Res --> 1 Офіційний сайт міста Південноукраїнська | Затверджені Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп населення
AA

Затверджені Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп населення

Безбар’єрний простір: затверджено Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності закладів освіти.

Міністерство розвитку громад та територій України розробило та затвердило Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп населення.

Методичні рекомендації розроблено з метою надання методичної допомоги для власників (балансоутримувачів) будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти щодо створення в закладі освіти безперешкодного середовища, забезпечення рівних можливостей усіх учасників освітнього процесу та відвідувачів. 

Даний посібник пропонується використовувати як допоміжний інструмент при визначенні ключових проблем/бар'єрів під час створення в закладі освіти безбар'єрного простору та формування рішень для їх розв'язання/усунення.

Одним з пріоритетів державної політики з безбар’єрності є створення, забезпечення та підтримання відповідних умов для навчання в інклюзивних класах (групах), на робочому місці для працівників закладів освіти та для відвідувачів закладів освіти (зокрема, батьків). 

У посібнику визначено Першочергові заходи з облаштування доступності, серед яких – облаштування пішохідних доріжок до закладів освіти, місць для паркування, прилеглої території, пандусу, входів до будівлі, коридорів, приміщень та ліфтів, санітарно-гігієнічних приміщень.

Також, зазначені особливості облаштування доступності для закладів різних рівнів освіти, наприклад, облаштування лекційних аудиторій та лабораторій, класів та бібліотек у школах, ігрових кімнат у закладах дошкільної освіти тощо.

 

Важливо зазначити, що необхідно також облаштовувати достпні приміщення для вихователів, вчителів, викладачів, наукових співробітників та іншого персоналу, що належить до маломобільних груп населення.

 

Заклади освіти визначено одним з основних пріоритетів створення безбар’єрного простору у населених пунктах. Рекомендуємо ознайомитись з посібником за цим посиланням.

Методичні рекомендації розроблено на виконання Плану заходів на 2023 - 2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Читайте також

Зустрічі з військовим

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

Зустрічі з військовим, який вижив на полі бою після атаки безпілотників, хоча й зазнав серйозних тра...

Освіта України: нові виклики

Управління освіти імені Бориса Грінченка Південноукраїнської міської ради

27 березня 2025 року на базі ліцею №2 відбулася зустріч освітян міста з директором Миколаївського&nb...

Чи встигаємо за реформою..?

Управління освіти імені Бориса Грінченка Південноукраїнської міської ради

Реформа освіти в державі отримала свій новий старт у 2017 році. З того часу минуло повних 7 років. Б...

Комунікація продовжується…

Управління освіти імені Бориса Грінченка Південноукраїнської міської ради

11 лютого в управлінні освіти імені Бориса Грінченка Південноукраїнської міської ради відбулась зуст...

Навчаємося нового

Управління освіти імені Бориса Грінченка Південноукраїнської міської ради

З 29 січня по 05 лютого 2025 року головним спеціалістом управління молоді, спорту та культури П...

Відбулася розширена нарада щодо будівництва споруди подвійного призначення із захисними властивостями сховища в одному з ліцеїв міста

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

27 січня у залі засідань виконавчого комітету під головуванням міського голови Валерія Онуфрієнка ві...