AA

Давайте познайомимось!

Збереження історичного минулого є однією з головних цілей функціонування таких закладів культури як музеї. Кожен з них, хоч і різний за профілем, статусом, формою власності, має на меті збереження історичних надбань, артефактів, пропагування етичних цінностей, виховання естетичного смаку, примноження знань з історії, літератури, мистецтвознавства, розширення світогляду відвідувачів.

У такому напрямку працює і Южноукраїнський міський історичний музей. Завдяки підтримці Южноукраїнської міської ради, управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради, місцевих митців, колекціонерів та просто небайдужих людей, кількість одиниць основного фонду музею на сьогодні налічує 58 експонатів та близько 232 з них, знаходяться на тимчасовому зберіганні.

Музей має дві складові: експозиція військової техніки просто неба та виставкова зала, де до огляду відвідувачів представлено п’ять  постійних виставок, а саме: «Історія Бузького Гарду», що розповідає про історію краю від сивої давнини до часів Бугогардівської паланки Війська Запорізького Низового; «1418 днів подвигу та слави», яка висвітлює події  Другої світової війни 1939-45 років, «Цей одвічний біль Афганістану…», присвяченої подіям Афганської війни 1979-89 років, «Герої не вмирають», де йдеться про Революцію гідності 2013-2014 років та антитерористичну операцію, що досі триває на сході України; а також постійна експозиція  «Моє місто – Южноукраїнськ!», в якій зібрані матеріали про будівництво та розвиток Южно-Української АЕС та міста-супутника.

З нагоди знаменних дат і подій у виставковій залі музею постійно відбуваються тематичні експозиції.

У 2017 році музей відвідало 7396 особи. З них: 3758 учнів; 3638 дорослих. Було проведено 20 культурно-просвітницьких заходів та відкрито 18 тематичних експозицій.