Res --> 1 Офіційний сайт міста Південноукраїнська | Лекція з метою профілактики туберкульозу для відпочивальників відділення оздоровчо-реабілітаційних послуг
AA

Лекція з метою профілактики туберкульозу для відпочивальників відділення оздоровчо-реабілітаційних послуг

05 лютого лікар сімейної медицини Ніна Алтух провела лекцію для відпочивальників відділення оздоровчо-реабілітаційних послуг КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Південноукраїнської міської територіальної громади» на тему «Профілактика туберкульозу». 

Туберкульоз – це хронічне інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерії туберкульозу або палички Коха. Основним джерелом інфікування є хвора людина. Мікобактерії туберкульозу зберігаються в навколишньому середовищі від 3-4 до 8-12 місяців. Збудник хвороби стійкий до дії кислот, спирту, низьких температур, тривалий час зберігається у висушеному харкотинні, на постільній білизні, посуді та особистих речах хворого.

Ніна Сергіївна розповіла про симптоми туберкульозу:

  • кашель, частіше сухий, що продовжується більше ніж 2-3 тижні;

  • кровохаркання (наявність крові у мокроті, що виділяться при кашлі);

  • підвищення температури більше 5-7 днів;

  • задуха;

  • погіршення або відсутність апетиту;

  • раптове схуднення.

Наголосила, що при виявленні подібних симптомів у себе або у своїх близьких необхідно негайно звернутись до дільничного терапевта або сімейного лікаря. Своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження поширення його серед людей.

Нагадала складові профілактики туберкульозу:

1. Здоровий спосіб життя: відмова від алкоголю і паління. Наркоманія та токсикоманія значно підвищують ризик захворювання.

2. Дотримання правил особистої гігієни, особливо при спілкуванні з хворими людьми.

3. Вживання здорової збалансованої їжі з достатнім вмістом білків, жирів, вітамінів. Обмеження вживання консервів та різноманітних концентратів.

4. Заняття спортом або фізичними вправами, перебування на свіжому повітрі значну кількість часу.

5. Регулярно 1 раз на рік проходження профілактичних медичних оглядів з флюорографічним обстеженням.

6. При будь-яких проявах погіршення стану здоров`я негайне звернення до лікаря.

Відпочивальники уважно прослухали інформацію, ставили питання і отримали вичерпні відповіді. Отримані знання – це зброя для профілактики серйозної хвороби.

 

Читайте також

Соціальний працівник Іванівського старостинського округу за роботою

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

Соціальним робітником Хареною Аксенією Вікторівною проводиться інформаційно-роз҆яснювальна робота...

Психологічне заняття у відділенні  оздоровчо-реабілітаційних послуг

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

На третьому психологічному занятті у відділенні оздоровчо-реабілітаційних послуг  приділили час...

Інформація про реабілітаційні послуги у територіальному центрі

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

Відділення комплексної реабілітації дітей та молоді з інвалідністю надає дітям з інвалідністю та діт...

Психологічне заняття у відділенні  оздоровчо-реабілітаційних послуг

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

Друге психологічне заняття у новій зміні відділення оздоровчо-реабілітаційних послуг. Активні у...

Представники міжнародного комітету порятунку IRS відвідали відділення оздоровчо-реабілітаційних послуг

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

19 березня до відділення оздоровчо-реабілітаційних послуг КЗ «Територіальний центр соціал...