Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Вимоги до адресних табличок
AA

Вимоги до адресних табличок

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради звертається до всіх підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, ОСББ  та фізичних осіб та звертає вашу увагу на обов’язкову термінову заміну табличок, на яких зазначено  «старі»  поштові адреси.

 20.10.2022 Южноукраїнська міська рада прийняла рішення №1128 «Про перейменування вулиць, провулків населених пунктів Южноукраїнської міської територіальної громади», відповідно до якого у місті Южноукраїнську  перейменовано бульвар Цвіточний на бульвар Квітковий, бульвар Курчатова перейменовано на бульвар Мрій, вулицю Дружби Народів перейменовано на вулицю Європейська, вулиця Маяковського перейменовано на вулицю Свободи, вулицю Пугачова перейменовано на вулицю Виноградну.

В зв’язку з чим, необхідно виготовити адресну табличку з новою поштовою адресою встановленого зразку, який затверджений рішенням Южноукраїнської міської ради від 30.11.2022 №1164 «Про затвердження вимог та рекомендацій до дизайну адресних табличок в межах Южноукраїнської міської територіальної громади», а саме:

- зразок адресної таблички для міста Южноукраїнськ:

При цьому:

1. Розмір адресної таблички складає – 0,80 м х 0,20м (довжина х ширина) або 1,0 м х 0,20 м (в залежності від довжини назви вулиці).

2. Основний колір адресної таблички – білий, назва вулиці прописана чорним кольором, у правому кутку – білий квадрат розміром 0,20 х 0,20м, де чорним кольором зазначений номер будинку (будівлі).

3. Для покращення естетичної привабливості рекомендується використовувати шрифт «Arial Black», літери та цифри мають бути рельєфними, при цьому назва вулиці на два розміри більше, ніж тип вулиці (бульвар, проспект тощо).

Встановлення адресної таблички здійснити з дотримання таких рекомендацій:

- адресна табличка розміщуються на висоті над рівнем землі від 2,0 до 3,0 м (в залежності від містобудівної ситуації, в доступному місці для  огляду);

-  на будівлях, які (з початку своєї нумерації) розміщені на правому боці вулиці  - адресна табличка розміщуються на головному фасаді будівлі (зовнішній бік будівлі, що звичайно виходить на вулицю) з її правого боку;

- на будівлях, які (з початку своєї  нумерації)  розміщені на лівому боці вулиці  - адресна табличка розміщуються на головному фасаді будівлі (зовнішній бік будівлі, що звичайно виходить на вулицю) з її лівого боку;

- на будівлях, що мають більше 3-ох під’їздів або які мають складну конфігурацію адресна табличка  розміщуються  на головному фасаді будівлі одночасно зліва та справа;

- для зручності пішоходів, адресна табличка може дублюватися з внутрішньої сторони будівлі, як правило, біля 1-го під’їзду;

-  у випадку коли будівлі чітко розміщені паралельно одна одній, то і адресні таблички на таких будівлях повинні те ж бути розміщені чітко одна навпроти іншої (якщо це дозволяє містобудівна ситуація).

Своєчасна заміна адресних табличок допоможе  працівникам служб швидкого реагування (поліція, швидка допомога тощо) орієнтуватися в середовищі та підвищить комфортність проживання як для самих жителів громади, так і для гостей громади.

Відсутність актуальної адресної таблички, а також якщо нова встановлена адресна табличка не відповідає затвердженим вимогам та рекомендаціям - спричиняє порушення ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил благоустрою»,  за що передбачено санкція у вигляді штрафу  від 50-100 неоподаткованих  мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

За додатковою інформацією та роз’ясненням Ви  можете звернутися до відділу містобудування та архітектури Южноукраїнської міської ради, що за адресою: бульвар Квітковий (Цвіточний), 9, каб.1 або за телефоном 5-50-85. 

 

Читайте також