Торгівля людьми
Особа вважає себе такою, яка була втягнута у військовий конфлікт, і хоче оформити статус постраждало...
Res --> 1
14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом України 10 листопада 2006 року. 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня у державному ЗМІ було оприлюднено повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.
Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Офіційне рішення було прийнято 12 років по тому.
Незважаючи на всі труднощі і проблеми соціального та економічного характеру, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650000 людей.
В нашому місті на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 798 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них ліквідаторів 2 категорії – 324 особи та ліквідаторів/потерпілих 3 категорії – 90 осіб.
З державного бюджету чорнобильці отримують щомісячну компенсацію вартості продуктів харчування, одноразову щорічну допомогу на оздоровлення, а також мають право на безоплатне придбання ліків за рецептами лікарів та безоплатне позачергове зубопротезування.
В Южноукраїнській міській територіальній громаді діє Комплексна програма соціального захисту населення «Турбота», відповідно до якої надається матеріальна допомога громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є її ліквідаторами або мають інвалідність, отриману внаслідок аварії на ЧАЕС.
До дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в Южноукраїнському міському історичному музеї з 12 по 17 грудня діє експозиція «Стежками чорнобильського лиха», а сьогодні, 14 грудня о 11.00 відбудеться покладання квітів до пам’ятного знаку «Чорнобильська Мадонна». Пропонуємо всім бажаючим долучитися до заходу.
Особа вважає себе такою, яка була втягнута у військовий конфлікт, і хоче оформити статус постраждало...
Статтями 182-1 і 186-1 Кодексу законів про працю України передбачено, що одинокий батько, яки...
25.07.2024 відбувся онлайн вебінар на тему: «Ментальне здоров’я. Час турбуватися про себ...
Це важливий цифровий продукт для ветеранів та ветеранок, який щоденно оновлюється. Зараз на е-Кар...
Соціальні гарантії та пільги для ветеранів Соціальні гарантії та пільги для сімей загибли...
Е-брошура «Азартні ігри – це лише розвага»...
ГО «Група Активної Реабілітації» з 2008 року працює для того, щоб люди, які отримали ура...
10.07.2024 в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради відбулося засідання ком...
11.07.2024 р. відбулася нарада з вирішення питань функцонування пунктів незламності та забезпечення...
“Сильна спека в Україні триває і триватиме”, — попереджають синоптики. Під час...