Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Що таке безбар’єрність?
AA

Що таке безбар’єрність?

В повсякденному житті люди часто стикаються з фізичними бар'єрами та перешкодами. Наприклад, з появою дитини в сім’ї з'ясовується, що значна частина магазинів, автобусів та об'єктів інфраструктури для них стає недоступною. Навіть спуститися з квартири буває непросто, особливо якщо не працює ліфт. Літні люди та люди із захворюваннями опорнорухового апарату, які користуються ходунками чи тростинами, люди в період відновлення після травм та операцій також потребують безбар’єрного середовища.

Фізична безбар'єрність – це більше, ніж просто пандуси. Це, коли усі об’єкти фізичного оточення доступні для всіх соціальних груп незалежно від віку, стану здоров’я, інвалідності, майнового стану, статі, місця проживання та інших ознак. Наявність ліфтів, широкі дверні отвори, відсутність турнікетів-вертушок, зручно розташовані кнопки, поручні у вбиральнях, на сходах, ліфтах, дублювання ключових написів шрифтом Брайля, тактильні плитки, контрастні написи – це лише мала частина елементів безбар'єрного середовища.

Фізична безбар'єрність передбачає створення середовища, де суспільний простір фізично доступний для кожного громадянина, включаючи людей з обмеженою мобільністю шляхом упровадження принципів універсального дизайну.

Безбар’єрність – це норма, яка має бути закріплена на рівні кожної громади. Саме з цією метою була затверджена Національна стратегія безбар’єрності, ініціатором розробки якої виступила перша леді країни. Згодом Уряд ухвалив відповідний План заходів на виконання Стратегії у найближчі роки. У документ увійшли і першочергові заходи з досягнення фізичної безбар’єрності, запропоновані Мінрегіоном.

Тож першочергово у цій сфері заплановані наступні зміни:

  • Удосконалення державних будівельних норм, які стосуються інклюзивності будівель і споруд, закладів освіти та закладів дошкільної освіти, а також об’єктів благоустрою. Це потрібно для того, щоб кожен новий об’єкт соціальної інфраструктури був зведеним без бар’єрів.
  • Запровадження нових стандартів доступності об’єктів фізичного оточення, зокрема медзакладів, громадських будівель та об’єктів культурної спадщини.
  • Гармонізація стандартів доступності, ергономічності та зручності побудованого середовища та забезпечення їх відповідністі міжнародному досвіду досягнення безбар’єрності фізичного простору.
  • Забезпечення контролю за дотриманням вимог будівельних норм та посилення відповідальності за їх порушення.
  • Регулярне проведення моніторингу безбар’єрності соціально важливих об’єктів.

Більше про спілкування без бар'єрів та складові безбар’єрності можна дізнатися у «Довіднику безбар'єрності» за посиланням https://bf.in.ua/

 

Читайте також