Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Продовжуємо знайомитися з міською комплексною програмою «Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді» на 2021-2025 рр. та разом долати виклики долі
AA

Продовжуємо знайомитися з міською комплексною програмою «Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді» на 2021-2025 рр. та разом долати виклики долі

Лімфома виліковна у 80% випадків – стверджують лікарі.

У багатьох країнах світу 15 вересня  відзначається  Всесвітній день боротьби з лімфомами .

Мета Дня – привернути увагу громадськості до проблем людей, які зіткнулися з таким діагнозом, а також інформування  громадськості про симптоми захворювання,  необхідності проведення профілактичних оглядів та своєчасних звернень до лікарів, якщо симптоми з’явилися. Лімфома (лат. Lympha – чиста вода, волога та грец. ωμα – суфікс в назвах пухлин) – різновид злоякісної пухлини, що вражає лімфатичну систему. Достовірно причини виникнення лімфом не відомі. Підвищити ризик розвитку лімфом можуть:

вплив радіації;

несприятливі умови навколишнього середовища;

куріння та вживання алкоголю;

ожиріння.

До групи ризику відносять фермерів, хіміків, малярів, механіків. У зв’язку з вищесказаним специфічної профілактики лімфом на сьогодні не існує. В Україні щороку діагноз лімфома та лімфолейкоз ставлять щонайменше 3,5тис. людей,  а в регіонах він коливався від 1,7 осіб (Закарпатська область) до 2,8 (Одеська та Київська області) відповідно.  

До складу першої групи регіонів (низький рівень захворюваності) було віднесено 2 регіони (Закарпатська та Херсонська області).

До другої групи (середній рівень) увійшли 9 регіонів (Вінницька, Волинська, Житомирська, Чернівецька, Івано-Франківська, Львівська. Миколаївська, Тернопільська, Запорізька області).

 Третя група (високий рівень) увійшло також 9 областей (Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська), а до четвертої (дуже високий рівень захворюваності) – Київська. Одеська та м. Київ.

Розпізнати лімфому самостійно на ранніх стадіях досить важко, оскільки це захворювання найчастіше не проявляється специфічними симптомами. Водночас, ефективність лікування залежить саме від часу виникнення лімфоми: що раніше діагностували, то ефективнішим буде лікування. Тому дуже важливо регулярно (1 раз на рік) проходити профілактичний огляд у свого терапевта чи сімейного лікаря.

Обов’язково зверніться до свого лікаря, якщо у вас з’явились такі симптоми:

безболісне збільшення лімфатичних вузлів на шиї, в пахвових впадинах, паху;

втрата ваги;

підвищення температури тіла вище 38С без видимих на те причин;

профузна нічна пітливість;

свербіж шкіри.

Імунна система хворих на лімфому стає більш вразливою, тому такі люди мають підвищену схильність до різних інфекцій.

Статистика по  Южноукраїнській міській територіальній громаді вищезазначеного злоякісного захворювання є обнадійливою. Адже за 2021 рік та два квартали 2022 року цей страшний діагноз не підтвердився в жодного жителя нашої громади.

Міська комплексна програма «Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді» , а саме п.  2.3.  передбачає заходи  щодо боротьби з  онкологічними захворюваннями, а саме:                        

-  надання матеріальної допомоги громадянам Южноукраїнської міської територіальної громади на проведення операцій з видалення злоякісних пухлин, а також при довготривалій, дорого вартісній медикаментозній терапії при амбулаторному лікуванні». До управління охорони здоров’я Южноукраїнської міської територіальної громади станом на 08.09.2022 рік звернулось з відповідними заявами 31 особа.  Задоволено 29 заяв та виплачено кошти ;

-  здійснення часткового відшкодування вартості лікарських препаратів при амбулаторному лікуванні у жінок, які перенесли оперативне втручання при онкологічному захворюванні молочної залози.  За 8 місяців 2022 року  в межах Програми відшкодовано коштів 32 жінкам.

-   надання матеріальної допомоги на лікування та інші заходи пов’язані з лікуванням при онкологічному захворюванні дітям до 18 років (даним видом допомоги доповнено Програму, згідно рішення виконавчого комітету №233 від 31.08.2022 р.) . До управління охорони здоров’я надійшла 1 заява. Заяву розглянуто та надано матеріальну допомогу.

За більш детальною інформацією по заходам Програми або ж з інших питань

телефонуйте за номером телефону 4-63-87 –

Управління охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради.

Ми відкриті до спілкування

 

Читайте також

 Шановні Почесні донори!

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

14 червня відзначається Всесвітній день Донора крові. Бюджетом Южноукраїнської міської територіал...

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді" на 2021 – 2025 роки, затвердженої рішенням Южноукраїнської міської ради від 22.04.2021 № 324 за 2023 рік

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Бюджетом Южноукраїнської міської територіальної громади з 01.01.2023 по 31.12.2023 (далі – зві...

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді" на 2021 – 2025 роки

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській мі...

Спалах гепатиту А на Вінниччині визначено як надзвичайну ситуацію на рівні області, протиепідемічні заходи посилюють

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Спалах гепатиту А на Вінниччині визначено як надзвичайну ситуацію на рівні області, протиепідемічні...