Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Не заіржавіли. Тепер бажано не перегрітися
AA

Не заіржавіли. Тепер бажано не перегрітися

Чисельні дощі та зливи начебто позаду, але замість них прийшла спека, що може нести загрозу здоров’ю людей. Як убезпечити себе від перегрівання?

Одяг у спекотні дні має бути легкий та вільний, з натуральних світлих тканин, голову потрібно накривати. Із собою бажано постійно мати питну воду. За надвисоких температур у період максимальної сонячної активності (з 11:00 до 17:00) без потреби краще не виходити на вулицю.

З кондиціонерами будьте обережними, не встановлюйте температуру нижче +23 градусів. Немає кондиціонера? Охолодити повітря можна за допомогою вентилятора та встановленої перед ним ємності з водою. Вода, випаровуючись, може охолодити приміщення на декілька градусів.

З раціону бажано виключити жирні, смажені та солодкі страви. Їжа має бути легка та корисна: фрукти, овочі, відварена або тушкована риба, курятина, холодні супи. Овочі та фрукти не забувайте мити.

Пити потрібно не менше 1,5-3 літри води в день для захисту організму від зневоднення. Виключить алкоголь (у тому числі й пиво), газовані напої, які не лише не втамовують спрагу, а й уповільнюють обмінні процеси в організмі. Не пийте дуже холодну воду, якщо не хочете захворіти на ангіну або ГРЗ.

Люди із серцево-судинними, онкологічними захворюваннями, хворобами органів дихання, іншими хронічними захворюваннями мають проконсультуватися з лікарями з питань попередження загострення стану здоров’я у спекотний період.

Особливої уваги потребують діти. Симптоми перегріву дитини – почервоніння шкіри, підвищена температура тіла, млявість, нудота, вередування без причин, часте дихання з задишкою, судоми, навіть втрата свідомості. За таких симптомів з дитини потрібно зняти одяг, надати дитині горизонтальне положення, протерти тіло вологою серветкою або змоченою тканиною та поїти кожні 5-10 хвилин. В разі втрати свідомості негайно викликайте швидку допомогу. Це стосується як дітей, так і дорослих.

Слід зазначити, що надання першої домедичної допомоги без відповідних знань може не допомогти, а нашкодити людині. Як розпізнати, це інсульт, перегрівання або внутрішній крововилив? Коли можна транспортувати людину будь-чим, а коли не можна її навіть перегортати? Тому якщо не знаєте, як допомогти, лише викличте швидку та чекайте на її прибуття. Хочете вміти надавати першу допомогу – навчайтесь на відповідних курсах.

Читайте також

Відкрито комунальну аптеку

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Некомерційна комунальна аптека сьогодні була відкрита у Южноукраїнській лікарні первинної ланки. Міс...

Шановні Почесні донори!

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

14 червня відзначається Всесвітній день Донора крові. Бюджетом Южноукраїнської міської територіально...

Хвилинка доброти та допомоги

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Напередодні світлого свята Великодня  управління охорони здоров’я Южноукраїнської місь...

 Шановні Почесні донори!

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

14 червня відзначається Всесвітній день Донора крові. Бюджетом Южноукраїнської міської територіал...

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді" на 2021 – 2025 роки, затвердженої рішенням Южноукраїнської міської ради від 22.04.2021 № 324 за 2023 рік

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Бюджетом Южноукраїнської міської територіальної громади з 01.01.2023 по 31.12.2023 (далі – зві...