AA

Чи може бабуся піти у декретну відпустку, якщо мати дитини – фізична особа-підприємець?

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки або осіб, зазначених у частині третій статті 18 Закону України «Про відпустки», повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Особам, зазначеним у частині третій статті 18 цього Закону (крім осіб, які усиновили чи взяли дитину під опіку у встановленому законодавством порядку, прийомних батьків і батьків-вихователів), відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на підставі довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Отже, лише за умови надання довідки з місця роботи матері дитини згідно з встановленими законодавством вимогами, гарантовано право батька дитини, баби чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, на отримання відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги).

Таким чином, право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку батька дитини, баби, діда чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, залежить від права матері на таку відпустку.

Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Водночас, згідно зі статтею 42 Господарського кодексу України підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Враховуючи наведене вище, мати дитини, яка є фізичною особою-підприємцем не має права на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, оскільки вона не перебуває у трудових відносинах.

Оскільки мати дитини не перебуває у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності та не працює за трудовим договором у фізичної особи, на неї не поширюється дія Закону України «Про відпустки».

Тобто права на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ця жінка не має, а тому бабусі не може бути надана зазначена відпустка.

 

 

 

Читайте також

Засідання комісії щодо призначення житлових субсидій та державної соціальної допомоги

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

21 червня  2019 року в приміщенні департаменту соціальних питань та охорони здоров’я Южно...

В місті буде працювати виїзна медико-технічна бригада Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

3 липня 2019 року о 9.00 годині в приміщенні департаменту соціальних питань та охорони здоров’...

Травма на виробництві

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

Виробнича травма – це будь-яка шкода, що завдано організму під час робочого процесу, а так сам...

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради  інформує

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

  Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради ...

Відбулося засідання міського координаційного комітету з питань безпечної життєдіяльності населення

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

12 червня 2019 року в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради відбулося засі...

Засідання спеціальної комісії для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників в м.Южноукраїнську

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

12 червня 2019 року в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради відбулося засі...

Увага власникам дачних ділянок!

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

Видача талонів для пільгового проїзду на дачі розпочнеться з 18.06.2019 року на протязі усього робоч...