AA

Южноукраїнський міський історичний музей

Адреса:

55001 Миколаївська обл.,  

м. Южноукраїнськ

Директор:  Клименко Зореслава Павлівна

Науковий співробітник: Негоїца Оксана Анатоліївна

Екскурсовод: Гармаш Олена Петрівна

 

 

 

Історична довідка

 

Давайте познайомимось

 

 

 

Мультимедіа

           

Афіша

 

Події та новини

 

Завітавши до нашого музею ви дізнаєтесь багато цікавого та пізнавального про наш край, культурну спадщину та сьогодення.

Чекаємо усіх бажаючих від малого до великого.

Гарантуємо найкращі враження та емоції!

 

Для замовлення екскурсій звертатись за телефоном:  (05136) 5 63 71

E-mail : ugnoykrainsk.historiamuzeum@gmail.com        

Режим роботи у літній період (з 1 квітня до 30 вересня):

Вівторок – субота

9:00 - 18:00

13:00 - 14:00 – перерва

Неділя, понеділок  - вихідні дні.

Режим роботи у зимовий період (з 1 жовтня до 31 березня):

Вівторок – субота

8:00 - 17:00

12:00 - 13:00 – перерва

Неділя, понеділок  - вихідні дні.


 

Історія створення та розвитку Южноукраїнського міського історичного музею

 

Наш край має давню і славну історію. Гранітно-степове Побужжя надзвичайно багате на археологічні пласти: палеоліт, мезоліт, неоліт, мідний і залізний віки, епоха бронзи, черняхівська та трипільська культури, свідоцтва поселень кімерійців, савроматів, скіфів, ольвіополітів, давніх слов'ян, римлян. Всього в цьому районі між селищами Мигія та Олександрівка виявлено 98 археологічних пам'яток.

Гранітно-степове Побужжя тісно пов'язане з останнім в Європі світським лицарським орденом - Військом Запорозьким Низовим та його державою - знаменитою на весь світ Запорозькою Січчю. Південний Буг славився серед запорожців як друга за значенням річка після Дніпра-Славутича. На території Гранітно-степового Побужжя знаходився Гард (в околицях сучасного м. Южноукраїнська) - адміністративний центр Буго-Гардової паланки, найбільшої за розмірами серед восьми територіальних одиниць Запорозької республіки. Це підтвержують і археологічні розкопки. Місцями на річці ще і сьогодні збереглись залишки гардів (греблі для вилову риби, які складалися з великого каміння, уламків скель тощо).

Наш край славний не тільки давньою та козацькою історією. У часи Другої світової війни у нашій місцевості відбувалися події, які відіграли досить значущу та вагому роль як в історії Миколаївщини так і всієї України. І ці події також увічнені у пам‘яті людей та у граніті і мармурі.

У зв’язку з побудовою меморіального комплексу та організацією музею військової техніки, необхідністю утримання пам’яток культури міста, з проведенням просвітницької роботи по вивченню історії краю та міста, рішенням Южноукраїнської міської ради від 16.07.2003 року №173 10 сесії 5 скликання на території меморіалу воїнам-визволителям вирішено створити музей-заповідник, що є культурно-історичною спадщиною м. Южноукраїнська. Першим директором новоствореного музею став Олександр Кисельов, який керував 2 роки. Про нього мало що відомо та не збереглося майже ніякої інформації.  З 2005-2011 роки новим керівником музею була Світлана Фоміна . Це людина з великим досвітом у галузі культури. Помічницею директора стала Тетяна Мельник. Людина з великим серцем, яка дуже любила свою роботу та внесла вагомий внесок у розвиток музейної справи у місті.  Цим двом жінкам  довелося у пришвидшеному режимі організовувати, координувати всі види діяльності музею. Вивчати та пропагувати історичну та культурну спадщину, забезпечувати культурно-просвітницьку роботу. А вже з  2012 року естафету прийняли не менш активні, завзяті та молоді працівники,  люди своєї справи. Хочеться сказати щирі слова подяки за працю всім співробітникам музею, які працювали в той чи інший період.  Як би не змінювався колектив музею, заклад продовжує жити та розвиватися. Кожен з працівників вкладав душу у свою роботу.  

З 2003 року до 2014 року музей мав назву: музейний комплекс міста «Козацької слави та військової техніки». 16 квітня 2014 року рішенням Южноукраїнської міської ради від 27.03.2014 року  №  1220 49 сесії  6 скликання музей перейменовано на Южноукраїнський міський історичний музей (далі - Музей). Музей є комунальним закладом, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста. Засновником музею є Южноукраїнська міська рада, права та обов’язки якої визначаються відповідно до чинного законодавства. Музей підпорядкований, підзвітний, підконтрольний міській раді, знаходиться в оперативному управлінні молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради. За своїм профілем Музей є історичним.

Основною метою діяльності Музею є придбання, збереження, наукове дослідження, популяризація та експонування меморіальних, історичних, мистецьких і культурних пам’яток, сприяння відродженню національної свідомості українського народу, вихованню гармонійно розвиненої людини, розвитку українських національних традицій.

Експозиції та виставки музею.

Музей має дві складові: експозиція військової техніки просто неба та виставкова зала, де до огляду відвідувачів представлено п’ять  постійних виставок, а саме: «Слава Бузького Ґарду», що розповідає про історію краю від сивої давнини до часів Бугогардівської паланки Війська Запорізького Низового; постійна експозиція "Між двох вогнів. Україна в Другій світовій війні", «Цей одвічний біль Афганістану…», присвяченої подіям Афганської війни 1979-89 років, «Герої не вмирають», де йдеться про Революцію гідності 2013-2014 років та антитерористичну операцію, що досі триває на сході України; а також постійна експозиція  «Моє місто – Южноукраїнськ!», в якій зібрані матеріали про будівництво та розвиток Южно-Української АЕС та міста-супутника.

В музеї проводяться тематичні виставки до знаменних дат та подій з фондів музею, приватних колекцій та інших музеїв, організовуються виставки місцевих художників, талановитих майстрів. Також проводяться різноманітні культурно-дозвілеві, масові та культурно-освітні заходи.

За довідками з приводу організації екскурсій  звертайтеся за адресою: вул. Набережна енергетиків 12-А, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55000, Україна. Електрона адреса ugnoykrainsk.historiamuzeum@gmail.com та телефон для довідок (05136) 5-63-71