AA

Визначаємо дату звільнення працівника

Департамент соціальних питань та охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради надає роз’яснення щодо порядку розірвання трудового договору з ініціативи працівника.

Якщо звернутися до ст.38 КЗпП, що визначає порядок розірвання трудового договору з ініціативи працівника, то в частині першій цієї статті вказано, що працівник має право розірвати трудовий договір.

Працівник підлягає звільненню за власним бажанням лише тоді, коли він попередить про це роботодавця письмово за два тижні, а не з дати написання заяви про звільнення. Випадки, коли двотижневий термін попередження про звільнення не застосовується і роботодавець зобов’язаний розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник, викладені в частині першій ст.38 КЗпП і пов’язані з неможливістю працівника продовжувати роботу на цьому підприємстві. Про своє звільнення працівник може повідомити роботодавця різними способами.

Як правило, працівник пише заяву про звільнення і в цей же день віддає її керівнику. Керівник ставить на ній резолюцію і саме з цієї дати починається відлік двох тижнів. Згідно зі ст.241¹ КЗпП строк, обчислюваний тижнями, закінчується у відповідний день тижня. У результаті день написання заяви про звільнення, і день попередження роботодавця про звільнення збігаються, і не виникає питань, з якої дати починається відлік двох тижнів. Заява про звільнення може бути надіслана поштою листом з повідомленням про вручення. Тоді день написання заяви про звільнення і день попередження, ймовірніше за все, не збігатимуться.

Як зазначено у п.2 «Правил надання поштового зв’язку», затверджених постановою КМУ від 05.03.2009 р. № 270, повідомлення про вручення поштового відправлення, поштового переказу — це повідомлення, яким оператор поштового зв’язку доводить до відома відправника чи уповноваженої ним особи інформацію про дату вручення реєстрованого поштового відправлення та прізвище одержувача.

Отже, саме повідомлення про вручення з позначкою про дату вручення буде документальним підтвердженням дати, коли роботодавець був попереджений про звільнення. Саме з дати, вказаної у повідомленні про вручення (а не з дати написання заяви про звільнення), почнеться відлік двотижневого терміну для звільнення працівника за власним бажанням.

 

 

Читайте також

Наповнення аптечки для офісу

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

Роботодавець зобов’язаний забезпечити нормальні умови праці та забезпечити персонал необхідним...

Відбулось чергове засідання спостережної комісії при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради

Спостережна комісія при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради

12 вересня 2019 року в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради, під головува...

25 вересня буде працювати виїзна медико-технічна бригада Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства з обслуговування осіб з інвалідністю

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

25 вересня 2019 року о 9.00 годині в приміщенні департаменту соціальних питань та охорони здоров&rsq...

Про стан виплати адресної допомоги особам, які переміщені з тимчасово окупованих територій України

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради інформує п...