити навантаження на його видаткову частину, виходячи із потреб міста у його  видатковій половині.

Мета Програми

Покращення спроможності міського бюджету, виходячи з резервів міста, які практично не потребують суттєвих капітальних вкладень по його податковій (дохідній) частині, з однієї сторони, та які спроможні помітно вплинути на заощадження в його видатках, з одночасним покращенням та/або вирішенням  декількох  важливих  соціальних питань територіальної громади міста, з іншої.

Характеристика кола проблемних питань громади міста Южноукраїнська, які є тривалими, які є давно очікуваними та які може розпочати вирішувати Програма:

 • Вкрай зношений благоустрій міста, на який нема можливості виділяти достатню кількість бюджетних коштів в силу наявності більш важливих в їх першочерговості питань.
 • Проблемність взяття потрібної суми кредитних коштів на реально тривалий термін аби була можливість їх використати в проектне покращення благоустрою міста на протязі одного року, з огляду на не підйомні ставки такого кредитування.
 • Поряд з благоустроєм місць загального користування існує потреба виконати низку супутніх до нього робіт аби задовольнити давні потреби міста згідно пропозицій городян,  даних на зустрічах з міським головою.
 • Є потреба спорудити стаціонарні вбиральні до наявних потреб городян та гостей нашого міста.
 • Є потреба заміни трубопроводів на комунальних мережах, що розташовані на цих територіях.
 • Є потреба розширити та/або розвантажити проїжджу частину вулиць міста та спорудити на них достатню кількість місць для паркування автомобілів, кількість яких в місті стрімко зросла і продовжує збільшуватись, задовольнити низку культурно-естетичних вимог городян особливо до центральних вулиць міста, парків та скверів.
 • Завершити роботи по впорядкуванню ринків міста, на їх роботу без провокації до стихійної торгівлі.
 • Є і інші малі та ще не до кінця з’ясовані проблеми, які безумовно відносяться до благоустрою території нашого міста.

 

Засоби реалізації мети Програми

Податкова (дохідна) частина бюджету.

Мобілізація моніторингових, контрольних та організаційно-технічних заходів щодо повноти виконання податкових зобов’язань всіма особами суб’єктності цього процесу.

Видаткова частина бюджету.

Створення постійно діючої координаційної ради з питань розвитку міста Южноукраїнська, як органу до складу якого увійдуть депутати міської ради, посадові особи її виконавчого комітету, фахівці від комунальних підприємств міста, досвідчені будівельники, представники підприємництва міста. Засідання координаційної ради з питань розвитку міста Южноукраїнська проводити в форматі «круглого столу».

Завдання вказаного вище органу – координаційної ради з питань розвитку міста Южноукраїнська:

 •  Розглядати внесені чи запропоновані теми щодо інвестиційного розвитку міста.
 • Критичний розгляд існуючого інвестиційного паспорту міста та формування висновків активізації цієї надважливої роботи.
 •  Критичний розгляд існуючого положення про внески від пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м.Южноукраїнська у разі будівництва об'єктів.
 • Детальний розгляд потенційно вільних земельних ділянок території міста для  можливостей щодо їх інвестиційного використання (понад 20 земельних ділянок).
 •  Всебічний розгляд можливостей чи пропозицій використати занедбані об’єкти міста Южноукраїнська для їх інвестиційного відновлення.
 • Тощо.

Підсумкове формування пакетів пропозицій до їх потрібного оприлюднення, доопрацювання при розгляді в постійних комісіях міської ради.

Формування повідомлень для інформаційного поширення відомостей про привабливість інвестиційних можливостей міста.

Формування робочої групи по розробленню Бізнес-планів, наприклад за зразками Програми ТАСІС (Technical Assistance to the Commonwealth of Independent States), яка дає вдалу методику для економіки міст країн, що розвиваються.  На цій основі одночасно розробляти можливі ТЕР, ТЕО, ТЗ та інші процедурно корисні матеріали, які вже необхідні, принаймні для:

 • Ощадливої заміни трубопроводів на комунальних мережах, що розташовані на територіях місць загального користування, можливості залучити інвесторів - бажані.
 • Розширення та/або розвантаження проїжджої частини вулиць міста та спорудження на них достатньої кількості місць для паркування автомобілів, особливості та перша потреба, це ринки міста.
 • Задоволення низки культурно-естетичних та суто побутово-щоденних вимог городян особливо до центральних вулиць міста, парків та скверів.
 • Іншого вирішення.

 

                      Заступник міського голови з питань
                     діяльності виконавчих органів ради                                                        О.М. Кольчак

 

_________________

 

 

  

07.11.2017

ЗВІТ-ДІАЛОГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: РЕФОРМИ – ОСНОВА РОЗВИТКУ ГРОМАДИ – рік 2017-й!

 

24 жовтня 2017 року в Києві відбулось засідання Ради регіонального розвитку

 

Відкриваючи засідання Президент України П.О Порошенко зокрема сказав:

"Ще півтора роки тому ситуація в країні була такою, що про перспективи розвитку ми могли лише мріяти. Зараз вже є підстави говорити про те, що почалося реальне відновлення економіки і є можливість починати перехід від тактики виживання до нашої спільної державної стратегії розвитку.

Всі українські Уряди – два Кабміни Арсенія Яценюка і третій, Володимира Гройсмана – не мали іншого вибору, ніж йти на дуже жорсткі, принципові й непопулярні кроки.

     

І хоча ці кроки, на жаль, були надзвичайно важкими для людей, але без них, хочу запевнити, було би набагато важче. Я неодноразово перепрошував за ті вимушені рішення, хоча усвідомлюю, що більшість, можливо, вибачити й не готова – надто було боляче.

Але саме ці важкі рішення дозволили переламати тренд! ВВП за підсумками 2016 року збільшився на 2,2%. В четвертому кварталі зростання навіть прискорилося майже до 5% на рік. Може це й не так багато, як хотілося би, але в 2015 році, коли ефект російської агресії вже дався взнаки повною мірою, економіка впала на 10%.

Зараз оживає промисловість – демонструє зростання на 2,8% за підсумками 2016-го. Впевнений у 2017 році ми маємо такі самі позитивні перспективи.

Інфляція, тягар високих цін – те, що людей хвилює найбільше… Цього року вона вимірюватиметься, сподіваюся, вже однозначною цифрою, менше 10%. До 2019 року, це наше спільне завдання, ми маємо вийти на показник близько 5% річної інфляції. Страшно згадати, що позаминулого року вона становила 43%. Її вдалося таки приборкати.

Ми, будучи вже на межі із потойбічним світом, потрапили до реанімації – і вижили. Провели певний час в палаті інтенсивної терапії – і підвелися на ноги. Нас виписали – і ми пішли. І ми не просто повністю одужаємо, а, сповнені сил та енергії, жити будемо довго та щасливо."

Президент України окремо наголосив на інвестиціях і дослівно сказав, що головна реформа – Децентралізація, а інвесторів потрібно носити на руках, бо це робочі місця і бюджет.

Ключовою реформою  на поточний рік залишається реформа антикорупційна. Корупцію теж є всі підстави розглядати як загрозу економічному зростанню і національній безпеці.

Будучи в колі представників місцевих громад, звичайно ж, не  можу не зупинитися  на питанні децентралізації. Місцеві бюджети зросли з шістдесяти дев’яти мільярдів гривень в 2014 році до ста сорока семи мільярдів минулого року.

Цього року мають вийти на показник в 170 мільярдів. Це означатиме зростання в два з половиною рази. Зміни та перетворення ми почали в 2014 році. В 2015-му перші зрушення були очевидними лише самим реформаторам.

 

В 2016-му їх вже помітили й високо оцінили наші закордонні партнери. Надзвичайно важливо, щоб 2017-й увійшов до історії як рік, коли зміни стали відчутними для широкого кола наших співвітчизників. Це те завдання, яке я ставлю перед вами.

   

Южноукраїнськ в фактах, цифрах та наших рішеннях

Що ми бачимо в 2017 році по Южноукраїнську?:

 • освітянську реформу вже почали вивчати.
 • Прийняту медичну реформу теж вивчаємо, чекаємо що дасть новий бюджет 2018 року, готуємо свої заходи.
 • По реформі пенсійній чуємо перші відгуки.
 • Судова реформа прийнята, будемо бачити її дію.

Є нові комунальні Закони. Чуємо різні думки фахівців і експертів, міська рада, її виконком готують плани роботи міста в 2018 році.

 

Що каже Держава, що кажуть прості люди, де є завдання для міської ради, її виконавчих органів? Всі питання маємо розібрати, знати її, чути громаду, кожного її мешканця, разом будувати плани життя міста і виконувати їх разом.

Стосовно цих питань проведемо звіт-діалог, аби ми були більш досвідченими, аби ми розібрались що будемо робити в першу чергу, що відкладемо, які рекомендації вирішимо довести до міської ради.  Почнемо з комунальних прикладів. 

 

Горизонтальна схема розводки системи опалення, це сучасне рішення

 

Южноукраїнські внутрішньо будинкові мережі побудовано по застарілим рішенням і змінити їх на сучасну – горизонтальну розводку тепла практично неможливо.

Чи є вихід із ситуації? Вихід є завжди. Найбільш простим способом обліку спожитого теплоносія в будинках з вертикальною схемою розводки є загально будинковий лічильник тепла.

Встановивши його на введенні опалювальної системи, можна заощадити близько 60% тепла, не відчуваючи при цьому дискомфорту через зниження температури в квартирах.

Такий пристрій допоможе зменшити рахунки на опалення, самостійно регулювати його інтенсивність в залежності від погоди або контролювати архівні дані за різні періоди.

     

Вертикальна схема розводки системи опалення в Южноукраїнську, це рішення з часів будівництва міста

 

 

Як організувати облік спожитого тепла в квартирі? Вертикальна схема розводки характерна для всіх будинків старої споруди.

При ній теплоносій рухається з підвалу вертикально вгору, проходячи послідовно через радіатори розташованих одна над одною квартир.

У міру того, як він піднімається, температура його поступово падає. Така схема не дуже раціональна, однак, встановити тепло лічильник на неї практично неможливо з кількох причин –  

Прилад обліку необхідно буде встановлювати на стояк в кожному приміщенні, що вимагає більше коштів, часу і клопоту, пов'язаних з ремонтом; можлива некоректна робота лічильника внаслідок невеликої різниці температури теплоносія між входом і виходом; більшість сучасних теплолічильників розраховані на облік тепла трубо поводах виходу та повернення відтоку, яких в звичайній батареї немає.

Висновок не складний прискорити встановлення лічильників на всі житлові будинки. На виконання цієї роботи мало бути витрачено попереднє десятиліття. В 2005 році, всупереч Закону цю роботу зупинили, в 2016 році її поновили.

Тож що ми тут маємо на другий рік цієї відповідальної роботи
влади 7-го скликання. За півтора року встановлено:

Тепломіри в багатоповерхових Ж/Б – всього 86 од., в т.ч. 68 од. – за рахунок коштів міського бюджету та 28 од. – за рахунок коштів мешканців житлових будинків.

Тепломіри в малоповерхових Ж/Б – 549 од.

Водоміри (ВП) в багатоповерхових Ж/Б – 68 од.

Водоміри (ГВС) в багатоповерхових Ж/Б – 68 од.

Водоміри (ВП) в малоповерхових Ж/Б – 901  од.

Водоміри (ГВС) в малоповерхових Ж/Б – 261 од.

Регулювання – виконують бригади сантехніків через елеваторні вузли.

Оплата за тепло в Ж/Б, де відсутні тепломіри буде здійснюватись виходячи із площі квартири за нормою споживання, встановленою органом місцевого самоврядування  та з урахуванням фактичної середньомісячної температури зовнішнього повітря. Вузли розподільного  обліку теплової енергії у випадках, коли це технічно неможливо, не встановлюються.

Інші особливості ЗУ «Про комерційний облік комунальних послуг» - прилади обліку встановлюються за кошти споживачів послуг або за кошти місцевих бюджетів за відповідними програмами.

А на батареї в багатоквартирному житлі тепломіри, на жаль, поставити ми не зможемо, як і на стояки їх теж не поставиш, про що наведено вище. Джерело:  https://t-oblik.com/ua/budinkovikh-lichilnikiv/ © https://t-oblik.com/

     

Корисно знати та порівняти

 

Що зроблено в місті станом на листопад 2017 року:  

  - Утеплення фасадів – замінюються вікна в під’їздах, окремі фасади утеплюються.

  - Встановлення лічильників тепла в житлових будинках  триває.

  - Транспортні втрати – закриті ізоляцією зовнішні трубопроводи – 98%, замінені аварійні трубопроводи.

  - Виконано капітальний ремонт елеваторних вузлів, сформовано бригади по контролю за їх справною роботою. Разом з викладеним є і задавнена проблема, дивимось далі –  

 

ЗАДАВНЕНА І ЗНАКОВА ПРОБЛЕМА,
БОРГИ ЗА ТЕПЛО ПЕРЕД АЕС І ЯК МЕНШЕ ПЛАТИТИ

Її в певному спрощенні можемо прокоментувати в наступне порівняння –  

 

Не важко побачити, що постійне впровадження засобів енергетичного збереження, обліку споживання та регулювання спроможні суттєво впливати на обмеження зростання тарифів комунальних послуг і разом з заощадженням зменшать навантаження на наш гаманець. Отже – 

1. Коли споживаємо тепло понад 20 градусів, а є і 25 і 30, то різниця лягає на КП ТВКГ. А їм немає відкіля брати кошти на покриття зайве від норми взятого тепла. Це і є основною проблемою боргів КП ТВКГ.

2. Коли будемо платити по лічильникам, то це і Закон, і це справедливо для всіх.

3. А коли поєднаємо опіку міста і власне ощадливе ставлення, то і виграш буде для всіх реально відчутним.

4. Але хто стоїть за тим, щоб очорнити КП ТВКГ і міську владу та нав’язує хибну думку, що перейдемо на АЕС і всім буде вигідно. Без сумніву хтось багатий, а чи він буде думати про людей? Ні, ні і ще раз ні. Зрозуміймо це всі. Тому висновок дуже простий.

Навчаймось заощаджувати, інакше попадемо в справжнє теплове рабство. Це не жарт, якщо не встоїмо, то назад шляху не буде.

5. Звідси дії більшості депутатів міської ради, це їх вивірена позиція, як і виконкому, так і всього колективу КП ТВКГ.

6. А ще у нас розгорнута робота по заощадженню тепла на підігрів води.

7. За щорічні заощадження води у 18 млн. грн. бореться КП ТВКГ.  

8. Є і низка інших заходів на користь громади міста. Зокрема в наступному підтримали міського голову та колектив КП ТВКГ включно з наступним за п.9 –

9. КП ТВКГ втрачати місто не має права! Збори підтримали спосіб відстоювання інтересів цього ключового підприємства громади, справедливого тарифу на тепло  включно з пікетами будинку Уряду, пікетів Інститутів влади, які не реагують на законні звернення громади міста та дозволених акцій протесту.   

 

Южноукраїнськ долає багаторічну комунальні занедбаність

Ефективність використання ресурсів комунальних послуг, це наші з Вами статки, бо бачили як за них потрібно боротись. Роботи у міста тут багато, але її виконання потрібне нам всім.

З того, що було обіцяно територіальній громаді Южноукраїнська потрібно виділити тарифне питання. Йшла мова про те, що мало обіцяти економічну обґрунтованість тарифів на житлово-комунальні послуги, вказувалось, що в їх основі повинні бути досконалі технології, які і є основою, як справедливості їх ціни, так і меж якості послуг, що надаються в сферу споживання.

Це не проста робота, вона була розпочата ще в 2002 – 2005 роках. Потім все зупинили. І ось тільки в 2016 році за новими Програмами міської ради її виконання поновили. Це не тільки заміна застарілого обладнання та аварійних трубопроводів, це нові засоби обліку, організоване регулювання до ощадливого використання Ж/К ресурсів, засоби іншої модернізації.  На фото 100% нове обладнання ТРП 4-а  та фрагменти старих апаратів підігріву води. 

Цілком логічним став пошук причин боргів, які з 2005 року почали накопичуватись в тарифних стосунках між ДП НАЕК «Енергоатом» (ЮУ АЕС) та КП ТВКГ. Вказане вище обладнання, це друге ТРП, де здійснена заміна витратного обладнання на нове, більш ефективне по заощадженню теплової енергії, а відтак і грошей. Попередня заміна була на ТРП-3 ще в 2003 році. З того часу мали б замінити обладнання на всіх ТРП та встановити лічильники і засоби регулювання на всіх житлових будинках і не мали б боргів перед АЕС!! 

Краще пізніше, ніж ніколи – збори підтримують виконання цієї роботи!

Рада регіонального розвитку. З виступу Глави Уряду України Гройсмана В.Б.  

 

 

"Ми прогнозуємо зростання економіки на 3%... Але я впевнений, що цей показник можна збільшити до 5-7% з 2019 року", - сказав глава уряду на засіданні Ради регіонального розвитку.

   Всесвітній банк зберіг прогноз зростання української економіки в 2017 році на 2%. За підсумками 2017 року Мінекономрозвитку очікує продовження зростання ВВП на рівні 1,8-2%. Національний банк України погіршив прогноз по ВВП України на цей рік з 1,9% до 1,6%. Кабінет міністрів погіршив прогнозні показники ВВП і інфляції на 2017 рік до 1,8% і 11,2%, відповідно.

     

МВФ також погіршив свій прогноз економічного зростання для України на цей рік - до 2% з 2,9%. На 2018 рік прогноз, навпаки, покращився - з 3% до 3,1%. У 2016 році ВВП України виріс на 2,3%. За підсумками 2015 року було відзначено падіння на 9,8%, в 2014 році - на 6,6%.

На прогноз Уряду є великі очікування. Бачимо, що ВВП  зростає у вимірі гривні. Ми  віримо в уміння Уряду тримати своє слово. Якщо місто буде з потрібним бюджетом, то децентралізація продовжить свою дію і ми зможемо захистити людей в непростих  тарифних питаннях нашого міста!

 
     

Ж/К послуги є однією з важливих основ побуту мешканців.

На відміну від інших міст, де нема централізованих комунальних мереж, особливо по теплу, у нас поряд з їхньою генерацією від АЕС відсутня можливість швидко  регулювати чи відключати їх квартирне споживання.

Тому і є потреба вкладати значні кошти аби захищати людей. Саме цей фактор і робить їх привабливими для «осіб-нових власників», які звикли мати під рукою просте і для них надійне джерело збагачення. Саме за наше майно і йде вперта боротьба по штучно створеній тарифно-фінансовій дискредитації міських водоканалів атомних міст – Вараша, Енергодара і Южноукраїнська. Під цим ударом стоїть і наше КП ТВКГ. Оздоровимо економіку занедбаного господарства КП ТВКГ, будемо мати справедливий тариф.

Захищаючи його, ми захищаємо кожного мешканця від неконтрольованого зростання тарифів і, в першу чергу, на теплову енергію, яка за її природою не може бути дорогою. Підприємство і виконком міської ради будуть і надалі в судовому порядку відстоювати інтереси громади міста, кожного її мешканця.

У виконання передвиборних зобов’язань конструктивна більшість депутатів міської ради послідовно відстоює інтереси громади. Сьогодні маємо вказати на певні здобутки цього року.

Планомірно виконуються роботи по оновленню дитячих та спортивних форм на прибудинкових територіях. Здійснюються ремонти тротуарів і доріг, житлового фонду, закладів освіти, нашої лікарні, виконується чимало іншого корисного.  

Вище показані роботи по економії теплової енергії, яку місто споживає круглий рік через гарячу воду. Є виконання низки заходів по обмеженню стрімкого зростання тарифу на квартирну плату. Тут впроваджується економне освітлення прибудинкових територій та клітин зі сходами, міська рада в листопаді-грудні 2017 року розгляне можливість часткового розвантаження цього тарифу по виконанню поточних ремонтів житлового фонду з бюджету міста, формуються інші корисні рішення на обмеження значного росту тарифів на Ж/К послуги.

Ми маємо пам’ятати. Наш резерв, це і ліквідація теплових втрат на старих мережах, їх в цьому році замінили майже три кілометри, це і ліквідація втрат на застарілому обладнанні, і в житлових будинках. Тут скрізь ведеться планова робота з бюджету Децентралізації.

Це не один рік праці, але резерв щорічних тарифних втрат в 12 млн. грн. зобов’язує це робити, інакше відберуть ТВКГ і високий  тариф вже буде платити кожен мешканець міста при тому, що низька  ціна за тепло, це компенсація ризику проживання поряд з АЕС. Є і заходи проти тарифних втрат води, бо тут щорічні збитки сягають 18 млн. грн.  Проти цих втрат і ведеться наполеглива робота. 

Збори з розумінням підтримують виконання цієї роботи? – відповідь так!

 

РЕФОРМИ МІСТА, ЦЕ ЙОГО ПРОГРАМИ
ПРО ДЕЯКІ З НИХ, ВОНИ НАМ ВІДОМІ

Сьогодні місто ефективно впроваджує вимоги Європейської концепції Президента України – Стратегія сталого розвитку «Україна 2020» – доочищає питну воду на будинковому рівні, впроваджує роздільний збір відходів, що розвантажить загрозливе звалище, впроваджуються системні заходи енергоефективності, впорядковується ринкова торгівля, все інше, що потрібно людям –

З Первомайська і ще вище по течії П. Бугу є прямі скидання нечистот в річку, а ми п’ємо цю воду. Тому дуже слушною стала нова Програма “AQUa+”, яку вже отримали 57 будинків міста. Доречи, ефективність знищення різної зарази, що є у воді за таким рішенням складає від 150 до 1000 (%). Чим вода брудніша на вході в будинок, тим більше відсоток її очищення. Це норма роботи нового Проекту.

Проект «Зелена карта відходів» вже діє в школах, гімназії міста та на групі житлових будинків. Наразі в міській раді виділені земельні ділянки на прибудинкових територіях. Наступний крок – робота інвесторів. Масове впровадження нового Проекту, це 2018 рік.

Сьогодні відомо, що продукти харчування куплені з тротуару несуть не аби яку небезпеку нашому здоров’ю. Розбудувати нові торгівельні ряди діло не з дешевих, тому і започатковано конкурси, вже є перші інвестори, що корисно для всього міста.

Навколо цієї роботи, як і по доочищенню води, і по роздільному збиранню відходів та багатьом новим реформам міста у окремих депутатів поки що є певна протидія.

Тут все просто, всі депутати йшли на вибори під прапорами програм, то чому одні успішно проголосовані, а щодо певних депутатів не те що проектів програм не надходило, навіть проектів рішень ними жодного не розроблено, одні безпідставні звинувачення, погрози та заклики викидати владу з їхніх робочих місць.  

Доречі, майже всі обіцяли інвестиції, розвиток, а коли прийшли законні інвестори, то вони певному колу депутатів, як з’ясувалось не потрібні.

Збори проти будь-яких заборон на розвиток міста. Нехай депутати поїдуть і подивляться на вулиці і особливо центральні в інших містах, там все для людей. А у нас бігають депутати – «кавову кружку» не ставити, магазини і кафе нам не треба, а потім питають, а де туалети. А бюджет не резиновий. Все це мають робити інвестори і вони є. Подивіться на майданчик біля магазину №53, адже гарно і кафешка там для мам і дітей на літо буде. Може і далі так робити!? А автопарковка. Особливо біля ринків, мешканці просять – приберіть машини з дворів, особливо біля Критого ринку. Є інвестор, він каже – «я за свої кошти і дитячий майданчик сучасний біля автовокзалу зроблю і автостоянку на період роботи ринку облаштую, підіть і ви мені на зустріч – виділіть смугу землі, як це робиться в інших містах біля ринків». І позицію Президента щодо інвесторів ми зрозуміли.  

Збори з розумінням підтримують виконання цієї роботи? – відповідь так!

 

Нагадаю ще раз. Президент України про інвестиції дослівно сказав –

Головна реформа – Децентралізація, а інвесторів, особливо українських, потрібно носити на руках, бо це робочі місця і бюджет.

Є необхідність наголосити, що ми тільки вчимось використовувати цей ресурс і навіть в міській ради далеко не всі депутати віддають собі звіт, коли ігнорують власних інвесторів на понад мільйон гривень, як це було 05.10.2017 року на 28 сесії міської ради, коли не підтримали результат абсолютно законного конкурсу по розвитку ринку «Господар», де маємо спорудити і лабораторію, і адмін. приміщення, і санітарні умови по відходам та інше. Ми прибираємо торгівлю харчовими продуктами  з тротуарів на прилавки, де має здійснювати контроль за їхньою безпечністю відповідна лабораторія. Це відома потреба, сьогодні вона посилена наступним. Зокрема, в області, і навколо Южноукраїнська є загроза –   

«Є лейкоз великої рогатої худоби – інфекційна, хронічна хвороба пухлинної природи, яка характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів.

Ця хвороба подібна до раку людини, Тому можна зробити висновок, що збудник лейкозу, потрапляючи в організм людини буде сприяти захворюванню на рак крові» –  говориться в протоколі Державної протиепізоотичної комісії  при Миколаївській облдержадміністрації від 28.09.2017 №10. Також було в зазначеному протоколі №10 наголошено на ще одній хворобі – «трихінельозі», він залишається актуальною проблемою багатьох країн світу, адже переносники збудників - це домашні, дикі й синантропні тварини, які спричинюють часте виникнення осередків трихінельозних вогнищ».

Миколаївщина і населені пункти навколо Южноукраїнська дотичні до ризиків цих хвороб з продуктів, які купуються з «землі», де за визначенням не може бути лабораторного контролю.

Є і директива Уряду України щодо ліквідації «стихійної торгівлі» і ми маємо її приборкати.

Важливим впровадженням є наш ЦНАП. На другий рік роботи він ще наростив свої послуги (видаватиме біометричні закордонні паспорти і ID-картки) і виходить в рівень зразкових по країні.

Вже 170 собачок не в місті, а в притулку, це звісно теж рішення ще однієї з проблем. Стає помітним новий благоустрій нашого міста і ця робота буде продовжена.

З цього питання також є підтримка зборів? – відповідь так!

 

Річка, це життя. Що буде з П. Бугом – Великою рікою України,
її забруднення, це не господарський Знак нашого часу!

Наразі питання лишається відкритим, принаймі, для органів самоврядування Южноукраїнська. 

Є резолюція, де депутати міської ради проголосували проти підняття рівня Олександрівського водосховища.

Є голосування, де фактично не вдалось не підтримати і не спростувати ті збори, які проводила АЕС і яка наголошує, що це були громадські слухання.

Але слухань, як таких міська рада не оголошувала і не проводила.

Як це питання буде вирішено на державному рівні, це відповідальність посадовців вищого рівня і ДП НАЕК «Енергоатом» тут буде чи не головним відповідальним.  Є підтримка громади зберегти Південний Буг? – відповідь так!

 

Важливою в 2017 році була робота по благоустрою міста

СКГ міста в цьому році попрацювала наполегливо і зробила багато важливих робіт, мешканці самі бачать зміні лиця міста на краще.   Декілька з них на фото  

ІНВЕСТОРИ ТА ІНВЕСТИЦІЇ – ВАЖЛИВА РОБОТА

Ще раз згадаємо слова Президента України «Інвесторів потрібно носити на руках, особливо наших місцевих. Позиція мешканців щодо об’єктів і напрямів роботи по розвитку міста» -- інвестиційно привабливі об’єкти маємо виставляти на конкурси, бо це важливо для нас всіх, це такі об’єкти:

«Критий ринок»  (вже працює інвестор) і ринок «Господар».

«Зелена карта відходів» -- інвестор тільки зайшов, роботи будуть продовжені.

«AQUa 2+» - є перспектива залучення інвесторів.

Ліквідація довгобуду – «Дитяча лікарня» - є можливість залучити інвесторів.

Відновлення дитячого садку, бувша дитяча поліклініка – теж є така перспектива.

Відновлення споруди – бувший магазин №7 «Світанок»  – є можливість залучити інвесторів.

Розбудова вільних земельних ділянок в поєднанні з благоустроєм та спорудженням стаціонарних туалетів – є реальна можливість залучити інвесторів.

Інші конкурсні пропозиції мають знайти свій розгляд.

Наприклад – пам’ятник Воїнам АТО – його можливо спорудити за інвестиції.

Встановлення сонячних батарей на промислових площах – тема інвестицій.

Пілотне використання вітрової енергії – теж реальна тема для інвесторів.

Депутати мають зважувати на позицію громади міста, бо так визначив Закон!

Позиція мешканців – підтримати? – відповідь так!

 

БЮДЖЕТ МІСТА 2018 РОКУ – ЩО ДАЄ УРЯД?

Що відомо, що очікувати, як буде діяти міська влада?

Попередньо відомо, що бюджети міст  обласного значення по всій Україні на 2018 рік суттєво «підріжуть».

Приклад Южноукраїнська. Прогноз на 2018 рік – з міського бюджету додатково Кабінет Міністрів України вилучить 37,9 млн. грн. до державного бюджету України.

І це при тому, що на міський бюджет додатково ляже освітянська та медична реформи. А ще бюджет має опікуватись цілою низкою інших соціальних пільг та гарантій.  

 

Згадаємо слова Президента України П.О. Порошенка на засіданні Ради регіонального розвитку –

«Будучи в колі представників місцевих громад, звичайно ж, не  можу не зупинитися  на питанні децентралізації. Місцеві бюджети зросли з шістдесяти дев’яти мільярдів гривень в 2014 році до ста сорока семи мільярдів минулого року.

Цього року мають вийти на показник в 170 мільярдів. Це означатиме зростання в два з половиною рази. Зміни та перетворення ми почали в 2014 році. В 2015-му перші зрушення були очевидними лише самим реформаторам.

В 2016-му їх вже помітили й високо оцінили наші закордонні партнери. Надзвичайно важливо, щоб 2017-й увійшов до історії як рік, коли зміни стали відчутними для широкого кола наших співвітчизників. Це те завдання, яке я ставлю перед вами».

Але ми бачимо, що місто соціально відчутно реалізує можливості, які йому дає фінансова Децентралізація і вправі звернутись до Уряду України аби до нас не застосовували додаткове вилучення бюджетних коштів у 2018 році.

Збори мешканців Южноукоаїнська звертаються і до депутатів міської ради аби і вони підтримали таке звернення з огляду на те, як повсюдно впроваджуються в життя громади їхні рішення. Бо саме завдяки новим програмам розвитку міста стало можливим зокрема зрушити і розпочати виконувати:

 • Роботи по житлово-комунальному сектору міста, це і прилади обліку комунального ресурсу споживання, впроваджувати засоби доочищення води питної, плани  модернізації та ремонтно-реконструктивні роботи, все реалізовувати в сфері споживання цих послуг.
 • Роботи по роздільному збиранню побутових відходів на системному рівні.
 • Заходи по переміщенню бездомних тварин в сучасно обладнаний притулок.
 • Заходи покращення соціального обслуговування населення міста по дачним перевезенням.
 • Роботи по реконструкції ринків міста аби крок за кроком прибирати шкідливу здоров’ю людині торгівлю продуктами харчування і промисловими товарами з «землі»
 • Важливі заходи по інноваційно-інвестиційному розвитку соціально-економічної  інфраструктури міста.

Низку заходів в сфері освіти, медичного обслуговування, соціального захисту,   культури та іншого маємо розвивати за кошти, які заощадили інвестори.

Збори підтримують зроблене, запропоноване та інвестиції? – відповідь так!

 

 

ТРИВОЖНА ДОВІДКА
щодо тенденції змін бюджетної політики на 2018 рік, яка
нівелює позитив децентралізації

З початком процесу децентралізації в країні бюджет міста Южноукраїнська отримав досить позитивну динаміку свого нарощування. Так, протягом 2016 року завдяки бюджетній реформі, задекларованій в змінах, внесених до Бюджетного кодексу України в кінці 2015 року, доходи міського бюджету зросли на 68,6 млн. грн., повністю забезпечивши при цьому додаткові потреби у видатках міста та перехідний залишок бюджетних коштів на 2017 рік в обсязі 31,5 млн.грн.

У 2017 році тенденція до зростання дещо сповільнилась, на що значною мірою вплинула монофункціональність міста Южноукраїнська, понад 70% надходжень до бюджету якого - це платежі ВП «ЮУ АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом». Протягом поточного бюджетного року надходження до міської скарбниці зросли на 20,6 млн.грн. та направлені на забезпечення потреб громади.

Характерна ознака монофункціональності (невисокий рівень підприємницької діяльності; нерозвиненість інших, крім АЕС, виробництв та підприємств; відсутність вільних земель для розвитку підприємництва) впливає на темп наповнюваності бюджету і при формуванні бюджетних показників на 2018 рік.

За відсутності  додаткових  джерел, обсяг доходної бази міського бюджету зменшується за рахунок скасування оподаткування пенсій працюючим пенсіонерам, невизначеності порядку із зарахування акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального, відсутності на території міста бази для адміністрування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату, можливості отримання єдиного податку для сільгоспвиробників.

 Крім цього, основним платником до бюджету міста - ВП «ЮУ АЕС» - розглядається питання часткового вивільнення земель, які знаходяться  у користуванні АЕС, загальною площею 101 га, що негативно вплине на тенденцію надходжень земельного податку, зменшивши його обсяги майже на 0,5 млн.грн. на рік. Також, виходячи із процесу корпоратизації на підприємстві, його економічними службами надано розрахунки фонду оплати праці працівників ВП «ЮУ АЕС» та, як наслідок, надходження податку на доходи фізичних осіб на рівні 2017 року без будь-якої позитивної динаміки.

Оцінюючи попередні цифри проекту міського бюджету, розраховані на основі проекту державного бюджету та проектних змін Бюджетного кодексу, враховуючи фактори, зазначені вище, на 2018 рік розраховується обсяг міських бюджетних надходжень в розмірі 250,7 млн.грн., що всього на 3,3 млн.грн., або на 0,093%, перевищує доходи 2017 року.

Таким чином, проти 89,4 млн.грн бюджетних коштів, передбачених у 2017 році на розвиток міста (програми соціального захисту вразливих верств населення (мало захищені категорії, діти, люди похилого віку, інваліди, ліквідатори аварії на ЧАЕС, учасники бойових дій, враховуючи учасників АТО), програми культури, фізичної культури, спорту, туризму, молодіжної політики, розвитку освіти, програми житлово – комунальної сфери, утримання та розбудови інфраструктури міста, енергоефективності та енергозбереження, земельних відносин, охорони навколишнього середовища, безпекові програми), у 2018 році, після забезпечення фінансовим ресурсом захищених статей бюджету, на потреби міста прогнозне  залишається 1,7 млн.грн.

 

Факторний аналіз такої негативної для міста ситуації
має наступний результат:

2017 рік

2018 рік (прогноз)

Кошти міського бюджету на програми розвитку міста складають 89,4 млн.грн.

1)зменшення ресурсу, виходячи із зростанням розміру реверсної дотації в 2,23 рази - 37,9 млн. грн.

2)зменшення ресурсу в зв’язку із скороченням розміру медичної субвенції - 7,2 млн. грн.

3)зменшення ресурсу в зв’язку із вилученням із розрахованого обсягу медичної субвенції на користь обласного бюджету коштів на утримання екстреної медицини  - 4,0 млн. грн.

4)зменшення ресурсу в зв’язку із зменшенням обсягу освітньої субвенції - 1,8 млн. грн.

5)зменшення ресурсу в зв’язку із передачею на міський рівень відповідальності законодавчо унормованих державних соціальних гарантій (пільги для певних категорій населення – ЖКП, проїзд, зв’язок, санаторно–курортні путівки) - 5,5 млн. грн.

6)зменшення ресурсу в зв’язку із випадаючими доходними джерелами, виходячи із державної бюджетної політики - 3,0 млн. грн.

7)зменшення ресурсу в зв’язку із прогнозним частковим вивільненням земель, які знаходяться  у користуванні АЕС, загальною площею 101 га - 0,5 млн. грн.

8)зменшення ресурсу, виходячи із необхідності забезпечення захищених статей (в частині оплати праці та ЄСВ – ріст мінімальної заробітної плати на 16,34%, враховуючи випадаючий ресурс медичної та освітньої субвенції – ріст потреби на 28,5 млн. грн.; медикаментів – коефіцієнт індексації відповідно до розрахунків Кабінету Міністрів України, виходячи із інфляційних процесів, складає 1,1 – ріст потреби на 0,4 млн. грн.; продуктів харчування – коефіцієнт індексації відповідно до розрахунків Кабінету Міністрів України, виходячи із інфляційних процесів, складає 1,1 – ріст потреби на 0,8 млн. грн.; оплати теплопостачання – коефіцієнт індексації відповідно до розрахунків Кабінету Міністрів України, виходячи із інфляційних процесів, складає 1,09 – ріст потреби на 0,4 млн. грн.; оплати водопостачання та водовідведення – коефіцієнт індексації відповідно до розрахунків Кабінету Міністрів України, виходячи із інфляційних процесів, складає 1,09 – ріст потреби на 0,3 млн. грн.; оплати спожитої електроенергії – коефіцієнт індексації відповідно до розрахунків Кабінету Міністрів України, виходячи із інфляційних процесів, складає 1,1 – ріст потреби на 0,7 млн. грн.- 31,1 млн. грн.

9)збільшення ресурсу, виходячи із прогнозованих надходжень до бюджету  + 3,3 млн. грн.

Отже, на розвиток міста у 2018 році прогнозно обраховується:

 89,4 – 37,9 – 7,2 – 4,0 – 1,8 – 5,5 – 3,0 – 0,5 – 31,1 + 3,3 = 1,7 млн. грн.

       Довідково!!!:

 • при розрахунку показників на 2018 рік враховано чисельність працюючих та мережа бюджетної сфери, існуюча станом на 01.10.2017;
 • при розрахунку потреби в коштах на оплату праці враховано тільки підвищення мінімальної заробітної плати до 3 723 грн. на 1 січня 2018 року (+16,34%) відповідно до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»;
 • при розрахунках не враховувалась потреба в коштах на забезпечення інших незахищених поточних видатків на утримання бюджетної сфери, без яких функціонування останньої неможливе: миючі, дезінфікуючи, господарські та канцелярські товари, папір, відрядження, поточні ремонти та утримання оргтехніки, побутового та технологічного обладнання, послуги зв’язку, оплата експлуатаційних видатків в орендованих приміщеннях, вивіз сміття, висвітлення в ЗМІ, тощо.    

Матеріали Фінансового управління Южноукраїнської міської ради 

Мешканці підтримують дії в захист спроможного бюджету? – відповідь так!   

 

ПОКАЗОВІ ПОЗИЦІЇ З ПЕРЕДВИБОРНИХ
ПРОГРАМ ДЕПУТАТІВ МІСЬКОЇ РАДИ 7-го СКЛИКАННЯ

БПП «Солідарність» - Зокрема – Залучати інвестиційний капітал для розвитку фестивальної та іншої культурологічної діяльності, реалізації южноукраїнських турмаршрутів. Жити по новому – основний ресурс розвитку міста. Людина – головне джерело інноваційного розвитку. З їх програми проекти рішень в міську раду не надходили.

ВО «Батьківщина» - Зокрема – Їх політична сила не буде давати красиві і пусті обіцянки. Вони будуть давати лише ті, які вони гарантовано виконають. Наприклад: повернути до складової тарифу за квартплату послуги ремонту під’їздів. Вирішити питання будівництва комплексу очисних споруд господарчо-побутової каналізації. З їх програми проекти рішень в міську раду не надходили.

«Наш Край» - Зокрема – Поддержка местного бизнеса, прерогатива в выполнении работ и бизнес-проектов местными предпринимателями и организациями города. Обеспечение достойного самодостаточного бюджета города. Передача объектов социальной сферы на баланс города, уменьшение цены продукции АЭС влияющей на стоимость коммунальних услуг. Открыть в городе боулинг-клуб, построить фуникулер на городской пляж. З їх програми проекти рішень в міську раду не надходили.

«УКРОП» - У них не програма, а Маніфест. Зокрема - Они за рыночную экономику и децентрализацию. Против бюрократических кланов, против некомпетентных управленцев. Проекти рішень в міську раду не надходили.  

«Опозиційний блок» - Зокрема – Залучати інвестиційні компанії для будівництва житла. Сприяти інвестиційному клімату. Проводити прямі ефіри, інтерв’ю, підтримувати газету. Проводити ремонти доріжок і тротуарів, доріг внутрішньо дворових територій. Спільно знайти шлях відродження Укрїни. Проекти рішень в міську раду не надходили.

ВО «Свобода» - Зокрема – Ними послідовно і дисципліновано реалізується концептуальна підтримка більшості міської ради в питаннях соціально-економічного розвитку міста, інших потреб громади міста.

«Єдність» - Зокрема – В основу роботи розвитку громади покладено Стратегію 
сталого розвитку "Україна – 2020», затверджену Указом Президента України від 12.01.2015 №5/2015. Запропоновано адаптувати вимоги Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» до потреб міста.

Майбутнє АЕС і міста розглядали, як засіб виходу з монозалежності. Пропонувалось  реалізувати проект «AQUA+». Провідну реформу «Децентралізація» взяти за основу розвитку міста. Дослідити проблеми КП ТВКГ і виводити це підприємство з його боргів.  Забезпечити заміну старого обладнання ТРП на нове. Створити умови інвестиційної модернізації інфраструктури міста. Був наголос, що реформи мають бути безболісними.

Посадовий обов’язок міського голови - сприяти розробленню проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, ефективного використання місцевого бюджету.

Є потреба вказати, що в силу об’єктивних обставин, ці та інші передвиборні напрацювання з проектів МО УП «Єдність» було покладено в основу Програми соціально-економічного та культурного розвитку Южноукраїнська на 2016 – 2020 роки.

Наразі ця програма послідовно виконується. Вона була консолідовано проголосована навесні 2016 року за підтримки конструктивної більшості депутатів з різних партійних організацій міста.

І те, що окремо вони не подавали свої проекти рішень, це було свідченням того, що Програма розвитку міста була прийнята саме в спосіб активної участі депутатів з різних фракцій при її обговоренні. Адже багато позицій співпадали і в їх програмах.

Мабуть, і сьогодні цю консолідацію потрібно підтримувати і при голосуваннях з того чи іншого питаня, депутатам не зайве заглядувати в їх передвиборні Пограмні обіцянки. Хто буде забувати, будемо нагадувати. Адже там дуже багато з того, що вони інколи не хочуть підтримувати при поточних голосуваннях в комісіях і сесійній залі.

 

Звіт про хід виконання 
нових міських програм, прийнятих Южноукраїнською міською 
радою 7 скликання у 2015-2017 роках 

 

№ з/п

Назва програми

Хід виконання

1.

Програма соціально-економічного та культурного розвитку міста Южноукраїнська на 2016-2020 роки «МАЙБУТНЄ МІСТА БУДУЄМО РАЗОМ»

Впроваджуються заходи направлені на зростання добробуту і підвищення якості життя населення, забезпечення сталого розвитку міста, за рахунок створення привабливого інвестиційного клімату, продовження реформування житлово-комунального сектору міста тощо

2

Програма «Крокуємо до гідності» щодо системних заходів добровільного об’єднання сусідніх громад з містом через реалізацію  відповідних проектів

Програма втратила свою актуальність (листом виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради від 28.12.2015 № 17/02-33/4486 Програму було направлено до Миколаївської ОДА та Миколаївської облради, відповідного реагування не було.

3

Програма «Місто і АЕС – природні партнери»

Виконано в межах до  25 %  (виконавчим комітетом ведеться робота  з ДП НАЕК «Енергоатом» по: міжтарифним стосункам, дюкер-переходу через ставок-охолоджувач АЕС, підняті питання, хто і за які кошти буде вирішувати неминучі екологічні  проблеми з прибережною смугою та міським пляжем, які потрапляють у зону затоплення, питання щодо санітарно-захисної зони Южно-Української АЕС).  Стосовно цих питань є відповідні реагування з боку ВП «ЮУ АЕС» та ДП НАЕК «Енергоатом») .

4

Програма «Обґрунтовані тарифи – норма роботи сучасного виробника та постачальника житлово- комунальних послуг»

Станом на 01.11.2017  дану програму виконано на 52 %: 90% всіх житлових будинків міста обладнано будинковими приладами обліку послуг теплопостачання (68 багатоповерхових житлових будинків облаштовано сучасними  приладами обліку послуг тепло-водопостачання за бюджетні кошти, 28 багатоповерхових житлових будинків  за кошти мешканців - приладами обліку послуг теплопостачання, 549 будинків малоповерхової забудови за кошти мешканців - приладами обліку послуг теплопостачання), створюється «Служба комунальних лабораторій», за кошти міського бюджету придбані повірочні установки, замовлено за кошти з міського бюджету  програмний продукт для комунальної системи комерційно-технологічної диспетчеризації, автоматизовану систему обліку комунальних платежів, розпочато реалізацію проекту «Зелена карта відходів».

5

Програма «Доступне житло»

Станом на 01.11.2017  дану програму виконано до 30% (організовано системне звільнення житлових площ в гуртожитках та житлових будинках, які зайняті нецільовим використанням, здійснюється реконструкція гуртожитку №6, за кошти міського бюджету та КП ЖЕО ремонтуються кімнати в гуртожитках міста, здійснюється  реконструкція приміщень під житло).

6

Програма «АQUa+» - якісна питна вода в кожному домі»

Станом на 01.11.2017 дану програму виконано більше ніж на 45% (продовжується робота по встановленню бактерицидних ультрафіолетових ламп, встановлено в 57 житлових будинках міста, створюється «Служба комунальних лабораторій», яка буде здійснювати контроль за якістю води, що постачається)

7

Програма «Зелена карта відходів»

Станом на 01.11.2017  дану програму виконано на 20% (впроваджено пілотний інноваційно-інвестиційний проект «Зелена карта відходів», у дворах житлових будинків № 10 та № 12 по вул. Шевченко, за результатами дослідження обсяг вивезення побутових відходів зменшується на 70-80%, що впливає на вартість послуг з вивезення  відходів. Розпочато  впровадження цього проекту в школах міста).

8

Програма «Енергозбереження, енергоефективність, збереження ресурсів житлово-комунальної сфери послуг та контроль за їх якістю»

Реалізується низка заходів, не зважаючи на арешт р/рахунку в ТВКГ - це підприємство працює на зниження собівартості комунальних послуг.

Станом на 01.11.2017 дану програму виконано понад 35% (облаштовано диспетчерську, яка в он-лайн режимі почала контролювати споживання комунальних послуг, 90% всіх житлових будинків міста обладнано будинковими приладами обліку послуг теплопостачання (68 багатоповерхових житлових будинків облаштовано  сучасними  приладами обліку послуг тепло-, водопостачання за бюджетні кошти, 28 багатоповерхових житлових будинків  за кошти мешканців -  приладами обліку послуг теплопостачання, 549 будинків малоповерхової забудови за кошти мешканців - приладами обліку послуг теплопостачання),  вивчається питання щодо влаштування сучасних ОСГПК на базі наявних споруд КНС-3). Роботи продовжуються.

КП ЖЕО впроваджує економне освітлення на прибудинкових територіях та в під’їздах міста, чим стримує підняття тарифу вже майже 2 роки. 

КП СКГ теж працює над заощадженням. Впроваджуються заходи економного освітлення, роботи продовжуються.

9

Програма «Сучасна бібліотека в місті Южноукраїнську»

З 1 грудня 2016 року бібліотеку для дорослих переведено у більш зручне приміщення   б-р Цвіточний, буд.4.

10

Програма «Створення комунального закладу «Южноукраїнський міський центр культури та дозвілля»

Створено Южноукраїнський міський центр культури та дозвілля, у якому створено духовий оркестр, вокальний колектив, організовуються міські заходи, свята.

11

Програма «Будівництво приміщення для Южноукраїнського міського історичного музею»

 

У 2016 році відведено  земельну ділянку в постійне користування під розміщення та обслуговування  Южноукраїнського міського історичного музею, на якій планується побудувати додаткове приміщення музею.

12

Міська соціальна програма підтримки учасників АТО та членів їх сімей

Здійснюється соціальна підтримка учасників АТО і членів їх сімей за кошти міського бюджету.

13

Програма «Механізм стримувань і противаг як засіб міста в створенні привабливих умов залучення інвестицій»

Станом на 01.11.2017  програма виконана на 20%:

- відкрито ЦНАП «одне вікно»;

- проведено 2 інвестиційних конкурси щодо реалізації проектів по розбудові  об’єктів «Критий ринок» та торговельного майданчику «Ринок «Господар».

14

Програма «До житла АТО містечка - реальні кроки»

Сформовано  масив для індивідуальної забудови  - 112 земельних ділянок. Вивчення питання будівництва житлового будинку на 40 квартир (перша секція)  на пайових засадах тощо.

15

Програма «Якісні та обґрунтовані тарифи кожному споживачу без боргів»

Впроваджуються заходи щодо забезпечення сталого та безперебійного функціонування КП ТВКГ, яке має важливе соціальне значення та суспільну цінність для громади Южноукраїнська.

16

Програма «Бюджетні заощадження в соціальні здобутки»

Залучення в благоустрій міста та певні ремонтно-відновлювальні роботи інвестиційних коштів.

17

Програма підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2016-2018 роки

За кошти міського бюджету здійснюється підтримка діючих ОСББ (ремонт ліфтів, покрівель, поточний ремонт під’їздів, встановлення МАФів в  дворах, ремонт внутрішньо будинкових мереж  тощо).

18

Програма та Положення «Фонд міської ради на виконання депутатських повноважень» на 2017 рік

Оперативно вирішуються питання соціально-економічного характеру безпосередньо за ініціативи та під контролем депутатів міської ради

Матеріали надано Управлінням економічного розвитку Южноукраїнської міської ради.    

Є схвалення мешканців дій по розвитку міста? – відповідь так!   

 

НАШІ ОБРАНЦІ, ЩО МАЄМО ВІД НИХ!?

Громада Южноукраїнська тільки вчиться розвивати міське господарство, як це визначає Реформа децентралізації, вчиться відстоювати свої права і від її зрілості буде залежати дуже багато.

А ще цей процес поляризує різні думки і це оголює дуже багато, як проблем, так і сутність осіб відомих і не дуже з наявного місцевого політичного середовища.

Головне, що на цьому фоні місто може бачити не тільки наявні проблеми, а і те, як за допомогою наданих від Держави додаткових фінансових ресурсів, можливо змінювати життя громади міста, яке було дещо загальмоване.

І тут дуже багато залежить і буде залежати від того, як і наскільки проникливо до потреб міста працюють і на подальше будуть працювати наші обранці.

   То що ж ми знаємо про підтримку міста від тих, кому громада довірила його життя:

 • Народний депутат – Лівік О.П. Його містяни не бачать і не чують вже понад півтора роки. А питань компетенції Нардепа хоч відбавляй, то де Він? Може з’явиться перед виборами?
 • Обласні депутати – Лісніченко В.А. і Колесніков В.В. ! Бажано побачити звіти про їх внесок у вирішення знакових  проблеми громади міста.  
 • Наші міські депутати – мабуть в їх звітах буде детальніше відображено те, що вони пообіцяли громаді і що реально зробили.
 • Корисно побачити, які з передвиборних програм ними були внесені в сесійну залу для їх прийняття. Є довідка з відділу забезпечення депутатської діяльності Южноукраїнської міської ради, згідно з якою певними депутатами не подано жодного проекту рішення та проекту до програм, з якими вони йшли на вибори.
 • Потрібно сказати, що нові – 18 програм, це програми від фракцій, які формують більшість голосів та тих окремих депутатів, що їх підтримали.
 • Правда був проект рішення Южноукраїнської міської ради – «Заборонити розбудову центра міста» від депутата Квасневського Є.А., та він не отримав підтримки, був проект рішення «Про об’єднання громад» від групи депутатів і він теж не був підтриманий в сесійній залі.
 • Є ще 22 програми, які отримали своє нове дихання, так і тут знову була ініціатива та голоси конструктивної більшості депутатів.
 • А разом місто відчуває, що діють всі 55 програм, які увійшли в План розвитку міста до 2020 року.
 • Міський голова – виконує свої звіти в спосіб діалогу з мешканцями аби  одночасно з’ясовувати, що дадуть місту власні та державні Реформи, як будуть враховані інші особливості життя міста і країни в планах на 2018 рік, що накажуть мешканці робити в першу чергу, а з чим можемо почекати.
 • Одночасно по звіту з’ясовано наступне – 

 

СТАВЛЕННЯ МЕШКАНЦІВ ДО НАСТУПНОЇ ПУБЛІЧНОСТІ:

Прямі ефіри  - є пропозиції мешканців підтримати.

Випуски друкованих Соціальних пам’яток - є пропозиції мешканців підтримати.

Зустрічі, звіти, як діалог міського голови у виступах на зборах різного формату та врахування на них пропозицій мешканців для подальшого прийняття відповідних рішень міською радою, запитання підтримати? – відповідь так!

 

 

ЩО З РОЗКРИТТЯМ КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ
Що вкрали у міста, хто відповість і коли, що робити 
 зі зруйнованим і занедбаним майном громади?

Що цікаво!? За останні два роки ми спонукали правоохоронні органи до поновлення розслідування декількох справ, які вже були закриті, або припали пилом в різних кабінетах.

Станом на початок 2016 року місто отримало багату на проблеми спадщину часів управління містом командою «міцних господарників», а саме: гуртожиток №6, дитячий садок – поліклініка, змарнований довгобуд – дитяча лікарня, вщент зруйнований «вдалим орендарем» магазин №7, розкрадені труби каналізаційного колектору, зруйноване приміщення колишнього витверезника, доведену до межі руйнування будівлю «Критого ринку», пошкоджений басейн школи №3, систематичне заподіяння шкоди бюджету внаслідок недбалого ставлення до роботи керівництвом управління праці та соціального захисту населення міської ради та багато інших об’єктів, причини понівеченого та зруйнованого стану яких наразі тільки вивчаються.

 

Декілька прикладів.

Гуртожиток №6.

Одна з найвизначніших пам’яток «вдалого господарювання» та «сучасного управлінського підходу», свою причетність до руйнування якого не припиняє наполегливо заперечувати колишній міський голова Квасневський Є.А.

Так, 06.08.2013 року, міський голова Квасневський Є.А., одноособово, всупереч положенням Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», всупереч ряду рішень Южноукраїнської міської ради щодо розподілу повноважень між міською радою та її виконавчими органами, підписав розпорядження, яким затвердив експертний висновок про вартість будівлі гуртожитку №6.

Такими діями, Квасневський Є.А., в обхід міської ради та балансоутримувача будівлі гуртожитку №6 – КП ЖЕО, визнав всі внутрішні мережі гуртожитку не придатними до подальшого використання. І це при тому, що непридатні для подальшого використання мережі до цього фактично використовувались з втричі меншою інтенсивністю ніж ті, які і досі експлуатуються в іншій частині гуртожитку.

Мова йдеться про кошти, принаймні від п’яти мільйонів гривень. Це кошти, які ми могли б не витрачати, якби до реконструкції цього житла підходили на рівні вимог Закону. Та це не так.

З травня 2016 року за багатьма нагадуваннями у всі можливі правоохоронні інстанції нарешті її почали розглядати.

Відомо також, що не покаране зло буде повторюватись. І воно вже повторюється.

На сьогодні, депутат міської ради Є.А. Квасневський мало того, що нічого не пропонує зі своєї передвиборної програми 2015 року до розвитку Южноукраїнська і практично не підтримує ті рішення, де стабільно є голоси від багатьох різних за їх партіями депутатів, так він ще і вносить проект рішення в заборону розбудови міста.

При цьому, Квасневський Є.А. забуває нагадати містянам про те, що декілька років тому, перебуваючи на посаді міського голови, саме він був ініціатором скасування заборони на розташування МАФ-ів на території міста.

Є сподівання, що справа по грабунку гуртожитку №6 буде належно розслідувана і буде результат, за яким більше ніхто не буде займатись таким шкідливим і коштовним  самоуправством. 

Викрадення трубопроводів напірного колектору ОС ГПК.

Справа стара і безнадійно не то відкладена, не то забута слідчими Арбузинського відділу поліції. І це при тому, що ще на момент звернення з заявою до правоохоронних органів було зібрано достатньо доказів які вказували на причетність до вчинення злочину одного із «найвидатніших» підприємців Южноукраїнська.

Без чіткого плану застосування та належного фінансового обгрунтування придбана за бюджетні кошти будівля «Дитяча лікарня», яка постійно потребує витрачання бюджетних коштів.

Вжиті заходи залучення інвесторів на її відновлення поки що не дали результату, а бюджет міста просто не в змозі осилити її утримання та відновлення. Наразі розробляються нові пропозиції, може вони спрацюють.

В схожому стані знаходиться і бувша дитяча поліклініка. Споруду цього дитячого садка можемо відновити коли знайдемо понад 24 мільйони гривень. Ще є вкрай занедбане господарство бувшого ДЗ СМСЧ-2, а сьогодні КЗ ЮМЛ, який потрібно вже не ремонтувати, а реконструювати, внаслідок фактичного перетворення колишнім керівництвом державної лікарні у приватну вотчину.

А наразі медичний заклад потрібно ще і реформувати за умов не простої медичної реформи та комплектувати лікарями і іншим медичним персоналом, які з відомих міському загалу причин не поспішають приходити на роботу.

На новий 2016 рік була чимала пожежа в школі №3. Використовували не за призначенням сауну. Як наслідок, постраждав і басейн. Був договір і фірма «Кесон» виконала ремонтні роботи, але борг і наразі не закрито. Депутати не вбачають  підстав заплатити кошти з бюджету. Директор школи Кокол О.М. була звільнена по статті.

Надалі за рішеннями судів її поновили на роботі. Та проблема не вичерпана. Борг не закрито, «Кесон» вимагає розрахунку. Є потреба доводити справу до її завершення. Як буде визначатись міська рада за результат нанесення фінансової шкоди майну громади на суму в понад 50 тисяч гривень, і на цей час, це питання!

Станом на листопад 2016 року виконком міської ради було поставлено перед висновком ревізії, яка прийшла висновку щодо наявності фінансових порушень в УСЗН ОЗ та П, що призвело до збитків та незаконних витрат на загальну суму 877, 25 тис. гривень бюджетних коштів. Матеріали ревізії перевіряючими передано до Управляння СБУ області.

Тут теж було звільнення керівника - Гехад Е.Е. та за рішеннями судів поновлення її  на посаді. При цьому, є кримінальна справа по названим фінансовим порушенням, є категоричне не визнання керівником його обов’язків до вимог Постанови Уряду України, де вони чітко прописані, є підтвердження результату – фінансової шкоди. Є також подання на цю особу в Поліцію матеріалів про конфлікт її інтересів та незаконну розтрату бюджетних коштів.

Стосовно цієї та іншої чисельності накопичених проблем відволікаються значні бюджетні кошти, час фахівців і посадових осіб місцевого самоврядування. Наголошу, є нагальна потреба доводити до повного завершення принаймні вже ініційовані виконкомом порушення та випадки явної безгосподарності.

Головне завдання, це розвивати громаду, а при таких порушеннях робити це вкрай складно. Звідси позиція влади міста повинна бути принциповою. Винуватці всіх руйнувань майна громади міста та спричинених фінансових втрат бюджетних коштів повинні бути притягнені до відповідальності.

Позиція зборів – підтримати цю важливу роботу? – відповідь так!

 

Пояснення до окремих зруйнованих та пограбованих об’єктів

Доречі. Ми встигли відновити аварійні зали і класи в школі Мистецтв, йде реконструкція гуртожитку №6. Відновлюється занедбаний «Критий ринок».  І це далеко не весь перелік об’єктів, які встигли занедбати або розкрасти і які сьогодні відновлюються.  Є ще аварійність в школах та дитячих садках та інші негаразди. Але курс на розвиток громади лишається незмінним, буде час та кошти з провідної реформи країни – Децентралізації, і ми разом все виправимо.

 

Цей перелік можливо продовжити, але головне сьогодні припинити підґрунтя аби такі «Господарники» більше не потрапляли до керування майном територіальної громади нашого міста.  

Далі вести боротьбу з безгосподарністю? – відповідь, звісно так!

 

Ключові позиції, які мають вагоме значення для  громади:

 • Продовжити роботи по економічному обґрунтуванню тарифів Ж/К послуг, де в їх основі повинна бути модернізація, ремонти, впровадження інновацій, інших ефективних рішень, як викладено в звіті.
 • Викладене у доповіді Президента України та Голови уряду на засіданні Ради регіонального розвитку взяти на посилення роботи розвитку міста. З цього –
 • Вважати надважливим рухом – залучення інвесторів, як зазначено в звіті, підтримки малого і середнього бізнесу, створення нових робочих місць. При цьому вважати, що конкурсні рішення мають бути підтримані в міській раді.
 • Звернутись до Держави підтримати заходи децентралізації, які виконує місто за цим звітом. Особливим є збереження КП ТВКГ у власності громади та надання певних преференцій в медичному обслуговуванні громади міста.
 • Розглядати ближчу перспективу об’єднання громад, як основу виведення міста (громади) з потенційної депресивності, як моно поселення.  
 • Спільними зусиллями зберегти КП ТВКГ у власності громади. Є Мирові угоди, «Енергоатом має їх підписати інакше вони самі собі протирічать, вимагали гроші, коли прийняли рішення і знайшли спосіб розрахунку, вже їм гроші не треба. Такі їхні дії йдуть проти людей і цього не має бути. Дії виконкому і КП ТВКГ по збереженню цього підприємства у власності громади цілком виправдані. Це захист всієї громади міста.

Резерви міста в подолання можливих обмежень бюджетного характеру сьогодні відомі. До них можливо віднести соціально корисні та бізнес привабливі в залученні інвестицій об’єкти та напрями виконання наступних робіт –

Це принаймні продовження робіт по об’єкту «Критий ринок» та ринку «Господар». Це перспективний напрям вигідного бізнесу «Зелена карта відходів», тут завершуються всі документально потрібні роботи. Є бізнес вигідним і проект «AQUa 2+», це теж вигідний і попередньо відпрацьований напрям для інвестиційної роботи.

Є і можливість договірної ліквідація довгобуду – «Дитяча лікарня» та пайове відновлення дитячого садку, бувшої дитячої поліклініки. Пайове відновлення споруди – бувший магазин №7, це теж вигідне вкладання коштів інвестора. Буде пропонуватись розбудова декількох десятків вільних земельних ділянок в поєднанні з благоустроєм та  спорудженням стаціонарних туалетів. Будуть надані інші конкурсні пропозиції. Все на 2018 рік. 

Буде пропонуватись окреме рішення, це наприклад – пам’ятник Воїнам АТО у вигляді Храма-часовні «Покрова Пресвятої Богородиці» на березі Південного Бугу, де Церква з такою ж назвою була за часів Козацької доби.

Також йде пошук і будуть розроблятись рішення по встановленню сонячних батарей та використання вітрової енергії вже в межах об’єднаної громади, наприклад Южноукраїнська та відповідних рад Костянтинівки, Іванівки,  Богданівки.

Вже другий рік вивчаються можливості побудови мосту з території с. Костянтинівки до території с. Богданівки. Його побудова дозволить не тільки вирішити низку соціально-економічних та культурних питань, а і підійти до реалізації давніх планів побудувати Комплекс пам’яті по невинно розстріляним десяткам тисяч наших земляків в страхіття Другої Світової війни.

Є потреба сказати про заступників міського голови, секретаря ради, про інших посадовців виконавчих органів ради. Вважаю їх роботу продуктивною та кваліфікованою.

За документальним обліком виконавчих органів ради та комунальних підприємств міста на контролі виконання знаходиться понад 1050 питань.

З цієї кількості понад 200 питань зрушено з місця і я переконаний, це і є результатом роботи цих посадових осіб, всього самоврядування Южноукраїнська.

Позиція зборів, підтримати? – відповідь так!  

 

ЗВЕРНЕННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ

ШАНОВНІ ЮЖНОУКРАЇНЦІ, МЕШКАНЦІ СУСІДНІХ ГРОМАД!

Питання розвитку нашого міста в його нерозривному зв’язку з сусідніми населеними пунктами, як єдино вірну його перспективу, особисто мною піднімалось вже декілька разів, починаючи ще з 2003 року.

Внаслідок багатьох чинників питання було «не на часі», був відсутній законодавчий механізм реалізації такої перспективи, його важливість намагались звести до формального рішення про об’єднання сусідніх громад, без врахування суттєвих особливостей такого об’єднання на реальну перспективу, яка б давала і місту, і сусіднім громадам дійсно потрібний для них розвиток.   

 

Сьогодні, коли ми чітко знаємо, від яких факторів залежить розвиток нашого міста і сусідніх громад, є можливість більш виважено підійти до цього важливого питання. Додатковим поштовхом у повернення до нього стала промова Президента України П.О Порошенка на Раді регіонального розвитку 24 жовтня 2017 року, де він зокрема наголосив на актуальності реформи Децентралізації, на користі добровільного об’єднання громад. Він вказав, що розвиток їх бюджетів буде мати стимули і додатково залежатиме від того, наскільки вдало на цих територіях будуть працювати з інвесторами, особливо з місцевими, яких ми маємо носити на руках.

Южноукраїнськ вже вийшов на рубіж відмежування від факторів руйнування спроможності його бюджету та майна. Правоохоронні органи почали більш уважно розглядати передані їм справи щодо пограбованих об’єктів соціальної інфраструктури міста, ми визначились з причинами безкінечних боргів до «Енергоатому», який свою інвестиційну політику хибно будує переважно на підвищенні тарифів за електричну енергію та на експлуатації дешевої тепловій енергії за рахунок людей. З цього втаємниченням є кошти латання його внутрішніх незаконних оборудок.

У міста є своє життя від тої пори, коли вся основна інфраструктура міського господарства перейшла у власність його територіальної громади і ми перестали бути містом-супутником АЕС. Та нас штучно не відпускають, аби за рахунок мешканців міста покривати кримінально-безгосподарські витрати ДП НАЕК «Енергоатому», що останній час набирає свого розголосу. Це ненормально і місто починає судову тяжбу проти атомної Компанії, яка цинічно нанесла шкоди провідному комунальному підприємству КП ТВКГ в понад 80 мільйонів гривні та місту на декілька десятків мільйонів, що наразі додатково обраховується.  

А ще навколишні території не доотримали в свій розвиток від пускових зобов’язань Компанії по введенню ними нових потужностей на енергоблоках АЕС та Гідрокомплексу. Села поряд з АЕС без доріг, без справних електричних мереж, без гарантованого водопостачання та навіть без тепла, яке є в достатку на ставку-охолоджувачу АЕС, де тепловими насосами мали б і статус цієї водойми підвисити і людей забезпечити, принаймні в зоні ближчого спостереження атомних енергоблоків. А таке село, як Богданівка, яке є потенційним маршрутом в планах Цивільного захисту населення відділено від міста річкою без мосту.

Цей перелік можливо продовжувати та сенс є в тому, щоб отримати точку зору на майбутній спільний розвиток від територіальних громад Южноукраїнська, Костянтинівки, Іванівки та Богданівки. Саме їх мешканці через активістів, депутатів та керівників цих громад мають виказати свою думку щодо ініціативи, яка додається і яка безумовно буде доповнена їх слушними пропозиціями. У нас є принаймні час аби все зважити і належне порахувати.  (текстовий матеріал ініціативи додається)

 

      З повагою, міський 
       голова Южноукраїнська            В.К. Пароконний      
    
   
Южноукраїнськ 30.10.2017 року

Слушна ініціатива добровільного
об’єднання територіальних громад 
на чергових виборах 

 

ІНІЦІАТИВА

Розгляду ближчої перспективи об’єднання громад – Южноукраїнська, Костянтинівки, Іванівки та Богданівки як основу виведення міста його громади з потенційної депресивності, як монотериторії через поєднання його можливостей на користь розвитку названих громад, де їхні можливості та спроможності міста будуть поєднані на основі державних гарантій і преференцій на їх спільний розвиток в благо людей, які проживають на цих територіях. 

Резерви міста через подолання можливих обмежень бюджетного та комунального характеру на користь людей сьогодні відомі. До них можливо віднести соціально корисні та бізнес привабливі об’єкти та напрями виконання робіт, які мала б отримати державну підтримку, але її десятиліттям не було підтримано.

Южноукраїнськ потенційно депресивне місто. Причина, його моно природа, де на неодноразові пропозиції, до атомній Компанії і до Уряду України, в Миколаївську ОДА та до обласної ради ніякої відповіді не надходило. Місто пропонує нове об’єднання громад.

Від виконкому міської ради в особі – Пароконний В.К. та його однодумці підтримали пропозицію: йдемо до людей за їх згодою на чергові вибори в цих громадах за умови – держава має розблокувати рахунок КП ТВКГ, запустити в дію Мирові угоди, які вже 2-й місяць пиляться в «Енергоатомі», гарантувати спроможний бюджет на таке об’єднання та сприяти впровадженню на їх теренах реалізації проектів відновлювальних джерел енергії (вітрової та сонячної) в потужності не менше потреб цих громад, надання цим громадам вільних земель в межах півтори тисячі гектарів під їх перспективний розвиток, подвоїти їм кошти компенсації ризику проживання в зоні спостереження АЕС.     

Южноукраїнськ, як і АЕС побудовано за бюджетні кошти. «Енергоатом» не був і не буде інвестором розвитку інфраструктури міста і околиць. Варто лише глянути на розбиті в сусідніх селах дороги, на занедбані електричні мережі, на відсутність у них питної води і тепла з лишків джерела – охолоджувача енергоблоків та не виконані раніше дані ними обіцянки допомоги цим територіям.

Вони це не робили навіть тоді, коли їм пропонували побудувати вигідні для них самих виробництва спеціального одягу та спеціального взуття, яке вони споживають у великих кількостях.

На їх марно надіятись, вони вміють тільки вижимати не обґрунтовані кошти з людей за тепло, яке є лишком від специфіки конструкції АЕС. А попереду ще і корпоратизація звідки теж нічого чекати.

А Децентралізація та інвестори в тому числі і власні можуть допомогти і місту і громадам, що є поряд. Саме на ці важливі джерела розвитку і наголосив Президент України П.О. Порошенко в своїй промові на Раді регіонального розвитку 24 жовтня 2017 року.  

Ініціативна група в їх зверненні до Голови Миколаївської ОДА, до Уряду України, до міста та до громад сусідів, які територіально, господарсько та сімейно пов’язані на цих територіях.

Станом на дату звіту Ініціативу підтримали понад 20 посадовців і депутатів самоврядування Южноукраїнська.

Підтримка зборів ініціатив та звіту? – відповідь так!  

 

ЗВЕРНЕННЯ ЗБОРІВ ГРОМАДЯН ЮЖНОУКРАЇНСЬКА
 НА ВІДКРИТІЙ ЗУСТРІЧІ З МІСЬКИМ ГОЛОВОЮ  

Мешканцями Южноукраїнська детально розглянуто матеріали розвитку міста за звітний період 2016 – 2017 рр., з його Програми на п’ять років, яка складена за вимогами Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України Порошенка П.О. та провідної реформи Децентралізації виконано чимало корисного та не менше ще треба зробити в наступні роки.

В обговоренні звіту в режимі діалогового з’ясування ходу вирішення питань місцевого значення, окремих питань знакового рівня для територіальної громади міста, збори відмічають позитивні зрушення в її житті і підтримують виконання наступних робіт:

 • Обладнання протягом 2016-2017 років житлових будинків (міста 68 од.) приладами обліку споживання тепла, води з питного та гарячого водопроводів з дистанційним супроводом контролю споживання цього важливого ресурсу, де на цю роботу витрачено 15,5 млн. грн. з міського бюджету.  Обсяг виконання 52 %. Завершення робіт – 2018 рік.  
 •  57 багатоквартирних житлових будинків міста обладнано приладами ефективного доочищення води питної. Витрачено  2,2 млн. грн. Роботи продовжаться в 2018 році.
 • Продовження робіт по роздільному збиранню побутових відходів. Залучено інвестиційні кошти. Роботи поширення технології по місту та бюджетні заклади планується в 2018 році.
 •   Ремонтні роботи в житловому фонді міста  (з урахуванням робіт по ОСББ) виконано на 14,5 млн. грн. Роботи планують продовжити в 2018 році, де буде створено умови для подальшого  поширення ОСББ.
 • Виконано невідкладні роботи в закладах освіти. Освоєно 11,4 млн. грн. Роботи мають бути продовжені в 2018 році. 
 • Придбано медичного обладнання по Южноукраїнській міській лікарні на 2,7 млн. грн. Основні роботи по обладнанню плануються на 2018 рік, прогноз потреби 3,0 млн. грн.
 • Соціальний захист. Освоєно 4,9 млн. грн. Потреба на 2018 рік 5,0 млн. грн.
 • Благоустрій, безпека дорожнього руху, безпечні місця торгівлі і відпочинку.  Освоєно 22,3 млн. грн. Потреба 2018 року 25 млн. грн.
 • Культура і спорт. Освоєно 2,3 млн. грн. Потреба 2018 року 2,5 млн. грн.
 • Екологічні потреби міста. Освоєно 0,4 млн. грн. Потреба на 2018 рік 0,6 млн. грн.
 • Питання соціальної ваги. Місто проти вилучення з власності його територіальної громади соціально значимого об’єкту – Комунального підприємства «Тепло-водо каналізаційне господарство», яке намагається банкротити ДП НАЕК «Енергоатом» через сумнівні борги та процедури відвертого нехтування можливостей міста – вийти з боргової залежності. Тут є потреба звернення від громади Южноукраїнська до керівництва Країни.
 • Місто активно включилось у виконання головної реформи – Децентралізації. Одначе в проекті Бюджету України на 2018 рік Южноукраїнськ лишається без бюджету розвитку, де не тільки не будуть реалізовуватись заходи по Децентралізації, місто попадає в певне кризове положення, що не припустимо.
 • Місто виступає за добровільне об’єднання громад на чергових виборах в місцеві органи влади і одночасно ставить питання зробити це в спосіб, який би одночасно формував техніко-економічне підґрунтя для поетапного виходу міста Южноукраїнська в складі об’єднаної громади з його потенційно депресивного стану за умовами і пропозиціями відповідного звернення, яке наразі оприлюднене для його обговорення в громадах.
 • Пріоритетами розвитку міста є бюджетна підтримка з джерел децентралізації КП ТВКГ, КП ЖЕО, КП СКГ, закладів освіти, міської лікарні, соціального захисту населення, ветеранів, людей з обмеженими можливостями, захисників Вітчизни, безпеки сфери торгівлі і екології, безпеки життєдіяльності міста, культури та спорту.

Громала міста вірить сказаному Президентом України – «Будучи в колі представників місцевих громад, звичайно ж, не  можу не зупинитися  на питанні децентралізації. Місцеві бюджети зросли з шістдесяти дев’яти мільярдів гривень в 2014 році до ста сорока семи мільярдів минулого року. Цього року мають вийти на показник в 170 мільярдів. А Глава Уряду України сказав, що «прогноз економічного зростання для України на 2018 рік  покращився - з 3% до 3,1%». Це гарно, принаймні і бюджет міста нам не погіршать!

Фінансовий аналіз неприпустимості додаткового вилучення бюджетних коштів в Державний бюджет на зворотній стороні цього звернення

 

Не скоригований Урядом України бюджет міста буде мати негативні  наслідки:

2017 рік

2018 рік (прогноз)

Кошти міського бюджету на програми розвитку міста складають 89,4 млн. грн.

 

За ним місто отримало   давно потрібний та очікуваний людьми розвиток!

1) зменшення ресурсу, виходячи із зростанням розміру реверсної дотації в 2,23 рази  - 37,9 млн. грн.

2) зменшення ресурсу в зв’язку із скороченням розміру медичної субвенції - 7,2 млн. грн.

3) зменшення ресурсу в зв’язку із вилученням із розрахованого обсягу медичної субвенції на користь обласного бюджету коштів на утримання екстреної медицини  - 4,0 млн. грн.

4) зменшення ресурсу в зв’язку із зменшенням обсягу освітньої субвенції - 1,8 млн. грн.

5) зменшення ресурсу в зв’язку із передачею на міський рівень відповідальності законодавчо унормованих державних соціальних гарантій (пільги для певних категорій населення – ЖКП, проїзд, зв’язок, санаторно– курортні путівки) - 5,5 млн. грн.

6) зменшення ресурсу в зв’язку із випадаючими доходними джерелами, виходячи із державної бюджетної політики  - 3,0 млн. грн.

7) зменшення ресурсу в зв’язку із прогнозним частковим вивільненням земель, які знаходяться  у користуванні АЕС, загальною площею 101 га  - 0,5 млн. грн.

8) зменшення ресурсу, виходячи із необхідності забезпечення захищених статей (в частині оплати праці та ЄСВ – ріст мінімальної заробітної плати на 16,34%, враховуючи випадаючий ресурс медичної та освітньої субвенції – ріст потреби на 28,5 млн. грн.; медикаментів – коефіцієнт індексації відповідно до розрахунків Кабінету Міністрів України, виходячи із інфляційних процесів, складає 1,1 – ріст потреби на 0,4 млн. грн.; продуктів харчування – коефіцієнт індексації відповідно до розрахунків Кабінету Міністрів України, виходячи із інфляційних процесів, складає 1,1 – ріст потреби на 0,8 млн. грн.; оплати теплопостачання – коефіцієнт індексації відповідно до розрахунків Кабінету Міністрів України, виходячи із інфляційних процесів, складає 1,09 – ріст потреби на 0,4 млн. грн.; оплати водопостачання та водовідведення – коефіцієнт індексації відповідно до розрахунків Кабінету Міністрів України, виходячи із інфляційних процесів, складає 1,09 – ріст потреби на 0,3 млн. грн.; оплати спожитої електроенергії – коефіцієнт індексації відповідно до розрахунків Кабінету Міністрів України, виходячи із інфляційних процесів, складає 1,1 – ріст потреби на 0,7 млн. грн.- 31,1 млн. грн.

9)збільшення ресурсу, виходячи із прогнозованих надходжень до бюджету  + 3,3 млн. грн.

Отже, на розвиток міста у 2018 році прогнозно обраховується:

 89,4 – 37,9 – 7,2 – 4,0 – 1,8 – 5,5 – 3,0 – 0,5 – 31,1 + 3,3 = 1,7 млн. грн., це зупинка розвитку!!

 

 Матеріали Фінансового управління Южноукраїнської міської ради.

 

Збори міста звертаються до Уряду України щодо виправлення помилки – довантажений бюджет міста Державними Реформами і одночасно зменшений вилученням з нього 37,9 мільйонами гривень зупинить децентралізацію. Збори просять наш Уряд не здійснювати додаткове вилучення і навпаки, з огляду на вагому потребу додати в бюджет міста не менше 25 млн. грн., що зменшить його нинішній фонд розвитку, але дозволить і Реформи забезпечити і розвиток міста продовжити.

 

         Головуючий                                        Секретар

 

Звіт міського голови в його діалоговому режимі, ініціатива та звернення до Уряду України, які теж детально розглянуті схвально проголосовані зборами мешканців Южноукраїнська.

Звіт міського голови синхронно дублювався у вигляді його текстового  матеріалу на великому екрані, де його чисельні розділи супроводжувались таблицями, графікою та документальними фото, що посилювало сприйняття  ємної доповіді про роботу за звітний період та дозволило розширити рамки всього матеріалу діалоговим спілкуванням з мешканцями міста. 

В завершення зустрічі міський голова запропонував присутнім задавати запитання.

По ходу їх розгляду було надано відповіді, декілька питань взято в роботу.

 

_________________________

 

     


 

 

 

18.10.2017

МОДЕРНІЗАЦІЯ ТА ЕНЕРГЕТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ В 
КП ТВКГ НА РЕАЛЬНОМУ ПРИКЛАДІ РЕКОНСТРУКЦІЇ

Місяць тому ми показували, що обладнання однієї з 12 ТРП міста було вкрай  зношеним. Мешканці прилеглих будинків відвідували цей об’єкт і самі бачили, що роботи виконувались якісно, їх обсях був значним, а результат є на лице.
По місту таких вузьких місць ще багато, але маємо надію, що проголошена фінансова децентралізація від держави буде діяти і надалі, і ми зможемо ще попрацювати на благо нашої громади.  

 

 

 

 
 

 

Сьогодні ТРП 4-а модернізована і її впізнати важко.

Все обладнання нове, сучасне, нові і допоміжні трубопроводи та запірна арматура.
Тільки в умовах власності громади ми разом з КП ТВКГ  спроможні працювати на якість комунальних послуг на поступове зменшення їх собівартості, а відтак і на стримування росту їх ціни.
Цю роботу потрібно було робити щорічно. Останній раз була заміна такого обладнання на ТРП-3 в 2002 році.

 

 

25 тон старого обладнання замінили 3 тони нового сучасного і ефективного.
Окрім модернізації обладнання, в КП ТВКГ за міськими програмами завершується ізоляція і ремонт трубопроводів.
За 2017 рік КП ТВКГ за підтримки міської ради здійснив заміну понад 2,7 кілометра трубопроводів різного, переважно великого діаметру, виключно новими трубами.

 

Заміни здійснювались на поверхневих та підземнх трасах трубопроводів, всі оголені ділянки ізолювались.
Зовні не ізолювались трубопроводи напірного колектору побутово-господарчої каналізації, як такі, що не потребують додаткової ізоляції.
Окремої уваги заслуговували ділянки підземного базування по території забудови міста. Тут застосовувались труби з заводською ізоляцією.

 

Планові роботи по ремонту і відновленню обладнання та трубопроводів по території міста позитивно вплинуть на проходження опалювального періоду 2017/18 років.

Разом з тим КП ТВКГ не має слів для пояснення небажання ДП НАЕК «Енергоатом» підписати Мирові угоди щодо боргів, які формувались в попереднє десятиліття і стосовно яких знайдено всі законні джерела їх покриття.

Час плине, можуть змінюватись умови господарювання і хто візьме на себе відповідальність за явне блокування домовленостей, які «Енергоатом» пообіцяв і з незрозумілих причин не бажає виконувати.

Боргові зобов’язання можуть змінити свій знак не на користь атомної Компанії. Питання лишається відкритим, його реалізація вже вийшла за межі компетенції міської ради, яка зробила все, аби зняти проблему і нормально забезпечувати місто монопольними послугами.  

В любому випадку міська рада не дасть підстав для парадоксальних наслідків – місту бути без тепла поряд з об’єктом, який шукає шляхи, як охолодити свої реактори та при цьому ще і штовхає постачальника електроенергії ВАТ «Атомсервіс» лишати КП ТВКГ без електричної енергії в ранкові та вечірні часи зимового періоду, що відразу відіб’ється на житті всього міста. 

Не важко бачити для чого все це робиться, в любий спосіб відібрати у міста дохідне ТВКГ на користь ДП НАЕК «Енергоатом», його партнерів та в зубожіння більшої частки мешканців Южноукраїнська.

Договірні відносин ДП НАЕК «Енергоатом» та КП ТВКГ в частині надання місту комунальних послуг, це не просто стосунки двох суб’єктів господарювання, а зобов’язання, де відповідальність керівників може виходити далеко за межі їхніх правовідносин.  

 

Детальний звіт буде далі,
виконком міської ради

   

 

27.09.2017

ТРП – ЗНАЙОМСТВО ЗБЛИЗЬКА

Мало хто з мешканців міста знає, що всередині таких звичних по зовнішньому виду наших теплових розподільчих пунктів.

Прийшов час і вже далі застаріле і зношене обладнання ТРП 4-а нормально працювати не могло. Понад 25 тон вже металобрухту вивезли на склад, а далі, після сортування його значна частина піде в утіль.

По стрілці один з 12 старих теплообмінних апаратів, його вага понад тону. А заміні підлягають вони всі і всі трубопроводи, все допоміжне обладнання і запірна арматура.

Наразі бригада монтажників з Києва, яка виграла тендер, завершує всі підготовчі роботи для встановлення 2-х нових, не трубчатих, як раніше, а пластинчатих апаратів підігріву води з шафами автоматики і електричного живлення.

Фото, що нижче, і є монтажем нових трубопроводів і нової запірної арматури. З понеділка почнеться монтаж нових апаратів підігріву води і до 6 – 9 жовтня роботи буде завершено.

Крок за кроком ТВКГ буде модернізувати своє виробництво, чим і буде стримувати стрімке зростання тарифів на комунальні послуги, підвищувати їх якість. Далі буде. 

 
     
 
     
 
     
 

 

Відділ модернізації та реконструкцій КП ТВКГ

   

 


  

 20.09.2017

 

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ, це ШЛЯХ ДО ДЕМОКРАТІЇ
ЄВРОПЕЙСКІ  ПРАВИЛА на ЦЬОМУ ШЛЯХУ,  ЯКІ ВОНИ?

Демократичною державою прийнято називати політичний устрій, який заснований на волі народу, загальних правах і свободах громадянина і людини. Джерелом влади всіх рівнів в такому типі держави є народний суверенітет.

Як відомо, проголошення держави демократичним ще не означає, що йому будуть притаманні ознаки демократичної держави.

 

Сутність демократичної держави

 

Слід зазначити, що держава може відповідати критеріям демократичності тільки в умовах наявності сформованого громадянського суспільства. Демократична держава має виключити політику етатизму (втручання в сфери суспільного життя) і, навпаки, забезпечувати свободу розвитку культури, підприємництва і духовного життя.

Демократичне суспільство виконує функції забезпечення загальнонародних інтересів при безумовному дотриманні особистих інтересів кожного індивіда. Саме така держава є своєрідним антиподом авторитарної держави, вони практично виключають один одного.

 

Представницька демократія

Провідною у всіх сучасних країнах формою політичного устрою і участі громадян у політичному житті є представницька демократія.

Суть її досить проста - опосередкована участь народу в прийнятті політичних рішень. Громадяни тієї чи іншої країни вибирають в органи державної влади представників, які можуть характеризувати їх інтереси.

 

Місцеві влади в Європі вже давно сформували нову філософію управління на основі демократії участі та сталого розвитку громад. Європейське місцеве самоврядування швидко та якісно розвивається, відбувається пошук нових форм демократії участі.

 

 Європейська Хартія місцевого самоврядування

Муніципальне право Європи визнає правову основу місцевого самоврядування. В Україні, яка ратифікувала вказану Хартію ще в 1997 році щодо місцевого самоврядування визнають її вимоги та конституційні положення і норми законодавства. Члени Ради Європи, які підписали цю Хартію враховують, що органи місцевого самоврядування є однією з головних підвалин демократичного режиму, де право громадян на участь в управлінні особливо на місцевому рівні, це їх пряме право.

Як наш Южноукраїнськ відчуває рух до демократії? Стисло. Народний суверенітет ми відстоюємо разом. Етатизм – не втручання держави в сфери суспільного життя, цього ще дуже мало. Представницька демократія – ми тільки вчимось цій цивілізаційній нормі. Наприклад, виключно на народні слухання міська рада винесла основні місто утворюючі питання. Місто чітко орієнтоване на європейську концепцію – Стратегію сталого розвитку «Україна 2020» Президента України. Про неї вже говорилось і ще скажемо, а який він – сталий розвиток  очима Європи? Дивимось далі.

Концепция устойчивого развития

Она появилась в результате объединения трех основных точек зрения: экономической, социальной и экологической. (англ. sustainable development, надається в перекладі і скороченні)

Экономическая составляющая. Экономический подход к концепции устойчивости развития основан на теории максимального потока совокупного дохода. Эта концепция подразумевает оптимальное использование ограниченных ресурсов и использование экологичных — природо-, энерго-, и материало-сберегающих технологий, включая добычу и переработку сырья, создание экологически приемлемой продукции, минимизацию, переработку и уничтожение отходов.

Социальная составляющая. Социальная составляющая устойчивости развития ориентирована на человека и направлена на сохранение стабильности социальных и культурных систем, в том числе, на сокращение числа разрушительных конфликтов между людьми. Важным аспектом этого подхода является справедливое разделение благ.

Экологическая составляющая. С экологической точки зрения, устойчивое развитие должно обеспечивать целостность биологических и физических природных систем. Особое значение имеет жизнеспособность экосистем, от которых зависит глобальная стабильность всей биосферы.

Единство концепций. Согласование этих различных точек зрения и их перевод на язык конкретных мероприятий, являющихся средствами достижения устойчивого развития — задача огромной сложности, поскольку все три элемента устойчивого развития должны рассматриваться сбалансировано.

На все це вказує і Стратегія сталого розвитку

«Україна - 2020» Президента України

 

 

Соціальна інфраструктура

Соціальна інфраструктура – комплекс об'єктів (підприємств, закладів, організацій та споруд), які забезпечують умови функціонування суспільного виробництва і життєдіяльності населення, формування фізично та інтелектуально розвиненого, суспільно активного індивіда.

У найзагальнішому вигляді соціальну інфраструктуру поділяють на соціально-побутову та соціально-культурну частини.

Соціально-побутова інфраструктура спрямована на створення умов для відтворення людини як біологічної істоти (через побутове середовище), задоволення її потреб у належних умовах життя. В її складі розрізняють такі компоненти: житлово-комунальне господарство, побутове обслуговування населення, торгівля га громадське харчування, пасажирський транспорт і зв'язок для обслуговування населення тощо.

Соціально-культурна інфраструктура сприяє відтворенню духовних, інтелектуальних (через культурно-освітнє середовище) та значною мірою фізичних властивостей індивіда, формуванню його як економічно активної особистості, що відповідає певним вимогам суспільства до якості робочої сили. Її склад охоплює охорону здоров'я, рекреаційне господарство, фізичну культуру та спорт, соціальне забезпечення, освіту, культуру та мистецтво, культові споруди тощо. Первинними елементами організації соціальної інфраструктури у складі окремих ланок є об'єкти.

До соціальної інфраструктури відносять сфери людської діяльності, що є передумовою розвитку господарства країни або регіону, тому інфраструктурні інвестиції повинні випереджати виробничі.

В Україні в 90-х XX ст. об'єкти соціальної інфраструктури перебували в критичному стані через успадковані від СРСР проблеми, з одного боку, та глибоку кризу економіки, нераціональну економічну політику – з іншого. (Економічна енциклопедія: Видавничий центр “Академія”, 2000. – 864)

 

Водопостачання

Южноукраїнськ споживає питну воду добуту з річки Південний Буг. Стосовно цього джерела зокрема відомо про такі проблеми.

Мікрофлора води річок залежить від ступеня їх біологічного забруднення та якості очистки стічних вод, які спускають у русла річок.

Ступінь обсіменіння води організмами прийнято виражати сапробністю, під якою розуміють сукупність живих істот, які живуть у водах з великим скупченням тварин або рослинних решток. Розрізняють чотири зони сапробності.

Полісапробна зона— дуже забруднена вода, бідна на кисень і багата на органічні сполуки. Кількість бактерій в 1 мл доі сягає 1 млн і більше, переважають Е. соїі та анаеробні бактерії, які спричинюють процеси гниття і бродіння.

У мезосапробній зоні (зона помірного забруднення) мінералізуються органічні речовини з інтенсивним окисленням і вираженою нітрифікацією. Кількість бактерій в 1 мл становить сотні тисяч.

Олігосапробна зона характерна для чистої води. Кількість бактерій у ній незначна, в 1 мл налічується кілька десятків або сотень:; Е. соlі у цій зоні немає.

Катаробна зона— зона дуже чистої води (особливо в осінньо-зимовий період), вона розташована вдалині від населених пунктів і берегів.

Мета проведення санітарно-мікробіологічного дослідження води може бути різною:

1. Вибір джерела водопостачання.

2. Контроль знезараження питної води центрального водопостачання.

3. Визначення придатності для вживання криничної й джерельної води.

4. Перевірка якості і ступеня очищення стічних вод.

5. Розслідування водних спалахів інфекційних хвороб.

6. Контроль знезараження води плавальних басейнів.

7. Спостереження за санітарно-епідеміологічним станом відкритих водоймищ.

Санітарно-мікробіологічне дослідження води, перш за все, повинно вирішувати питання про наявність або відсутність у ній патогенних бактерій, вірусів і грибів. Але їх безпосереднє виявлення має ряд методичних труднощів.

У зв’язку з цим широкого розповсюдження набули методи непрямої оцінки її епідеміологічного благополуччя шляхом виявлення так званих санітарно-показових мікроорганізмів і визначення загального мікробного числа (ЗМЧ).

Основним джерелом збудників заразних хвороб є люди й теплокровні тварини, які виділяють їх в оточуюче середовище фекальним або повітряно-краплинним шляхом разом з численними представниками нормальної мікрофлори кишечника й верхніх дихальних шляхів.

Тому санітарно-показові мікроорганізми для різних обєктів довкілля відібрані саме з представників автохтонної мікрофлори. Для води такими санітарно-показовими мікроорганізмами в усіх лабораторіях світу прийняті бактерії групи кишкової палички (БГКП)

При повноцінному санітарно-мікробіологічному дослідженні води визначають ЗМЧ, БГКП, E.coli, ентерококи, стафілококи, патогенні мікроорганізми (холерні вібріони, сальмонели, шигели, лептоспіри, ентеровіруси та ін.).

Санітарно-показові бактерії води: кишкова паличка, ентерокок, Clostridium perfringens – показники фекального забруднення.

Мікробіологічні показники безпеки питної води
(Наказ МОЗ України від 23.12.1996 р.)

Показники

Одиниці виміру

Нормативи

1.

Число бактерій в 1 см3 води (ЗМЧ)

КУО/ см3

не більше 100

2.

Число бактерій групи кишкових паличок в 1 дм3 води (індекс БГКП)

КУО/ дм3

не більше 3

3.

Число патогенних бактерій в 1 дм3 води

КУО/ дм3

відсутність

4.

Число коліфагів в 1 дм3 води

БУО/ дм3

відсутність

 

В частині необхідного виконання вимог Закону України «Про питну воду і питне водопостачання», вимог відповідних програм різного рівня, Южноукраїнська міська рада своїм рішенням від 31 березня 2016 року затвердила низку нових рішень в складі Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2016 – 2020 роки, де є і локальна програма доочищеня води. Дієвість засобів Програми, що вже впроваджені,   підтверджена відповідними дослідженнями місцевої державної лабораторії та аналогічної лабораторії з м.Вознесенська. Результати позитивні. Варто відмітити, що показник КУО в середньому від дії вказаних засобах будинкового доочищення води є в межах п’ятикратного покращення її якості.

На виконання Програми в житлових будинках міста розпочато встановлення бактерицидних ультра фіолетових фільтрів (УФ ламп спеціальної конструкції) для додаткового знезараження води питної, які суттєво, в понад 10 разів забезпечують покращення якості питної води по цьому важливому показнику.

Забруднення води в річці, а потім ще і в трубах водопроводу, це актуальна проблема міста і до відомо шкідливого хлору на ВОС АЕС ми маємо сприятливі засоби мінімізації негативного  впливу різного бруду з води на здоров’я наших мешканців.

 

Міській голова Первомайська Людмила Дромашко визнала, що міській водоканал масово зливає каналізаційні стоки в річку Південний Буг і що це може призвести до екологічної катастрофи.

Наше місто по воді спасає те, що біля 70% Первомайська, це малоповерхова забудова без каналізації і викиди є часткові, що є ВОС та наші дії знезараження води.

     

Місто своєчасно почало здійснювати впровадження вказаного вище обладнання. На нього є всі дозвільні сертифікати, а роботи виконуються проектне.

Ми почали  виконання цієї роботи за умов, що річка Південний Буг – для нас, це єдине джерело видобування води, а вище по течії від міста є різні забруднювачі води, є Первомайськ, який постійно і в різних обсягах здійснює викиди господарсько-побутових стоків.

Наскільки ми вірно вчинили далі дивимось висновки експертів.

В даний час склалася напружена ситуація із забезпеченням України доброякісною питною водою. Основним критерієм якості питної води є її вплив на здоров’я людини. Однією з причин незадовільної якості питної води є масове забруднення поверхневих водойм, у зв’язку зі скиданням до них у великих кількостях неочищених і недостатньо очищених промислових, господарсько-побутових і сільськогосподарських стічних вод.

З усіх існуючих методів дезінфекції води УФ випромінювання вважається одним з найбільш ефективних, економних, швидких і безпечних. Бактерицидна (УФ) лампа для знезараження води. Повітря теж убезпечують в цей спосіб. 

УФ - дезінфекція має переваги перед іншими технологіями: висока ефективність проти широкого спектру патогенних мікроорганізмів; відсутність необхідності в додаткових хімічних речовинах (безреагентний процес); мінімум утворення побічних продуктів; при обробці води та інших продуктів - відсутність впливу на їхній смак і запах; неможливість передозування і низькі витрати.

Бактерицидне знезараження води протікає в декілька разів швидше, чим хлору; після випромінювання воду відразу можна подавати споживачам.

Бактерицидні промені знищують не тільки вегетативні види бактерій, але і ті бактерії, що утворюють спори.

Семенов А.О., к.ф.м.н., доцент (ПУЕТ, Полтава)
Кожушко Г.М., д.т.н., професор  (ПУЕТ, Полтава)
Шурдук І.В., асистент (ПУЕТ, Полтава)

 

ЯКІСНА ВОДА - НАШЕ ЗДОРОВ’Я

ПІВДЕННИЙ БУГ – НАШ КРАСЕНЬ, ЩО З ТОБОЮ?
Громадську думку майже підготовили до чергового підвищення рівня 
Олександрівського водосховища, цього разу до позначки 20,7 м.
Так хто ж переможе – Творець, чи його нерозумні діти?
 
ЗЕЛЕНЫЙ ТАРИФ

О зеленом тарифе велся разговор в «Энергоатоме» в первых числах августа этого года в части Южноукраинского энергетического комплекса ГЕС-ГАЭС, а также о других вопросах атомной энергетики.
Мы приведем подтверждение того, что этот тариф действительно зеленый. По сути гидроэнергетики она как бы и должна быть зеленой, то есть, безопасной в экологическом плане ее использования. Вот только сочетание – атомная, вода и зеленая энергетика, приобретает какой то, необычный оттенок зеленого.
Давайте сравнивать. Это наш Южный Буг. Сегодня прозрачность его воды более полутора метров, и цветность воды нам привычная, и купаются в ней, и дети, и взрослые с удовольствием.

 

 

  

 

12.09.2017

Южноукраїнськ - європейське місто

 

Євроінтеграція – цивілізований вибір України, одна з ключових вимог Революції гідності. У системі зовнішньо-політичних пріоритетів України вона посідає особливе місце. Для України європейська інтеграція – це шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентної спроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки, насамперед на ринок ЄС. Як невід’ємна частина Європи Україна орієнтується на діючу в провідних європейських країнах модель соціально-економічного розвитку, гуманізації міського середовища, організацію культури, побуту, дозвілля та відпочинку.

Зробивши історичний екскурс, ми бачимо, що місто виникло як центр ремесел та торгівлі на відміну від села, мешканці якого займалися сільським господарством. Тому центр міста має особливу привабливість для жителів міста та його передмість, пропонуючи великий вибір загальноміських функцій на порівняно невеликій ділянці території. Аналізуючи досвід європейських міст щодо ринків та тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, бачимо демократичний підхід до їх організації та обслуговування в центральних частинах провідних міст, і навпаки великі торгові центри розміщуються за містом.

Так за приклад взяти столицю Австрії – Відень. Найпопулярнішими торговими вулицями серед місцевого населення та туристів є Кернтнерштрассе і Маріахільферштрассе.

Кернтнерштрассе починається від Собору св.. Штефана і тягнеться до Віденської Оперри. Тут розташовані невеликі бутіки, павільйони та відкриті площадки для торгівлі та відпочинку населення.

Маріахільферштрассе – найдовша вулиця магазинів у Відні, поряд з якого знаходиться один із найпопулярніших ринків Відня – Віденський Нашмаркт. Там можна придбати свіжі фрукти і овочі, рибу, м'ясо, традиційні національні австрійські продукти. А також відкриваються Різдв’яні базари та національні ярмарки.

Якщо брати столицю Франції, то серцем Парижа є Єлісейські поля. Від Тріумфальної Арки практично до Площі Згоди ліва сторона наповнена і бутіками «швидкої моди» і гігантами «високої моди». По правій стороні розмістились відкриті тераси ресторанів та кафе які відділяються від проїзжої частини лише декоративною огорожею, а також насичена торговими кіосками та павільонами. Знамениті Парижські Пасажі, які з’єднують бульвари та вулиці, з’явились ще у 19 сторіччі. Неподалік від площі Бастилії починається район міста присвячений мистецтву та арт-галереям. Після реконструкції в 1994 році цей район переобладнаний в квартал французьких ремеслеників/дизайнерів і представляє собою безліч художніх галерей, торгових павільонів і кіосків, та відкритих арт-кафе.

Таке ж відношення до розміщення ринків, павільонів, кіосків та відкритих площадок для організації побуту, дозвілля та відпочинку населення та туристів спостерігається практично у всіх містах Європи.

Якщо Южноукраїнськ хоче бути європейським містом, потрібно спрямувати розвиток містобудівної інфраструктури на інтеграцію Європи, а не ліквідовувати необґрунтовано зачатки відновлення благоустрою центральної частини міста. Та, як виявилось, із цим не погоджується сьогодні купка депутатів Южноукраїнської міської ради, що ініціювали заборону розбудови міста. І це після того, як у липні поточного року депутатським загалом була прийнята Програма «Бюджетні заощадження – в соціальні здобутки», вже знайшлися інвестори, готові вкладати кошти у розбудову міста (вони прийняли участь у конкурсі інвестиційних проектів)!

Де логіка у діях тих, хто намагається сьогодні відштовхнути інвесторів, шляхом введення заборони? Тим більш що у свій час, сидячі у кріслі мера, один з них (депутат Євген Квасневський) підтримував виділення землі підприємцям під забудову в центрі міста. Один з таких об’єктів – новий магазин-МАФ на проспекті Незалежності, біля супермаркету «Сільпо». При отриманні дозволу на його будівництво, обов’язковою умовою було встановлення поряд естетичної автобусної зупинки.

Звертаюсь до депутатів, які сьогодні штучно створюють перешкоди для інвесторів: якщо ви дійсно піклуєтесь про майбутнє Южноукраїнська і всі рішення, які приймалися вами раніше - щирі, не стримуйте вигідну для бюджету і для людей розбудову нашого міста.

 

В.Пароконний, Южноукраїнський міський голова

 

 

 

 

​​

 

 

 

     

 

 

  

 

До уваги громадян міста!

 

 

Прийнято спільне рішення громадської організації «Воїни та ветерани антитерористичної операції» та виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради щодо облаштування Алеї пам'яті та військової слави бійцям, які загинули в АТО, на території, прилеглій до ДНЗ "Южноукраїнський професійний ліцей".

Обрана ділянка проходить узгодження в профільному міністерстві, оскльки земля біля ліцею не належить громаді міста.

Відкриття Алеї пам'яті та військової слави планується в День міста.

     


 

 

 

23.03.2017

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ, це ШЛЯХ ДО ДЕМОКРАТІЇ

ЄВРОПЕЙСКІ  ПРАВИЛА на ЦЬОМУ ШЛЯХУ,  ЯКІ ВОНИ?

Демократичною державою прийнято називати політичний устрій, яке засноване на волі народу, загальних правах і свободах громадянина і людини. Джерелом влади всіх рівнів в такому типі держави є народний суверенітет.

Як відомо, проголошення держави демократичним ще не означає, що йому будуть притаманні ознаки демократичної держави.

 

Сутність демократичної держави

  Слід зазначити, що держава може відповідати критеріям демократичності тільки в умовах наявності сформованого громадянського суспільства. Демократична держава має виключити політику етатизму (втручання в сфери суспільного життя) і, навпаки, забезпечувати свободу розвитку культури, підприємництва і духовного життя.
     

Демократичне суспільство виконує функції забезпечення загальнонародних інтересів при безумовному дотриманні особистих інтересів кожного індивіда. Саме така держава є своєрідним антиподом авторитарної держави, вони практично виключають один одного.

 

Представницька демократія

Провідною у всіх сучасних країнах формою політичного устрою і участі громадян у політичному житті є представницька демократія.

Суть її досить проста - опосередкована участь народу в прийнятті політичних рішень. Громадяни тієї чи іншої країни вибирають в органи державної влади представників, які можуть характеризувати їх інтереси.

 
     

Місцеві влади в Європі вже давно сформували нову філософію управління на основі демократії участі та сталого розвитку громад. Європейське місцеве самоврядування швидко та якісно розвивається, відбувається пошук нових форм демократії участі.

 

Європейська Хартія місцевого самоврядування

Муніципальне право Європи визнає правову основу місцевого самоврядування. В Україні, яка ратифікувала вказану Хартію ще в 1997 році щодо місцевого самоврядування визнають її вимоги та конституційні положення і норми законодавства. Члени Ради Європи, які підписали цю Хартію враховують, що органи місцевого самоврядування є однією з головних підвалин демократичного режиму, де право громадян на участь в управлінні особливо на місцевому рівні, це їх пряме право.

Як наш Южноукраїнськ відчуває рух до демократії? Стисло. Народний суверенітет ми відстоюємо разом. Етатизм – не втручання держави в сфери суспільного життя, цього ще дуже мало. Представницька демократія – ми тільки вчимось цій цивілізаційній нормі. Наприклад, виключно на народні слухання міська рада має винести основні місто утворюючі питання. Місто чітко орієнтоване на європейську концепцію – Стратегію сталого розвитку «Україна 2020» Президента України. Про неї вже говорилось і ще скажемо, а який він – сталий розвиток  очима Європи? Дивимось далі.

 

Концепция устойчивого развития

появилась в результате объединения трех основных точек зрения: экономической, социальной и экологической. (англ. sustainable development, надається в перекладі і скороченні)

Экономическая составляющая. Экономический подход к концепции устойчивости развития основан на теории максимального потока совокупного дохода. Эта концепция подразумевает оптимальное использование ограниченных ресурсов и использование экологичных — природо-, энерго-, и материало-сберегающих технологий, включая добычу и переработку сырья, создание экологически приемлемой продукции, минимизацию, переработку и уничтожение отходов.

Социальная составляющая. Социальная составляющая устойчивости развития ориентирована на человека и направлена на сохранение стабильности социальных и культурных систем, в том числе, на сокращение числа разрушительных конфликтов между людьми. Важным аспектом этого подхода является справедливое разделение благ.

Экологическая составляющая. С экологической точки зрения, устойчивое развитие должно обеспечивать целостность биологических и физических природных систем. Особое значение имеет жизнеспособность экосистем, от которых зависит глобальная стабильность всей биосферы.

Единство концепций. Согласование этих различных точек зрения и их перевод на язык конкретных мероприятий, являющихся средствами достижения устойчивого развития — задача огромной сложности, поскольку все три элемента устойчивого развития должны рассматриваться сбалансировано.

 

Соціальна інфраструктура

Соціальна інфраструктура – комплекс об'єктів (підприємств, закладів, організацій та споруд), які забезпечують умови функціонування суспільного виробництва і життєдіяльності населення, формування фізично та інтелектуально розвиненого, суспільно активного індивіда.

У найзагальнішому вигляді соціальну інфраструктуру поділяють на соціально-побутову та соціально-культурну частини.

Соціально-побутова інфраструктура спрямована на створення умов для відтворення людини як біологічної істоти (через побутове середовище), задоволення її потреб у належних умовах життя. В її складі розрізняють такі компоненти: житлово-комунальне господарство, побутове обслуговування населення, торгівля га громадське харчування, пасажирський транспорт і зв'язок для обслуговування населення тощо.

Соціально-культурна інфраструктура сприяє відтворенню духовних, інтелектуальних (через культурно-освітнє середовище) та значною мірою фізичних властивостей індивіда, формуванню його як економічно активної особистості, що відповідає певним вимогам суспільства до якості робочої сили. Її склад охоплює охорону здоров'я, рекреаційне господарство, фізичну культуру та спорт, соціальне забезпечення, освіту, культуру та мистецтво, культові споруди тощо. Первинними елементами організації соціальної інфраструктури у складі окремих ланок є об'єкти.

До соціальної інфраструктури відносять сфери людської діяльності, що є передумовою розвитку господарства країни або регіону, тому інфраструктурні інвестиції повинні випереджати виробничі.

В Україні в 90-х XX ст. об'єкти соціальної інфраструктури перебували в критичному стані через успадковані від СРСР проблеми, з одного боку, та глибоку кризу економіки, нераціональну економічну політику – з іншого. (Економічна енциклопедія: Видавничий центр “Академія”, 2000. – 864)

 

Проникаюсь уважением к тому, как скрупулезно и расчетливо нынешняя команда городского головы Южноукраинска Виктора Пароконного подошла и к выборам 2015 года. Уже тогда они выложили емкий, и как сегодня уже видно реалистический план их действий. Община доверила им свой мандат на реализацию всего изложенного в Программе и не ошиблась.

С какими же проблемами столкнулась городская власть Южноукраинска, на  территории которого действует АЭС? Это очень показательно в русле озвученного выше опыта демократии в Европе.

Давайте вместе посмотрим на поворот событий отстаивания интересов людей в моно городе. Это касается нас всех, это нужно, и знать, и понимать, и действовать в защиту социальной инфраструктуры города, которую разрушать нельзя, как это сейчас делает ГП «Энергоатом» через ЮУ АЭС.

Важную основу демократии, его социальную инфраструктуру – коммунальное право владения, город сохранит, не взирая, на любые попытки отобрать у людей важную основу их достойной жизни. Я лично с пути защиты интересов общины не сойду.   Депутат городского совета Эрик Григорян.

 

 ЮЖНОУКРАЇНСЬК попри перешкоди щодо наданих засобів ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ спромігся і йде до ДЕМОКРАТІЇ

Україна – держава, яка прагне до європейського рівня життя та цінностей країн з передовою економікою”, вказує Стратегія сталого розвитку «Україна 2020».  Южноукраїнську, як і іншим містам, де поряд є АЕС зокрема притаманні такі проблеми:

- залежність розвитку міста від розвитку атомної енергетики України, яка має пульсуючий характер, особливо в перехідний період розвитку країни;

- відставання житлового будівництва, та соціальної сфери від зростання населення, особливо в пікові періоди його механічного притоку;

- відсутність різноманіття вибору місць прикладання праці, як для вивільнених робітників основної галузі, так і для других членів сім’ї, що, в свою чергу, призводить до механічного відтоку населення в період спадів в основній галузі;

Головне завдання для цих міст – перестати бути моно орієнтованими, створювати та розвивати інші підприємства; створювати нові високотехнологічні робочі місця та конкурентноспроможну продукцію, розвивати торгівлю, залучати людей до активної праці. Так визначено в Загальнодержавній програмі розвитку малих міст України, яка затверджена відповідним Законом України. 

  Мета реалізації і вектори руху Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України Петра  Порошенка, зокрема вказують -  “... особливу увагу потрібно приділити безпеці життя та здоров’я людини, захищеності соціально вразливих верств населення, безпечному стану довкілля і доступу до якісної питної води”

На все це як і багато іншого Уряд України ставить завдання – “Виводити країну з кризи і забезпечити ефективне продовження реформ. Влада – це перш за все, спроможність вирішувати проблеми людей” – говорить Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Верховної Ради України. 

 

Вказана Стратегія сталого розвитку «Україна 2020» її вектором відповідальності визначає  –

«Територіальні громади самостійно вирішуватимуть питання місцевого значення, свого добробуту і нестимуть відповідальність за розвиток всієї країни» в міру реалізації мети за векторами руху Стратегії сталого розвитку «Україна 2020»    Відповідальність, це право і місто його реалізує.

Нагадаємо основи європейської демократії – мету децентралізації в Україні.

Соціальна інфраструктура, це комплекс об'єктів (підприємств, закладів, організацій та споруд), які забезпечують умови функціонування суспільного виробництва і життєдіяльності населення. Зробимо наголос і на таку європейську основу демократії.

 

В ній соціальна складова інфраструктури міста має сталий розвиток орієнтований на людину, збереження стабільності соціальних і культурних основ в тому числі передбачає скорочення кількості руйнівних конфліктів між людьми, в ній важливим аспектом є житлово-комунальне господарство і справедливий розподіл благ.

Місто отримало Програму соціально-економічного та культурного розвитку на 2016 – 2020 роки і почало рухатись цим шляхом, але громада та її самоврядна і комунальна влада наразилось на штучні проблеми від ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом», які на цей час тільки зросли і перешкоджають руху від моно залежності до справжньої демократії з гідним життям людей. Які ці проблеми, хто саме їх створює, як місто вистоїть, цікаво і корисно знати всім.      Далі буде.

 

 

 

 

 
 

  02.03.2017
 

Питання щодо добровільного об’єднання громад

періодично надходять до керівництва міста,

але громада Южноукраїнська

не хоче такого об’єднання

     

ЮЖНОУКРАЇНСЬК – ЗА ШТУЧНИХ БОРГОВИХ ОБСТАВИН
ПРОБЛЕМНЕ МІСТО, ЯК І ІНШІ «АТОМНІ» МІСТА КРАЇНИ.

ТА ЗА ЦИХ ОБСТАВИН ЙОГО ЩЕ І ШТОВХАЮТЬ НА ЯВНЕ ПОРУШЕННЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ – ПРИМУС ДО ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАД, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ВСУПЕРІЧ ЗАДОКУМЕНТОВАНІЙ ПОЗИЦІЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ МІСТА.

 1. ФАКТОР БОРГОВИЙ.

Рост долгов водоканалов «атомных» городов, как и ТВКХ, заложил «Энергоатом» более 10 лет назад. Цель – исправить их же ошибку, когда это имущество они передали в собственность наших общин. Причина – вернув себе эти объекты, самостоятельно устанавливать цену на коммунальные услуги. Как, посмотрим дальше:

За чертой доступности всегда была  себестоимость  киловатт часа электрической энергии  от АЭС.

Сегодня ничего не изменилось. И не думайте, что нам покажут, сколько реально стоит одна Гкл. побочной тепловой энергии от АЭС.

Пока эта тема была терпимой, то город только видел тарифную перепалку АЭС и КП ТВКХ.

Но вот настала реальная угроза возможного захвата ТВКХ по указанию «Энергоатома».

То, что сегодня происходит,  называется очень просто – «гладко стелют, но будет жестко спать».

Если руководство атомного ведомства добьется своего и в судах отберет у города его ТВКХ, то не так много времени пройдет, и будем мы иметь платежки за коммунальные услуги вместо сотен в тысячах гривен.  

За чертой бедности будут тысячи семей, а это более 40% населения моно города, основная часть которого и субсидий не получит и жить нормально не сможет.

Дальше что? Долги, частные  коллекторы  и потеря жилья! Если кто то считает. что это путь к достойной жизни, то пусть выйдет к людям и расскажет зачем в новое Положение о цене тепловой энергии от АЭС включили такие позиции:

 •   расходы на содержание помещений общественного питания;
 • расходы на текущий ремонт  помещений на освещение, отопление, водоснабжение, электроснабжение
 • расходы на содержание объектов социально-культурного назначения
 • расходы на содержание учебных заведений;
 • денежные средства, которые отчисляются профсоюзам;
 • расходы на проведение прививок и медосмотры;
 • льготы коллективных договоров;
 •  расходы на работу с общественностью;
 •   взносы ядерным товариществам;
 • убытки от операций по  курсовой разнице и потерь от покупки валюты, которая относится на производство электрической и тепловой энергии.

Здесь уже прямо видна  тысячная цена за Гкл. от АЭС и пока нет места для равноправного тарифа ТВКХ – гаранта достойной жизни в городе по цене за коммунальные услуги, при условии ее снижения от пересмотра выше указанных позиций.

Руководители атомных городов обратились в Администрацию Президента Украины с расчетами,  как территориальные громады без ущербно от АЭС будут выходить на достойную жизнь людей по линии всем нужной децентрализации.

 1. ФАКТОР-- ЗБИТКОВІСТЬ КОМУНАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ, ШЛЯХ ЇЇ ПОДОЛАННЯ.

Місто має своє завдання, принаймні на період до 2020 року.  Саме за цей період ми повинні позбутись наявної щорічної 20-и мільйонної збитковості в комунальній сфері нашого міста. Вона руйнує розрахунки з АЕС,  бюджет, охорону здоров’я, все інше. 

Якщо ми не виконаємо наш п’ятирічний план, то перспектива буде безрадісною. Стратегія «Україна 2020» Президента України має неухильно виконуватись на основі реальних планів. Спроможність їх виконувати місто довело вже за 2016 рік переконливими результатами.

По розвитку Южноукраїнська на  2016 – 2020 рр. планується вкласти вкрай потрібні понад 80 мільйонів гривні. За 2016 рік на вказані цілі вже використано понад 16 млн. грн.

Зокрема, КП ТВКГ тільки почало отримувати перші результати від модернізації і йому нав’язали його банкрутство. А якщо ми не хочемо віддавати ТВКГ, то нам під різними приводами пропонують об’єднання громад. Але забувають, що є Конституція України. Згідно неї ніхто не має права примусу ні до яких об’єднань.

Більше того, 92% персонально, під одривні талони опитаних тисяч Южноукраїнців не хочуть такого об’єднання. Виконаємо взяті на 5 років плани, люди самі скажуть, що їм робити далі. 

НАГАДАЄМО

36 стаття Конституції України зокрема чітко вказує – «Ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об’єднання громадян чи обмежений у правах за належність до політичних партій або громадських організацій.

5 ст. Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» однозначно вказує – «Система місцевого самоврядування включає:

- територіальну громаду;

- сільську, селищну, міську раду;

- виконавчі органи сільської, селищної, міської ради». Тобто, першим сувереном є громада.

Закон України «Про добровільне об’єднання громад» визначає процедуру такого об’єднання громад,  яка має проходити затяжну (від 7 до 8 місяців) процедуру, де перше слово належить мешканцям.

Влітку 2015 року в Южноукраїнську таку процедуру започаткували, але, як свідчить акт перевірки ЇЇ не разове порушували, а наприкінці депутати попереднього скликання це питання взагалі зняли з розгляду.

 Головним фактором такого об’єднання для Южноукраїнська могла стати вільна земля, а її , як з’ясувалося, нема . По довідці Арбузинського «Геокадастру» є тільки 1% і це яри та лісосмуги.

Настійливим бажанням декількох осіб з бувших керівників міста та іншим бажаючим пояснюємо:

 1. Южноукраїнську потрібно вирішувати вже названі проблеми інфраструктурних втрат фінансово-економічного характеру, на що знадобиться принаймні 4-5 років.
 2. У вирішенні цієї проблеми не зайвими були б  3-5 тисяч гектарів вільних орних земель для громади міста, але їх нема та і нема ТЕО такого об’єднання навіть з таким фактором.
 3. Європейськта практика виходу з депресивних зон є у створенні в цих поселеннях зокрема індустріальних технопарків. Міста при АЕС України дуже вдало підходять під таку перспективу і такий Закон вже є у Верховній Раді України ( інформація прем’єр-міністра України).
 4. В Южноукраїнську проведено 2 місцеві ініціатиив, які дали понад тисячу голосів проти об’єднання громад і, наразі, проводиться іменне соціальне дослідження і знову понад з тисячі сімей (92%) письмово підтвердили «ні» об’єднанню громад.
 5. У сусідів є їхні землі, є інші ресурси, наприклад, можливість налагодити перероблення плодо-овочевої продукції, займатись скотарством тощо. У них є вдалі і досвідчені керівники і їм ніщо не заважає бути лідерами, які і без «проблемного» Южноукраїнська знайдуть свої шляхи розвитку їхніх громад.

 

      Южноукраїнський міський голова           В.К. Пароконний

      Секретар міської ради                         Л.П. Дзюбенко

 

      02.03.2017року

_______________________________

_______________

 


   03.03.2017

   02.03.2017 РОКУ В МАЛІЙ ЗАЛІ ПАЛАЦУ КУЛЬТУРИ «ЕНРГЕТИК» ВІДБУЛАСЬ
нарада за участі А. Стуліна, Є. Квасневського, М. Коляди, О. Савіна, їхніх соратників,  декількох депутатів Южноукраїнської міської ради та депутатів від смт Костянтинівки, с.Іванівки і с.Богданівки, було ще і декілька мешканців міста Южноукраїнська, представники від КП ТВКГ 
та заступник міського голови О. Кольчак.  

Вже не в перше, бувші градоначальники прагнуть ініціювати добровільне об’єднання громад  селища та сіл з територіальною громадою міста Южноукраїнська.

Ось тільки ніяк не бажають ці «ініціатори» зрозуміти, що місто Южноукраїнськ з його явними та суттєвими проблемами фінансово-економічного стану похідного від застарілих і не проектних мереж, та занадто застарілого енергетично і понад витратного обладнання в комунальній інфраструктурі міста, потребують реалізації вже розпочатих реконструктивних робіт. Та при цьому, і самі бувші градоначальники мабуть забули, що нічого вони не зробили в їх керівний час для оздоровлення економіки свого міста. Породжувались і тільки росли багатомільйонні борги міста перед АЕС.

А чого тільки варта занедбана міська лікарня, де втрачено понад 50 лікарів і стільки ж середнього медичного персоналу, де неякісне харчування та безліч проблем в господарському забезпеченні цього закладу, в суто лікарському процесі.

Наразі потрібно, принаймні 4 – 5 років наполегливої роботи щодо енергозбереження, енергоефективності та ресурсного збереження, аби убезпечити мешканців міста від неминучого перекладання на їх плечі понад 20-и мільйонних втрат щорічних збитків в надважливій сфері комунальних послуг.

Окрім цього, є ще десятки і десятки напрямів подолання непростих проблем, як зокрема: наявної аварійності напірного колектору господарсько-побутових стоків, відновлення розграбованих гуртожитку №6 та дитячого садку бувшої дитячої поліклініки, здійснення добудови потрібної місту споруди дитячої лікарні, та ще відновлення інших зруйнованих об’єктів на загальну суму в понад 270 мільйонів гривень.

І все це без врахування безлічі питань благоустрою, розвитку ринкової інфраструктури, проблем шкіл, соціального захисту населення, екології, ремонтів зношеного житлового фонду, ліфтового господарства, потрібної суттєвої допомогти будинкам з ОСББ тощо.

А може банкрутство КП ТВКГ, судова ухвала судді Савіна О.І. по зупиненню роботи нашої новій лікарні та процес щодо об’єднання громад - це вже видимі ланки одного ланцюга!?

     

Але, про все це названі «добродії» мовчать, про проблеми міста не чують, а тільки змагаються в безпідставних образах та наклепах на адресу посадових осіб місцевого самоврядування. А заміна Пароконного на Коляду - для них вже питання вирішене, як і те, що об’єднувати громади, вони будуть і без згоди міста…

Тим більше, суддя Савін О.І. сказав, що подавайте, я все розгляну…  Мабуть так, як по лікарні?   

 
     

Та, в місті, відповідно до Закону, є і буде незмінним головним сувереном територіальна громада, яка  з огляду на вищевикладене не бажає йти на таке об’єднання. Тим більше, зі слів самих керівників сусідніх громад, вони успішні й самодостатні.  

То і покажіть, як Ви вмієте використовувати свій наявний потенціал, а він у Вас дійсно не малий! (Наприклад, хоча б подайте за 10 років воду на с.Бузьке).

Тоді, чого ж так наполегливо добиваються двоє бувших міських голів міста Южноукраїнська з декількома їх помічниками та «успішні» голови, як вони кажуть їх самодостатніх сусідніх громад? Невже вони не бачать хвору економіку міста та безліч питань, які ще належить вирішувати на користь територіальної громади міста?  

Сказати, що раніше вказані міські «ініціатори» знали, вміли і бажали виконувати кропітку роботу по зміцненню, вдосконаленню та модернізації соціально орієнтованої інфраструктури Южноукраїнська, так ні!

Тоді чому всі вони це роблять зараз та чим це так солодко їх манить наше місто,  керівна посада в ньому, про яку особливо і не приховуючи, вони говорять вже як про належність їхньому кандидату – Коляді? А коли в 2015 році йшли на вибори, то мовчали про об’єднання, як і про те, що місту Южноукраїнську ніхто потрібної землі від них не дасть.  

Врешті-решт, будь-які незаконні рішення будуть оскаржені, а основне слово щодо вирішення долі міста Южноукраїнська - завжди належатиме його громаді.

________________________________

____________

 

 
 

 

03.03.2017

ЮЖНОУКРАЇНСЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ -

ЇЇ ОНОВЛЕННЯ, ХТО ЗА, ХТО ПРОТИ?

  14.01.2015 року Міністерство охорони здоров’я України листом  №09-10/10/509 звернулось до Южноукраїнської міської ради про ініціювання передачі ДЗ СМСЧ-2 з державної до комунальної власності. 23.01.2015 року керівництво ДЗ СМСЧ-2 звернулося до Южноукраїнської міської ради щодо прийняття цього закладу до комунальної власності громади міста. Рішенням від 30.04.2015  №1518 Южноукраїнська міська рада прийняла таке рішення.
     

25.11.2015 року Кабінет Міністрів України розпорядженням №1222-р зобов’язав здійснити передачу цілісного майнового комплексу ДЗ СМСЧ-2 у власність територіальної громади міста Южноукраїнська. На виконання вказаного розпорядження Южноукраїнська міська рада рішенням від 01.12.2016 №427 його виконала. А рішенням - від 01.12.2016 №428 реорганізувала (припинила) шляхом  перетворення ДЗ СМСЧ-2 в комунальний заклад «Южноукраїнська міська лікарня».

Названий перебіг подій було поставлено на їх підсумкове виконання вже з початку 2017 року. Аби захистити багатопрофільність єдиного лікувального закладу кожного з «атомних міст», їх керівники дійшли до Адміністрації Президента України, де їх прийняли 09.02.2017 року, вислухали та погодились і по комунальній проблемі допомогти, і профіль лікарень зберегти, як того бажають мешканці, і як того вимагає статус цих міст. 

Надалі, в містах були підготовлені необхідні зміни та доповнення до потрібних нормативно-правових актів та 24.02.2017 року завезені в Кабінет Міністрів України, в НКРЕ КП та для контролю на ім’я Президента України.

Як вище відмічалось, настала потреба вчинити наступні процедурні дії. У відповідності до нового статуту було проведено конкурс на посаду головного лікаря.

Відповідно до законодавства,  у конкурсі переміг лікар Самойленко М.І. (за -  9 голосів і 1 - утримався).

Стахорська О.В. не набрала жодного голосу.

 
     
Тому, вранці 23.02.2017 року до початку проведення сесії Южноукраїнської міської ради, комісія виконавчого комітету відправилась до ДЗ СМСЧ-2 за передавальним актом. Комісію зустрів наряд поліції, мотивуючи, що був дзвінок про рейдерське захоплення лікарні… Все з’ясувалось, акт забрали, але неприємний осад лишився. А через годину цей акт вже був на розгляді в сесійній залі Южноукраїнської міської ради, де депутати його і затвердили.
         
  01.03.2017 року о 09 год. 37 хв. з витягу Єдиного державного реєстру було засвідчено, що діяльність ДЗ СМСЧ-2 припинено, а комунальний заклад «Южноукраїнська міська лікарня» - створено. Далі, було підписано розпорядження міським головою щодо призначення на посаду в КЗ «Южноукраїнська міська лікарня»  т.в.о. головного лікаря Самойленка М.І.

Надалі, комісія виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради представила активу лікарні (за процедурою) тимчасово виконуючого обов’язки головного лікаря комунального закладу «Южноукраїнська міська лікарня» Самойленка М.І. Він підписав свій перший наказ, яким дав потрібні доручення та розпорядчі вказівки.

При поверненні комісії до виконавчого комітету об 11 год.34 хв., застають реєстрацію оскаржуваної ухвали судді Южноукраїнського міського суду Савіна О.І. Винісши таку ухвалу, суддя Савін О.І. повністю паралізує роботу новоствореного комунального закладу «Южноукраїнська міська лікарня», чим поставив під загрозу  лікувальний процес та здоров’я громадян.

03.03.2017 року Южноукраїнською міською радою в Одеський апеляційний адміністративний суд подається Апеляційна скарга на ухвалу про застосування заходів позову.

В ній, зокрема, вказується – прийняти апеляційну скаргу до розгляду та скасувати вищевказану ухвалу судді Савіна О.І.

 
     

Окрім вищевикладеного, є і така особливість. Винесення вказаної ухвали по позову однієї особи (Стахорської О.В.), створює загрозу зупинення роботи лікувального закладу та його відділень: інтенсивної терапії та анестезіології; пологового, хірургічного, інфекційного, терапевтичного, дитячого та інших структурних одиниць лікарні, які обслуговують понад 40-а тисячне місто. Друга особливість є в тому, що названа ухвала не містить жодного пояснення причин її винесення.

«Хто за, хто проти?!» – в 10-00 06.03.2017 року це надважливе питання розглядатиме і позачергова сесія Южноукраїнської міської ради.  Та остаточне рішення - бути чи ні, давно очікуваному оновленню лікарні міста Южноукраїнська, буде вирішуватись в судовому порядку.

Разом з вищевикладеним, будуть вжиті і всі інші можливі дії щодо оскарження  такого «дивного» рішення Южноукраїнського міського суду.

_____________________

__________

 

 

 

 

 

 

 

.