AA

Давайте познайомимось!

Збереження історичного минулого є однією з головних цілей функціонування таких закладів культури як музеї. Кожен з них, хоч і різний за профілем, статусом, формою власності, має на меті збереження історичних надбань, артефактів, пропагування етичних цінностей, виховання естетичного смаку, примноження знань з історії, літератури, мистецтвознавства, розширення світогляду відвідувачів.

З точки зору надання послуг Южноукраїнський міський історичний музей  знаходиться у вигідному місці, де зазвичай люблять відпочивати жителі та гості міста, де схрещуються туристичні маршрути. Особливість ЮМІМ полягає у тому, що в Южноукраїнську лише він найповніше може представити відвідувачу історичні матеріали та артефакти від найдавніших часів і до сьогодення, розміщені в єдиному музейному просторі, умовно поверхами розділеному на певні історичні періоди. Будь-який відвідувач може знайти для себе той чи інший предмет, період історії, який йому може «відкритися» саме в музейній експозиції.

Музей має дві складові: експозиція військової техніки просто неба та виставкова зала, де представлено п’ять  постійних виставок, а саме: «Слава Бузького Ґарду», що розповідає про історію краю від сивої давнини до часів Бугогардівської паланки Війська Запорізького Низового; «Між двох вогнів. Україна в Другій світовій війні», «Цей одвічний біль Афганістану…», присвяченої подіям Афганської війни 1979-89 років, «Герої не вмирають», де йдеться про Революцію гідності 2013-2014 років та сучасну російсько-українську війну, а також постійна експозиція  «Моє місто – Южноукраїнськ!», в якій зібрані матеріали про будівництво та розвиток Південноукраїнська АЕС та міста-супутника.

В музеї проводяться тематичні виставки до знаменних дат та подій з фондів музею, приватних колекцій та інших музеїв, організовуються виставки місцевих художників, талановитих майстрів. Також проводяться різноманітні культурно-дозвілеві, масові та культурно-освітні заходи.