Проблеми Южноукраїнська та ЮУ АЕС

    від  07.12.2017     №  11/02-34/3796

 

 

Президенту ДП НАЕК «Енергоатом»
Недашковському Ю.О.
Директору ВП ЮУ АЕС
Лісніченку В.А. 


 

 

 

Шановні Юрію Олександровичу і Володимире Анатолійовичу!

В канун «Дня енергетика» маю нагоду подякувати керівництву Компанії та ЮУ АЕС за конструктивний підхід та підписання Мирових угод у поверненні боргів міста за отримані комунальні послуги в попередні роки до економіки ДП НАЕК «Енергоатом».

Є і приємність інформувати Вас про те, що спільними зусиллями ми виходимо на шлях оздоровлення платоспроможності КП ТВКГ м.Южноукраїнська в ліквідації  вказаних боргів та на стабілізацію роботи цього підприємства в його поточній, без борговій роботі, за економічно обґрунтованими тарифами на отримані комунальні послуги від генерації ВП  ЮУ АЕС.

Не менш важливим є і те, що ми спільними зусиллями зміцнюємо рівень довіри громади м.Южноукраїнська до спроможності Компанії і міста бути надійними партнерами в розвитку Атомної енергетики та соціальної справедливості в місті, де його благополуччя є важливим фактором безпечної роботи і самої електростанції.  

В липні 2017 року рішенням Южноукраїнської міської ради №758 дано гарантію ДП НАЕК «Енергоатом» фінансового супроводу вказаних Мирових угод та фінансову гарантію умов без боргової роботи КП ТВКГ в поточних платежах за отримані комунальні послуги від ВП ЮУ АЕС.  

Логічним кроком також  буде  рішення сесії Южноукраїнської міської ради 14 грудня 2017 року, де вищевказана  гарантія буде реалізована у відповідне позитивне голосування за гарантоване фінансове забезпечення всього пакету Мирових угод, починаючи з початку 2018 року по чинній до них процедур оплат та гарантованих платежів забезпечення без боргової роботи КП ТВКГ в поточних розрахунках за отримані комунальні послуги конкретними сумами фінансових призначень з бюджету міста 2018 року.

До вищевикладеного є прохання забезпечити явку депутатів Южноукраїнської міської ради на сесійне засідання 14 грудня 2017року, які працюють в колективі ЮУ АЕС, які постійно вказували на потребу розпочати повернення вказаних боргів та спільно з іншими, конструктивно налаштованими депутатами міської ради, проголосувати за рішення, яке дасть остаточну путівку життю нової конструктивної співпраці міста та Компанії, ЮУ АЕС та комунального підприємства заради злагоди і спільного розвитку м.Южноукраїнська, Миколаївщини та нашої України.

Переконаний, місто схвально сприйме таке знакове наше спільне рішення. При цьому додаю пакет з проектом рішення по цій темі, що разом з цим листом 07.12.2017 року оприлюднене на офіційному сайті м.Южноукраїнська.

 

             З повагою, 
             міський голова                                                                           В.К. Пароконний

              від  «_07__» ___12__ 2017    №  _66-д____

 

            Про важливість прийняття бюджету міста
            Южноукраїнська на 2018 рік за пріоритетами,
            які визначила громада міста

 

За контрольними цифрами першого читання  Державного бюджету України на 2018 рік у Верховній Раді України бюджети багатьох міст України виглядали з суттєвим обмеженням.

Ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що: «1. Місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.».

Згідно цього безспірно-засадничого твердження основного Закону України місцевого Самоврядування, територіальна громада Южноукраїнська дійшла до непростого питання «Формування бюджету міста Южноукраїнська», де на 2018 рік надала своє ставлення на відкритій зустрічі з міським головою, згідно з її правом на таке рішення.

За протоколом цієї зустрічі від 24.10.2017 є звернення зборів громадян Южноукраїнська на відкритій зустрічі з міським головою, яке спрямоване до керівництва країни. В ньому зокрема вказано:

«Мешканцями Южноукраїнська детально розглянуто матеріали розвитку міста за звітний період 2016 – 2017 рр., з його Програми на п’ять років, яка складена за вимогами Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України Порошенка П.О. та провідної реформи  Децентралізації виконано чимало корисного та не менше ще треба зробити в наступні роки, зокрема на 2018 рік

Пріоритетами розвитку міста є – бюджетна підтримка з джерел децентралізації КП ТВКГ, КП ЖЕО, КП СКГ, закладів освіти, міської лікарні, соціального захисту населення, ветеранів, людей з обмеженими можливостями, захисників Вітчизни, безпеки сфери торгівлі і екології, безпеки життєдіяльності міста, культури та спорту.

Збори міста звертаються до Уряду України щодо виправлення помилки – довантажений бюджет міста Державними Реформами і одночасно зменшений вилученням з нього 37,9 мільйонами гривень зупинить децентралізацію. Збори просять наш Уряд не здійснювати додаткове вилучення і навпаки, з огляду на вагому потребу додати в бюджет міста не менше 25 млн. грн., що зменшить його нинішній фонд розвитку, але дозволить і Реформи забезпечити і розвиток міста продовжити.».

З огляду на викладене, зокрема, міський голова та начальник фінансового управління Южноукраїнської міської ради здійснили низку поїздок до державних інстанцій аби виправити вказане і небажане положення з проектними цифрами щодо бюджету міста Южноукраїнська на 2018 рік.

В результаті є покращені зміни в контрольних цифрах  між бюджетних трансфертів, а саме:

 - зменшено обсяг реверсної дотації на суму 24783,1 тис. грн.;

- збільшено обсяг медичної субвенції на суму 5665,1 тис. грн. ;

-  повноваження в частині фінансування пільг на оплату житлово-комунальних послуг залишено за державним бюджетом.

Окрім цього, в листопаді 2017 року було проведено зустрічі керівництва міста Южноукраїнська, Президента державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (далі - ДП НАЕК «Енергоатом») та Генерального директора відокремленого підрозділу «Южно-Українська АЕС»           ДП НАЕК «Енергоатом» (далі - ВП ЮУ АЕС), в результаті яких вийшли на остаточне рішення підписання Мирових угод щодо погашення заборгованості комунального підприємства «Теплопостачачання та водо-каналізаційне господарство» (далі - КП ТВКГ) перед ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» за отриманні послуги тепло-, водопостачання та водовідведення,  гарантією фінансового забезпечення яких, є  рішення Южноукраїнської міської ради від 13.07.2017 №758, яким Южноукраїнська міська рада взяла на себе зобов’язання щорічно виділяти кошти з міського бюджету на погашення кредиторської заборгованості КП ТВКГ перед ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» за мировими угодами  та виведення  роботи КП ТВКГ на рівень  - без поточних боргів.

Важливим аргументом в коригуванні бюджету міста Южноукраїнська, при розгляді доказів в потребі збільшення його бюджету в керівних Інституціях країни, було завдання – підписання Мирової угоди щодо погашення заборгованості КП ТВКГ перед ДП НАЕК «Енергоатом» та виведення роботи КП ТВКГ  на рівень - без поточних боргів.

Виходячи з викладеного, керуючись п. 19 ч.4  ст. 42  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 3 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів  місцевих рад»,

ДОРУЧАЮ:

1. Постійній комісії міської ради з питань соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку, підприємництва, бюджету, фінансів і цін, всім депутатам міської ради уважно та відповідально поставитись до формування і прийняття бюджету міста Южноукраїнська  на 2018 рік, з огляду на те, що мешканці Южноукраїнська визначились з пріоритетним рядом бюджетних призначень, з однієї сторони, а керівні  Інституції  країни зважили на ці аргументи, з іншої сторони, і місто отримало його  бюджет, за яким є можливість у 2018 році вирішувати основні питання місцевого значення належно до бачення його громади, у відповідності до основних вимог Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Южноукраїнська на 2016-2020 роки та рішення Южноукраїнської міської ради від 13.07.2017 №758, яким Южноукраїнська міська рада взяла на себе зобов’язання щорічно виділяти кошти з міського бюджету на погашення кредиторської заборгованості КП ТВКГ перед ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» за мировими угодами  та виведення  роботи КП ТВКГ на рівень  - без поточних боргів.

2. Є нагода повторити, що позиція громади полягає в пріоритетному фінансуванні наступних напрямків  розвитку міста:

    Нею визначені наступні пріоритети на 2018 рік:

 • ЖКГ – вирішення всіх тарифних питань КП ТВКГ і КП ЖЕО з їх роботою без поточних боргів.

Надалі:

 • Освіта міста має увійти в реформу безболісно і обачливо в межах її фінансового забезпечення.
 • Лікувальний заклад міста разом з ДСПОЗ має прискорити підготовчі заходи аби теж впроваджувати медичну реформу обачливо та адаптовано до місцевих умов.
 • Соціальний захист населення має отримати оптимальні рішення його питань.
 • Благоустрій міста і безпека життя в ньому – цей напрям максимально перекласти на інвесторів, а заощаджені кошти спрямувати на позиції, де буде потреба в коштах, шляхом:

- Активізації роботи по оживленню Інвестиційного паспорту міста.

- Активізації дій по поверненню коштів, які втратив бюджет через розкрадання низки об’єктів соціальної інфраструктури міста, які вже відволікли і ще будуть відволікати чи малі кошти.

- Активізації дій по дослідженню ефективності витрачання бюджетних коштів.

- Активізації дій моніторингу та дослідження балансу дій по наповненню міського бюджету.

- Визначення місця, значення та внеску в цю важливу роботу посадовців самоврядування міста та осіб обраних до його лав. 

3. З огляду на пункти 1,2 цього доручення, депутатам Южноукраїнської міської ради пропонується за їх розсудом та ініціативою оновити склад конкурсної комісії з  проведення інвестиційних конкурсів в місті Южноукраїнську, затверджений рішенням Южноукраїнської міської ради від 23.03.2017 № 564,  з метою забезпечення  реально-корисного та неупередженого інвестування понад 20-ти об’єктів соціальної інфраструктури, з врахуванням особистих програмних обіцянок нині депутатів міської ради громаді міста, даних на виборах  у 2015 році, де в її склад  мають увійти  соціально активні  депутати, які і будуть формувати інвестиційні пропозиції та вносити потрібні проекти рішень щодо бюджетного стимулювання кожного інвестиційного проекту. Наприклад, в межах від 100 тис. грн. до 1 млн. грн. в залежності  від потреби зацікавити інвестора, згідно з відповідними умовами договорів, розрахунками та іншими заходами зрушення цієї надкорисної  справи в бік вирішення потреб громади міста.

4. Пропонується депутатам Южноукраїнської міської ради в повній мірі врахувати Звернення виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради до депутатів міської ради від 22.11.2017 (копія додається) та засоби, які відображені в проекті Програми «Координація бюджетних призначень на забезпечення соціально-справедливих тарифів сфери споживання житлово-комунальних послуг в місті Южноукраїнську» (додається), як такі, що надають всі підстави вивести КП ТВКГ та всю житлово-комунальну сферу міста  Южноукраїнська на новий економічно обґрунтований рівень роботи.

5. Звернути увагу депутатів Южноукраїнської міської ради на нагальну потребу на 30-ій сесії Южноукраїнської міської ради, яка відбудеться 14.12.2017, прийняти бюджет міста Южноукраїнська на 2018 рік в узагальнених показниках, а саме: в захищених видатках міського бюджету, мінімальному поточному утриманні бюджетних установ та проголосувати вцілому потребу КП ТВКГ, зазначену у додатку 2 до проекту Програми «Координація бюджетних призначень на забезпечення соціально-справедливих тарифів сфери споживання житлово-комунальних послуг в місті Южноукраїнську», як таку, що була предметом домовленостей при коригуванні бюджету міста Южноукраїнська на 2018 рік в державних Інстанціях країни, так і основою підписання Мирових угод щодо погашення заборгованості КП ТВКГ перед  ДП НАЕК «Енергоатом» та виведення роботи КП ТВКГ  на рівень - без поточних боргів, аби свято до Дня енергетика та прагнення територіальної громади  міста  відбулось ще в цьому році.

 Кошти на міські програми – зарезервувати, так як по них буде час визначитись з  їх цільовим розподілом у січні 2018 року.

6. Контроль за виконання цього доручення залишаю за собою.

 

Міський голова                                                                   В.К. Пароконний

 Звернення 
членів виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради 
до депутатів Южноукраїнської міської ради 


По комунальним підприємствам «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» та «Житлово-експлуатаційне об’єднання» наступний бюджетний рік складний. З іншої сторони складна тарифна ситуація.

Тарифи на послуги тепло-, водопостачання та водовідведення, які надає комунальне підприємство «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство»  відшкодовують фактичну собівартість на 63%. Протягом 3 років тарифи на вказані послуги не підвищувались, але за цей період виросли тарифи на електричну енергію для КП ТВКГ на 46,6%, мінімальна заробітна плата збільшилась у 2,6 рази, у зв’язку з чим збільшилась заробітна плата працівників КП ТВКГ на 61,5%, ціни на паливно-мастильні матеріали зросли на 42%, значно подорожчали матеріали .

Станом на 01.10.2017 діючі  тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, які надає  комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційне об’єднання» (далі - КП ЖЕО) відшкодовують фактичну собівартість послуг на  89,5 %.

Протягом 2 років тарифи на вказані послуги не збільшувались, вони частково стримувались за рахунок впровадження засобів модернізації.

Тарифи на електричну енергію за цей період виросли в 2,7 рази, мінімальна заробітна плата збільшилась у 2,3 рази, у зв’язку з чим збільшилась заробітна плата працівників КП ЖЕО на 50%, подорожчали матеріали на 48%.

Вищевказана ситуація призводить до збитковості вказаних підприємств, так збитки КП ТВКГ за  9  місяців 2017 року склали 20,1 млн.грн. (без урахування фінансової допомоги з міського бюджету),  збитки КП ЖЕО 783,2 тис. грн. Що в свою чергу призводить до росту кредиторської заборгованості.

КП ЖЕО  звернулось до виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради з проханням встановити тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на рівні економічно обґрунтованої собівартості послуг збільшивши їх  в середньому на 40-45 %.

КП ТВКГ звернулось до виконавчого комітету щодо перегляду тарифів до рівня економічного обґрунтованої собівартість, так збільшення тарифів на теплопостачання складає 35%, водопостачання та водовідведення на 50%.

З метою зменшення собівартості послуг, комунальними підприємствами було вжито ряд заходів. Так, з метою зменшення собівартості послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, КП ЖЕО було впроваджено заходи з енергозбереження та енергоефективності (замінено вікна в під’їздах, замінено на енергозберігаючі лампи фасадне освітлення,  встановлено датчики руху для освітлення сходових клітин в 48 будинках ( 271 під’їзд). КП ТВКГ встановлюються будинкові прилади обліку послуг тепла та водопостачання. Але цього недостатньо для забезпечення беззбиткового та сталого надання послуг.

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради повинен, відповідно до норм діючого законодавства, переглянути тарифи до рівня економічно обґрунтованої собівартості, але з іншої сторони це призведе до збільшення тарифного навантаження на мешканців та виникнення соціальної напруги в місті. Тому, виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради звертається до депутатів Южноукраїнської міської ради розглянути можливість передбачити у міському бюджеті компенсатор, який дозволить не збільшувати тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, тепло-, водопостачання та водовідведення.  

Підтримано одноголосно членами виконавчого комітету на засіданні виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради 22.11.2017.

   

Міський голова                                                                   В.К. Пароконний

 від  ____   ___________ 2018 №  _____                                                                                            ПРОЕКТ

_________сесії __________скликання                 

 

Про затвердження Програми «Координація 
бюджетних призначень на забезпечення 
соціально-справедливих тарифів сфери 
споживання житлово-комунальних послуг 
в місті Южноукраїнську»

 

Стратегію сталого розвитку  «Україна – 2020» затверджено Указом Президента України від 12.01.2015 №5/2015. Це нова українська ідея – ідея гідності, свободи і майбутнього. Громадяни України довели і продовжують у над тяжких  умовах доводити, що саме гідність є базовою складовою характеру Українського народу. Україна переходить в нову епоху історії і Український народ отримує унікальний шанс побудувати нову Україну. Мета реалізації  Стратегії полягає у впровадженні в Україні європейських стандартів життя та вихід України на провідні позиції у світі.  Особливу увагу потрібно приділити безпеці життя та здоров’я  людини, що неможливо без ефективної медицини, захищеності соціально вразливих верств населення, безпечного стану довкілля і доступу до якісної питної води, безпечних харчових продуктів та промислових товарів. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть питання місцевого значення, свого добробуту і нестимуть відповідальність за розвиток всієї країни.

Керуючись ст.25, п. 30 ст. 26, п.5 ст.60 Закону України  «Про  місцеве  самоврядування в  Україні», відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги»,  для створення всіх потрібних заходів щодо реалізації Стратегії сталого розвитку  «Україна – 2020», затвердженої Указом Президента України    від 12.01.2015 №5/2015, враховуючи рішення виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради від ________ № _____ «Про розгляд проекту Програми «Координація бюджетних призначень на забезпечення соціально-справедливих тарифів сфери споживання житлово-комунальних послуг в місті Южноукраїнську», з метою недопущення стрімкого росту тарифів на житлово-комунальні послуги, забезпечення соціального захисту мешканців міста,  міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму «Координація бюджетних призначень на забезпечення соціально-справедливих тарифів сфери споживання житлово-комунальних послуг в місті Южноукраїнську» (додаток).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань  житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту, зв'язку, будівництва (Носан),  на постійну комісію міської ради з питань соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку, підприємництва, бюджету, фінансів і цін (Узунов) та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради  Кольчака О.М. 

 

Міський голова                                                                     В.К. Пароконний

 

Додаток 
до рішення Южноукраїнської міської ради 
від «____»________ 2017 № ______

 

 

 

 

Програма 
«Координація бюджетних призначень на забезпечення соціально-справедливих тарифів сфери споживання житлово-комунальних послуг в місті Южноукраїнську»

І. Мотивація створення Програми

Сфера постачання та споживання переважно комунальних послуг міста  має проблеми які є успадкованими, набутими та потенційно очікуваними. Ці проблеми не мають правових підстав бути перенесеними до тарифів на житлово-комунальні послуги в силу відсутності економічного підґрунтя їх перекладання на плечі населення.

Успадкованими є проблеми, які пов’язані з непроектними мережами та об’єктами сфери комунальних послуг теплового постачання, підігріву води для системи гарячого водопостачання, питного водопроводу та водовідведення, а саме:

- трубопроводи поверхневого прокладання, що мають зафіксовані втрати теплової енергії, які мають  понаднормований рівень та які потрібно усунути в спосіб застосування додаткових засобів;

- індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (далі- ІТНВПВ), які мають понаднормативний рівень, потрібно усунути в спосіб застосування додаткових засобів;

- відсоток електричної енергії, яка задіяна на конкретні послуги в її частині, що припадає на понаднормативний рівень в її собівартості, потрібно усунути в спосіб застосування додаткових засобів компенсаційного характеру (2,5 млн.грн.).

- тарифні витрати послуги водовідведення отримані за браком належного обліку споживання води, що вимушено погіршив економічні показники роботи комунального підприємства, які враховуються в розрахунках собівартості (тарифів) цієї послуги і які потрібно усунути в спосіб застосування додаткових засобів компенсаційного характеру (холодне та гаряче водопостачакння 6,1 млн.грн.; стоки 4,8 млн.грн.; теплова енергія 7,9 млн грн.).

Потенційно очікуваними є проблеми, які пов’язані з застосуванням рішень недбалого характеру керівниками різного рівня і суб’єктивності, які не мають бути перекладеними на тариф споживання, як такими, що не є економічно обґрунтованими. А саме:

ІТН ВПВ, що не мають свого розрахунку по втратам осіб різної суб’єктивності, які можуть бути покладені на споживача, не пов’язаного з втратами іншого суб’єкту споживання цієї послуги за межами юрисдикції місця їх проживання.

Завищення тарифної собівартості послуги, що відбувається в розрахунках комунального підприємства, яке можливо вивести за межі тарифу в результаті застосування дії відповідної бюджетної програми енергетичної ефективності, застосування стійких матеріалів чи інших рішень тривалого характеру, які позитивно впливатимуть на собівартість послуги тощо.

Набутими  є проблеми, які пов’язані з не облікованими тарифними втратами, що виникли в результаті необґрунтованого ігнорування органами та посадовими особами місцевого самоврядування вимог чинного законодавства по своєчасному впровадженню засобів ним передбаченого, що принесло та/або може принести необґрунтовані платежі населення  по завищеним тарифам, а саме:

- брак засобів обліку та регулювання теплової енергії, що призвів до її не облікованих втрат і вимушено погіршив економічні показники комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» (далі – КП ТВКГ), які враховуються в розрахунках собівартості (тарифів) цієї послуги, які потрібно усунути в засіб застосування додаткових засобів компенсаційного характеру;

- брак засобів обліку води, який призвів до її необлікованих втрат і вимушено погіршив економічні показники КП ТВКГ), які враховуються в розрахунках собівартості (тарифів) цієї послуги, які потрібно усунути в засіб застосування додаткових засобів компенсаційного характеру;

2. Мета Програми.

Виключення випадків перекладання на тариф споживання житлово-комунальних послуг рівня витрат її забезпечення, який припадає на понаднормативну частину їх собівартості.

Реалізація за рахунок існуючих та/або нових бюджетних програм чи поточних бюджетних призначень в реалізацію заходів оперативного реагування на будь-які випадки виходу тарифів на житлово-комунальні послуги за межі їх економічної обґрунтованої собівартості.

3. Засоби забезпечення виконання Програми.

До засобів забезпечення виконання Програми відносяться бюджетні призначення за діючими міськими програмами у сфері підтримки житлово-комунальної галузі, які не перекладаються на тариф споживання тієї чи іншої, принаймні, комунальної послуги (перелік програм зазначено у додатку 1).

Бюджетні призначення, які підлягають включенню в бюджет міста Южноукраїнська починаючи з 2018 року через прийняті міські програми у сфері підтримки житлово-комунальної галузі (додатку 1 до цієї Програми) , та через розрахунки потреби у коштах, наданих комунальними підприємствами міста на розгляд профільної постійної комісії Южноукраїнської міської ради, а саме:

 • Капітальний  ремонт тепло-розподільчого пункту - 1 (далі - ТРП)  за адресою:  вул. Дружби Народів, 22а, з заміною теплообмінних апаратів та насосного обладнання на сучасні та енергоефективні.          
 • Реконструкція ТРП  (КБО) за адресою:  вул.  Дружби Народів, 23а, з метою покращення циркуляції систем гарячого водопостачання ТРП №3.
 • Технічне переоснащення ТРП №2 за адресою: вул. Миру, 8а, з заміною теплообмінних апаратів та насосного обладнання на сучасні та енергоефективні.
 • Технічне переоснащення ТРП № 4б за адресою: вул. Шевченка, 3а, з заміною теплообмінних апаратів та насосного обладнання на сучасні та енергоефективні  .
 • Прискорення впровадження заходів:

- встановлення програмного забезпечення для комунальної системи комерційно-технологічної диспетчеризації на житлових будинках;

- відновлення  теплової  ізоляції на трубопроводах  системи  теплопостачання  міста;

- придбання труби НПВХ та фасонних виробів для виконання робіт на   трубопроводі холодного водопостачання  4-го мкр. по вулиці  Набережна Енергетиків   від  ВК-519  до ВК-443б, та для виконання робіт на   трубопроводі зонування   холодного водопостачання  2-го та 4-го мкр. по  вулиці  Енергобудівників від ВК-523 до станції зонування;

- придбання попередньоізольованих труб та комплектуючих до них для виконання робіт по заміні сталевих трубопроводів по пр. Незалежності від МК – 24 до МК-26б;

- придбання  приладу обліку тепло- водопостачання  у ТРП-5 та ТРП-1.

 • Придбання насосу 2СМ 200-150-500/4М  з електродвигуном  на КНС-3, потрібна заміна насосу на більш енергоефективний для  перекачування  каналізаційних стоків від КНС-3 до ОСГПК.
 • Гідродинамічне очищення та відкачка відкладень з КНС-3 за адресою: вул. Миру, 2а,    у   приймальних камерах створилися міцні відкладення каменю, щебеню, піску, ганчір’я  та інше, які потенційно небезпечні для насосного обладнання.  

Розробка, придбання та встановлення програмного автоматизованого комплексу: «Облік абонентів водопостачання, водовідведення та  теплопостачання (юридичні особи)»,  для забезпечення  автоматизованого  нарахування  комунальних платежів та їх  облік. Для підприємства — це  значне скорочення витрат та контроль за ефективним використанням  комунальних ресурсів.

 • Придбання  пожежних  гідрантів, для надійної роботи пожежного   обладнання.
 • Придбання тепловізора  модель FLIR T – серії, Р – серії, Е –серії, або його аналогу,   на виконання вимог Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», з метою більш якісної підготовки житлового фонду та об’єктів  тепло –водопостачання та водовідведення до роботи в  осінньо-зимовий період, виконання заходів із забезпечення енергетичної ефективності будівель.
 • Придбання та встановлення роторних дробарок  на КНС-3, запобігання    попадання великих абразивних часток на робоче колесо насосного агрегату.

Технічне переоснащення інженерних вводів з встановленням приладів обліку теплової енергії, гарячого та   холодного водопостачання житлових будинків  м. Южноукраїнськ Миколаївської області.

 • Фінансування за рахунок бюджетних призначень заходів КП ТВКГ (додаток 2) і заходів КП ЖЕО (додаток 3) здійснювати починаючи з січня 2018 року.
 • Фінансове забезпечення реалізації стимулюючих заходів поетапного зниження і ліквідації необлікованих тарифних втрат за рахунок заощадження їх частки, згідно з виробничими програмами КП ТВКГ, затвердженими відповідними рішеннями виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради відповідно до  пп.2, 4 п. «а»   ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». 

 

4. Засоби контролю та реагування на вимоги територіальної громади міста, які оформлені за рішенням зборів  мешканців на відкритій зустрічі.

До засобів контролю відноситься постійно діючий (щомісячний) моніторинг за компетенцією виконавчих органів Южноукраїнської міської ради, шляхом щомісячного звіту на засіданнях виконавчого комітету  Южноукраїнської міської ради, на предмет якості та результативності виконання рішень Южноукраїнської міської ради.

Реалізація засобів соціальної справедливості, які реалізує ця Програма на рівні обов’язкового перегляду та/або розгляду тарифів з компенсацією витрат, які не несуть економічної обґрунтованості в їх складі, через виправлення та ліквідацію таких невідповідностей за потрібними програмами, через бюджетні призначення міської ради відносяться на обов’язкове бюджетне забезпечення пріоритетного впровадження поточних рішень та локальних програм.

Рівень витратних статей собівартості житлово-комунальних послуг в їх тарифному забезпеченні, який не знайшов та/або не мав підстав компенсації за відповідними бюджетними призначеннями відноситься до тарифного регулювання на рівні рішень відповідного органу. Станом на грудень 2017 року регулювання тарифів на житлово-комунальні послуги здійснюють:

-на виробництво теплової та електричної енергії – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг;

 - на послуги теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, централізованого опалення та гарячого водопостачання, централізованого постачання холодної води та водовідведення з використанням внутрішньобудинкових мереж  - виконавчий комітет міської ради.

(Нормативне забезпечення повноважень: Закон України «Про житлово-комунальні послуги», постанова НКРЕ КП  від 22.03.2017 № 308 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання», постанова НКРЕ КП  від 22.03.2017 № 308 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення», постанова НКРЕ КП  від 13.04.2017 № 504 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії»)

Періодичність інформування територіальної громади про стан реалізації заходів та відповідних  засобів в дотриманні соціально справедливих тарифів у сфері споживання житлово-комунальних послуг в місті Южноукраїнську відноситься до звітів органів та посадових осіб місцевого самоврядування, відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

                            Заступник міського голови з питань 
                            діяльності виконавчих органів ради                                            О.М. Кольчак

 

Додаток 1 
до Програми 

 

Перелік
діючих існуючих міських програмам у сфері підтримки житлово-комунальної галузі


1. Програма енергозбереження в сфері житлово-комунального господарства міста Южноукраїнська на 2016-2020 роки, затверджена рішенням Южноукраїнської міської ради від 24.12.2015 № 22;

2.  Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства міста Южноукраїнська на 2016 - 2020 роки, затверджена рішенням Южноукраїнської міської ради від 24.12.2015 № 23;

3. Міська Програма капітального будівництва об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної інфраструктури міста Южноукраїнська на 2016-2020 роки, затверджена рішенням Южноукраїнської міської ради від 24.12.2015 № 24;

4. Програми управління майном комунальної форми власності міста  Южноукраїнська на 2015-2019 роки, затверджена рішенням   Южноукраїнської міської ради   від 25.12.2014 № 1415.

 

                            Заступник міського голови з питань 
                            діяльності виконавчих органів ради                                            О.М. Кольчак

 

 

 Додаток 2 
до Програми 

Заходи комунального підприємства 
«Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство»  

№ п/п

Найменування об’єкту, напрямку

Загальна вартість

тис. грн.

Пояснення,

техніко-економічне обґрунтування запланованих витрат

 

Потреба на

2018 рік

тис. грн.

І розділ. Капітальні видатки

1

Технічне переоснащення інженерних вводів з встановленням приладів обліку теплової енергії, гарячого та   холодного водопостачання житлових будинків м. Южноукраїнськ Миколаївської області

11703,00

Виконання вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» забезпечення

комерційного обліку теплової енергії, гарячого та   холодного водопостачання мешканцями житлових будинків.

11703,00

 

 

Всього:

 

 

11703,00

 

 

11703,00

ІІ розділ Поточні видатки

1

Погашення кредиторської заборгованості КП ТВКГ перед ВП ЮУ АЕС (діючи Мирові угоди)

4475,2

  На даний час діє 6 Мирових угод з ВП ЮУ АЕС, які передбачають розстрочку сплати заборгованості КП ТВКГ на суму 36,00 млн. грн. строком на 10-17 років.

4475,2

2

Погашення кредиторської заборгованості КП ТВКГ перед ВП ЮУ АЕС (при умові укладення  Мирових угод по поточним судовим справам).

3218,0

   На даний час вирішується питання, щодо укладення 9 Мирових угод.

3218,0

3

Покриття різниці між діючими тарифами на послуги з централізованого тепло-водопостачання та водовідведення, які надає КП ТВКГ та їх економічно обґрунтованими витратами (в рахунок заборгованісті Южноукраїнської міської ради за рішенням господарського суду № 5016/3702/2011(17/177) від 18.06.2012р.)

вода холодна та гаряча - 6126,0 тис. грн.;

стоки – 4808,0тис. грн.;

теплова енергія – 7854,0 тис.  грн.

18788,0

Тарифні витрати послуги отримані за браком належного обліку споживання, що вимушено погіршили економічні показники роботи комунального підприємства, які враховуються в розрахунках собівартості (тарифі) цієї послуги і які потрібно усунути в спосіб застосування додаткових засобів компенсаційного характеру.

 

18788,0

 

Всього поточні видатки: 

 

26481,2

 

26481,2

 

Разом - капітальні та поточні видатки:

 

38184,2

 

38184,2

 

                            Заступник міського голови з питань 
                            діяльності виконавчих органів ради                                            О.М. Кольчак

 

 

 Додаток 3 
до Програми 

 

Заходи комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання»

 

№ з/п

Зміст заходу для стримування тарифного навантаження на споживачів

Орієнтована вартість, тис. грн.

Потреба на 2018 рік

 

Фінансове забезпечення витрат на поточний ремонт під’їздів, покрівель, швів та внутрішньобудинкових мереж тепло, водопостачання та водовідведення житлових будинків міста комунальної форми власності:

 

 

1.

Поточний ремонт покрівлі

2 000,6

12 873,23м2

2.

Поточний ремонт швів

618,3

8 529,66м.п.

3.

Поточний ремонт внутрішньобудинкових мереж тепловодопостачання  та водовідведення

4 942,0

 

 

ВСЬОГО

7560,9

 

 

                          Заступник міського голови з питань 
                            діяльності виконавчих органів ради                                            О.М. Кольчак

 

  

 

 

ПЛІДНІ  ПЕРЕМОВИНИ

13 та 14 листопада в ДП НАЕК «Енергоатом» відбулися результативні перемовини на рівні Президента «Енергоатому» Ю.О. Недашковського та міського голови Южноукраїнська В.К. Пароконного.

 

Підсумок зустрічі - згода Компанії на укладання Мирових угод щодо погашення накопичених  боргів за отримані містом комунальні послуги на протязі 2005 – 2016 років.

Президентом ДП НАЕК «Енергоатом» на ВП ЮУ АЕС були надані відповідні директиви.

 
         

Необхідно відмітити, що основою цього непростого рішення стало конструктивне рішення Южноукраїнської міської ради від 13.07.2017 року №13, особисте рішення Президента Компанії Недашковського Ю.О. йти на  розв’язання цієї давньої проблеми, з огляду на вказане рішення депутатів міської ради, низку нарад 2017 року з цього питання та аргументи міського голови Южноукраїнська щодо послідовності міста по виконанню інвестиційних програм міської ради, які після десятиліття згаяного часу включені в подолання першопричин вказаних боргів.

Етапна ліквідація необліковних тарифних втрат комунальних послуг з причин недосконалості технологічного обладнання КП ТВКГ міста, зношеності та недосконалості мереж цього господарства, а також упущення організаційно-технічного забезпечення цієї роботи в попередні роки, в першу чергу від влади міста, наразі створили потребу інтенсифікації виконання робіт щодо  енергетичного збереження та ефективності використання цього важливого ресурсу.

Потреба прискорення виконання вищевказаних робіт та робіт з модернізації КП ТВКГ Южноукраїнська є надважливим завданням виходу на справедливі тарифи важливих послуг постачання місту теплової енергії, води та послуги водовідведення.

В свою чергу, виконком Южноукраїнської міської ради та КП ТВКГ взяли на себе відповідальне зобов’язання прискорити темп обладнання житлових будинків міста засобами обліку та відомчого регулювання цих важливих послуг до рівня їх фактичного споживання, вирішити низку інших завдань та рішень Южноукраїнської міської ради цього соціально важливого спрямування, яке неодноразово популістськими силами та окремими особами саботувалось, та стосовно чого по місту поширювалась провокативна інформація.

Але рано чи пізно все стає на свої місця. Цю проблему, як і багато інших, які теж ще намагаються викривляти популісти, місто не просто має розуміти, а і стати на позицію підтримки незворотності реформ, які розпочаті та які безумовно мають бути продовженні, а проведені діалогові звіти міського голови на відритих зустрічах з мешканцями міста, не зайве вказують на спроможність южноукраїнців розрізняти добро і зло та робити свої висновки з широкого кола питань, причин, які їх породжують.

Перебіг виконання завдання - підписання Мирових угод буде знаходити своє відображення на офіційному сайті міста, як і виконання умов цього не простого та вкрай необхідного рішення для всієї громади Южноукраїнська.

 

     Виконком Южноукраїнської міської ради 17.11.2017 року

 

 

  

 

11.10.2017

УВАГА, ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ!

ПРЕДСТАВНИКИ КОЛЕКТИВУ КП ТВКГ 

ТА ГРОМАДСЬКОСТІ ЮЖНОУКРАЇНСЬКА 

ПРОДОВЖУТЬ БОРОТЬБУ ЗА МЕШКАНЦІВ

СВОГО МІСТА, ЗА СВОЄ ПІДПРИЄМСТВО

 

Як і вказувалось раніше, в ДП НАЕК «Енергоатом» мало зрозуміла позиція їх керівництва у відмові від десятків мільйонів міста за борги, хоча і сумнівні, та все ж таки сьогодні ще борги, почала дивно доповнюватись.

Вони (всі керівні посадовці цього підприємства включно з Президентом Компанії Ю. Недашковським) цілий рік волали – «розрахуйтесь за нами за надані комунальні послуги по наявним боргам» та забезпечте поточну роботу без боргів і що !!??

Коли в результаті чисельних нарад і не простих перемовини, зокрема  Южноукраїнська міська рада більшістю голосів, окрім «депутатів АЕС і до них схильних» 13 липня 2017 року прийняла рішення реально допомогти КП ТВКГ розрахуватись по боргам і забезпечила дієвий механізм роботи без поточних боргів – ми відразу наразились на протидію таким розрахункам від кого!?, від волаючого кредитора – ДП НАЕК «Енергоатом» та ЮУ АЕС.

Після чисельних нарад було листування, передали в «Енергоатом» та на АЕС всі потібні договори. Ми спочатку відмовились від пікетів Компанії, які проводили раніше і які дозволили сісти за стіл переговорів всім учасникам пробеми – Керівній ланці Енергоатому та його АЕС, а також представників з «атомних» міст – Вараша, Енергодара, Нетішина, Южноукраїнська в складі їх делегацій: керівництва їхнього самоврядування та комунальних підприємств.

Президент ДП НАЕК «Енергоатом» Ю. Недашковський публічно завірив – підписуємо мирові угоди без будь яких гарантій. І вже через декілька днів знову почалось – «дайте гарантії», які доречі, не передбачені Законом. Це і поклало поштовх нової хвилі акцій та звернень вже до керівництва країни. Одне з перших до Вашої уваги.

 

АСОЦІАЦІЯ МІСЬКИХ ГОЛІВ 

МІСТ РОЗТАШУВАННЯ ДІЮЧИХ АЕС УКРАЇНИ

ЗВЕРНЕННЯ

 

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
ПОРОШЕНКУ П.О.
ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРУ УКРАЇНИ
ГРОЙСМАНУ В.Б.

“Україна – держава, яка прагне до європейського рівня життя та цінностей країн з передовою економікою”, вказує Стратегія сталого розвитку «Україна 2020». В  Южноукраїнську на основі цієї Стратегії сформовано Програму його соціально-економічного та культурного розвитку на 2016 – 2020 роки, яка належне виконується.

 Але громада та її самоврядна і комунальна влада наразились на штучні проблеми від ДП НАЕК «Енергоатом», які на цей час тільки зросли і перешкоджають не тощо руху до справжньої демократії з гідним життям людей, а навіть увійти вже в другу зиму без арешту р/рахунку ключового для міста підприємства не можуть.  

Комунальне підприємство нашого міста – ТВКГ  у «Енергоатома» виграло тривалу справу зняття з нього штучного банкрутства у Вищому господарському суді України, де атомна Компанія в силовий спосіб в інших судах відбирала собі це надважливе для міста господарство. Робила це зухвало-цинічно, прикриваючись «інтересами держави».

Всупереч вказаному рішенню Суду та власній обіцянці Президента ДП НАЕК «Енергоатом» Ю. Недашковського, яке Він дав публічно всім «атомним» містам не чинити Мировим угодам опору, якими буде знято арешти з їх ТВКГ, Компанія і АЕС від «Атомних» міст Вараша, Енергодара та Южноукраїнська знову вимагають не законні гарантії платежів, які вони готові здійснювати, як тільки «Енергоатом» зніме арешти з їхніх рахунків. А попереду чергова зима вже якого року їх нескінченних арештів.

Керівники Атомного відомства, так добивались повернення грошей, що коли їм їх віддають, зокрема за рішенням Южноукраїнської міської ради ще від 13.07.2017 року, вони відмовляються їх брати. А сотенні колективи «ТВКГ» не мають можливості використовувати власні інвест-програми і вимушено просять грошей у бюджетів.

Підпиши «НАЕК і АЕС» угоди, які у них лежать підписані містом вже три тижня, вони тільки в грудні 2017 року отримають 22,6 млн. грн. від Держави і 6,0 млн. грн. від бюджету міста з його частки зобов’язань, ТВКГ почне працювати без поточних боргів по комунальним послугам і в 2020 році завершаться всі борги, які десятиліттям  так дивно формувались проти Южноукраїнська, як і інших міст в дуже сумнівний спосіб.

Та в «Енергоатомі» вже не хочуть раніше «кричущих» ними грошей. Проявилась їх справжня мета – через доведення до банкрутства міст, де живуть переважно бідні люди і частково багаті, відібрати у них міські ТВКГ для не прикритого подальшого збагачення і так багатих та введення в зубожіння і без того бідних людей.

А в містах вказаний процес тарифного тиску аргументовано розцінюють примусом до мовчазної згоди з любими примхами цього монополіста. Процесом штучних боргів, зокрема територіальній громаді Южноукраїнська вже нанесено реальної шкоди в понад 80 мільйонів гривні.

Невже за явне доведення до банкрутства і за нанесену шкоду людям та їх майну громадськість «атомних» міст в сучасній Україні має формувати позовну заяву до всіх можливих судів і вигравати цей процес на сором країні, яка вже має Чорнобиль.

Громади спроможні довести не відповідність морально-етичних якостей керівництва «НАЕК» вимогам Кодексу МАГАТЕ цій організації і всім партнерам «Енергоатому», як Компанії, для якої, принаймні люди не вартують нічого, як і безпека АЕС, де їх нормальне життя в цих містах є її важливим гарантом.

 

За підтримки міст Вараша, Енергодара
Южноукраїнський міський голова                                                         В.К. Пароконний 

       

    І ось 11 жовтня 

З огляду на продовження мовчазного байкоту підписання Мирових угод вже, як протестна Акція, представники колективу ТВКГ та громадськості міста поїхали до Будинку Уряду України. Дивимось фото звіт –

 

Сьогодні не тільки «Атомні» міста шукають правду в Києві !!!

 
     
 

 

 

Додаткова інформація.  

В цей же період з’ясовується, що ДП «Енергоатом» для комунальних потреб міста піднімає свою частку тарифів на теплову енергію, а це опалення і підігрів води у водопроводі гарячого водопостачання в 2.5 рази, водовідведення в 2,3 рази.  Окремо тариф на воду питну в 2  рази.

А при цьому в ТВКГ, їх частка тарифу, а це друга половина ціни на вказані послуги, підніматись так стрімко не буде.

І ще. З’ясовується, що в «Енергоатомі» проявилась гостра потреба в грошах.

Так беріть поки є така можливість. Бо що буде далі, мало хто візьметься спрогнозувати.

Підписуйте Мирові угоди, що вам заважає, невже є чийсь план поживитись за рахунок зубожіння людей!!??

Навіть з викладеного –  

Явно недолуге і провокативно виглядають популістські пропозиції віддати КП ТВКГ на АЕС.

Але такі шкідливі місту пропозиції отримали своє дивне продовження –

Чим відрізняються АЕС сучасного світу і АЕС України.

Ті, які цивілізовані за рахунок інвестицій, які беруть ззовні та з джерел науково – технічного прогресу збільшують обсяги генерації електроенергії і зменшують тариф.

А наші АЕС (їхні керівники) роблять все навпаки. Інвестиції переважно беруть з підвищення тарифу для людей, а потім бідкаються, що у них нема грошей.

Ось і приклад:

 • Дефіцит коштів у 2017 році на утримання соціальних об’єктів та на покриття витрат з надання соціальних пільг і гарантій, які передбачені Колективним договором,  у цілому по Компанії становить близько 200 млн. гривень. Під час затвердження кошторису в грудні 2016 року Компанія планувала покрити наявний дефіцит суттєвим збільшенням у 2017 році інших надходжень, у т. ч. за рахунок погашення комунальними підприємствами міст-супутників їхньої заборгованості перед ВП АЕС.
 • Закликаємо органи місцевого самоврядування міст-супутників АЕС та їхні виконавчі органи щодо визначення своєї участі у фінансуванні об’єктів культури і спорту загальноміського значення, які знаходяться на балансі ДП «НАЕК «Енергоатом», через оплату в повному обсязі послуг, що надають згадані об’єкти під час проведення загальноміських заходів.
 • Також просимо міські ради з розумінням і відповідальністю поставитися до створення умов, що забезпечують своєчасну оплату поточних послуг та погашення заборгованості комунальних підприємств перед ВП АЕС за раніше надані послуги.

Тільки в цьому році міська рада Южноукраїнська дає Вам, "Енергоатому", понад 25 мілійонів вже нами названих і прийнятих радою коштів, так беріть! Чому ж не берете, а постійно відмовляєтесь в такий, тільки зовні аргументований спосіб?

Беріть гроші і не шукайте того, чого нема в природі стосунків НАЕК - місто і в Законі.

До цього додамо –

Мало того, що вони йдуть дуже хибним шляхом та ще і на якесь соціальне збочення агітують атомні міста.

Тільки авантюрист чи мало досвідчена людина може сьогодні агітувати за те, щоб довести до спадку власні комунальні об’єкти та мережі, а потім пустити їх з молотка за безцінь.

У НАЕК попереду корпоратизація, спосіб якої не визначено, мільярдні борги за кредитами та вже анонсоване скорочення персоналу.

Навіщо ще й бити по громадам та руйнувати і так депресивні міста?

Це далеко не риторичне питання і воно може піти за межі країни, якщо не буде припинена фактична облога Южноукраїнська зокрема, та інших міст, на територіях яких і розташовані не безпроблемні АЕС України.

А ще і таке.

Атомна енергія і її тепло, це добре.

Та надалі місто має перспективу об’єднатись з Костянтинівською громадою, Іванівською та Богданівською.

На вільних землях цих громад має бути швидко розміщена генерація вітрова та сонячна, якої цій об’єднаній громаді вистачить з запасом, та ще й на продаж піде по вже справді «зеленому» тарифу її чимала частка.

Як не дивно, але це шлях до виходу з природи депресивності наших міст.

І тарифи будуть справедливі, і працевлаштування вивільнених працівників з АЕС ми влаштуємо, і на АЕС більше уваги приділять безпеці блоків, а не хибній політиці, як є на цей час.

Область від цього тільки виграє та і Держава теж.

Це реально і дуже швидко таке робиться. Є приклад.

Илон Маск: «Мы можем обеспечить пострадавший Пуэрто – Рико энергией».

Ураганы «Ирма» и «Мария» нанесли энергосетям в Пуэрто-Рико колоссальные повреждения. В результате почти весь остров остался без электричества. Решение проблемы представил глава Tesla Илон Маск.

Он предложил заменить энергосеть солнечными панелями и системами хранения энергии. Пока Tesla еще не бралась за проекты подобного масштаба, но уже обеспечивала энергией целый остров.

После двух перенесенных ураганов энергосеть Пуэрто-Рико оказалась почти полностью разрушенной. Многие жители остались без электроэнергии и мобильной связи.

Чтобы оказать помощь пострадавшим, Tesla  начала поставлять на территорию острова системы хранения энергии Powerwall — ими могли воспользоваться жители, чьи дома оборудованы солнечными панелями.

Один из пользователей Twitter Скотт Стапф спросил у главы Tesla Илона Маска, может ли его компания построить в Пуэрто-Рико новую энергосистему. Маск ответил, что у Tesla есть опыт строительства масштабных систем хранения энергии.

В ноябре 2016 года стало известно, что за год Tesla и принадлежащий ей производитель солнечных панелей SolarCity оборудовали на острове Тау в Тихом океане микросеть из солнечных панелей и аккумуляторов для накопления энергии. Система способна обеспечить электричеством все жилые дома и предприятия на острове, а также больницу, полицейскую и пожарную службы.

Нав’язливе та, як бачимо проблемне сусідство з АЕС, це не панацея в їхніх послугах. Є і інші виходи з положення, коли тебе прив’язали до цього об’єкту, б’ють і кричать тікайте або заберемо Вас в наше рабство.

Глава Tesla Илон Маск показав, як цивілізовано можна виходити навіть з дуже великої скрути.

Я за таке розумне і людяне об’єднання громад, за таку соціальну перспективу і міста і сіл, що є поряд з Южноукраїнськом.

 

            Міський голова   В.К.Пароконний

 

 

     


 

 

11.10.2017

Хто захистить Южноукраїнськ?

06.10.2017 представники громадськості і колективу КП ТВКГ з плакатами біля будівлі адміністрації Президента України заявили свою незгоду з тим, як знищується їх колектив, і як "Енергоатом" намагається відібрати у міста його ключове підприємство.

 

 

Одночасно пікетувальники передали до Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України звернення керівників "атомних" міст України по цій же проблемі.

 

     

 

  

 

20.07.2017

МИРОВА УГОДА КП ТВКГ – «ЕНЕРГОАТОМ»

НА ПОРОЗІ ЮЖНОУКРАЇНСЬКА

 

Понад 10 довгих років, систематичного  нарощування, фактично рукотворних боргів міста до ДП НАЕК «Енергоатом». Сумарно більше 2-х років роботи під чисельними арештами розрахункового рахунку КП ТВКГ цей колектив не тільки вижив, а і зумів пристойно утримувати його не просте господарство та навіть проводити вкрай потрібні ремонтно-реконструктивні роботи.  

 

При цьому необхідно відмітити, що процес просування до мирової угоди був не простим і навіть відверто брутальним з боку певних посадових осіб, які прямо чи дещо приховано стримували поступ до справедливого вирішення проблеми, яка не випадково одночасно склалась в містах Вараші (Кузнецовськ), Енергодарі та в Южноукраїнську.

Тільки віра в потребу захистити цей колектив і місто силами конструктивної більшості депутатів, посадовців виконкому міської ради, фахівців та простих робітників КП ТВКГ створила умови виходу на мирову угоду, яка за умов, що склались є єдино вірним компромісом боржника міста і виробника комунальних послуг ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом.  

Але навіть коли вже були чисельні повідомлення про те, що і Президент «Енергоатому» погодився на мирові угоди для всіх «Атомних» міст боржників, і відбулось рішення Вищого господарського суду України на користь КП ТВКГ, особливо віддані справі банкрутства нашого міського підприємства, а фактично і самого міста не покидали думки, що територіальна громада програє.

Приведу характерну позицію міської газети «Контакт», №37, журналіст, якої – под кричащим заголовком «Мир под угрозой» подводит читателей к тому, что даже после решения суда о прекращении дела по банкротству КП ТВКХ мировое  соглашение заключить невозможно, используя при этом штампы с негативной окраской – «с гордостью отрапортовали…о каком-то оптимизме до решения суда…и т.д…»

Такое впечатление, что журналистам необходим посыл к населению, чтобы посеять панику. Но поинтересуйся газетчики в горисполкоме истинным положением дел, то сделали бы иной вывод – мировое соглашение не только возможно, но и необходимо. АЭС уже передала его тексты в ТВКХ на ознакомление, а КП ТВКХ передал в «Энергоатом» им  подписанные договора.

Це відбулось сьогодні, 20.09.2017 року. 13 мирових угод з потрібним коментарем доставлені в «Енергоатом» і на ЮУ АЕС. Приводиться копія листа  супроводу та листа коментаря до названих угод, аби всім було все зрозуміло.

Виконання обіцяного Президентом «Енергоатому» Ю.О. Недашковським слова  підпису договорів мирових угод наразі є за Компанією. Тож чекаємо як доповісти громаді Южноукраїнська.

      Міський голова   В.К. Пароконний

    (в додатку лист супроводу мирових угод)

 

Про укладення мирових угод та
уступку права вимоги

 
Шановний Юрію Олександровичу !

Комунальне підприємство «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» міста Южноукраїнськ  вдячне Вам за оперативне прийняття рішення, у відповідності до досягнутих домовленостей, щодо укладення мирових угод за заборгованістю перед ДП «НАЕК «Енергоатом».

Проекти  13 мирових угод  та графіки погашення заборгованості за ними ,без підписання з боку  ДП «НАЕК «Енергоатом» та в одному примірнику  було отримано нами за вих.51/3281 від 14.09.2017 року для попереднього вивчення.

Зі свого боку вбачаємо можливість підписання мирових угод по судовим справам:

1.  915/548/16                            8.  915/816/17

2.  915/570/16                            9.  915/819/17

3.  915/572/16                          10.  915/832/17

4.  915/1071/16                        11.  915/861/17

5.  915/1126/16                        12.  915/873/17

6.  915/1324/16                        13.  915/894/17

7.  915/674/17 .                        

З однієї сторони з незначними уточненнями, які стовідсотково обґрунтовані  діючими законодавчими нормами, які викладені у ч.2,3,4 ст.17, ст.18 Бюджетного Кодексу України та нормами діючого Порядку надання місцевих гарантій, що затверджено постановою №541 від 14 травня 2012 року Кабінету Міністрів України.

Так, вказаними нормативними актами встановлена неможливість отримання місцевих гарантій, спрямованих на погашення заборгованості перед ДП «НАЕК «Енергоатом».

Можливість надання місцевих гарантій на певні цілі дійсно визначена статтями 17, 18 Бюджетного кодексу України. При цьому, місцеві гарантії можуть надаватися за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної міської ради для забезпечення повного або часткового виконання боргових зобов'язань суб'єктів господарювання - резидентів України, що належать до комунального сектору економіки, розташовані на відповідній території та здійснюють на цій території реалізацію інвестиційних проектів, метою яких є розвиток комунальної інфраструктури або впровадження ресурсозберігаючих технологій.

Порядок надання місцевих гарантій встановлений Постановою КМУ  №541 від 14.05.2012, в які зазначено, що місцева гарантія видається виключно під реалізацію інвестиційного проекту.  Отже чинне законодавство не передбачає можливості надання місцевих гарантій , що можуть розповсюджувати свою дію на відносини погашення заборгованості КП ТВКГ за надані послуги ДП «НАЕК «Енергоатом».

З іншої сторони, відповідно до прийнятих рішень Южноукраїнською міською радою та розроблених  КП ТВКГ плану заходів  гарантується безборгова поточна робота підприємства по взаєморозрахункам з ДП «НАЕК «Енергоатом».

Просимо також врахувати, що до грудня 2017 року КП ТВКГ буде надано державну субвенцію на покриття різниці у тарифах на суму 22,7 млн.грн. Беззаперечно, вказані кошти також будуть використанні у взаєморозрахунках по вказаним мировим угодам , які будуть укладені та затверджені судом.

В межах наявного порозуміння стосовно підписання мирових угод, Южноукраїнська міська рада схильна на протязі  2018 року , при  перерозподілі додаткових бюджетних коштів за результатами перевиконання міського бюджету, передбачати до 30% на дострокове погашення заборгованості КП ТВКГ перед ДП «НАЕК «Енергоатом».

Як додаткове полегшення проходження взаєморозрахунків просимо розглянути питання укладання договору уступки права вимоги.

Так, за вказаним договором КП ТВКГ пропонує уступити ДП «НАЕК «Енергоатом» право вимоги з Южноукраїнської міської ради  24,8 млн. грн. за наказом господарського суду Миколаївської області від 18 червня 2012 року по справі №5016/3702/2011(17/177). Вказане надасть можливість КП ТВКГ уникнути додаткового непосильного фінансового навантаження у вигляді обов’язку сплати штрафних санкцій, інфляційних втрат, 3% річних та виконавчого збору у межах, приблизно 6 млн.грн, із збереженням законного права вимоги для НАЕК на суму 24,8 млн.грн. Це також дозволить КП ТВКГ впевнено дотримуватися домовленостей щодо недопущення росту заборгованості перед ДП «НАЕК «Енергоатом».

На підставі викладеного, направляємо Вам оформлені та підписані КП ТВКГ мирові угоди, які прошу підписати , скріпити печаткою та 2 примірника кожної направити до КП ТВКГ з метою оформлення заяв до суду про їх затвердження.

 З метою оперативного підписання мирових угод  одночасно направляємо окремим листом їх другий комплект, в якому підписантом на підставі довіреності  від 22 березня 2016 року, посвідченої приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу та зареєстрованою в реєстрі за № 399,  зазначений генеральний директор ВП ЮУ АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» Лісніченко В.А.

Додатки:

По 3  примірника мирових угод з додатками ( на 6 аркушах кожна) по справам:

1.  915/548/16                            8.  915/816/17

2.  915/570/16                            9.   915/819/17

3.  915/572/16                          10.   915/832/17

4.  915/1071/16                        11.  915/861/17

5.  915/1126/16                        12.  915/873/17

6.  915/1324/16                        13.  915/894/17.

7.  915/674/17                         

 

 

З повагою,
Директор КП ТВКГ                                                                    В.Д. Потюк

 

 

 

  

 

 

19.09.2017

Міська влада звернулася до президента ДП НАЕК «Енергоатом»

 

  

 

 

ВИЩИЙ ГОСПОДАСЬКИЙ СУД
ВСТАНОВИВ СПРАВЕДЛИВІСТЬ

 
 

Сьогодні, Вищий господарський суд України розглянув касаційну скаргу КП ТВКГ на ухвалу господарського суду Миколаївської області про відкриття провадження в справі про банкрутство КП ТВКГ.

За результатами розгляду Вищий господарський суд України постановив: касаційну скаргу КП ТВКГ задовольнити, а провадження в справі про банкрутство КП ТВКГ припинено.

 

Даною постановою Вищий господарський суд України фактично підтвердив безпідставність та штучний характер банкрутства  КП ТВКГ з боку ДП НАЕК «Енергоатом».

Виконком Южноукраїнської міської ради

 

  

20.07.2017

ЯКІСНА ВОДА - НАШЕ ЗДОРОВ’Я

ПІВДЕННИЙ БУГ – НАШ КРАСЕНЬ, ЩО З ТОБОЮ?
Громадську думку майже підготовили до чергового підвищення рівня 
Олександрівського водосховища, цього разу до позначки 20,7 м.
Так хто ж переможе – Творець, чи його нерозумні діти?

 

ЗЕЛЕНЫЙ ТАРИФ

 

    О зеленом тарифе велся разговор в «Энергоатоме» в первых числах августа этого года в части Южноукраинского энергетического комплекса ГЕС-ГАЭС, а также о других вопросах атомной энергетики.
        Мы приведем подтверждение того, что этот тариф действительно зеленый. По сути гидроэнергетики она как бы и должна быть зеленой, то есть, безопасной в экологическом плане ее использования. Вот только сочетание – атомная, вода и зеленая энергетика, приобретает какой то, необычный оттенок зеленого.
      Давайте сравнивать. Это наш Южный Буг. Сегодня прозрачность его воды более полутора метров, и цветность воды нам привычная, и купаются в ней, и дети, и взрослые с удовольствием.

 

 

 

А вот тот же Южный Буг, но только ниже по течению – Александровское водохранилище.

 

Правда, нет сомнений, тариф истинно зеленый.

  

25.08.2017

ОФІЦІЙНЕ  ФІНАНСОВЕ-ПРАВОВЕ

СПРОСТУВАННЯ

       Не встигли в центрі Южноукраїнська відкрити давно бажаний всіма мешканцями фонтан, як відразу знайшлись «доброзичливці».

       За ніч після оголошення міським головою на святі міста про його відкриття 24 серпня до Дня Незалежності і про те, що це подарунок місту приватної особи, як  хтось молотком відбив кут двох гранітних плит обрамлення вказаного фонтану.

       Надалі в «чужих» ЗМІ з’явилось не обґрунтоване звинувачення, що міський голова та його близькі отримали якусь вигоду з бюджету міста, де вказали, що фонтан мав би коштувати за угодою 1,5 мільйона гривні.

       Офіційно спростовується.

1. Фонтан в центрі міста побудовано на території та майні приватної власності,  приватною особою за рахунок коштів цієї особи. Це подарунок місту від  цієї особи, як і мощення навколо фонтану з сумою в декілька сотень тисяч гривні.

2. До цього та інших фонтанів міста існуючих чи тих, що ще будуються чи мають бути добудованими ні міський голова, ні члени його сім’ї в порушення Закону ніякого відношення не мають. 

3. Южноукраїнці і відвідувачі офіційного сайту міста будьте обачливими при сприйнятті інформації з різних джерел її надходження. Офіційний сайт міста відповідає за достовірність інформації, яку він подає на її огляд.

4. Стосовно викривлених чи не правдивих матеріалів в різних ЗМІ вкажемо, це лице і відповідальність їх власників.  

5. А Южноукраїнськ робить і надалі робитиме для блага людей все те, що їм обіцялось, що вони чекають, що буде для них корисне і бажане.

       Фонтан успішно пройшов пусковий іспит, з часом його роботу буде зупинено аби завершити весь задум цієї споруди, яка вже полюбилась мешканцям міста.

     Фонтан, задум якого зародився ще в 2016 році, буде вдосконалений, як і сам майданчик навколо нього.

     Це буде дуже гарне місце для відпочинку мам і дітей, для дорослих і для всіх городян та гостей міста без вживання будь яких шкідливих напоїв.

    Ми скоро зовсім забудемо, яким  багато років був розбитим цей майданчик.

    А тим, кому завидки, то краще зробіть самі для міста хоч щось корисне.

 

25.08.2017 року

   

Директор Департаменту інфраструктури

міського господарства

С.Г.Валюшок

 

 

Начальник відділу правової роботи

міської ради та її виконкому 

С.О. Миськів

 

     І ще. Такі провокативні інформаційні викиди, це ніщо інше, як чергова спроба публічного нищення влади міста, яка стала на шлях формування громадянського суспільства на території одного міста, громаду якого вона намагається захистити від економічних та екологічних негараздів, що реально несуть їй таку загрозу.

   

      Виконком Міської  ради

 

 

 

 

 21.08.2017

ПРО АЕС І МІСТО

В СТОСУНКАХ ЩОДО ПРИРОДИ БОРГІВ ЮЖНОУКРАЇНСЬКА

 ЗА СПОЖИТІ НИМ КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

 

     В «Енергоатомі» України 17 серпня відбулось вже друге  відкрите обговорення встановлення тарифів на відпуск електричної енергії, виробництво теплової енергії та схвалення Інвестиційної програми АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» на 2018 рік.

Южноукраїнськ представляли – Міський голова Пароконний В.К., начальник юридичного відділу Южноукраїнської міської ради Миськів С.О., заступник начальника управління-начальник відділу економіки та інвестицій управління економічного розвитку Южноукраїнської міської ради Тацієнко Т.В., директор КП ТВКГ Потюк В.Д., начальник юридичного відділу Борець Ю.І., головний економіст КП ТВКГ Комарова О.М.

       В ході двохгодинного обговорення було з’ясовано мету та всі основні складові теми вказаного обговорення. 21 серпня у виконком міської ради надійшов Протокол вказаного обговорення, який міський голова Южноукраїнська підписав з зауваженням, далі його текст надається в повній редакції.  

 

«ЗАУВАЖЕННЯ

до протоколу 17.08.2017р. щодо відкритого обговорення встановлення тарифів на відпуск електричної енергії, виробництво теплової енергії та схвалення Інвестиційної програми АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» на 2018 рік

   В результаті другого обговорення питань Інвестиційної програми ДП НАЕК «Енергоатом» щодо джерел її фінансування, а відтак тарифу на електричну та теплову енергію вже на 2018 рік, з огляду на суттєве збільшення частки тарифної долі в Інвестиційній програмі «Енергоатому» 2018р. до факту цієї долі 2015р. делегацією Южноукраїнська сформовано наступні зауваження:

1.   Для України, за досвідом Європи, цей ринок має бути лібералізовано аби було суттєво знижено фактор монопольної не контрольованості цієї сфери соціальних  послуг. «Енергоатом» має отримати державну, кредитну, грантову чи іншу, але не підтримку її розвитку переважно за рахунок зростання тарифу, де переважна частина, це зубожіла більшість населення нашої країни. В частині продовження терміну дії його енергоблоків тим більше добудови нових потрібно знати хто і як буде фінансувати цю важливу частку її розвитку. 

2.  Громада Южноукраїнська підтримує розвиток і Компанії, і ЮУ АЕС з огляду на вказане вище, де в частині тарифів на електричну і теплову енергії їх генерації  є межі відповідальності, принаймні Уряду України, «Енергоатому» та НКРЕКП. Делегація міста саме таку підтримку висловила за умови скорішого, у вересні 2017 року, підписання чинної «мирової угоди», яка вже як місяць направлена в «Енергоатом» і яка стосується частки тарифу на теплову енергію залежну від бюджету міста.

3.  До сказаного вище, як приклад, вкажемо на те, що Южноукраїнська міська рада 13.07.2017 року прийняла виважене рішення, за яким вона гарантує процедурно чинне повернення скоріше сумнівних, але все ж таки міжтарифних боргів перед «Енергоатомом» накопичених в сфері споживання комунальних послуг містом за термін в понад 10 років, яким гарантувала поточну роботу КП ТВКГ щодо цих послуг без боргів сфери споживання міста за рахунок коштів міського бюджету.

4.   За цим рішенням є характерний фактор, який полягає в тому, що навіть при «паралічі» розрахункового рахунку КП ТВКГ в частині фінансування його Інвестиційної програми за рахунок амортизаційних відрахувань та руйнування його економіки через – штрафи та інші вимушені не виробничі платежі, які спровокували безкінечні арешти цього рахунку підприємства, воно все ж спромоглось за підтримки міського бюджету модернізовувати свою економіку та за рахунок цього виходити на рівень роботи коли не буде суттєво збільшувати свою частку тарифу на комунальні послуги або взагалі не буде її підвищувати, принаймні на 2018 рік.

5.   Також зауважимо, що тарифи на теплову енергію для «Атомних» міст не можуть бути високими в силу специфіки її природи та з огляду не те, що її споживачі безальтернативно «прив’язані» до її споживання в жорстко централізованих мережах. В них вони не мають можливості не то що відмовитись від теплової енергії, принаймні в квартирах, а навіть не можуть обмежувати її споживання, наприклад на період відпустки чи відрядження в опалювальний період чи з інших причин мати  регулювання такого споживання. І це в той час, що так робиться в цивілізованому світі та навіть в багатьох містах України, де відсутня така централізація.

6.   Те інвестування, яке закладає «Енергоатом» її Інвестиційними програмами за рахунок тарифу мав би бути сформованим з гарантією наступного зниження цього тарифу з огляду на дієвість предмету спрямування інвестування, як це роблять, принаймні в тій же Європі.

7.  Ці зауваження є невід’ємною часткою протоколу по вказаному публічному обговоренню, де поставлено підпис з посиланням на викладену аргументацію цього важливого питання в такій зведеній редакції. 

 

                            

      Міський голова Южноукраїнська

      від делегації міста, 17.08.2017р. В. Пароконний

 

 

 

 

 

07.08.2017

ЮЖНОУКРАЇНСЬК – ПЕРЕХРЕСТЯ ПРОБЛЕМ МІСТА,
КРАЇНИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

З пташиного польоту Южноукраїнськ виглядає сучасним і розвиненим містом, розвитку якого ніщо не може завадити.

Але варто поринути у вир його проблем та різного тлумачення, щодо шляхів їх вирішення, як прийде бажання розібратись що тут дійсно відбувається.

Будучи носієм атомної енергетики, це місто, за зразками аналогічних міст тієї ж Європи повинно бути взірцем високих соціальних стандартів його розвитку.

 

     

Але на практиці життя в місті на території якого розташована діюча ЮУ АЕС України переповнене строкатих подій. З однієї сторони в 2015 році обрана представницька влада міста прийняла і досить успішно виконує Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2016 – 2020 роки, в  основу якого покладено вимоги Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України П. Порошенка.

З іншої сторони виконанню вказаних планів розвитку міста суттєво заважають прояви різних типів корупції, які давно прижились на його території і які прибрати з шляху розвитку територіальної громади Южноукраїнська досить не просто. Аби знати як ми живемо і що нам заважає, за висловом Прем’єр-міністра України В. Гройсмана розбудовувати комфортне місто в основі життя якого є людина, подивимось приклади цих руйнівних факторів.  

ПОЛІТИЧНА КОРУПЦІЯ СПОТВОРЮЄ ДЕМОКРАТИЧНУ СИСТЕМУ

   

«З-поміж спотворень демократичної системи політична корупція є одним із найсерйозніших, адже порушує, водночас, і моральні принципи, і норми соціальної справедливості»,

– читаємо у «Компендіумі соціальної доктрини Церкви», викладові основних тез соціального вчення Католицької Церкви, приготованому Папською Радою «Справедливість і мир», що побачив світ 2004 року.

       

Біблія – вічне і мудре вчення, нам зокрема вказує: “Бережіться лжепророків, які приходять до вас в овечому вбранні, а всередині суть вовки хижацькі.” (від Матфея – 7. 15)

Політична влада мусить гарантувати впорядковане й чесне громадське життя. Вона не повинна узурпувати вільну діяльність окремих осіб і груп, а дисциплінувати й спрямовувати їхню свободу на здійснення спільного добра, поважаючи й захищаючи незалежність індивідуальних та соціальних суб’єктів.

Корупція суттєво спотворює роль представницьких інститутів, оскільки вони стають місцем політичних торгів між клієнтом з його потребами і владою, що надає послуги. Таким чином, політичні рішення приймають на користь тих, хто має засоби впливу на ці рішення, перешкоджаючи досягненню спільного блага всіх громадян.

З досвіду сталого розвитку в країнах сучасної Європи відомо, що підприємства комунальної власності територіальних громад є одним з основних чинників їх розвитку на користь людині. 

А що має наше місто в цій надважливій для його сьогодення та майбутнього сфері життя людей. Без ніякого перебільшення наступне:

1. Комунальне підприємство територіальної громади Южноукраїнська ТВКГ знаходиться під пресом арештів його розрахункового рахунку від ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» за надані місту комунальні послуги теплової енергії, водопостачання та водовідведення вже багато років.

2. Детально досліджено, що приводом для вказаного арешту р/рахунку підприємства є штучно створені борги міста за отримані послуги.

3. Більше того, з кінця 2016 року «Енергоатом» на основі вказаних штучних боргів  порушив процедуру банкрутства цього підприємства.

4. Та коли за таких умов виникло питання виплати заробітної плати працівникам цього підприємства, яке гарантоване Конституцією України навіть в стані банкрутства, то понад чотири місяці довелось в судах відстоювати це право.

5. ЮУ АЕС своїми апеляціями в судах оскаржувало Конституційне право працівників КП ТВКГ на заробітну плату. Характерно, що все це відбувалось в зимовий період, коли вага роботи цього колективу надважлива для всього міста. А на розсуд містян від АЕС поширювалась інформація, що це місцева влада не хоче платити людям ними зароблені гроші.

6. В період арештів рахунку КП ТВКГ і Президент «Енергоатому» Ю.О. Недашковський і керівництво АЕС пропонувало передати їм право надавати в місті комунальні послуги, та передати в управління майно КП ТВКГ, що фактично означало ліквідацію власності територіальної громади міста, принаймні на користь цієї Компанії. 

7. Під реалізацію плану заволодіння власністю територіальної громади міста було розгорнуто безпрецедентну в лицемірстві від посадовців цього монополіста компанію аргументів на користь позбавлення громади її законної власності.

8. Під удар було поставлено міського голову, його заступників, секретаря міської ради, керівництво КП ТВКГ та його колектив. У виразах не було обмежень – до банкротства це підприємство довів міський голова і директор, що це колектив бездарів і вони «прокладка», а «бешенные» штрафи  АЕС своє діло зроблять і АЕС відбере у міста його законне підприємство, так завіряла заступник директора АЕС Савастру. 

9. Під вплив цього вала диких звинувачень попали і окремі депутати, які прямо підтримували АЕС і які наразі теж стоять на позиціях «атомного» керівництва щодо позбавлення територіальної громади цього важливого для її життя об’єкту соціальної інфраструктури міста.

10. На адресу міського голови від керівника Компанії було сказано, « - мы будем действовать по другому». Малось на увазі, що міський голова не мав би захищати свою громаду. А ще від АЕС надійшов призов міняти владу в місті

11. Не було здивуванням, що в спосіб застосування майже вуличної лексики на захист ЮУ АЕС і «Енергоатому» стали і ведучі посадовці НКРЕКП.

12. На все це конструктивна більшість депутатів міської ради своїм рішенням від липня 2017 року № 12 прийняла зважене і багатовимірне рішення, яким вона – з однієї сторони дала гарантію повернення наявних боргів через їх попереднє встановлені процедури реструктуризації, а з іншої сторони знайшла спосіб поточної роботи без боргів в межах паритету тарифів.

13. За потреби перелік прикладів цілеспрямованих дій проти територіальної громади міста може бути продовженим, та вже наведене дає привід формувати потрібні матеріали, аби в судовому порядку з’ясовувати чи не є все це проявами вже названої політичної корупції, яка тісно межує з ще одним її різновидом – економічною корупцією.

Що таке корупція і як з нею боротися

ФРЕНСІС ФУКУЯМА

   

Найкращих і найталановитіших корупція спонукає витрачати свій час на ігри з системою, а не на інновації чи створення багатства.

Багато в чому корупція стає визначальною характеристикою 21 століття.

Так само, як 20 століття характеризувалося великою ідеологічною боротьбою між демократією, фашизмом і комунізмом.

Френсіс Фукуяма, американський філософ, політичний економіст і публіцист японського походження.

 

Корупція шкодить життю у різний спосіб. З економічного погляду вона забирає ресурси від їх найбільш продуктивного використання, діючи як регресивний податок, що підтримує спосіб життя еліт коштом всіх інших.

Найкращих і найталановитіших корупція спонукає витрачати свій час на ігри з системою, а не на інновації чи створення нового багатства.

Проте явище, якому дали назву "корупція", містить широкий спектр поведінки, економічні та політичні наслідки якої сильно різняться.

 

КОРУПЦІЯ ТА ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ
CORRUPTION AND ECONOMIC SECURITY OF THE STATE

Білоусов Є. M., кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Статтю присвячено проблемі поширення корупційних схем у системі економічної безпеки держави. Досліджено трактування та змістовне навантаження поняття «корупція».

Як відзначає М.І. Мельник, корупція - явище динамічне: вона змінюється, реагує на зміни й пристосовується до них. Виявити корупцію досить важко, особливо якщо зосередити увагу лише на якомусь одному показнику. Тоді можна не побачити важливі чи суперечливі зміни в інших показниках.

Конвенція ООН проти корупції, ратифікована Верховною Радою України в жовтні 2006 р. чітко не детермінує категорію «корупція», але в її тексті міститься перелік протиправних діянь, які відносяться до корупційних:

-  підкуп національних державних посадових осіб (ст. 15);

-  підкуп іноземних державних посадових осіб і посадових осіб міжурядових організацій (ст. 16);

-  розкрадання, неправомірне привласнення або інше нецільове використання майна державною

    посадовою особою (ст. 17);

-  зловживання впливом (ст. 18);

-  зловживання службовим становищем (ст. 19);

-   незаконне збагачення (ст. 20);

-   підкуп у приватному секторі (ст. 21);

-   розкрадання майна в приватному секторі (ст. 22);

-   відмивання доходів, здобутих злочинним шляхом (ст. 23);

-   приховування (ст. 24);

-   перешкоджання здійсненню правосуддя (ст. 25).

Як явище соціально-економічне корупція виходить за межі системи державно-управлінських відносин, а як явище правове - взагалі може охоплювати будь-які суспільні сфери, у яких дієвими особами є посадовці державних органів влади, місцевого самоврядування або публічних чи корпоративних структур.

Корупція здебільшого виникає через те, що вищі органи влади не можуть доцільно й правильно розпоряджатися ресурсами, які їм безпосередньо не належать, а є власністю народу, який їм надав цю владу, шляхом виконання покладених на них рішень.

Поява неефективних приватних власників. Під час приватизаційних процесів власниками засобів виробництва стають особи, які отримали відповідні права власності через корупційні махінації. Такі власники мають за мету швидке збагачення й не приділяють належної уваги модернізації та розвитку виробничих потужностей, внаслідок чого відбувається швидке зношення основних фондів.

Підвищення ціни за соціальні послуги, що надаються державою. Корупція як самостійна система вимагає постійного фінансового утримання. Окрім отримання певних вигод та благ внаслідок надання державних послуг шляхом порушення закону, збільшується й сама вартість цих послуг. Спочатку має місце оплата послуг, наданих за корупційними схемами, а потім - додаткова оплата, отримана за результатами таких послуг.

Нагадаємо. Корупція (від латcorrumpere — псувати) — протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їхніх прав і посадових можливостей для особистого збагачення; підкупність і продажність громадських і політичних діячів.

Найчастіше термін застосовується по відношенню до бюрократичного апарату і політичної еліти.

Характерною ознакою корупції є конфлікт між діями посадової особи та інтересами її працедавця або конфлікт між діями виборної особи й інтересами суспільства.

Багато видів корупції аналогічні шахрайству, що здійснюється посадовою особою, та відносяться до категорії злочинів проти державної влади.

Южноукраїнськ.

Є нерозкриті «злочини» проти власності територіальної громади міста та його бюджетних коштів. Поки що це лише відповідні і далеко не всі Справи в провадженні певних правоохоронних органів.

Та мабуть близько той час, коли місто буде знати хто вкрав труби з стратегічного напірного колектору міської каналізації побутових стоків. А це біля 5 кілометрів трубопроводу ДУ 400.

Це не тільки великий діаметр трубопроводу, це ще і показник того, як і коли будуть показані винні, які вже декілька років вільно гуляють на свободі.

Це пограбований гуртожиток і дитячий садок, разом більше чим на 35 мільйонів гривні.

Це ще низка інших, поки що не розкритих справ щодо збитків нанесених територіальній громаді міста.

Про це вже говорено багато разів. Всі наявні свідчення принаймні щодо безгосподарності та перевищення службових повноважень в місцевому самоврядуванню міста та про його наслідки де відповідні матеріали в декілька сотень сторінок передані у всі правоохоронні органи країни.

Вище наведено мінімальний перелік прикладів цілеспрямованих дій проти майна  та коштів територіальної громади міста, який може бути продовженим та який дуже схоже, що насправді свідчить про економічну корупцію.

Там вказано, що наведене дає привід формувати потрібні матеріали, аби офіційно,  в судовому порядку з’ясовувати чи не є все це проявами вже названої політичної та економічної корупції.

Наразі в середовищі депутатів міської ради ходять не безпідставні розмови про певні суми коштів на формування потрібних голосів депутатів аби змінити нинішнє керівництво міста.

Зовнішні мотиви зрозумілі. На кону стоїть ліквідна і потенційно над прибуткова власність територіальної громади міста, яку хочуть використати за її ж рахунок.

Тобто, мабуть шукають засіб розмовляти з непокорою для певних осіб владою місцевого самоврядування Южноукраїнська, як було нещодавно сказано – “по другому”. 

 

СТИСЛИЙ ПІДСУМОК ПУБЛІЧНОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОБЛЕМ – 
скоригованої інвестиційної програми та внесення змін до тарифів на відпуск електричної та виробництво теплової енергії АЕС на 2017 рік.

Воно відбулось 4 серпня цього року за участі керівництва Компанії, її посадових осіб, а також за участі керівників самоврядної влади міст розташування діючих АЕС України та посадовців від їх самоврядування.

В частині делегації Южноукраїнська були представники колективу КП ТВКГ та громадськості міста, які з мирним пікетом стояли перед входом в будинок «Енергоатому» на весь час вказаного обговорення. Ціль  вже другого пікету Компанії – зняти арешт з КП ТВКГ, дати нормально працювати цьому важливому для міста підприємству через підписання мирової угоди, яку гарантує міська рада своїм рішенням від 13 липня 2017 року.

Характерно, що при публічному обговоренні цієї теми в селекторній залі «Енергоатому» від його посадовців звучала потреба дотримуватись – «правил гри», як певного канону, вимог якого потрібно дотримуватись всім.

Це саме те, про що і каже  Френсіс Фукуяма – корупція спонукає витрачати свій час на ігри з системою, а не на інновації чи створення багатства.

Тепер про інновації.  

Було надано для обговорення запит міського голови Южноукраїнська – яке місце в інвестиційних програмах «Енергоатома» займають інновації і як інвестиційна програма впливає на зменшення собівартості, як генерації електричної енергії так і теплової енергії?

Відповідь посадової особи Компанії була очікувана.

Джерело інвестиційних програм – «амортизація» не головне і не в повній мірі характерне для такого напряму роботи, як інвестиційне. Але про інші види  інвестицій від «Енергоатому» підстав говорити не знайшлось.

Виходить так, що головним інвестиційним джерелом поки що лишається – вже названа амортизація і підвищення тарифу, яке е вже відомим тягарем для сфери споживання послуг цього монополіста. Люди не можуть бути основним інвестором розвитку навіть такої Компанії, як «Енергоатом». Де інновації і науково-технічний прогрес ми так і не почули, а жаль.

Потрібно сказати, що реформування галузей публічних послуг за рахунок їх тарифів та амортизаційних відрахувань, це Ахіллесова п’ята всієї економіки цього сектору споживання країни.

Разом з цим, в комунальному секторі міста, саме там, де керівництво Компанії хоче відібрати майно громади, вже діють інвестиційні мільйони бюджету Южноукраїнська і починають діяти інноваційні рішення, які стабілізують частку тарифів на цьому майні і в подальшому будуть зменшувати собівартість цих послуг, про що не може заявити Компанія проти їх частки майна, де виробляються ці послуги.

В частині «Зеленого тарифу», який був на порядку денному в скороченому обговоренні і стосувався системи ГЕС/ГАЕС генерації, то від делегації Южноукраїнська було запропоновано наступне.

Кваліфікованим представникам АЕС в супроводі фахівців від «Енергоатому» заявити їх участь на ближчу сесію міської ради, де дати більш детальні пояснення щодо вказаного тарифу, який по його суті є екологічним, а як він буде виглядати за названої вище генерації, це ще питання на яке і належить дати додаткові пояснення, які раніше не спромігся зробити представник АЕС Вірич П.М.

Більш детально тема буде прокоментована після опрацювання запису вказаного обговорення, а в завершення декілька штрихів, чим завершилося пікетування «Енергоатому»:

Цікаво те, що на вказані вище слухання Президент «Енергоатому Ю.О. Недашковський в студію не пішов, а мабуть слухав їх в своєму кабінеті.

Надалі він вийшов до мирних протестувальників і демонстративно сфотографувався з представниками колективу КП ТВКГ та громадськості міста, яких вказана процедура арештів рахунку підприємства і спроба його банкрутства від цієї Компанії має на меті поставити в дуже скрутне становище і колектив і все місто.

Учасники акції кажуть, що президент «Енергоатому» був в гарному настрої і навіть пообіцяв питання фактичного приниження колективу КП ТВКГ і міста на протязі в понад 10 років вирішити, як це запропонувала Южноукраїнська міська рада.  

Коли, як і наскільки це буде вирішено по людські, побачимо в ближчий час. Адже в такому ж стані знаходяться міста Енергодар, Вараш (Кузнецовськ) та Южноукраїнськ, про що на цьому обговоренні зосереджували свою увагу керівники цих міст.

       Делегація Южноукраїнська на 
       публічному обговоренні в 
      «Енергоатомі» 4 серпня 2017р.   

       
       

  

 

17.07.2017

СТАБІЛЬНЕ ЖИТТЯ ГРОМАДИ – БЕЗПЕЧНА АЕС

 

Шановні Южноукраїнці!

Соціальна інфраструктура нашого міста має темп стійкого розвитку.

Ми не на словах прийняли Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2016 – 2020 роки.

Стратегія сталого розвитку «Україна 2020» Президента України в цій програмі не простий звук, вона в місті реалізується послідовно і в положенні КП ТВКГ стала основою його нової роботи.

Довготривала проблема КП ТВКХ за крок від завершення. Варто «Енергоатому» відкликати ними порушене банкрутство, як понад десятилітнє боргове ярмо міста почне втрачати своє коріння. Це більш ніж головне рішення депутатів міської ради за останній рік їх роботи, це той соціальний спокій і рівновага, які сьогодні так потрібні всій країні, кожному її мешканцю.

Мабуть з розумінням вказаного вище 13 липня конструктивна більшість депутатів міської ради не тільки дала довготривалу бюджетну гарантію збереження ТВКГ у власності територіальної громади Южноукраїнська через його без боргову роботу перед «Енергоатомом» по постачанню комунальних послуг місту, цим рішенням нею була дана згода на техніко-технологічне та фінансово-економічне оздоровлення всієї структури надання цих важливих послуг.

Сказане вище означає, що місто та його депутати навіть в таких не простих питаннях стають розбірливими і обіцянки служити своїй громаді для них не є марним звуком. На цьому фоні спроби популістів хоч якось підкреслити свою значимість їх вкиданнями в інформаційний простір різного роду, ними рукотворних тем, починають відкривати їх справжнє обличчя – собі корисне і пусте.

Не звертайте уваги і не бійтесь безпідставних погроз відключити тепло і воду, як і інших спроб якихось звинувачень чи погроз. Вони пусті і походять від невдоволення самих авторів. АЕС не якась ікона, щоб на неї молились, як думають деякі особи. Це важливий і відповідальний підрозділ «Енергоатому» країни, яка йде до суто Європейських цінностей, де основою життя є Закон і повага до людини.

Маю слушну нагоду подякувати колективу ТВКГ, всім фахівцям та особливо депутатам міської ради, які брали участь в розробленні механізму та окремих інструментів щодо оздоровлення фінансово-тарифного стану комунального середовища міста – одного з основних гарантів на шляху розбудови гідних умов  життя територіальної громади Южноукраїнська.   

 

          Міський голова                                                    В. Пароконний

 

   ДЕТАЛЬНО

 

 

 

 

Про врегулювання питання розрахунків  КП «ТВКГ»
до ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» за отримані
комунальні послуги

 

          Керівнику НКРЕ КП
копія: Першому заступнику
          Глави Адміністрації
          Президента України
          Ковальчуку В.А.

                                                               

Коли член НКРЕКП Р. Машляківський 13.07.2017 року відправляв в КП ТВКГ та Южноукраїнську міську раду запрошення на нараду щодо врегулювання розрахунків КП ТВКГ до ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом», то міська рада саме в цей час вже вирішила надскладне питання причин та погашення боргів в цій суб’єктності довжиною в понад десять років. Вона своїм рішенням гарантувала без боргові поточні платежі до «Енергоатому» за отримані комунальні послуги для потреб міста, а також прийняла гарантоване рішення по схемі реструктуризації розрахунків по боргам, які було накопичено в попереднє десятиліття 2005 – 2016рр. з причин, де пряма провина КП ТВКГ відсутня.

По складовим вказаного боргу його фінансова гарантія міською радою забезпечена в безумовному порядку, де наступним і логічним кроком керівництво Енергоатому – має розблокувати розрахунковий рахунок ТВКГ міста в рамках мирової угоди. Шлях до роботи КП ТВКГ без поточних боргів та наданий рух коштів в погашення раніше накопичених боргів буде відкрито. Це просте, соціально виправдане і головне гарантоване міським бюджетом рішення.  

14.07.2017 року представники КП ТВКГ та виконкому міської ради привезли пакет вказаного рішення міської ради в «Енергоатом» та в НКРЕ КП, але їх чомусь на нараді «Регулятора» не стали слухати. Тому додатково і вже вдруге довожу Вам рішення міської ради, яка має виключні повноваження вирішувати саме такі питання. Дивно, але АЕС знала про давно ними очікуване рішення відразу після його прийняття, бо їх керівні посадовці були учасниками процесу голосування за це рішення, але чомусь умовчала про те, що вони так багато разів просили. 

Міський раді не зрозумілі офіційні образи, які прозвучали на вказаній нараді з вуст Вашого посадовця Р. Машляківського, де він застосував вираз, за яким – це міський голова довів місто до «цургундеру», який є розмовно-зниженою лексикою і що в самій лояльній редакції означає «близьку розправу чи бунт на колінах». Маю зауважити, що стан нашого міста не відповідає ніякому «цургундеру». Місто живе і розвивається та знаходиться на належному рівні його соціального стану.   

Та головне в іншому. Як і було обіцяно на нарадах 2017 року за участі міста та «Енергоатому», 13 липня Южноукраїнська міська рада прийняла рішення, яким гарантує поточну роботу комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» без боргів за отримані від ВП ЮУ АЕС комунальні послуги, та яким гарантує погашення існуючого боргу в обсягах та роках, що відповідає домовленостям досягнутих на вказаних нарадах. Хоча це рішення є дещо обтяжливим для бюджету і є обґрунтовані сумніви до права частини боргів, де інші «атомні» міста в цьому солідарні, бо теж мають такої «якості» борги до «Енергоатому» міська рада прийняла рішення аби місто жило без цієї проблеми.

Для порівняння додаємо стенограму промови заступника директора ВП ЮУ АЕС Савастру А.В. на нараді в «Енергоатомі», де її позиції 1-4 враховані в повній мірі можливостями бюджету міста, який пішов на суттєві витрати аби зберегти в місті мир, спокій та вивести КП ТВКГ на рівень роботи за сучасними вимогами.

Як і було домовлено на останній нараді 06.07.2017 за участі міста та «Енергоатому», ми виконали свою частину обіцяного. Тільки Енергоатом зніме банкрутство з КП «ТВКГ», механізм гарантованих платежів за комунальні послуги вступить в дію в процедурно обумовлені терміни.

При цьому, виконком міської ради просить «Енергоатом» також знайти можливість, як можна швидше піти від безперспективної тяжби в судах, що затіяла ВП ЮУ АЕС, яка на відміну від інших електростанцій чомусь вирішила, що буде місту відпускати теплову енергію, по категорії «для інших споживачів», на відміну від того, що відповідно до вимог постанови НКРЕКП, ми маємо отримувати теплову енергію за категоріями споживачів – «населення», «бюджет» та «інші споживачі».

Маємо зауважити, що і це теж є реальною ланкою в ланцюгу деструктивних дій ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» до міста, яку потрібно полишити в минулому.

Ми першими серед «атомних» громад, які теж мають суто штучні борги перед «Енергоатомом» демонструємо гарантії оздоровлення економіки нашого КП «ТВКГ» аби гарантовано розраховуватись за отримані послуги і вправі відчувати до себе ставлення від ДП НАЕК «Енергоатом» та ВП ЮУ АЕС, як на це вказує кодекс МАГАТЕ – «Формувати довіру до атомної енергетики та підвищувати в суспільстві її авторитет».

Наразі ми чекаємо обіцяних дій Енергоатому і процедурно швидко будемо цьому сприяти. Територіальну громаду Южноукраїнська, керівництво країни та області проінформовано про прийняття знакового рішення Южноукраїнської міської ради, яка разом з фахівцями розробила механізм щодо багаторівневого оздоровлення техніко-технологічного і від нього залежного тарифно-фінансового стану КП ТВКГ.

В свою чергу це і дало можливість депутатам міської ради прийняти рішення гарантування без боргових платежів виключно їй підпорядкованого підприємства, де воно вже другий рік впроваджує всі потрібні засоби аби виконувати вимоги Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України П.О. Порошенка, де комунальні підприємства власності територіальних громад міст за нею, як і за сучасною Європейською практикою є основою благополуччя, спокою і розвитку їх соціального середовища.

Маємо нагоду нагадати, що в 2017 році міська рада на оздоровлення економічно-технологічного стану КП ТВКГ вперше за багато років витратила 17 мільйонів гривні, а в цьому році тільки на цілі модернізації інвестувала в ці мережі 11 мільйонів гривні. Очікуємо, що розблокований р/рахунок підприємства підключить до цього процесу і амортизаційне джерело інвестиційної програми КП ТВКГ, яке заблоковане Енергоатомом вже другий рік.

Міська рада з квітня 2016 року успішно виконує понад десяток програм з її п’ятирічного плану, які зверстані виключно до вимог вище вказаної Стратегії «Україна 2020». Нова Програма гарантованих розрахунків з «Енергоатомом» за отримані комунальні послуги вже увійшла в пакет посилення стабільності і соціальної справедливості в місті, де МАГАТЕ не тільки вимагає – Формувати довіру до атомної енергетики та підвищувати в суспільстві її авторитет, а ставить високопрофесійні та зразково моральні вимоги до персоналу АЕС.

 

З повагою,
Міський голова 
  В.К. Пароконний

 

 

 

 

 

Про врегулювання питання розрахунків  КП «ТВКГ»
до ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» за отримані
комунальні послуги

 

          Міністру Міністерства
          енергетики та вугільної
          промисловості України
          І.С. Насалику
копія: Прем’єр-міністру України
         Гройсману В.Б. 

 

Понад десять років по підприємству комунальної власності територіальної громади міста Южноукраїнська – КП ТВКГ, яке отримує від ЮУ АЕС теплову енергію, воду та послугу водовідведення та яке їх в подальшому транспортує, готує і постачає в соціальну інфраструктуру споживання міста накопичувались міжтарифні борги.

В основі цих боргів є причини не рівноправних тарифів, певні недосконалості роботи підприємства по його тарифним втратам, упущення органів та посадових осіб місцевого самоврядування інші причини техніко-технологічного та тарифно-економічного характеру, де є і певна частка провини «Енергоатому», який в 2003 році передав мережі та об’єкти цього підприємства в комунальну власність територіальної громади міста з чисельними і грубими відхиленнями від проектних та виконавських рішень.

По накопиченому боргу існують лінії його повернення, та не приймаючи до уваги те, що підприємство понад рік, як отримує суттєві бюджетні кошти в оздоровлення його економіки, р/рахунок підприємства з подачі «Енергоатому» багаторазове арештовувалось та скоро рік, як  заблоковано по процедурі банкрутства. Доречи, в такому ж стані знаходяться «водоканали» в і в інших «атомних» містах. Оскільки ця проблема є наболілою для всього міста, міська рада, її виконавчі органи та залучені фахівці розробили Програму «роботи міста» без вказаних боргів. За нею –

Повернення вказаного боргу його фінансова гарантія міською радою забезпечена в безумовному порядку, де наступним і логічним кроком керівництво Енергоатому – має розблокувати розрахунковий рахунок ТВКГ міста в рамках мирової угоди. Шлях до роботи КП ТВКГ без поточних боргів та наданий рух коштів в погашення раніше накопичених боргів буде відкрито. Це просте, соціально виправдане і головне гарантоване міським бюджетом рішення. 

Для реалізації вказаного, як і було обіцяно на нарадах 2017 року за участі міста та «Енергоатому», 13 липня Южноукраїнська міська рада прийняла рішення, яким гарантує поточну роботу комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» без боргів за отримані від ВП ЮУ АЕС комунальні послуги, та яким гарантує погашення існуючого боргу в обсягах та роках, що відповідає домовленостям досягнутих на вказаних нарадах. Хоча це рішення є дещо обтяжливим для бюджету і є обґрунтовані сумніви до права частини боргів, де інші «атомні» міста в цьому солідарні, бо теж мають такої «якості» борги до «Енергоатому» міська рада прийняла рішення їх повернення аби місто жило без цієї проблеми.

 Для порівняння додаємо стенограму промови заступника директора ВП ЮУ АЕС Савастру А.В. на нараді в «Енергоатомі», де її позиції 1-4 враховані в повній мірі можливостями бюджету міста, який пішов на суттєві витрати аби зберегти в місті мир, спокій та вивести КП ТВКГ на рівень роботи за сучасними вимогами.

Як і було домовлено на останній нараді 06.07.2017 за участі міста та «Енергоатому», ми виконали свою частину обіцяного. Тільки Енергоатом зніме банкрутство з КП «ТВКГ», механізм гарантованих платежів за комунальні послуги вступить в дію в процедурно обумовлені терміни.

При цьому, виконком міської ради просить «Енергоатом» також знайти можливість, як можна швидше піти від безперспективної тяжби в судах, що затіяла ВП ЮУ АЕС, яка на відміну від інших електростанцій чомусь вирішила, що буде місту відпускати теплову енергію, по категорії «для інших споживачів», на відміну від того, що відповідно до вимог постанови НКРЕКП, ми маємо отримувати теплову енергію за категоріями споживачів – «населення», «бюджет» та «інші споживачі».

Маємо зауважити, що і це теж є реальною ланкою в ланцюгу деструктивних дій ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» до міста, яку потрібно полишити в минулому.

Ми першими серед «атомних» громад, які теж мають суто штучні борги перед «Енергоатомом» демонструємо гарантії оздоровлення економіки нашого КП «ТВКГ» аби гарантовано розраховуватись за отримані послуги і вправі відчувати до себе ставлення від ДП НАЕК «Енергоатом» та ВП ЮУ АЕС, як на це вказує кодекс МАГАТЕ – «Формувати довіру до атомної енергетики та підвищувати в суспільстві її авторитет». Ми розбудовуємо комфортне місто, де в центрі є людина і вправі робити це без грубих і підступних втручань в його життя.

Наразі ми чекаємо обіцяних дій Енергоатому і процедурно швидко будемо цьому сприяти. Територіальну громаду Южноукраїнська, керівництво країни та області проінформовано про прийняття знакового рішення Южноукраїнської міської ради, яка разом з фахівцями розробила механізм щодо багаторівневого оздоровлення техніко-технологічного і від нього залежного тарифно-фінансового стану КП ТВКГ.

В свою чергу це і дало можливість депутатам міської ради прийняти рішення гарантування без боргових платежів виключно їй підпорядкованого підприємства, де воно вже другий рік впроваджує всі потрібні засоби аби виконувати вимоги Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України П.О. Порошенка, де комунальні підприємства власності територіальних громад міст за нею, як і за сучасною Європейською практикою є основою благополуччя і спокою їх громад.

Маємо нагоду інформувати, що в 2017 році міська рада на оздоровлення економічно-технологічного стану КП ТВКГ вперше за багато років витратила 17 мільйонів гривні, а в цьому році тільки на цілі модернізації інвестувала в ці мережі 11 мільйонів гривні. Очікуємо, що розблокований р/рахунок підприємства підключить до цього процесу і амортизаційне джерело інвестиційної програми КП ТВКГ, яке заблоковане Енергоатомом вже другий рік.

Міська рада з квітня 2016 року успішно виконує понад десяток програм з її п’ятирічного плану, які зверстані виключно до вимог вище вказаної Стратегії «Україна 2020». Нова Програма гарантованих розрахунків з «Енергоатомом» за отримані комунальні послуги вже увійшла в пакет посилення стабільності і соціальної справедливості в місті, де МАГАТЕ не тільки вимагає – Формувати довіру до атомної енергетики та підвищувати в суспільстві її авторитет, а ставить високопрофесійні та зразково моральні вимоги до персоналу АЕС.

Прошу сприяти оздоровленню соціального стану Южноукраїнська через припинення спроб «Енергоатому» відібрати власність його територіальної громади в любий спосіб, включно з закликами та реальними спробами перших дій повалення в місті його законної влади.

 

З повагою,
Міський голова 
  В.К. Пароконний

 

 

       

 

Про врегулювання питання розрахунків  КП «ТВКГ»
до ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» за отримані
комунальні послуги

 

Голові Миколаївської ОДА
Савченку О.Ю. 

 

Шановний Олексію Юрійовичу!

Як і було обіцяно на нарадах 2017 року за участі міста та «Енергоатому», 13 липня Южноукраїнська міська рада прийняла рішення, яким гарантує поточну роботу комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» без боргів за отримані від ВП ЮУ АЕС комунальні послуги, та яким гарантує погашення існуючого боргу в обсягах та роках, що відповідає домовленостям досягнутих на вказаних нарадах.

Довготривала проблема КП ТВКХ за крок від завершення. Варто «Енергоатому» відкликати ними порушене банкрутство, як понад десятилітнє боргове ярмо міста почне втрачати своє коріння. Це більш ніж головне рішення депутатів міської ради за останній рік їх роботи, це той соціальний спокій і рівновага, які сьогодні так потрібні всій країні, кожному її мешканцю.

Мабуть з розумінням вказаного вище 13 липня конструктивна більшість депутатів міської ради не тільки дала довготривалу бюджетну гарантію збереження ТВКГ у власності територіальної громади Южноукраїнська через його без боргову роботу перед «Енергоатомом» по постачанню комунальних послуг місту, цим рішенням нею була дана згода на техніко-технологічне та фінансово-економічне оздоровлення всієї структури надання цих важливих послуг.

Сказане вище означає, що місто та його депутати навіть в таких не простих питаннях стають розбірливими і обіцянки служити своїй громаді для них не є марним звуком. На цьому фоні спроби популістів хоч якось підкреслити свою значимість їх вкиданнями в інформаційний простір різного роду, ними рукотворних тем, починають відкривати їх справжнє обличчя – собі корисне і пусте.

Про таке знакове рішення ми інформували ДП НАЕК «Енергоатом» та НКРЕ КП, де спростували поведінку представників АЕС, які своєчасно не інформували, принаймні НКРЕ КП про вирішення боргового питання.

 

З повагою,
Міський голова 
  В.К. Пароконний

       

 Витяг з проекту рішення Южноукраїнської міської ради
«Про бюджет міста Южноукраїнська на 2018 рік»

20. З метою стабілізації фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Теплопостачання та водо – каналізаційне господарство» (далі - КП ТВКГ), забезпечення безперебійного надання послуг тепло-, водопостачання та водовідведення, запобігання банкрутству комунального підприємства:

20.1. Гарантувати фінансове забезпечення з бюджету міста Южноукраїнська на 2018 рік видатків на виконання зобов’язань за мировими угодами щодо погашення заборгованості КП ТВКГ перед ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом»:

- Мирова угода № 81 у справі 915/361/13-г від 16.05.2013

-

1139,5 тис. грн.

- Мирова угода № 82 у  справі 915/340/14 від 15.05.2014

-

909,5 тис. грн.

- Мирова угода № 84 у справі № 12/179/10 від 27.04.2011

-

1237,4 тис. грн.

- Мирова угода від 06.12.2012р. у справі №12/178/10 від 08.06.2011

-

993 тис. грн.

- Мирова угода №103 від 03.11.2014р. у справі 915/1453/14

-

71,2 тис. грн.

- Мирова угода №105 від 03.11.2014р. у справі 915/1454/14

-

124,6 тис. грн.

- Мирова угода, що буде укладена по справі  № 915/816/17

-

108,9 тис. грн.

- Мирова угода, що буде укладена по справі № 915/819/17

-

42,3 тис. грн.

- Мирова угода, що буде укладена по справі  № 915/832/17

-

244,3 тис. грн.

- Мирова угода, що буде укладена по справі  № 915/861/17

-

51,8 тис. грн.

- Мирова угода, що буде укладена по рішенню суду від 27.05.2016

№ 915/548/16

-

679,0 тис. грн.

- Мирова угода, що буде укладена по рішенню суду від  04.07.2016 №915/570/16

-

681,9 тис. грн.

- Мирова угода, що буде укладена по рішенню суду  від 04.07.2016

№ 915/572/16

-

225,1 тис. грн.

- Мирова угода, що буде укладена по рішенню суду від 20.12.2016

№ 915/1324/16

-

1184,7 тис. грн.

ВСЬОГО:

-

7693,2 тис. грн.

 

20.2.  Гарантувати фінансове забезпечення з бюджету міста Южноукраїнська на 2018 рік видатків на покриття різниці між діючими тарифами на послуги з централізованого тепло-водопостачання та водовідведення, які надає КП ТВКГ та їх економічно обґрунтованими витратами, через обов’язкове фінансування міських програм, починаючи з січня 2018 року.

20.3. Відповідно до п.3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі – Закон), до затвердження центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг:

20.3.1. КП ТВКГ (Потюк) провести роботу з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (далі - ОСББ) щодо укладення колективних договорів на надання послуг з централізованого  тепло-, водопостачання та водовідведення.

20.3.2. Рекомендувати ОСББ визначити свій порядок розподілу між споживачами обсягів спожитих у будинку комунальних послуг відповідно до положень  ст. 10 Закону.

20.3.3. Департаменту інфраструктури міського господарства Южноукраїнської міської ради (Валюшок) спільно з КП ТВКГ (Потюк) за аналогією порядку розподілу між споживачами обсягів спожитих у будинку комунальних послуг для ОСББ, розробити    для КП ТВКГ порядок розподілу між споживачами обсягів спожитих у будинках комунальних послуг, у яких ОСББ не створені і винести на розгляд виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради.

20.3.4. У разі, якщо ОСББ відмовиться від укладання з КП ТВКГ колективних договорів на надання послуг з централізованого  тепло-, водопостачання та водовідведення, при наданні послуг споживачам житлових будинків, в яких створені ОСББ, поширюватиметься п. 3.3. цього рішення.

20.4. Реалізація засобів соціальної справедливості, які передбачені Програмою «Координація бюджетних призначень на забезпечення соціально-справедливих тарифів сфери споживання житлово-комунальних послуг в місті Южноукраїнську» на рівні обов’язкового перегляду та/або розгляду тарифів з компенсацією витрат, які не несуть економічної обґрунтованості в їх складі, через виправлення та ліквідацію таких невідповідностей за потрібними програмами через бюджетні призначення міської ради, відносяться на обов’язкове бюджетне забезпечення пріоритетного впровадження поточних рішень та локальних програм.

Рівень витратних статей собівартості житлово-комунальних послуг в їх тарифному забезпеченні, який не знайшов та/або не мав підстав компенсації за відповідними бюджетними призначеннями відноситься до тарифного регулювання на рівні рішень відповідного органу.

20.5. КП ТВКГ здійснювати фінансове забезпечення реалізації стимулюючих заходів поетапного зниження і ліквідації необлікованих тарифних втрат за рахунок заощадження їх частки, згідно з програмами КП ТВКГ, затвердженими відповідними рішеннями виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради відповідно до  пп. 4 п. «а» ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». 

 

          Начальник фінансового управління                                       Начальник управління економічного
          Южноукраїнської міської ради                                              розвитку Южноукраїнської міської
                                                                                                      ради 
                                            Т.О.Гончарова                                                                       І.В.Петрик

 

 

 

  

 

14.07.2017

Як обіцяли, так і зробили

 

 

Як і було обіцяно на нарадах 2017 року, 13 липня Южноукраїнська міська рада прийняла рішення, яким гарантує поточну роботу комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» без боргів за отримані від ВП ЮУ АЕС комунальні послуги, та яким гарантує погашення існуючого боргу в обсягах та роках, що відповідає домовленостям досягнутих на вказаних нарадах.

             Міський голова            В.К.Пароконний

 

      14.07.2017

11/0234/2294

 

 

 

Про врегулювання взаємовідносин між  КП «ТВКГ» 
та ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом»

Президенту ДП НАЕК «Енергоатом»
Недашковському Ю.О.

 

         

Шановний Юрію Олександровичу!

Як і було обіцяно на нарадах 2017 року, 13 липня Южноукраїнська міська рада прийняла рішення, яким гарантує поточну роботу комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» без боргів за отримані від ВП ЮУ АЕС комунальні послуги, та яким гарантує погашення існуючого боргу в обсягах та роках, що відповідає домовленостям досягнутих на вказаних нарадах.

Для порівняння додаємо стенограму позиції заступника директора ВП ЮУ АЕС Савастру А.В., де її позиції 1-4 враховані в повній мірі можливостями бюджету міста, який пішов на суттєві витрати аби зберегти в місті мир і спокій.

Як і було домовлено на нараді 06.07.2017 ми виконали свою частину обіцяного. Зніміть банкрутство з КП «ТВКГ» і механізм гарантованих платежів за комунальні послуги в межах існуючого паритету тарифів почне діяти.

При цьому, також просимо знайти можливість, як можна швидше піти від безперспективної тяжби в судах, що затіяла ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом», яка на відміну від інших електростанцій чомусь вирішила, що буде місту відпускати теплову енергію, по категорії «для інших споживачів», на відміну від того, що відповідно до вимог постанови НКРЕКП, ми маємо отримувати теплову енергію за категоріями споживачів – «населення», «бюджет» та «інші споживачі».

Маємо зауважити, що і це теж є реальною ланкою в ланцюгу деструктивних дій ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» до міста.

Ми першими серед «атомних» громад демонструємо гарантії оздоровлення економіки нашого КП «ТВКГ» аби гарантовано розраховуватись за отримані послуги і вправі відчувати до себе ставлення від ДП НАЕК «Енергоатом» та ВП ЮУ АЕС, як на це вказує кодекс МАГАТЕ – «Формувати довіру до атомної енергетики та підвищувати в суспільстві її авторитет».

Наразі ми чекаємо Ваших дій і процедурно швидко будемо цьому сприяти.

 

          З повагою,
          Міський голова                                                  В.К. Пароконний


Місту корисно знати, як голосували депутати в його підтримку. 

 

 

 

 

 

 

 

 10.07.2017

СПРОСТУВАННЯ

 

Документально підтверджений перебіг подій 2005 – 2016 років бездоганно спростовує любі спроби звинуватити КП ТВКГ в їх провині щодо боргової проблеми, яка обговорюється в ЗМІ, на різних нарадах та в органах самоврядування  Южноукраїнська.

Варто уважно переглянути наступний матеріал, як сумніву не буде. На КП ТВКГ за оприлюднені борги до Енергоатому провини нема. Є можливість, яку міська рада разом з цим підприємством вперше за багато років почали реалізовувати з 2016 року.

       Міський голова   В.К. Пароконний 

     

 

ПЕРШОПРИЧИНИ БОРГІВ КП ТВКГ, ЦЕ –

ПРОЕКТНІ ТА БУДІВЕЛЬНІ ПОРУШЕННЯ, НАСТУПНЕ ІГНОРУВАННЯ ПОТРЕБ ВИКОНАННЯ 
СИСТЕМНОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ ТА ЗАСОБІВ СУЧАСНОЇ ДИСПЕТЧЕРИЗАЦІЇ, ВТРАТА В ЖИТЛОВИХ БУДИНКАХ НАЯВНОГО ОБЛІКУ ВОДИ І ПЕРЕХОДУ НА АВТОМАТИЗОВАНІ РОЗРАХУНКИ З СПОЖИВАЧАМИ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ ТА З ДЕСЯТОК ІНШИХ ПРОБЛЕМ 

 

Тільки відбулось рішення створити КП ТВКГ в 2002р., як постала потреба виконувати комплекс робіт по його технічному переоснащенню, а головне йому потрібно було постійно контролювати фінансовий баланс вартості отриманих з АЕС послуг та їх оплату з сфери споживання. Причина проста – у АЕС своя частка тарифу на послуги води, тепла і водовідведення, а у ТВКГ вона своя проти затрат по утриманню його обладнання та мереж. Потрібно було бачити і постійно впливати на мінімізацію втрат води і тепла за які ніхто не заплатить. Та в силу різних обстави не все вдалось в різні роки. І пішли рости борги. Наразі ТВКГ тільки стає гарантом обґрунтованості і захисту справедливого тарифу. Трохи часу і все буде виправлено, тарифний захист міста буде гарантовано.

Втратили не тільки темп реформ того періоду, а і розуміння навіщо потрібен облік, і отримали незупинне зростання боргів. Але була ще одна причина росту боргів. Це нерівноправні тарифи для АЕС і КП ТВКГ. Самому підприємству справитись з таким валом проблем звісно було не під силу. Та депутати тих скликань і керівництво міста це не помічало. Це підтвердилось і в 2012 році,  коли Уряд України прийняв нову Постанову від 23.05.2012р. №604.

В ній зокрема вказується, що потрібно –

У причетність до між тарифної проблеми Держава списує з боргу ТВКГ 51 млн. грн., а бюджет міста списує 1.2 м. грн. Але першопричина цим не усувається, бо заходів місто не приймає.

 

ТІЛЬКИ УСУНЕННЯ ПЕРШОПРИЧИНИ БОРГУ КП ТВКГ ПРИПИНЕ ЙОГО РІСТ

Цей та інші матеріали щодо розблокування роботи КП ТВКГ передані в ДП НАЕК Енергоатом, депутатам міської ради, всім причетним посадовцям, передано в інші ЗМІ.

10.07.2017

11/02-34/2241

 

 

       

Президенту ДП НАЕК «Енергоатом»
Недашковському Ю.А.
 

 

Шановний Юрію Олександровичу!

На спільній нараді ДП НАЕК «Енергоатом» і нашого міста від 06.07.2017р.  попереднє Вас інформовано про відпрацьоване основне питання – розрахункова гарантія роботи КП ТВКГ без поточних боргів, як основа «Мирової угоди». 

Аби в цьому питанні не виникало дивних запитань та не обґрунтованих звинувачень додаю графічний матеріал-пояснення справжніх першопричин виникнення боргів КП «ТВКГ» міста до ДП НАЕК «Енергоатому» та засоби їх подолання, які вже впроваджуються з 01.04.2016року.

На початку вересня минулого року на нараді за Вашої та участі міських голів в ДП НАЕК «Енергоатомі», я понад годину доповідав про справжні причини виникнення боргів на водоканалах в «атомних» містах та більш детально по Южноукраїнську.

Але обіцяне Вами продовження наради в листопаді не відбулось, натомість КП ТВКГ в грудні 2016 року отримав тривалий арешт його розрахункового рахунку.

Будьте ласкаві, поцікавтесь чому нас не чули і чи на цей раз будуть чути, а не затівати повалення чинної влади в нашому Южноукраїнську.

 

                 Міський голова                                                В.К. Пароконний

 

 

 

 

 07.07.2017

 

МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ
ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА 
ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «ЕНЕРГОАТОМ» 

УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЇ ТА
ГРОМАДСЬКИХ ЗВ’ЯЗКІВ

 

 

На Ваше звернення на адресу Южноукраїнської міської ради від 04.07.17 року надаю наступну інформацію.

Відомості про те, що колектив ВП ЮУ АЕС продовжує шукати шляхи вирішення проблеми боргів КП ТВКГ не відповідає дійсності.

Навпаки, це Южноукраїнська міська рада її виконавчі органи та комунальне підприємство міста переконливо свідчать про те, що любі спроби ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» відібрати комунальне підприємство територіальної громади Южноукраїнська не мають і не будуть мати підтримку, як колективу так і всього міста.

Стосовно акцій протесту, то вони вразі продовження деструктивної позиції ВП ЮУ АЕС будуть поновлені.

З 06.07.17р., після проведеної наради за участі ДП НАЕК «Енергоатом», фахівців міського самоврядування Южноукраїнська,  колективу  КП ТВКГ, міського голови Южноукраїнська, міського голови Вараша, якій одночасно є головою Асоціації «Атомних» міст України, та інших осіб, з’явилась надія, що ВП ЮУ АЕС полишить свої наміри щодо відібрання  КП ТВКГ у територіальної громади міста Южноукраїнська. Стислий звіт цієї наради додається.  

 

Міський голова  Южноукраїнська                                      В.К.Пароконний                                                        

 

 

07.07.2017

В МІСЬКІЙ РАДІ ЮЖНОУКРАЇНСЬКА
6 ЛИПНЯ ВІДБУЛАСЬ НАРАДА 
З ПОСАДОВИМИ ОСОБАМИ ЕНЕРГОАТОМА І АЕС

   

В завершення непростих переговорів щодо подальшої долі КП ТВКГ відбувся обмін напрацьованими матеріалами, дослідженнями, розрахунками та позиціями фахівців комунального підприємства ТВКГ, виконкому міської ради, ДП НАЕК «Енергоатом» та АЕС щодо реальних шляхів виходу з стану банкрутства КП ТВКГ.

В сесійній залі міської ради були присутні депутати міської ради, керівництво  комунального підприємства АЕС, члени колективу комунального підприємства ТВКГ, яке в непростих умовах забезпечує місто комунальними послугами на належному рівні існуючих вимог та ЗМІ.

В нараді також прийняв участь міський голова Кузнецовська (Вараша), який одночасно очолює Асоціацію керівників міст розташування діючих АЕС України Анощенко С.І. З інформацією по цій відповідальній темі виступив міський голова Южноукраїнська, який ємно доповів про десятиліття виникнення основних особливостей  першопричин боргів за комунальні послуги. Було заслухано позицію «Енергоатому» і АЕС від заступників Президента Компанії та АЕС по цій проблемі.  

В результаті обміну думками щодо зазначеної теми в атмосфері доброзичливості та конструктивізму дійшли згоди в наступному – матеріали стабілізації фінансово-економічного стану КП ТВКГ, які було запропоновано від спільного напрацювання комунального підприємства і виконкому міської ради, які вже розглядаються в постійних депутатських комісіях міської ради вважати такими, що всебічно охоплюють в ньому накопичені проблеми та дають реалістичний механізм поетапного виведення КП ТВКГ з його роками занедбаного стану.

Домовились, що точкові питання, які виникнуть у енергетиків по економічному стану ТВКГ будуть спільно розглянуті, щодо них буде вжито заходів можливого та оперативного реагування. Сторони також розглянули текст мирової угоди, який запропонувало КП ТВКГ іншій стороні спільних стосунків в постачанні місту комунальних послуг – ДП НАЕК «Енергоатом».

Уважно було заслухано інформацію міського голови Вараша про те, як, чому і їх місто має аналогічний арешт рахунку їхнього комунального підприємства з аналогічним боргом до «Енергоатому», про те, що має таку проблему і Енергодар. Були не тривалі але пізнавальні дебати. 

Відбулось обговорення і цього розділу проблеми, яка має місце. В решті решт досягли згоди, що спочатку Южноукраїнська міська рада прийме запропоновану програму «Якісні та обґрунтовані тарифи кожному споживачу без боргів», потім в оперативні терміни комунальне підприємство та «Енергоатом» приступлять до формування  рішення по мировій угоді. Відзначено, що попереду зима і це повинно вплинути на прийняття якісного і компромісного рішення.

Також міські голови запропонували, що б «Енергоатом» і міста мали більш часті  зустрічі на всіх можливих майданчиках стосовно проблем цих міст, оскільки це  нагальна потреба. Міста готові до такої співпраці.

Зародилась надія, що кануть в лету безпідставні звинувачення міст ї їхніх  комунальних колективів в гріхах, які їх не стосувались і не стосуються.

 

       Виконком міської ради Южноукраїнська. 

 

 

 06.07.2017

НАВІЩО ДИРЕКТОРУ АЕС

КАРМАННА ВЛАДА В ЮЖНОУКРАЇНСЬКУ?

 

ШАНОВНІ ЮЖНОУКРАЇНЦІ!

Маємо дещо зрозуміти –  або ми відстоїмо своє місто, або нас пустять з молотка! Такого цинізму я в своєму житті ще не бачив. Читайте, порівнюйте що кажуть і робіть свої висновки, я і команда не відступимо.    

              Міський голова В. Пароконний

   

 

На біле – чорне, на чорне біле, це принцип
людей не порядних, якщо не гірше, але це прийшло і в наше місто!

Понад 10 років ростуть борги КП ТВКГ, причин декілька:

-   Браки проектів і їх виконання ще 

     при будівництві мереж, ТРП та КНС.

-   Безгосподарність в попередні роки.

     -    Не справедливий тариф для ТВКГ.

     -    Бажання олігархів зайти в цю сферу

     власним інтересом та багато іншого. 

І ось, коли бюджет міста, вперше за десятиліття, вже вклав в ТВКГ 17 млн.. гривні і продовжує фінансувати модернізацію цього підприємства аби тарифи не зростали суттєво, АЕС пішла в атаку.

Арешти розрахункового рахунку ТВКГ від АЕС отримали форму банкрутства. Це означає, що до Закону арештоване все. КП ТВКГ 4 місяці через суди намагався отримати дозвіл на виплату заробітної плати зі свого  рахунку, АЕС це не дозволяла і протидіяла в судовому порядку через подання апеляцій. Хоча зарплата при любому банкрутстві, це норма Конституції. Та атомна відверто не дозволяла її виплачувати.  

Це дикість, це несусвітнє нахабство і безмірне зухвальство, нема слів.

І ось, коли колектив дезінформації АЕС почав давати супротив в публічній сфері, АЕС офіційно і теж публічно за блокування заробітної плати колективу ТВКГ почала звинувачувати виконком міської ради, який ні процедурно, ніяк до цього не має відношення. 

Але і цього мало, тепер з’являється Звернення від колективу АЕС до депутатів міської ради – «заплатіть за все, бо буде недовіра всім депутатам і від АЕС будуть добиватись нових виборів».

Доречи, це дуже схоже на заклик до повалення влади в місті, а це вже тема для розгляду порушення Закону. А ще, ці депутати і міський голова вже застали великий борг ТВКГ і почали діяти. І до Уряду звертались і до Президента України їздили і реально знайшли протидію боргу. Та схоже що саме це і лякає ініціаторів банкрутства, бо їх мета – відібрати ТВКГ!

По суті, це не АЕС запропонувала Мирову угоду, це ТВКГ запропонував вже в який раз вийти на  укладання «Мирової угоди», міська рада їх підтримала і запропонувала «Енергоатому готовий проект рішення, який розглядається в постійних депутатських комісіях після його місячного оприлюднення. То хоча б на календар дивились ініціатори з АЕС щодо їх запізнілих пропозицій та ще з погрозами.

Їх кінцева мета проста, розсварити депутатів, спочатку змінити секретаря ради і заступників міського голови. Бо на це простіше підібрати голоси, а потім міський голова або сам піде, або йому нові посадовці остаточно не дадуть працювати. І дорога до кишенькової влади міста відкрита.

Єдине запитання. А для АЕС навіщо це треба?, що вони загубили чи забули в самоврядуванні міста?

А передісторія наступна. Після пікетів ТВКГ 30.06.17р. в Києві сполошився НАЕК «Енергоатом» та АЕС і почалось.

Спочатку директор АЕС у себе 03.07.17р. збирає депутатів міської ради, їх прийшло аж семеро з 34-ох.

Потім у виконком теж 03.07.17. приїздять представники «Енергоатому» аби сказати, що ТВКГ саме винувато, що йому все арештували.

Та надалі вони згоджуються розглянути «Мирову угоду», як вихід перш за все для самої Компанії, яка і не володіє всіма особливостями боргів.

На всі ці дії, на своїх зборах колектив ТВКГ вийшов з профспілки АЕС, бо як вона мала моральне право свій профспілковий колектив так не по-людськи ставити на коліна. Більше того, ТВКГ увійшов в іншу, обласну профспілку ЖКГ, їм дуже близьку і одноголосно проголосував протидіяти замахам на його знищення та підтримав дії міської влади в їх підтримку. 

Шановні Южноукраїнці! Боротьба за комунальний захист міста вийшла на політичне коло. Аби у територіальної громади міста відібрати йому належну власність вони підуть на все, і депутати можуть не встояти. Аби декого з них переманити в хід піде все, а воно у них є. Ближчий час все і покаже. Тушки були і будуть скрізь, це міра моралі і шило в Южноукраїнському «мішку» втаїти не вдасться. А колектив ТВКГ продовжить свою боротьбу за себе, за місто, за людську гідність.

 

Директор КП ТВКГ  В.Д. Потюк 
Головний юрист ТВКГ  Ю.І. Борець  
ГО «Рух за гідність»  В.М. Протас 
Юрист виконкому  С.О. Миськів 
Заступник міського голови   М.В. Бацман  
Заступник міського голови   О.М. Кольчак 03.07.2017

ПРО КОМУНАЛЬНЕ СЕРЕДОВИЩЕ МІСТА – 
ВСЕ ДО ДРІБНИЦЬ В ІНІЦІАТИВІ ВИКОНКОМУ 
ЖИТИ І ПРАЦЮВАТИ БЕЗ БОРГІВ

 

Потреба впорядковувати багаторічно занедбане комунальне  середовище міста сьогодні не викликає ніяких сумнівів.

Станом на 03.07.2017 року в результаті систематичної роботи «круглих столів» фахівців виконкому, КП ТВКГ та залучених осіб сформовано і в міську раду передано всі напрацювання механізмів та окремих інструментів щодо оздоровлення техніко-технологічного і тарифно-фінансового стану ТВКГ на його шляху до без боргової роботи.

             Міський голова   В. Пароконний  

     

 

ПАМ’ЯТКА - червень 2017р.

ПРО ТАРИФ НА ТЕПЛО ДЛЯ МІСТА

  «Енергоатом» – готуєш корпоратизацію, не шкодь нашим містам!

 

ДОВІДКА - червень 2017р. 
про можливість погасити штучний борг міста
за комунальні послуги до АЕС 

          Захистити КП ТВКГ –означає  захистити місто, кожного мешканця!

Поточна заборгованість за отримані комунальні послуги від АЕС не допускається за окремими заходами, які гарантовано впроваджує КП ТВКГ за підтримки міського бюджету та при справедливому споживанні, як теплової енергії, так і води всіма категоріями споживачів комунальних послуг.

Звичайно буде важливим справедливе регулювання тарифів від НКРЕ КП 

Пам’ятка і довідка розроблені в КП ТВКГ та в ГО «Рух за гідність»  за підтримки виконавчих органів Южноукраїнської міської ради.

 


 

Додаток №1 до довідки за червень 2017 року,
пояснення щодо  діючих мирових угод, укладених між КП ТВКГ 
та ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» у 2012-2014 р.р.

КП ТВКГ укладено з ДП НАЕК «Енергоатом» 6 мирових угод на загальну суму 47287010,0 грн. за рішеннями Господарського суду Миколаївської області по наступним судовим справам:

   1. 12/178/10 мирова угода від 06.12.2012 року    строком на 10 років, на загальну суму 6552662,16 грн.,  платіж 54605,51 грн. на місяць

   2. 12/179/10  мирова угода від 06.08.2014 року     строком на 17 років, на загальну суму 14849190,75 грн.,   платіж 72790,51 грн. на місяць;

   3. 915/361/13-г мирова угода від 06.08.2014 року  строком на 17 років, на загальну суму 13667078,33 грн.,  платіж 67044,50 грн. на місяць;

   4. 915/340/14 мирова угода від 06.08.2014 року     строком на 17 років, на загальну суму 10914716,39  грн., платіж 53503,51 грн. на місяць;

   5. 915/1453/14 мирова угода від 06.12.2012 року строком на 10 років, на загальну суму 472736,37 грн.,  платіж 3940,00 грн. на місяць;

   6. 915/1454/14 мирова угода від 03.11.2014 року строком на 10 років, на загальну суму 830626,0 грн.,   платіж 6920,00 грн. на місяць.

За період дії вищевказаних мирових угод КП ТВКГ виконано зобов’язань по ним на загальну суму 11018710,0 грн.

    1.  Через накладення за заявами ДП «НАЕК «Енергоатом» в особі ВП ЮУ АЕС арештів на кошти КП ТВКГ, що містяться на усіх розрахункових рахунках в банківських установах,  комунальне підприємство стало фізично неспроможним виконувати умови мирових угод  і   станом на 01.06.2017 року по цим платежам створилася прострочена заборгованість  за щомісячними платежами  на загальну суму 1563,4 тис. грн. грн. Загальна сума залишку, що підлягає до сплати за діючими мировими угодами складає   36268300,0 грн.

    2.  Другою причиною, що обумовлює неможливість сплати за мировими угодами є факт оголошення  ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 31.01.2017 року по справі № 915/1327/16 мораторію  на задоволення вимог кредиторів, протягом якого зупинено  виконання боржником грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань.

    3. Сплата поточної заборгованості також неможлива  по-перше, в силу діючого арешту коштів на рахунках і по друге через те, що ВП ЮУ АЕС  віднесла до кредиторських вимог  у справі про банкрутство повний залишок коштів, які підлягають до сплати протягом 10-17 років за вказаними вище мировими угодами.

Єдиним виходом з вказаної ситуації є невідкладне укладення з ВП ЮУ АЕС мирової угоди на  всю суму кредиторських вимог по справі № 915/1327/16, що надасть можливість припинити процедуру банкрутства КП ТВКГ та розблокувати розрахункові рахунки.

Як варіант, є можливість укладення між КП ТВКГ та ВП ЮУ АЕС договору уступки права вимоги заборгованості з Южноукраїнської міської ради, що з одного боку дозволить миттєво зменшити на 24,8 млн. грн. заборгованість КП ТВКГ та буде вирішено питання про подальший термін її погашення з врахуванням можливостей органу місцевого самоврядування.

Бацман М.В.

 

 

Потюк В.Д.

 

Кольчак О.М.

 

 

Задорожнюк А.М.

 

Валюшок С.Г.

 

 

Борець Ю.І.

 

Миськів С.О.

 

 

Комарова О. М.

 

Петрик І.В.

 

 

Булгаров В.Г.

 

 


 

Додаток №2 до довідки за червень 2017 року,
пояснення щодо  погашення  заборгованості  з різниці в тарифах, що виникла станом на 01.01.2016 за рахунок коштів державної субвенції

За період з 2006 року по 2013 рік  КП ТВКГ та  ВП ЮУ АЕС  ДП «НАЕК   «Енергоатом» змогли реалізувати розрахунки по постановах Кабінету Міністрів України від 22.05.2006 №705, від 25.04.2008  №440,  від 05.03.2009  №193, від  20.03.2013  №167.

Однак,  незважаючи на існування кожного року  постанов КМУ  про  «Порядок  та умови надання  субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення,  яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам,  що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування», КП ТВКГ не мало можливості скористатися правом на   погашення заборгованості з різниці в тарифах через відсутність схем на реалізацію права за даними постановами,  а саме  у  ВП ЮУ АЕС ДП «НАЕК  «Енергоатом» ,  як учасника  розрахунків  та кредитора комунального підприємства,  була відсутня заборгованість перед бюджетами всіх рівнів по сплаті податку на прибуток та податку на додану вартість,  що унеможливлювало проведення розрахунків.

Станом на 01.01.2016 року  в  КП ТВКГ існує заборгованість по різниці в тарифах для населення, обсяг якої узгоджено протоколами засідань Територіальної комісії з питань заборгованості по різниці в тарифах Миколаївської облдержадміністрації:

  •    протокол № 23 від 22.07.2015 заборгованість на 01.05.2015 становить  15587,0 тис.грн  в тому числі:  водопостачання – 4109,3 тис.грн, водовідведення – 4568,0 тис. грн; опалення та ГВП – 6909,7 тис. грн;

  •   протокол № 26 від 06.08.2015 заборгованість у травні-червні 2015 року становить 2435,8 тис.грн в тому числі:  водопостачання – 333,3 тис.грн, водовідведення – 353,6 тис. грн; опалення та ГВП – 1748,9 тис.грн;

   •   протокол № 51 від 04.11.2015 заборгованість у липні-серпні 2015 року становить 2514,0 тис.грн в тому числі:  водопостачання – 289,4 тис.грн, водовідведення – 398,3 тис.грн; опалення та ГВП – 1826,3 тис.грн;

   •  протокол № 58 від 02.12.2015 заборгованість у вересні 2015 року становить 1251,8 тис.грн в тому числі: водопостачання – 131,8 тис.грн, водовідведення – 274,4 тис.грн; опалення та ГВП – 845,6 тис.грн;

     •  протокол № 68 від 21.12.2015 заборгованість у жовтні-листопаді  2015 року становить 865,1 тис. грн в тому числі: водопостачання – 280,9 тис.грн, водовідведення – 584,2 тис.грн.

Також 15.05.2017 року  Територіальною комісією з питань заборгованості по різниці в тарифах Миколаївської облдержадміністрації підтверджено  суму заборгованості по різниці в тарифах,  яка становить  22653,7 тис.грн:

 • водопостачання – 5144,7 тис. грн;
 • водовідведення – 6178,5 тис. грн;
 • опалення та гаряче водопостачання – 11330,5 тис. грн.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з причини оголошення  ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 31.01.2017 року по справі № 915/1327/16 мораторію  на задоволення вимог кредиторів, протягом якого зупинено  виконання боржником грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань, на сьогоднішній день відсутня можливість  погашення заборгованості КП ТВКГ перед ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» у розмірі 22,7 млн. грн. за рахунок коштів державної субвенції.

Відповідно до Закону України від 03.11.2016 № 1730-VIII «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії», та постанови КМУ від 18.05.2017 № 332, якою затверджено Порядок та умови надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між фактичною собівартістю, тільки у разі підписання мирової угоди між КП ТВКГ та  ВП ЮУАЕС ДП НАЕК «Енергоатом» узгоджену суму заборгованості у розмірі 22,7 млн. грн. можливо буде погасити  за рахунок  державної субвенції.

Бацман М.В.

 

 

Потюк В.Д.

 

Кольчак О.М.

 

 

Задорожнюк А.М.

 

Валюшок С.Г.

 

 

Борець Ю.І.

 

Миськів С.О.

 

 

Комарова О. М.

 

Петрик І.В.

 

 

Булгаров В.Г.

 

Гончарова Т.О.

 

 

 

 

 


 


Додаток №3 до довідки за червень 2017 року,
пояснення щодо  списання штучно нарахованих штрафних санкцій

За період 2006-2017 р.р.  за поданнями ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» було прийнято 40 рішень суду щодо стягнень з КП ТВКГ на загальну суму 153,8 млн. грн., в .ч.:

- кредиторської заборгованості КП ТВКГ перед ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом»  на загальну суму 127,6 млн. грн.

-  неустойки (штраф, пеня), індексу інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов’язання, 3% річних від простроченої суми  - на загальну суму 14,3 млн. грн., з них у 2016-2017 р. – 7,6 млн. грн.

- виконавчого збору – на загальну суму 11,9 млн. грн., з них у 2016-2017 р.  – 5,7 млн. грн.

Дата  рішення суду

номер справи

Стягнуто за рішенням суду

З них сума штрафних санкцій , інфляційні, 3% річних та судовий збір

виконавчий збір

1

17.10.2006

17/512/06

818425,57

118

 

2

17.10.2006

17/505/06

3068810,67

25618

 

3

22.05.2007

12/210/07

2021224,84

20128

 

4

22.05.2007

12/209/07

444350,37

4516,34

 

5

12.11.2007

9/721/07

2079938,97

20710,29

 

6

12.11.2007

9/722/07

2842791,67

25618

 

7

17.12.2007

16/888/07

457770,84

4639,39

 

8

31.01.2008

9/1009/07

1563135,28

61091,15

 

9

08.12.2008

4/277/08

2812545,01

245744,99

 

10

08.12.2008

4/276/08

2312985,59

166136,39

 

11

15.11.2011

12/178/10

7912234,99

724705,09

791223,49

12

27.04.2011

12/179/10

15265840,37

986847,64

1495133,2

13

14.08.2013

915/1137/13

5518907,12

398820,03

46764

14

13.05.2013

915/321/13-г

7225659,3

684809,14

722565,93

15

10.09.2013

915/1146/13

884215,9

86045,02

 

16

02.04.2013

915/360/13-г

264214,18

5180,67

26421,41

17

30.07.2013

915/1147/13

656672,9

53064,79

65667,29

18

16.05.3013

915/361/13-г

13677078,33

686780,32

1367707,83

19

31.03.2014

915/1132/13

137959,8

137959,8

 

20

12.05.2014

915/463/14

162978,87

16351,87

 

21

15.05.2014

915/340/14

10914716,4

815919,33

1091471,64

22

28.05.2014

915/431/14

216248,52

21461,46

 

23

14.11.2014

915/1453/14  

463467,03

54782,78

 

24

28.11.2014

915/1454/14

830626,46

116535,64

 

25

08.04.2015

915/391/15

45343,91

45343,91

 

26

14.05.2015

  915/322/15

144496,73

144496,73

 

27

11.06.2015

915/562/15

313759,73

313759,73

 

28

29.09.2015

  915/1392/15

3 507 555,22 

804691,35

 

29

01.02.2016 

915/1855/15

13784273,01

1604552,09

618093,22

30

28.03.2016

915/1649/14

8066374,21

1253334,49

806637,42

31

16.05.2016

915/424/16  

51278,65

17787,85

 

32

27.05.2016 

915/548/16  

12905933,02

641484,38

1290593,3

33

21.06.2016

915/414/16  

96982,86

18130,74

 

34

04.07.2016

915/570/16  

8854268,28

1139395,44

885426,8

35

04.07.2016

915/572/16  

4959048,8

314834,26

495904,8

36

23.11.2016

915/1071/16

4136068,27

591952,52

413606,83

37

20.12.2016

915/1324/16

15637685,61

1828752,95

1563768,56

38

20.12.2016

915/1126/16

2294203,46

205756,36

229420,34

39

наказ26.04.2017

915/1649/16

800

 

80

40

наказ20.04.2017

915/1649/16

1600

 

160

Всього:

153844915,5

14287856,93

11910406,06

26198262,99

 

Тобто,  за період з 2006 по 2017 рік КП ТВКГ додатково нараховано штрафні санкції і виконавчий збір на загальну суму 26,2 млн. грн., які не мають жодного джерела покриття з доходів підприємства і сплачуються за рахунок надання послуг  тепло-, водопостачання та водовідведення, тим самим є ще однією причиною не достатності коштів на розрахунки з ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом».

При цьому,  заступником генерального директора ВП ЮУ АЕС з економіки та фінансів Савастру А.В. на спільній нараді в ДП НАЕК «Енергоатом» 28.03.2017 озвучувалось питання  щодо списання штрафних санкцій (неустойки (штраф, пеня), індексу інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов’язання, 3% річних від простроченої) нарахованих КП ТВКГ за рішеннями суду.

Рекомендація робочої групи департаменту муніципального фінансування ЄБРР щодо списання пені і штрафних санкцій

«….. Для того, щоб вийти з цього замкненого кола, була створена спеціальна робоча група, на рівні віце-прем'єр-міністра Геннадія Зубко. Денис Гайовий Марк Магалецький, я, і ще ряд співробітників банку увійшли в цю групу. В рамках цієї робочої групи розробили ряд змін до законодавчих актів, зокрема це закон про реструктуризацію заборгованості теплокомуненерго, що дозволить вирішити три речі: реструктурувати старі борги, за допомогою муніципальної підтримки терміном на 5 років; забезпечити списання пені і штрафних санкцій; і врешті-решт – забезпечити виплату заборгованості, яка існує на сьогоднішній момент з боку держави по відношенню до теплокомуненерго. Ці заході повинні певною мірою стабілізувати фінансовий стан сектору теплопостачання, який на сьогодні вкрай важкий. Без вирішення ситуації зі старою заборгованістю, компанії навряд чи зможуть самостійно вирішити питання з виникненням нових боргів.».

Бацман М.В.

 

 

Потюк В.Д.

Кольчак О.М.

 

 

Задорожнюк А.М.

Валюшок С.Г.

 

 

Борець Ю.І.

Миськів С.О.

 

 

Комарова О. М.

Петрик І.В.

 

 

Булгаров В.Г.

 


 

Додаток №4 до довідки за червень 2017 року,
пояснення щодо  погашення  заборгованості  по різниці в тарифах за рахунок коштів міського бюджету за рішенням суду

Відповідно до рішення Господарського суду у Миколаївській області № 5016/3702/2011(17/177) від 18.06.2012 заборгованість Южноукраїнської міської ради перед КП ТВКГ по різниці в тарифах за період 2007-2010 роки та 8 місяців 2011 року складала –  40359,0 тис.грн.

Южноукраїнською міською радою фактично погашена заборгованість по різниці в тарифах за період 2007-2010 роки та 8 місяців 2011 року –     15534,5 тис. грн.

Залишок по розрахунках  за рішенням  Господарського суду у Миколаївській області № 5016/3702/2011(17/177) від 18.06.2012 станом на теперішній час становить – 24876,8 тис. грн.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з причини оголошення  ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 31.01.2017 року по справі № 915/1327/16 мораторію  на задоволення вимог кредиторів, протягом якого зупинено  виконання боржником грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань, на сьогоднішній день відсутня можливість  погашення заборгованості КП ТВКГ перед ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» у розмірі 24,8 млн. грн. за рахунок коштів міського бюджету.

Тільки у разі підписання мирової угоди між КП ТВКГ та  ВП ЮУАЕС ДП НАЕК «Енергоатом» узгоджену заборгованості Южноукраїнської міської ради за рішенням суду у розмірі 24,8 млн. грн. можливо буде погасити  за рахунок  коштів міського бюджету і направити на погашення кредиторської заборгованості КП ТВКГ перед ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом».

Бацман М.В.

 

 

Потюк В.Д.

Кольчак О.М.

 

 

Задорожнюк А.М.

Валюшок С.Г.

 

 

Борець Ю.І.

Миськів С.О.

 

 

Комарова О. М.

Петрик І.В.

 

 

Булгаров В.Г.

Гончарова Т.О.

 

 

 

 


 

Додаток №5 до довідки за червень 2017 року,
пояснення щодо  погашення  заборгованості  КП ТВКГ перед ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» за рахунок наявних на розрахунковому ранку коштів

        Станом на 27.06.2017 року на розрахунковому рахунку КП ТВКГ за період  з лютого  по червень  2017 року накопичено 11,4 млн.грн, які отримано підприємством за реалізовану продукцію та надані послуги.  Кошти можуть бути направлені на погашення боргу перед ВП ЮУ АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом», але через накладення за заявами ДП «НАЕК «Енергоатом» в особі ВП ЮУ АЕС арештів на кошти КП ТВКГ, що містяться на усіх розрахункових рахунках в банківських установах,  комунальне підприємство стало фізично неспроможним погашати поточну заборгованість.

 

Бацман М.В.

 

 

Потюк В.Д.

Кольчак О.М.

 

 

Задорожнюк А.М.

Валюшок С.Г.

 

 

Борець Ю.І.

Миськів С.О.

 

 

Комарова О. М.

Петрик І.В.

 

 

Булгаров В.Г.

 


 

Додаток №6 до довідки за червень 2017 року,
пояснення щодо  економічного ефекту  від впровадження заходів енергозбереження та раніше упущеної модернізації КП ТВКГ, в результаті яких зекономлені кошти можливо буде направляти на погашення залишкової суми боргу КП ТВКГ
перед ВП УЮ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом»                                                 

№ з/п

Заходи

Термін виконання

Вартість впровадження,

 тис. грн.

Економічний ефект від впровадження заходів

1

Технічне  переоснащення  інженерного  вводу  теплопостачання  житлових  будинків в мікрорайонах 

м. Южноукраїнська  з  встановленням  приладів  обліку теплової енергії  та  гарячого  водопостачання

 

 

 

 

2017-2018

 

 

 

 

16500,00

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» яким передбачено розподіл спожитих комунальних послуг відповідно до показників загальнобудинкових  (комерційних) приладів обліку.

Економічний ефект:  на 9,0 млн. грн. на рік зменшення понаднормативних втрат (в т.ч. опалення (перегрів – 7,0 млн. грн., гаряче водопостачання – 2,0 млн. грн.)

2

Реконструкція  тепло - розподільчих  пунктів: ТРП-1; ТРП-4а (заміна теплообмінних апаратів  та насосів на ТРП на енергозберігаючі)

2017-2018

8500,0

 

Модернізація  та заміна технологічного  обладнання на більш   енергоефективне (заміна  трубчастих  водопідігрівачів   на  пластинчасті, установка енерго – ефективного  насосного  обладнання). Пластинчасті водопідігрівачі потребують на 80% теплоносія менше від  трубчастих та коефіцієнт передачі тепла в 1,5-3 рази більший. Нові насоси спільно з роботою нового теплообмінного обладнання дозволять знизити споживання електроенергії. Економічний ефект – 1,1 млн. грн. на рік . 

3

Капітальний ремонт теплоізоляційного покриття теплових мереж по місту протяжністю - 22933,00 метрів  з використання сегментів з пенополіурітану

 

 

2017-2019

6100,00

Заміна теплоізоляційного матеріалу із мінвати на пінополіуретан для покриття трубопроводів системи теплопостачання дозволить зменшити втрати теплової енергії, що складає                 12600 Гкал/рік, на суму 2,4 млн.грн. на рік.  Покриття із пінополіуретану довговічне не піддається механічним пошкодженням, не гниє, не руйнується від атмосферних опадів.

Теплопровідність пінополіуретану становить  - 0,19 – 0,028 вт/мК. Також зменшаться затрати по відновленню теплоізоляційного покриття, ефективний строк служби пінополіуретану  складає 25-30 років.

4

Підготовка і переведення абонентського відділу КП ТВКГ на роботу через програмно-апаратний комплекс.

Створення бригади з діючого персонального штату працівників служби з обслуговування внутрішньобудинкових мереж КП ТВКГ для здійснення побудинкового регулювання постачання тепла у «ручному» режимі, виходячи з температури зовнішнього повітря.

Створення бригад з діючого персонального штату працівників служби взаєморозрахунків з абонентами КП ТВКГ, з залученням представників ДІМГ, поліції для здійснення по квартирних обходів «проблемних» квартир, в яких кількість фактично проживаючих та рівень споживання  холодної та гарячої води  не співставні та викликають сумнів.

2017-2018

254,6

Для підприємства — це значне скорочення витрат та контроль за ефективним використанням комунальних ресурсів. Проект «КАСКАД», програмно - апаратний комплекс в абонвідділі   КП ТВКГ, створення окремих бригад по регулюванню постачання тепла у «ручному» режимі та поквартирних обходів «проблемних» квартир, в яких кількість фактично проживаючих та рівень споживання  холодної та гарячої води  не співставні нададуть економічний ефект   5,0 млн. грн. на рік.

 

 

 

  

 

5

Капітальний  ремонт (реконструкція) трубопроводів  теплових  мереж  міста з використанням попередньо ізольованих трубопроводів,

в тому числі:

Реконструкція  трубопроводів  теплових мереж   від  МК-24  до  МК-26 по

пр. Незалежності

2017-2021

5000,00

Трубопровід експлуатується  більше терміну експлуатації.  Теплової ізоляції прийшла у негідність. Використання попередньо ізольованих труб дозволить знизити планові втрати теплової енергії через ізоляцію у двічі на даної ділянці, а також приведе роботу теплової мережі до показників гідравлічного розрахунку.

6

Заміна 2-х насосів гарячого  водопостачання у  ТРП-3

2017

180,0

Заміна насосів на більш енергозберігаючі.  

Економічний ефект  -53,00 тис.кВт

на суму 104,00  тис. грн./рік

7

Заміна  2-х фекальних насосів на КНС-3

2017

170,00

Планується заміна існуючого каналізаційного насосного обладнання потужність 250кВт/год на більш енергоефективний, потужністю 160квт/год.  Оптимізація роботи обладнання дозволяє збільшити продуктивність обладнання на 24%. Економічний ефект  - 500,5 тис. кВт.

на суму 985,00 тис. грн. /рік

8

Вжити заходів щодо встановлення номерних  пломб та антимагнітних стрічок на приладах обліку населення, бюджетних установ та інших споживачів.

2017-2022

576,0

Значно знизиться спроможність споживачів втручатися у роботу приладу обліку води, що дозволить знизити необліковані  втрати води

 

Бацман М.В.

 

 

Потюк В.Д.

 

Кольчак О.М.

 

 

Задорожнюк А.М.

 

Валюшок С.Г.

 

 

Борець Ю.І.

 

 

 

 

Комарова О. М.

 

 

 

 

Булгаров В.Г.

 

 


 


ІНСТРУМЕНТИ
в подолання необліковних втрат води, 
похідних по стокам та теплової енергії за договорами
надання послуг від КП ТВКГ:

 • підготовка і переведення абонентського відділу КП ТВКГ на роботу через програмно-апаратний комплекс;
 • одночасне формування нового формату договору надання комунальних послуг (за потреби окремо по кожній з них);
 • впровадження дошки об’яв – «комунальне вікно», принаймні на кожен під’їзд;
 • розроблення пам’ятки про порядок розрахунків за комунальні послуги, особливості роботи КП ТВКГ в умовах реальної загрози втрати цього гаранта обґрунтованих тарифів, принаймні на рівні компетенції міського самоврядування;
 • формування групи фахівців ДІМГ, КП ТВКГ та за потреби дільничного поліцейського для інспекції відповідності квартирних (абонентських) приладів обліку води вимогам до їх встановленої роботи;
 • розроблення положення про вказану вище групу фахівців;
 • формування бригад додаткових техніко-технологічних функцій по мобільному реагуванню на додаткові умови договірної роботи в наданні комунальних послуг з мінімізації необліковних та технологічних втрат комунального ресурсу споживання;
 • розроблення положення фінансового супроводу роботи вказаних бригад;
 • Формування моніторингової групи на рівні ДІМГ – КП ТВКГ щодо включення та регулювання інструментів з мінімізації необліковних та технологічних втрат комунального ресурсу споживання у використанні найбільшої ефективності їх можливостей;
 • придбання потрібної кількості антимагнітних наліпок з потрібною  якістю їх роботи. 
 • розроблення додаткових засобів захисту приладів обліку води від несанкціонованого втручання в їх роботу;
 • прискорення впровадження в практичною роботу власних засобів метрологічного супроводу надання комунальних послуг від КП ТВКГ;
 • розроблення та впровадження засобів моніторингової біографії парку приладів обліку комунального ресурсу споживання з огляду на дотримання в їх роботі всіх чинних вимог;
 • налагодження роботи постійної інформаційної рубрики в ЗМІ, в першу чергу на офіційному сайті міста та на сторінках соціальної пам’ятки – «комунальні послуги без несанкціонованих втрат та без боргів їх споживання»;
 • розробити графік принаймні щомісячних звітів за викладеними вище позиціями посадових осіб ДІМГ та КП ТВКГ на ріні виконавчого комітету міської ради та принаймні щоквартальних на рівні міської ради;
 • планування інших засобі для їх цільового впровадження по темі цього розділу.

 


 

МЕХАНІЗМИ
в подолання необліковних втрат води, 
похідних по стокам та теплової енергії за договорами
надання послуг від КП ТВКГ:

 • розроблення програмного продукту по моніторингу і мінімізації необліковних втрат води, похідних по стокам та тепловій енергії за договорами  надання комунальних послуг від КП ТВКГ;
 • формування моніторингової групи (виконком, ДІМГ, КП ТВКГ) щодо умов та їх відповідності до чинних вимог в створенні та наданні комунальних послуг від їх виробника – ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом», включення в цю роботу депутатів міської ради за їх згодою;
 • планування та впровадження засобів мінімізації втрат теплової енергії при її транспортуванні по місту, забезпечення постійного контролю за виконанням цієї роботи;
 • планування та впровадження засобів мінімізації втрат теплової енергії при підігріві води в ТРП міста;
 • об’єднання техніко-технологічних та організаційних можливостей роботи диспетчерської КП ТВКГ та бригад додаткових техніко-технологічних функцій по мобільному реагуванню на додаткові умови договірної роботи в наданні комунальних послуг з мінімізації необліковних та технологічних втрат комунального ресурсу споживання спрямованих на роботу по наданню цих послуг без боргів;
 • формування нових засобів ведення договірної роботи по наданню послуг теплопостачання без необліковних втрат цього ресурсу;
 • планування заходів та засобів по модернізації неефективних теплообмінних апаратів в ТРП міста;
 • планування інших засобі для їх цільового впровадження по темі цього розділу.

 


 

Інформація щодо повноважень по встановленню тарифів на комунальні послуги

Послуги теплопостачання

Період

КП ТВКГ

ВП ЮУ АЕС

2003-2012 роки

Повноваження органів місцевого самоврядування

 

2013рік

Повноваження НКРЕ КП  (постанова НКРЕ КП від 10.08.2012№ 278)

 

З 2009 року повноваження НКРЕКП

З 01.08.2017

Повноваження органів місцевого самоврядування (постанова НКРЕ КП  від 22.03.2017 № 308)

 

 

Послуги водопостачання, водовідведення

Період

КП ТВКГ

ВП ЮУ АЕС

2003-2013роки

Повноваження органів місцевого самоврядування

Повноваження органів місцевого самоврядування

2014рік

НКРЕ КП (постанова від 06.09.2013                 № 127)

НКРЕ КП постанова від 06.09.2013               № 127)

З 01.06.2017

Повноваження органів місцевого самоврядування (постанова НКРЕ КП  від 22.03.2017 № 307)*

Повноваження органів місцевого самоврядування постанова НКРЕ КП  від 22.03.2017 № 307)*

* чисельність населення менше 100 тис. осіб

 


 

Шляхи погашення кредиторської заборгованості КП ТВКГ перед ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК "Енергоатом" навантаження на міський бюджет

*-  резерв на погашення боргу КП ТВКГ за спожиту електроенергію у вигляді фін. Допомоги

**- кошти, передбачені в міському бюджеті на 2017 рік на фінансову підтримку КП ТВКГ у звязку з арештом р/рахунку, які могли б бути направлені на погашення заборгованості КП ТВКГ перед ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК "Енергоатом

 

Начальник УЕР ЮМР                               І.В. Петрик

Начальник ФУ ЮМР                             Т.О. Гончарова


 

ВИТЯГ ІЗ ЗАКОНУ УКРАЇНИ "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання"

Підготовлений для другого читання

Стаття 3. Оснащення будівель вузлами комерційного обліку

3. Оператор зовнішніх інженерних мереж не менш як за два місяці до встановлення вузлів комерційного обліку повідомляє власників (співвласників) будівлі про намір встановити такий вузол, вартість такого встановлення, розмір та порядок сплати передбаченого цим Законом внеску за встановлення вузла комерційного обліку. Порядок такого інформування визначається Кабінетом Міністрів України.

Власник (співвласники) будівлі протягом двох місяців має право повідомити оператору зовнішніх інженерних мереж (за своїм вибором) про:

згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах;

намір погодити з оператором зовнішніх інженерних мереж відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку;

намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку.

У разі якщо протягом двох місяців з дня отримання повідомлення власник (співвласники) не повідомив оператора зовнішніх інженерних мереж про намір погодити з ним відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку або про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку, а також у разі якщо власник (співвласники) повідомив про намір погодити відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку або про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку, але не зробив цього протягом чотирьох місяців з дня повідомлення оператором про намір встановити вузли комерційного обліку, оснащення будівлі вузлами комерційного обліку проводить оператор зовнішніх інженерних мереж.

У разі якщо власник (співвласники) будівлі не дає згоди або створює перешкоди встановленню вузла комерційного обліку в місцях вводу зовнішніх інженерних мереж у будівлю, оператор зовнішніх інженерних мереж, до яких приєднана (приєднується) будівля, може вимагати встановлення судом сервітуту щодо частини будівлі, в/на якій обладнується вузол комерційного обліку, для встановлення та обслуговування такого вузла обліку. У такому разі порядок відшкодування витрат на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку, встановлений цією статтею, не змінюється.

4. Вузли комерційного обліку належать на праві власності власнику (є спільною сумісною власністю співвласників) будівлі. Вузли комерційного обліку приймаються виконавцем відповідної комунальної послуги та оператором зовнішніх інженерних мереж на абонентський облік протягом 14 календарних днів з дня встановлення або дня отримання виконавцем та оператором звернення власника (співвласників).

6. Витрати на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку, здійснені оператором зовнішніх інженерних мереж, відшкодовуються споживачами відповідних комунальних послуг, а також власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання, у такій будівлі шляхом сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку, який сплачується виконавцеві відповідної послуги.

7. Власник (співвласники) будівлі, яка на день набрання чинності цим Законом була приєднана до зовнішніх інженерних мереж або яка приєднується до зовнішніх інженерних мереж, має право самостійно обладнати таку будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку. У такому разі внесок за встановлення вузла комерційного обліку таким споживачам не нараховується.

Виконавець послуг та оператор зовнішніх інженерних мереж не можуть перешкоджати власнику (співвласникам) будівлі в оснащенні її вузлом комерційного обліку. На вимогу власника (співвласників) будівлі оператор зовнішніх інженерних мереж зобов’язаний самостійно встановити вузол комерційного обліку, придбаний ним (ними).

8. Органи місцевого самоврядування згідно із затвердженими відповідно до законодавства програмами можуть приймати рішення про виділення коштів з місцевого бюджету на оснащення вузлами комерційного обліку будівель, які на день набрання чинності цим Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж, а також на забезпечення охорони вузлів комерційного обліку. На такі вузли обліку після їх встановлення поширюється дія законодавства про спільне майно багатоквартирного будинку. Внесок за встановлення вузла комерційного обліку, встановленого відповідно до цієї частини, споживачами не сплачується.

9. У разі приєднання до зовнішніх інженерних мереж будівлі, яка не була приєднана до таких мереж, або відновлення приєднання після відключення оснащення будівлі вузлами комерційного обліку відповідних комунальних послуг здійснює власник (співвласники) такої будівлі за власний рахунок.

11. Розмір внесків за встановлення комерційних вузлів обліку визначається окремо для кожної будівлі. Сплата внесків розстрочується на п’ять років або на інший строк за згодою сторін.

Стаття 4. Оснащення вузлами обліку окремих приміщень у будівлях

7. Вузли розподільного обліку теплової енергії у випадках, коли це технічно неможливо, не встановлюються.

У такому разі для визначення обсягу теплової енергії, спожитої на потреби опалення, на всіх опалювальних приладах (крім розташованих у приміщеннях (місцях) загального користування багатоквартирних будинків) особами, визначеними частинами другою і третьою цієї статті, повинні бути встановлені прилади - розподілювачі теплової енергії, крім випадків, коли це економічно недоцільно.

Порядок визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів - розподілювачів теплової енергії затверджується Кабінетом Міністрів України. За наявності окремого відгалуження системи опалення у квартиру, інше житлове або нежитлове приміщення встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії для такої квартири (приміщення) є обов’язковим.

 


 

Перелік нормативних документів, які необхідно затвердити відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»

1. Кабінет Міністрів України - Порядок інформування про намір встановити комерційний вузол обліку, вартість такого встановлення, розмір та порядок сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку.

2. Кабінет Міністрів України - Порядок перераховування виконавцем комунальної послуги, який не є оператором відповідних зовнішніх інженерних мереж сплачених споживачами внесків за встановлення вузла комерційного обліку оператору зовнішніх інженерних мереж.

3. Центральний орган  виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства  - Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг.

4. Кабінет Міністрів України - Порядок обміну інформацією між органом, що здійснює моніторинг стану оснащення вузлами комерційного обліку комунальних послуг, та органом, уповноваженим на прийняття рішень про притягнення до відповідальності за порушення цього Закону.

 


 

РОБОТА КП ТВКГ БЕЗ БОРГІВ – 
РЕАЛЬНІСТЬ ПРИ ДОПОМОЗІ ТА РОЗУМНОМУ СТАВЛЕННІ ДО ПРОБЛЕМ ЦЬОГО ПІДПРИЄМСТВА ВАЖЛИВОГО ВСЬОМУ МІСТУ, КОЖНОМУ ЙОГО МЕШКАНЦЮ

(пояснювальна записка)

Грудень 2014 року – борг КП ТВКГ до АЕС 58648,0тис грн.

2015 рік - 21.12.2015 арештовується р/рахунок підприємства.

2016 рік – з березня стартують програми модернізації роботи КП ТВКГ, в травні починає працювати сучасна диспетчерська щодо контролю руху комунальних послуг на виконання ПКМУ від 23.05.2012 р. №604, на грудень в Ж/Б міста встановлено 49 загальнобудинкових лічильників тепла та води.

2016 рік двічі арештовується р/рахунок підприємства.

Протягом 2014- 2017 років КП ТВКГ сплачує 6246,4 тис. грн. штрафів, пені та 6264,8 тис. грн виконавчого збору.

Спроможність підприємства за рахунок власних амортизаційних нарахувань впроваджувати заходи енергозбереження зупинена вказаними санкціями.

Грудень 2016 року АЕС через рішення суду започатковує процес банкрутства      КП ТВКГ. В розпал опалювального періоду підприємство потрапляє в скрутні умови його роботи, його р/рахунок остаточно арештовується.

Підприємство втрачає можливості проводити боргові заліки за вже готовими процедурами на десятки мільйонів гривень . Відповідно до ч.3 ст.19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» комунальному підприємству ТВКГ забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій. Відповідно до ч.7 ст.19 вказаного Закону дія мораторію припиняється з дня припинення провадження у справі про банкрутство.

Крім того, згідно зі змістом п.6 додатку №2 (примірний договір про організацію взаєморозрахунків) до постанови КМУ №332 від 18 травня 2017 року, КП ТВКГ, при здійсненні передбаченого взаєморозрахунку, повинно перерахувати до ВП ЮУ АЕС НАЕК «Енергоатом» 22,65 млн. грн. для погашення заборгованості за конкретним договором з визначенням його номеру та дати . Але ж вказані дії заборонені до дня припинення провадження у справі про банкрутство в силу дії ч.3 ст.19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яка має вищу юридичну силу порівняно з постановою КМУ.

Арешт р/рахунку КП ТВКГ за рішенням суду по процедурі банкрутства згідно Закону забороняє проводити будь які дії щодо платежів від цього підприємства, виключенням є заробітна плата та нарахування на з/плату, обов»язкових платежів до пенсійного фонду та податку з доходів фізичних осіб, для колективу КП ТВКГ.

В умовах банкрутства бюджет міста продовжує фінансувати заходи енергозбереження выдповыдно до вимог Уряду України та потреб цієї сфери послуг. Це оздоровлення фінансового стану КП ТВКГ, це покроковий вихід підприємства з його десятиліттям занедбаного стану на платоспроможність до отриманих комунальних послуг. АЕС та місто ініціюють дві публічні наради. Окрім образ в сторону КП ТВКГ та виконкому міської ради від АЕС ніяких конструктивних пропозицій не надходить.

Січень – травень 2017 року розгляд справи банкрутства КП ТВКГ в судах за процедурами апеляції.

В березні 2017р. місто ініціює протокольну зустріч в ДП НАЕК «Енергоатом» . Оформлюється 2 протоколи – від «Енергоатому» та від міста в дещо різній але принциповій редакції. Протокол в редакції виконкому складено виключно за стенограмою.

У виконком приїздить представник «Енергоатому», проводиться нарада, де КП ТВКГ та фахівці виконкому дають вичерпні відповіді на спосіб виходу з стану банкрутства.

В кінці квітня 2017 року проведена зустріч міста та керівництва ДП НАЕК «Енергоатом» на АЕС. Президента ДП НАЕК «Енергоатом» поінформовано, за чинною процедурою через не тривалу підготовку на сесію міської ради буде винесено відповідну програму подолання банкрутства КП ТВКГ.

В травні 2017 року проводиться відкрита зустріч з мешканцями міста, де в числі перших питань детально розглядається ситуація з банкрутством КП ТВКГ, за результатом обговорення проблеми одноголосно приймається рішення:

1. Підприємство прискорить технічне переоснащення комунальних об’єктів та мереж міста до вимог енергоефективності, енергозбереження, збереження комунальних ресурсів при мінімальному збільшенні собівартості своєї частки послуг.

2. Бюджет міста зробить все від нього залежне в пріоритетному порядку на збереження та переоснащення КП ТВКГ, яке роками було забуте в цій надважливій роботі.

3. «Енергоатом», на наші аргументи ними допущених порушень Закону в побудові ТВКГ, теж візьме певні зобов’язання не прикриваючись, що тільки їм треба жити в умовах 100 % платежів і буде розуміти, що місто не може бути заручником чиїхось забаганок, в тому числі і їхніх браків в цій соціально надважливій роботі і не буде нас називати «прокладкою» і не буде до нас застосовувати «бешенные» санкції та штрафи, як вони все це безсоромно називають в публічний спосіб та намагаються перекласти свої проблеми на інших. 

Розробляється Програма «Якісні та обгрунтовані тарифи кожному споживачу без боргів» і 24.05.2017 її текст оприлюднюється на офіційному сайті Южноукраїнська. Текстова частина вказаної програми направляється в ДП НАЕК «Енергоатом» та на ВП ЮУ АЕС.

Розробленню програми передують круглі столи за участі фахівців сфери комунальних послуг та виконкому. Надалі круглі столи та тематичні наради продовжуються, розробляються механізми та інструменти в посилення дієздатності програми аби стало можливим виводити КП ТВКГ з його, принаймні десятиліттям занедбаного стану. Основні матеріали вказаної роботи оприлюднюються на сайті міста та в ЗМІ.

Одночасно складено чіткий перелік проектних порушень та виконавських упущень при проектуванні та спорудженні мереж і об’єктів ТВКГ, що потрібно подолати за декілька років аби комунальні послуги стали обґрунтованими та якісними для їх встановленого споживання.

Згідно викладеного, у відповідності до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», де його 2-а стаття чітко вказує, що :

«1. Місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

2. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами міст як безпосередньо, так і через міські ради та їх виконавчі органи…..».

 та до рішення зборів мешканців міста і колективу КП ТВКГ Вам, шановні депутати Южноукраїнської міської ради для розгляду в постійних депутатських комісіях надається проект Програми «Якісні та обгрунтовані тарифи кожному споживачу без боргів» та додаткові матеріали для опрацювання для прийняття важливого рішення, як виведення КП ТВКГ зі стану його банкрутства та забезпечення його подальшої, соціально відповідальної роботи на благо міста, кожного її мешканця.

І. Кожна з сум заліку повинна мати: 
- пропис суми боргу; 
- підставу списання боргу; 
- процедуру списання боргу; 
- пояснення терміну списання боргу; 

ІІ. Лишок суми боргу: 
- списується з бюджету 2018р. в режимі кожного місяця; 
- списується з бюджету 2018 року та сума боргу, яка відноситься на компетенцію виконавчого комітету міської ради регулювати комунальні тарифи в режимі кожного місяця. 

ІІІ. Поточні платежі: 
- не погашена в поточних платежах сума боргу списується в місячному режимі бюджету 2018 року. 

ІV. Оздоровлення фінансового стану КП ТВКГ: 
- Мінімізація тарифного недобору з наданих комунальних послуг (необліковні втрати з причин тривалої занедбаності комунального господарства міста та успадкованих проектних і виконавських порушень ДБН за доданим переліком);
 - Мінімізація тарифного недобору з наданих комунальних послуг по тепловому забезпеченню міста (потреба забезпечити регулювання температури при споживанні тепла по нормованому показнику чи по договірним умовам з обліком споживання тепла за показниками приладів); 
- Мінімізація теплових втрат на непроектних теплотрасах поверхневого їх розташування, що успадковане від «Енергоатому». 
- Мінімізація фінансових втрат з техніко-економічних та інших причин за окремим планом КП ТВКГ. 

 

               Заступник міського голови з питань 
               діяльності виконавчих органів ради                                  О.М. Кольчак

 

 

 

 

 

 03.07.2017

 

А ЩО РОБИТИ, КОЛИ ТЕБЕ НЕ ЧУЮТЬ?

 

Безліч рішень в міській раді, в публічних зверненнях, в публікаціях на сторінках ЗМІ, в доповідях на нарадах і «круглих столах», а у відвід якісь дивні мантри про безкінечну провину працьовитого колективу та невміння влади міста дати толк боргам, які породив хтось інший.

Міська рада Южноукраїнська не для того прийняла дієві програми розвитку міста на виконання Стратегії розвитку країни аби потрібні людям і Державі роботи були зупинені чиїмись бездумними рішеннями!

     Міський голова   В. Пароконний 

 

За протоколом, який підписано в «Енергоатомі» 30 червня 2017 року з учасниками акції в підтримку комунального підприємства «атомного» міста, 6 липня в Южноукраїнському виконкомі міської ради на рівні причетних фахівців ДП НАЕК «Енергоатом» АЕС, та міста буде проведено нараду по виходу з банкрутства КП ТВКГ.

_________________

 

 

НАС ПОЧУЛИ!?

Представники колективу КП ТВКГ біля стін Генеральної прокуратури і Енергоатому!

 

За 2016-й та з початку 2017 р. до міської ради заявлено 139 перевірок, а з її подачі не видно дій по розкраданню напірного  колектора міської каналізації – стратегічного об’єкту міста.

Розікрали 9-ь поверхів житла в гуртожитку №6, а це наші квартири і теж нічого.

Роками не розслідуються інші об’єкти міста, де є крадіжки разом на суму в понад 40 млн. гривні.

Це що, так важко розібратись, коли винуватці ходять по місту?

 

В розпал зими АЕС, після серії раптових арештів Р/рахунку КП ТВКГ, остаточно блокує кошти важливого місту підприємства, колектив лишається без заробітної плати але знаходить можливість працювати, допомагає бюджет міста і Закон.

 

 

В такому ж стані Кузнецовськ (Вараш) і Енергодар. Але правда на стороні наших міст.  

 

Країна йде до сучасних стандартів життя її громадян шляхом децентралізації, яка належне прописана в Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента Петра Порошенка. Южноукраїнськ  активно виконує її заходи.

Але безпідставне банкрутство КП ТВКГ помітно заважає виконувати цілу низку важливих завдань вказаної Стратегії.

Так не може бути. Правда і Закон повинні взяти верх і порочні дії певних посадовців АЕС повинні бути зупинені.

 Ні популізму, ні популістам!
     

Южноукраїнці! Нас публічно називали «Прокладкою» і поганими фахівцями, ми витримали «Бешенные» санкції, як все це назвала заступник директора АЕС Савастру А.В. і все погане, що казали «бувші» у керма нашого міста. Це їм не принесе користі. А ми показали нашу готовність і надалі бути гарантом стримування різкого зростання тарифів на комунальні послуги, ми показали свій професіоналізм, ми стали ще сильніші на шляху нової роботи всім важливого КП ТВКГ.  

_____________________  

 

 

Президенту ДП НАЕК «Енергоатом»
Недашковському Ю.О

  

 

ПОВТОРНЕ ЗВЕРНЕННЯ
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

 

Шановний Юрію Олександровичу!

09.03.2017 року від імені територіальної громади Южноукраїнська керівництво міста, депутати міської ради, її посадові особи та представники комунального середовища міста вже звертались до Вас з відкритим листом, де чітко вказувалось, що суто економічне питання – комунальні борги та способи їх погашення і тарифні особливості не варто переносити в політичну площину тим більше коли вони помножені на спробу банкрутства і як вказує практика Ваші спеціалісти не до кінця володіють цим не простим питанням взагалі, а в комунальному середовищі моно міста тим більше. Але до нас не дослухались. І не тільки в цей раз.

Міста Южноукраїнськ, Кузнецовськ (Вараш) та часткове Енергодар опинились в тривалій фінансовій облозі відразу після виборів 2015 року. Це стало помітною перешкодою в розбудові їх спроможності за вимогами децентралізації, яка органічно вписана в Стратегію сталого розвитку «Україна 2020» Президента України за його Указом, де соціально значимі питання цих громад відразу почали нести багато мільйонні втрати з причин сумнівного характеру ініціативи арештів розрахункових рахунків підприємств комунальної сфери послуг вказаних міст.  

Цю проблему намагались зрушити з місця міські голови «атомних» міст на нараді в «Енергоатомі» влітку 2016 року та їх ініціатива там не була підтримана, обіцяна нарада до зими 2016р. в «Енергоатомі» так і не відбулась. Натомість початок зими 2016р. в Южноукраїнську розпочався з процедури банкрутства міського водоканалу (ТВКГ), що вдарило як по цьому підприємству, так і по бюджету, що  нічого не змінило в надскладному стані КП ТВКГ Южноукраїнська, який, на наше аргументоване дослідження, тільки погіршується і не без вини, принаймні некваліфікованих дій певних високо посадовців ЮУ АЕС. Більше того, можливості «Енергоатому» отримувати погашення відомої заборгованості теж продовжують втрачатись.

На цих перегонах ми стали дотичними до мало зрозумілих речей, які з огляду на прості пояснення виглядають, принаймні дещо дивними. З однієї сторони Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» безумовно дотримується в самоврядуванні Южноукраїнська. В його 17-й статті, зокрема чітко вказане, що комунальні підприємства власності територіальних громад підпорядковані, підзвітні та підконтрольні органам місцевого самоврядування.

Міський голова Южноукраїнська не є таким органом, у нього інші повноваження до вказаного Закону. Але заступник директора АЕС Савастру А.В. публічно, на нараді «круглий стіл» в грубій формі відразу звинуватила Пароконного В.К. в тому, що це Він довів КП ТВКГ до банкрутства. Більше того, вона неодноразове називала понад 300-а сотенний колектив цього підприємства «прокладкою» та неграмотними людьми. Ця особа, щодо відкриття пресового арешту розрахункового рахунку цього підприємства, сказала, що то були «бешенные» санкції від АЕС.

Стенограмами та іншим документуванням зафіксовано ще багато з того, що не мало б личити представникам атомної енергетики, яка апріорі передбачає високі вимоги, принаймні до першої лінії працівників АЕС – оперативного персоналу та до керівної ланки цих відповідальних і потенційно небезпечних об’єктів, зокрема  вимог професіоналізму та моральних якостей високого ґатунку. Це та норма, яку апріорі дотримуються всі сучасні АЕС Світу.

Маємо також нагадати, що згідно іншої, 18 статті вказаного вище Закону України, зокрема відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають в комунальній власності відповідних територіальних громад будуються на договірній та податковій основі. Наводимо це для того, щоб знову деякі посадовці з АЕС не плутались. То вони кажуть, що міський голова як страус боїться щось вирішувати, то намагаються йому нав’язати не властиві, перевищені цій посаді функції і повноваження, що доречи карається Законом.

Процедурно до Закону, міський голова до теми боргів в частині компенсацій з бюджету напряму  не є дотичним. Ці процеси є виключною компетенцією міської ради. Міський голова за його обов’язком забезпечив розроблення потрібної Програми з її додатками та поясненнями і процедурно поставив це питання на розгляд міської ради, чим виконав свої повноваження на цьому етапі. А одноособової влади у міського голови щодо міського бюджету згідно Закону нема.

А тут ще і якісь обіди озвучують на зразок цитати з одного Інтернет ресурсу близького до АЕС –  «Мнение президента Энергоатома» Юрия Недашковского о мэре Южноукраинска – «Раз городской голова не сдержал своих обещаний, мы будем действовать совершенно по- другому».  А по другому, это как? Не по закону?

Нагадаємо, в посадовій інструкції міського голови, а це Закон, відсутнє таке повноваження, як «обещание» і він не має ні права ні бажання, навіть для «Енергоатому» виходити за межі його повноважень і ніяких обіщаній не давав.

Цитата  з останньої наради на АЕС (квітень 17р. –  міський голова В.К. Пароконний до Президента ВП ЮУ АЕС «Енергоатом» Недашкоаського Ю.А. стосовно виходу з боргової проблеми:   «Юрий Александрович, городской совет – это юридическое лицо, у него есть исключительные полномочия – это земля, имущество и бюджет местный. Они единственный орган от имени громады, которому все это и принадлежит, кто  может давать гарантии. Не исполнительный комитет, не городской голова, не коммунальные предприятия, городской совет – это единственный орган».   

З 2000 року в Южноукраїнську 10 разів змінювались керівники міста. І не секрет, що для АЕС було бажаним мати і «свою» більшість в міській раді, і «свого» міського голову. Так, останні 11 років АЕС мала всю «свою» більшість у владі міста і що маємо? Місто розграбоване на суму в понад 40 мільйонів гривні і тільки, тільки правоохоронні органи беруться за їх розслідування.

І що характерно, саме в ці роки накопичуються борги міста до «Енергоатому».  Ліквідується будинковий облік комунальних послуг, який було виконано ще станом  на 2004 рік, а його оновлення на виконання двох Постанов Уряду України попередня, слухняна влада і не думала робити. Тільки з квітня 2016 року ці важливі роботи по енергозбереженню розпочато з фінансуванням з міського бюджету і то банкрутство КП ТВКГ їх суттєво уповільнило.

А тепер у всі можливі способи від високих посадовців АЕС ведеться суцільна пропаганда проти існуючого складу міської ради та міського голови, виношуються  різні приводи вийти на дострокові вибори. Але підтримка громади міста по реальним справам, навіть в умовах, як не раз вказано від АЕС – «бешенных» санкцій, не спроможні суттєво вплинути на розвиток міста не зважаючи на постійний потік недостовірної інформації від АЕС.  

Шановний «Енергоатом»! Як і було домовлено в реагування на візит представників колективу ТВКГ до Вашого офісу, Ви запропонували 06.07.2017 року приїхати в Южноукраїнськ і на одному з його майданчиків провести ще один круглий стіл з колом осіб від кого залежить розроблення засобів на врегулювання проблеми за порушеним Вами банкрутством ТВКГ міста.

У нас є прохання. Попереднє розгляньте і надайте нам декілька відповідей, де Ваші посадовці з ЮУ АЕС заблукали і сіють в місті неприпустимо недостовірну інформацію, а самі проявляють пасивність там, де є інтерес «Енергоатому»:

 • Начальник юридичного управління ЮУ АЕС вказує, що електростанція не арештовувала Рахунок на заробітну плату працівникам КП ТВКГ і офіційно звинувачує, що це місцева влада розповсюджує недостовірну інформацію. Та процеси в судах, за якими підприємству хоча і не просто, але все ж вдалось відстояти конституційне право колективу на заробітну плату лише на 4-й  місяць з дати арешту рахунку тією ж АЕС, вказують на зворотне. Це як потрібно розцінювати?
 • Є нагальна потреба пояснити, як і за яких таких обставин та аргументів  заступник директора ЮУ АЕС Савастру А.В. на все місто звинуватила міського голову Пароконного В.К., що це Він довів КП ТВКГ до банкрутства!? Борг тягнеться понад 10 років, а міський голова на посаді тільки понад рік і вже в цей термін введені важливі засоби програми обліку та регулювання щодо комунальних послуг. Чи будуть належні вибачення?
 • Як і з яких підстав заступник директора ЮУ АЕС Савастру А.В. на все місто образила великий колектив КП ТВКГ, назвавши їх – «прокладками»!? Чи будуть належні вибачення? 
 • Вже багато днів оприлюднене проект Програми виходу з стану банкрутства, а цікавості, як міська рада буде розглядати спосіб погашення боргів і як вона бачить забезпечення їх мінімізації на подальше, до виходу на без боргову роботу від ЮУ АЕС, ми не спостерігаємо. Натомість знову починається якийсь підспудний процес, який дуже схожий на зрив сесії міської ради, ще на якусь акцію тільки не на конструктивну роботу, яка потрібна і місту, і справі мінімізації боргів, де замість обговорення першопричин боргів ТВКГ від АЕС йдуть тільки безпідставні звинувачення, а конструктивної участі ми не бачимо. Яка буде позиція «Енергоатому»?
 • Нам вказувалось, що ми не використовуємо Інвестиційну програму КП ТВКГ, а ті хто так інформує «Енергоатом» забувають чи просто не знають, що разом з арештом рахунку КП ТВКГ від АЕС арештоване і джерело цієї програми цього підприємства. Чому є така необізнаність?
 • З АЕС нам рекомендують, аби КП ТВКГ платило б поточні платежі, відкрити рахунок в іншому банку і звідти плати на АЕС. Але цим вони нас штовхають на злочин, Це як пояснити – не знанням Закону, чи це робиться навмисне?
 • З причин ініціювання штучного банкрутства від ЮУ АЕС ДП НАЕК  «Енергоатом» КП ТВКГ поніс  додаткові фінансові втрати на суму до 17 млн. грн.  
 • З причин вказаного банкрутства колектив ТВКГ втратив фінанси на штрафи та пені на вказані 17 мільйонів гривні, а місто вимушено ці зайві втрати покривати з міського бюджету, це збиток, який йому нанесено безпідставно, хоча і опосередковано, що буде з цією сумою?
 • Ініціювавши вказане банкрутство Енергоатом позбавив себе, КП ТВКГ та Южноукраїнську міську раду можливості врегулювати питання погашення заборгованості в позасудовий спосіб, в тому числі заблокувавши можливість отримання державної субвенції на суму 22,3 мільйонів гривні;
 • Яким чином абсолютні арешти розрахункових рахунків КП ТВКГ за ініціативою ВП ЮУ АЕС сприяють погашенню поточної заборгованості комунального підприємства?
 • Якими положеннями статутних документів ДП НАЕК «Енергоатом» передбачено повноваження ваших юристів щодо захисту інтересів ДВС України до їх переважного над Енергоатомом отримання грошей від КП ТВКГ?
 • В який спосіб за умови абсолютного арешту рахунків, КП ТВКГ повинно здійснювати підготовку до наступного опалювального сезону, аби забезпечити тепло в квартирах мешканців міста, в тому числі і співробітників АЕС?
 • В чому полягає істинна мета відкриття процедури банкрутства за умови, коли підтверджено недостатню компетентність юристів ВП ЮУ АЕС в таких складних і специфічних процедурах?  

На ці та ще і інші запитання потрібно отримати відповіді. Ще є час, але його дуже мало, попереду зима, а входити в другу зиму з вантажем банкрутства ТВКГ міський бюджет не зможе, бо буде нести втрати по іншим соціальним, вкрай важливим для його життя питанням. І в такому стані ми не одні, принаймні є ще частково Енергодар  і в повній мірі Кузнєцовськ (Вараш), де є його письмова підтримка ініціативних дій Южноукраїнська по піднятому питанню. У випадку відсутності конструктивну, як професійної роботи по подоланню вказаної проблеми, вже «атомні» міста самі будуть вимушені звертатись до судів і аргументована база для такої роботи є.

За протоколом, який підписано в «Енергоатомі» 30 червня 2017 року з учасниками акції захисту колективу КП ТВКГ, 6 липня в Южноукраїнському виконкомі міської ради запропоновано проведення наради по виходу з банкрутства КП ТВКГ на рівні причетних фахівців.

Разом з цим, АЕС не має втручатись в роботу депутатів міської ради, як попереднє з електростанції вже надходили їм не зрозумілі індивідуальні дзвінки. Спочатку потрібно працювати на рівні фахових спеціалістів по їх причетності до боргової проблеми та відпрацьовувати оптимальне і спільне рішення шляху виходу з зазначеного вище банкрутства, а потім йти до депутатів, яким потрібні вже готові варіанти такого рішення, а не дебати.

Маю нагадати, що з 4 липня починають свою роботу постійні депутатські комісії, попереднє відпрацьовані матеріали по оздоровленню економіки КП ТВКГ їм  роздані, якщо буде втручання в їх роботу від АЕС, то під загрозу зриву можуть потрапити питання порядку денного сесії міської ради, а їх 89, що не припустимо. Є варіант коли «боргове питання ТВКГ» отримає тільки інформаційне наповнення на цій сесії, а вже відпрацьована спільна процедура мінімізації боргів КП ТВКГ та подальше оздоровлення його роботи, це буде окреме рішення іншої сесії міської ради. 

 

      Міський голова
     Заступники міського голови

     Секретар міської ради
     Депутати міської ради,
     посадовці її виконкому
     та КП ТВКГ
          (понад 20 підписів)

         

          03.07.2017р.                     

 

     


03.06.2017

Є МОЖЛИВІСТЬ ЗУПИНИТИСЬ

 

Атомна енергетика апріорі передбачає високі вимоги, принаймні до першої лінії працівників АЕС – оперативного персоналу та керівної ланки цих відповідальних та потенційно небезпечних об’єктів – вимог професіоналізму, моральних якостей високого ґатунку у зазначених осіб.  

Це та норма, яку не зможе заперечити ніхто, а як на практиці?

Якщо на ВП ЮУ АЕС при її спорудженні, керівництво ЮУ АЕС, як єдиний замовник будівництва цього об’єкту приділяло потрібну увагу до його розбудови, то зокрема до будівництва певної частини соціальної інфраструктури Южноукраїнська, таких вимог не виявлено.

В результаті житлові будинки та інші об’єкти міста лишились без захисту від блискавки, без робочих заземлень, підземні комунікації без засобів їх захисту від електрохімічної корозії та багато без чого іншого, як і об’єкти та мережі нашого КП ТВКГ теж недорахувались понад десяток потрібних для нього засобів якісної роботи.

В результаті маємо подорожчання житлово-комунальних послуг, потребу суттєвих бюджетних витрат, які наразі виливаються в десятки і десятки мільйонів гривень.

І ось в ДП НАЕК «Енергоатом» черговий раз намірялись іти на корпоратизацію, а це без сумніву передбачає суттєві скорочення персоналу та інші дії підготовки стартової бази для нової, високоефективної роботи ЮУ АЕС.

Не раз говорилось, що дасть здача КП ТВКГ у власність ДП НАЕК  «Енергоатом», без перебільшення результат простий. В НКРЕ КП Южноукраїнськ попередили, що Вас тариф має бути, як у Києві – 1420 грн. за Гкл. проти 190 грн. за Гкл., що є на цей час. Уявімо, що вони відібрали у нас це підприємство.

Різниця для опалення кожної квартири за місяць зросте, принаймні на 2000 грн., а ще подорожчає гаряча вода і ми почнемо додатково всім містом кожен рік платити на 150 – 200 мільйонів більше за ці, по їх суті не дорогі послуги по природі не дорогого тепла від ЮУ АЕС. А чи є такі кошти у нас, мешканців міста, як поки що бачимо, мало їх цікавить.

Не важко зрозуміти, чому штучно банкрутують КП ТВКГ вже не один рік. Не дивно, що після багаторазових арештів розрахункового рахунку цього підприємства, а він у них один, в грудні 2016 року, в розпал опалювального періоду його через рішення суду ЮУ АЕС арештувала остаточно за процедурою банкротства. Виникла проблема по заробітній платі всього персоналу, по платежам за електроенергію, бо це 12 ТРП і 3  КНС, а тут зима. Доречи, такі ж борги мають і Кузнецовськ (Вараш), і Енергодар.

Сьогодні ЮУ АЕС нас переконує, що рахунок по зарплаті вони не арештовували, але варто подивитись публікацію під назвою – «З перших вуст», що є поряд, і відразу стане ясно, що це неправда ЮУ АЕС. А мала неправда породжує велику недовіру. І на таку недовіру до розмов від керівної ланки ЮУ АЕС сьогодні є велика кількість фактів її підтвердження, принаймні стосовно КП ТВКГ.

Але, видно для певної категорії керівних посадовців з ЮУ АЕС цього мало, їм потрібно ще зірвати і роботу постійних депутатських комісій аби не було всебічного розгляду того стану в який вони ввели КП ТВКГ міста – важливий гарант і запобіжник від стрімкого підвищення комунальних тарифів за подачею ЮУ АЕС і вони на 4 липня 2017 затівають черговий «круглий стіл», що є нічим іншим, як провокативною спробою зірвати важливу для всього міста сесію Южноукраїнської міської ради, а це Закон робити не дозволяє!

Високопосадовці ЮУ АЕС, зупиніться, не вводьте в оману перших осіб ЮУ АЕС та ДП НАЕК «Енергоатом», готуйтесь до компромісного рішення, яке детально оприлюднене на офіційному сайті міста, до якого ви маєте можливість долучитись в спосіб мирової угоди, чим припините погіршувати стан боргу з власного не бажання визнати очевидні речі.

 

                    Міський голова       В.К. Пароконний

 

  

 

29.06.2017

З перших вуст

23.06.2017 року на інтернет сайті ВП ЮУ АЕС розповсюджено недостовірну інформацію.  ВП ЮУ АЕС спростовує, що за його ініціативи, за рішеннями господарського суду Миколаївської області  здійснювались арешти  грошових коштів КП ТВКГ, що призначені для виплати заробітної плати. Вказане не відповідає дійсності, оскільки таке відбувалося постійно, починаючи з 2013 року.

Арешти заробітної плати КП ТВКГ вдавалося скасовувати лише за рішеннями суду протягом всього періоду, починаючи з 2013 року. Але протягом вказаної судової волокити працівники КП ТВКГ були позбавлені засобів до існування.

Таке  відбувалося і в 2016 та 2017 році.

Так 19.04.2016 року постановою відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 19.04.2016 «Про арешт коштів боржника» за виконавчим провадженням №50663862 було накладено арешт на розрахунковий рахунок №26008415985 АТ «Райффайзен банк Аваль». Вказаний рахунок був призначений для виплати заробітної плати працівникам КП ТВКГ. За результатами скарги комунального підприємства до господарського суду Миколаївської області арешт, в частині коштів – необхідних для виплати заробітної плати було знято  постановою ДВС від 01.07.2016 року.

Повторно арешт на кошти КП ТВКГ було накладено за ініціативи ВП ЮУ АЕС (до органів Державної виконавчої служби АЕС подавало відповідну заяву на арешт коштів) 02.02.2017 року  за зведеним виконавчим провадженням №52113597, і знов працівники КП ТВКГ були позбавлені свого конституційного права на заробітну плату.  Рішенням суду  від 07.02.2017 року по справі №915/1649/14 вказаний арешт було скасовано, але банківська установа  відмовилась його знімати. Лише після повторного рішення суду від 30.03.2017 року, яким було надано конкретне роз’яснення свого рішення від 07.02.2017 року, ПАТ «Райффайзен банк  Аваль» відновив виплату заробітної плати КП ТВКГ з квітня 2017 року.

Протягом лютого - квітня 2017 року працівникам КП ТВКГ була виплачена заробітна плата лише завдяки допомозі Южноукраїнської міської ради. Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 07.02.2017 року по справі №915/1649/14  зазначено,  що отримання заробітної плати -  Конституційне право кожного громадянина України.

 

   Директор КП ТВКГ                                                  В.Д. Потюк

 

   Головний бухгалтер КП ТВКГ                                А.М.Задорожнюк

 

  

23.06.2017

КРИВЕ ДЗЕРКАЛО

В перегонах по з’ясуванню причин боргів КП «ТВКГ», «міського водоканалу», до ДП НАЕК «Енергоатом», стосовно того, що буде з штучним банкрутством цього важливого для громади м. Южноукраїнська підприємством розгортаються різні дебати.

 

     Але суть питання дуже проста.

За що банкрутував «Енергоатом» це підприємство, що і для кого це означає і принаймні на що розраховували керівники АЕС та Компанії, коли за їх поданням суд арештував розрахунковий рахунок КП ТВКГ ще в грудні 2016 року?

     

Одночасно від посадової особи – заступника директора АЕС в хід були пущені образи цьому колективу – «Ви прокладка, Ви не вмієте працювати, ми застосували «бешенные» санкції, це міський голова і директор КП ТВКГ довели це підприємство до його банкрутства». При цьому вони чомусь геть забувають, що саме «Енергоатом» своїми тарифами тихо банкрутує водоканали «атомних» міст вже друге десятиліття.

Якщо керівники від атомного відомства і АЕС не припинять такого роду образи, то отримають позов до суду, принаймні за їх безпідставний наклеп. А ще це є надуманим розпалюванням небезпечної ворожнечі в атомному місті, що взагалі не припустимо.  

Додумались публікувати на Інтернет ресурсі близькому до АЕС, що – «Мнение президента Энергоатома» Юрия Недашковского о мэре Южноукраинска – «Раз городской голова не сдержал своих обещаний, мы будем действовать совершенно по- другому».

Доречи. Мнение про міського голову мають складати його виборці, як і про президента «Енергоатому» – мнение мають складати ті, хто його призначив на цю посаду. А такий термін, як «обещания» міського голови в його посадовій інструкції відсутній, це такий собі спекулятивний хід в спробах знайти крайнього за недолуге та геть сумнівне банкротство КП ТВКГ в догоду якогось, поки що скритого плану. 

А ще конкретні дії до Закону і протокольні наради – це різні речі, особливо коли йдеться про відносини підприємства і органів місцевого самоврядування. Зокрема, Президент ДП НАЕК «Енергоатом» – це керівник, який в основі цієї посади переважно самостійно приймає розпорядчі акти – підписує накази.

В самоврядуванні міський голова, щодо питань майна, земельних питань та бюджетних коштів підписує тільки рішення міської ради. Це зокрема означає, що питання з ТВКГ є виключною компетенцією депутатів, які розглянуть його на сесії міської ради після попереднього, місячного оприлюднення на офіційному сайті міста.

Про всі протокольні домовленості з ДП НАЕК «Енергоатом» депутати міської ради проінформовані, бо і самі були учасниками протокольних нарад. На зустрічах з енергетиками вказувалось – питання щодо платежів від банкрутства КП ТВКГ можуть стати рішенням тільки за більшістю голосів депутатів на сесії міської ради.

В частині підписання протоколів нарад, то це тільки наміри, і від Южноукраїнська вони можуть бути підписані тільки тоді, коли вони будуть відповідати стенограмі, яку вели представники міської ради.

Про певні розбіжності в протоколах Компанії та міста ми повідомили Енергетиків своєчасно. Але вони хочуть аби був підписаний протокол в їхній редакції всупереч тому, що є в стенограмі. Головне те, що як і розглядалось на нарадах – все у вигляді проекту потрібної програми своєчасно передане на розгляді депутатів міської ради.

Ще раз маємо наголосити, що протокольні наради – це тільки наміри, а дії – це розпорядчі та регуляторні акти. Ось на них і маємо зосередити свою увагу. Тобто не протоколами нарад, а за рішенням міської ради на її пленарному засіданні, зокрема 13.07.2017 року буде визначатись подальша доля КП «ТВКГ» з однієї сторони, і реагуванням на це рішення ДП НАЕК «Енергоатому» з іншої.

Окремо наголосимо, що як і інші атомні міста – Кузнєцовськ (Вараш), Енергодар так і Южноукраїнськ має штучний ста мільйонний борг до ДП НАЕК «Енергоатом». Як пропонується виходити з цього задавненого положення, матеріали завчасно розміщено на офіційному сайті нашого міста.

А стосовно спроб через протоколи і обмін думками на нарадах вирішити питання, яке належить виключно до компетенції міської ради, так це навіть і не смішно. Як доказ приведемо, зокрема цитату зі стенограми наради на ВП ЮУ АЕС 21.04.2017р.

Міський голова В.К. Пароконний до Президента ВП ЮУ АЕС «Енергоатом» Недашкоаського Ю.А. стосовно виходу з боргової проблеми:

«Юрий Александрович, городской совет – это юридическое лицо, у него есть исключительные полномочия – это земля, имущество и бюджет местный. Они единственный орган от имени громады, которому все это и принадлежит, кто  может давать гарантии. Не исполнительный комитет, не городской голова, не коммунальные предприятия, городской совет – это единственный орган».

Але не зважаючи на чисельні пояснення поширюэться підступний підхід в спробі схилити міського голову пообіцяти щось з того, на що він не має права і надалі звинувачувати його, що саме він не виконує свої обіцянки і за це він не може бути на цій посаді. Дуже бажаний сценарій для АЕС. Але все це правовий нонсенс.

Це не відповідає суті подій з банкрутством КП ТВКГ, яке затіяла АЕС, яка від цього не може знімати кошти з арештованого рахунку ними породженого боржника, а там вже накопичилось понад 12 мільйонів гривні і яка переконує Енергоатом, що це міський голова не хоче платити «Енергоатому» за послуги.

А фактично, це ТВКГ не може нормально готуватись до Зими і модернізувати своє підприємство.

 
     

Ми маємо повне перекручування та викривлення того, що є насправді. Це небезпечний привід надуманого протистояння та накручування недостовірних, комусь вигідних обставин і дуже схоже, що заради того, щоб забрати у міста його ключове підприємство – КП ТВКГ у власність «Енергоатому на штучно створеній основі.

І тут цинічно в хід іде все – і популізм, і підступна неправда, і пряма підміна понять. В фарватері такої «крейсерської» ходи недалекоглядних керівників  енергетичного флагману вистроїлись і їхні сателіти. Та благо, що мисляче місто їх гарно знає і криве дзеркало дезінформації його громади довго не проживе.

Окрім штатних замовників і виконавців банкрутства ТВКГ, є частина з бувших керівників міста та дехто з депутатів, які в таких процесах себе відчувають, як риба в воді і потреби людей, це лише їхнє прикриття. Що їм треба, ми гарно бачимо на раніше розкрадених об’єктах міста, які і на цей час не так просто почати відновлювати.   

Не забуваймо. В аналогічні і безпідставні борги керівництво атомного відомства, як в Южноукраїнську, ввело і інші водоканали – в Кузнецовську (Вараші) та в Енергодарі. Дивимось що відбувається і вчимось захищати своє право на гідне життя разом.    

Учасники протокольних нарад за участі міста і енергетиків:

 • заступник міського голови Кольчак О.М.
 • директор КП ТВКГ Потюк В.Д.
 • начальник правого відділу КП ТВКГ Борец Ю.І.
 • начальник правової служби виконкому Миськів С.О.
 • начальник відділу модернізації КП ТВКГ Протас В.

 

 

Коментар на запитання
мешканців міста

БУРЯ В СТАКАНІ

Просто про складне і декому не зрозуміле
по матеріалу – «Криве дзеркало»

Що таке банкрутство?

Це стан підприємства, коли воно не має права нічого оплачувати зі свого розрахункового рахунку та не має права розпоряджуватись своїм майном.

Чому «Енергоатом» (АЕС) пішли на банкрутство КП ТВКГ?

Або вони щось приховують, для чого це робилось, або це від незнання наслідків не на їх користь.

Що буде коли місто втратить ТВКГ?

Щоб не говорили, а тариф, принаймні на тепло і гарячу воду для мешканців міста та інших споживачів цієї послуги від АЕС зросте багатократне.

Чи є можливість відстояти КП ТВКГ у власності громади?

Звичайно є і ТВКГ лишиться і буде служити громаді, а процес його банкрутства від АЕС, це їхня велика помилка перш за все для самих себе.

А чому вони так нервують і намагаються у всьому звинуватити будь кого, тільки не себе?

Тому і намагаються звинуватити, бо в атомній енергетиці вони дійсно високо кваліфіковані фахівці, а ось в стосунках з самоврядуванням вони, як видно, мало що розуміють і в процедурах банкрутства вони теж не дуже.

Поки міська рада прийме програму – «Послуги без боргів», чому б ТВКГ за рекомендацією АЕС та «Енергоатому» не відкрити окремий розрахунковий рахунок в іншому банку і розраховуватись з АЕС за поточні борги?

Це відразу – злочин, є відповідна стаття Карного кодексу.

А чого тоді на АЕС у всьому звинувачують міського голову?

Тільки тому, що Він їм не до вподоби. Процедурно до Закону міський голова до цієї теми абсолютно не є дотичним. Ці проблеми і процеси, це виключна компетенція міської ради. Міський голова за його обов’язком забезпечив розроблення потрібної Програми і процедурно поставив це питання на розгляд міської ради, це все. 

А як тоді в ТВКГ платять заробітну плату?

Виключно за рішенням суду, бо це Конституційний обов’язок підприємства навіть в умовах банкрутства.

А як тоді в ТВКГ платять за електроенергію якої багато йде на потреби КНС і ТРП міста?

Підприємство знайшло можливість заліків та скористалось допомогою 3-іх осіб, інакше в зиму місто було б заморожене і ми б були без комунальних послуг.

Хто відповість за провал банкрутства, а мабуть це і буде?

Це питання не до самоврядної влади міста. Навіть ще до банкрутства за поданням від АЕС, КП ТВКГ і міська рада вже мали план розрахунків і виходу з боргової проблеми, але це тоді керівництву електростанції чомусь не було цікавим.

Міське самоврядування завжди з повагою ставилось і ставиться до відповідальної роботи наших атомників і в цьому випадку нами запропонований план виходу зі стану банкрутства є реалістичним і справедливим. 

 

    Виконком міської ради

  

 

  Інформаційний лист

 

  

 

25.04.2017

ЩО БЕРЕШ – ЗА ТЕ І ПЛАТИШ

саме такого висновку дійшла комісія виконкому, що працювала
над дослідженням причини боргу КП ТВКГ до ВП ЮУ АЕС
ДП НАЕК «Енергоатом» за спожиті комунальні послуги

Комісія переконана, що банкрутство, в якому опинилось КП ТВКГ, це з великою мірою вірогідності штучно створений процес аби це надважливе підприємство для всієї громади міста хтось мав надалі забрати за вказані борги в іншу форму власності, від якої нічого, окрім стрімкого зростання тарифу, містянам очікувати не варто.  
     

Сьогодні твоє, це те, що ти зумів відстояти. Ось саме за таких міркувань і діяла вказана комісія, де відповідальні працівники виконкому, депутати міської ради, керівники комунального підприємства та представники його колективу після візиту в «Енергоатом» та за результатом консультативної зустрічі з його Президентом Недашковським Ю.О. на майданчику ЮУ АЕС 21.04.2017 року склали акт, висновками якого інформують міську раду для прийняття відповідального рішення.

 

 

Одночасно вказані висновки направлені до «Енергоатому» для отримання їх позиції до запропонованих дій та гарантій в досягненні беззбиткової роботи КП ТВКГ в нових умовах, які чітко окреслені на державному рівні в її нових цінових та нормативно-розрахункових вимогах до умов постачання і споживання комунальних та інших публічних послуг.
     

При виході на остаточну редакцію попередніх домовленостей по виводу КП ТВКГ з стану банкрутства в гарантіях способу без боргових розрахунків міста за отримані комунальні послуги від ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» на що безкомпромісне наполягає керівництво енергетичної компанії виробника цих послуг, буде оприлюднене проект відповідного рішення міської ради для його наступного прийняття.

Потрібно зауважити, що комунальні підприємства засновані на власності територіальної громади міста підпорядковані, підзвітні і підконтрольні органам місцевого самоврядування. Тому, як і раніше, будь-яке рішення, що стосується майнового чи фінансового забезпечення цих підприємств, розглядається виключно на рівні рішення міської ради.

                         

    Виконком міської ради

    Далі акт попереднього дослідження.

 

21.04.2017 року

АКТ
обґрунтованого висновку щодо шляху виходу 
на оптимальне вирішення проблеми
банкрутства КП ТВКГ

Вимушений компроміс або шлях
до втрати важливого чинника
соціального захисту тарифів на 
комунальні послуги в місті

І.  Ігнорування вимог Уряду України, інші причини та їх наслідки

Станом на 2015 рік КП ТВКГ вже мало понад річний термін періодичних арештів його розрахункових рахунків від ВП ЮУ АЕС та похідну неможливість використовувати амортизаційне джерело його основних засобів, як важливий інструмент інвестиційного проведення робіт з ресурсного збереження, енергоефективності, енергозбереження та потрібної модернізації на мережах і об’єктах цього важливого в соціальному середовищі міста комунального підприємства його територіальної громади.

В додаток до цього, попередньо (2012 -2014рр.) в КП ТВКГ було документально зафіксовано ресурсні втрати та енергетичні резерви для його беззбиткової роботи,  було напрацьовано низку заходів виходу з поля збиткової роботи цього важливого підприємства для соціального середовища міста.

Окрім викладеного, обіцяне в 2012 році поновлення роботи приладів обліку комунального ресурсу споживання в житлових будинках міста від його керівництва того періоду не було реалізоване, як і не було реалізоване  прийняте Южноукраїнською міською радою рішення від 31.01.2013 № 829 «Про внесення доповнення до Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства міста Южноукраїнська на 2010-2014 роки, затвердженої рішенням Южноукраїнської міської ради від 15.04.2010 № 1269», зокрема, щодо диспетчеризації систем тепловодоспоживання житлових будинків з влаштуванням центральної диспетчерської в ТРП–1, в тому числі розробка та експертиза проектно-кошторисної документації.

Цілком зрозуміло, що вимоги постанови Кабінету Міністрів України  від 27.10.1995 № 947 «Про програму поетапного оснащення наявного житлового фонду засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії на 1996-2007 роки», які початково вже були виконані станом на початок 2005 року на рівні 100%-го охоплення житлових будинків міста вказаним інструментальним обліком,  де було влаштовано метрологічну лабораторію по обслуговуванню понад 40 тисяч абонентських приладів обліку питної води та водопроводу гарячого постачання води - теж не були враховані, як задавнену вимогу Уряду України.

Більше того, не виконувалась і можлива до реалізації вимога наступної постанови Кабінету Міністрів України  від 23.05.2012 №604 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії», де була реальна можливість скористатись, як коштами міського бюджету, так і коштами з «Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки». Вказані вище можливості були безповоротно упущені, борг за отримані від АЕС комунальні послуги продовжував зростати.

До цього додалась вже вказана вище формальна в приватних руках метрологія, низка проектних та виконавських упущень і порушень з періоду будівництва цих мереж та об’єктів, а також від цього теж похідні втрати, в першу чергу, теплового ресурсу теплопостачання міста посилене поверхневим розташуванням теплових мереж, що додатково з іншими вадами суто техніко-технологічного характеру додало ще до 4 мільйонів гривень щорічних збитків, які успадковані містом від їх попереднього власника - АЕС і які йому, наразі, випало приводити до нормованих вимог.

ІІ. Спроби впливати на наслідки без розуміння причини самої проблеми

Вказані втрати за їх природою від недосконалої роботи мереж і обладнання КП ТВКГ, за особливостями внутрішньобудинкових мереж та ще і недосконалості в роботі та нормативах НКРЕ КП призвели до того, що частку названої заборгованості в розмірі 50,9 млн. грн. компенсував Державний бюджет України і 1,9 млн. грн. бюджет міста.

Відомі спроби підвищувати тариф на комунальні послуги без врахування потреби впливати на першопричини техніко-технологічних проблем, які і є в основі фінансових втрат підприємства.

ІІІ. Результат втручання міської ради в слабкі сторони роботи КП ТВКГ

З початку 2016 року, за рішенням Южноукраїнської міської ради від 31.03.2016 № 131 «Про затвердження міських програм, проектів, які долучаються до Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Южноукраїнська на 2016-2020 роки «МАЙБУТНЄ МІСТА БУДУЄМО РАЗОМ», затвердженої рішенням Южноукраїнської міської ради від 03.03.2016 №97», яким, зокрема, було затверджено Програму «Енергозбереження, енергоефективність, збереження ресурсів житлово-комунальної сфери послуг та контроль за їх якістю», відповідно до якої розпочаті роботи по оснащенню житлових будинків приладами обліку споживання теплової енергії та води на заміну відпрацьованих в «холостому» режимі приладів, які були встановлені в 2003 – 2004 роках і які з причини їх безхазяйності прийшли в непридатний стан.

Їх робота в поєднанні з обладнаною в 2016 році диспетчерською, яка була запланована до її пуску ще з січня 2013 року дозволили відразу бачити перевитрачання води і тепла по низці житлових будинків та об’єктах міста в суттєвих обсягах, які не враховуються нормативами тарифного регулювання від НКРЕ КП.

Саме це і стало причиною поточних боргів, які в свою чергу накопичувались і виросли в боргову проблему.

Характерно, що вказані вище втрати води і похідного водовідведення та  фінансові недонадходження на розрахункові рахунки КП ТВКГ, разом з понаднормативним споживанням теплової енергії, принаймні, по низці житлових будинків міста, яка теж не сплачується її споживачами, в поєднанні з недосконалим регулювання міжтарифних стосунків виробника комунальних послуг – АЕС і їх виконавця в сфері споживання – КП ТВКГ від НКРЕ КП, разом виливаються для КП ТВКГ в щорічний збиток на рівні 18 мільйонів гривень.

До них додамо ще до 4 млн. грн. теплових втрат суто техніко-технологічного характеру і отримаємо близько 22 млн. грн. фінансового резерву КП ТВКГ, з якого  15 – 18 млн. грн., це реально підйомна сума в її облікове зарахування на розрахункові рахунки комунального підприємства. Ці втрати і стали основою постійно зростаючого боргу КП ТВКГ, а фактично міста перед ДП НАЕК «Енергоатом».

З всього викладеного не важко зробити висновок – потрібно взяти під контроль ліквідацію причин наявних фінансових втрат об’єктивного характеру з причин техніко-технологічних та організаційно-технічних недосконалостей мереж та об’єктів КП ТВКГ та припинити позатарифне використання комунальних послуг.

Хочеш брати більше норми теплової енергії в своє споживання, то плати по факту її використання. Такий же підхід має бути і по воді. Якщо збережемо КП ТВКГ, то свою частку використання технологічного ланцюга комунальних послуг буде доступно контролювати і впливати на її належну роботу, економіку частки технологічного ланцюга цих же послуг від АЕС ми зможемо тільки бачити в ними доведених цінових показниках.

В частині послуг по воді і водовідведенню, регулювання цих послуг в показниках їх певних параметрів за новою постановою НКРЕ КП віднесено на рівень виконавчих комітетів міських рад. 

ІV. Вихід з цього скрутного становища є очевидним – або вимушений компроміс за попередньо напрацьованими позиціями «Енергоатому» і міста 21.04.2017 року, що буде викладено нижче, або шлях до втрати важливого чинника соціального захисту тарифів на комунальні  послуги – КП ТВКГ з числа об’єктів, що належать до власності територіальної громади Южноукраїнська

Виходячи з суто документального підтвердження фактів та обставин в роботі КП ТВКГ, регуляторної позиції міської ради в реалізації її спроможностей та можливостей її виконавчих органів впливати на мінімізацію боргових втрат, комісія, яка працювала на виконання доручення міського голови та протокольних доручень від нарад, які відбувались за участю представників самоврядування міста і ДП НАЕК «Енергоатом», комісія виконкому дійшла наступних висновків:

 • Потрібно йти на компромісне рішення, яке попередньо узгоджене на консультативній зустрічі керівництва ДП НАЕК «Енергоатом», ВП ЮУ АЕС, з однієї сторони, та керівництва самоврядування міста і КП ТВКГ, з іншої, де 21.04.2017 р. на майданчику ВП ЮУ АЕС було домовлено, що наявний процес банкрутства КП ТВКГ можливо і потрібно зупинити на основі суто пріоритетних дій, в першу чергу від рішення міської ради, як основного органу, якому підпорядковане, підзвітне і підконтрольне КП ТВКГ згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
 • Основною вимогою ДП НАЕК «Енергоатом» є гарантія відповідального за роботу КП ТВКГ органу в його щомісячній роботі по наданню комунальних послуг місту без поточної заборгованості.
 • Є також вимога ДП НАЕК «Енергоатом» в гарантії відповідального за роботу КП ТВКГ органу в дотримання графіку погашення реструктуризованих боргів минулих періодів за чинними договорами. 
 • Має місце їх вимога відразу після досягнення угоди про припинення банкрутства КП ТВКГ включити в реалізацію інвестиційне використання підприємством коштів з амортизації його основних засобів.
 • ДП НАЕК «Енергоатом» ставить питання гарантії – Южноукраїнської міської ради – органу відповідального за роботу КП ТВКГ згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в тому, що наявні міські програми по обладнанню мереж та об’єктів засобами подолання наявних втрат води і  похідного водовідведення, які виливаються для КП ТВКГ в щорічний збиток на мільйони гривень в обліку фінансового недонадходження на розрахунковий рахунок КП ТВКГ разом з понаднормативним споживанням теплової енергії, принаймні, по низці житлових будинків та об’єктів міста, яке теж не сплачується її споживачами, інші втрати, які погіршують фінансовий стан підприємства мають отримати пріоритетний контроль їх планової реалізації та  гарантію їх фінансового забезпечення. 
 • ДП НАЕК «Енергоатом» також ставить питання невідкладного реагування органу відповідального за роботу КП ТВКГ на будь-які негаразди в розрахункових відносинах КП ТВКГ і АЕС, а за виникнення проблем, які виходять за межі компетенції цехових структур – КП ТВКГ і ВП ЮУ АЕС, питання розглядати, принаймні, на рівні юридичних осіб – ДП НАЕК «Енергоатом» і місцевого самоврядування міста Южноукраїнська в невідкладному порядку.
 • Понаднормативне споживання тепла в житлових будинках та об’єктах міста повинно бути припинено, або воно має сплачуватись його споживачем, підприємством, що надає цю послугу чи компенсуватись з міського бюджету, коли відсутня достатня кількість і якість рішень по врегулюванню цієї проблеми.
 • Виконавчий комітет міської ради в межах його компетенції встановлює тарифи беззбиткової роботи КП ТВКГ на постачання води питної та водовідведення.
 • Міська рада в обсязі її компетенції відповідально реагує на подолання цієї багаторічної проблеми згідно виключної компетенції депутатів міської ради, як її визначив Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» та до їх можливостей і обов’язків згідно їх громадянської позиції, як представників територіальної громади міста згідно Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».
 • Міська рада виступає за вирішення форс-мажорних обставин в договірних стосунках  виключно на основі переговорів та компромісів. Заходи банкрутства мають виключатись особливо в спосіб, який має місце в цей час до КП ТВКГ.
 • Окремо розглядати проблеми забезпечення комунальними послугами МПЗ (мало поверхової забудови) індивідуальних будинків, які мають низку проблем в цих послугах, ще з часів проектування та реалізації проекту вказаного поселення від ВП ЮУ АЕС. Місто має допомагати їх вирішувати, але і АЕС не має бути в стороні.
 • Потрібно враховувати що і міська рада, і міські голови «Атомних» міст і комунальне підприємство неодноразово звертались в НКРЕ КП, в Мінрегіонбуд, в Кабінет Міністрів України, в Адміністрацію Президента України і наразі ми маємо нові Правила на Енергетичному ринку, нові Постанови НКРЕ КП, нові ціни на електричну енергію і на все це ми маємо і зважати і реагувати аби знайти оптимальне вирішення наявної проблеми в частині комунальних послуг, в частині прийнятого алгоритму взаємо сприйнятої роботи ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» та органів місцевого самоврядування Южноукраїнська, комунальних підприємств, заснованих на власності його територіальної громади.
 • Розуміючи, що вирішення проблеми з КП ТВКГ на викладеній вище основі потребуватиме виключно повної мобілізації фінансових, кадрових та інших ресурсів, і що це може дещо призупинити вирішення окремих питань розвитку міста, комісія пропонує план заходів, які можуть компенсувати вимушений перерозподіл фінансових призначень, принаймні, по окремим напрямам благоустрою, ремонтно-відновлювальних робіт,  тощо.
 • Ми маємо доповісти громаді міста про відповідальне та єдино вірне рішення щодо викладеного питання, яке належить прийняти міській раді в межах її виключної компетенції.

   Як підсумок викладеного:

   - Місто, міська рада, її виконавчі органи та комунальні підприємства, засновані на власності його територіальної громади підійшли до потреби прийняття рішення щодо понад 10-ти річної проблеми – ліквідації першопричини боргів міста (КП ТВКГ) до ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» за отримані комунальні послуги згідно розділів АКТу в частині, що його стосуються.

   - Міська рада має прийняти її рішення щодо компромісу в умовах мирової угоди, за якою буде припинено банкрутство КП ТВКГ, з однієї сторони, та буде гарантовано виконувати домовленості з ДП НАЕК «Енергоатом», як це викладено вище в частині, що стосується цього питання, з іншої.

 

       Підписи членів комісії

 

 

 
21.04.2017

НА АЕС 21 КВІТНЯ ВІДБУЛАСЬ НАРАДА ЗА УЧАСТІ
ПРЕЗИДЕНТА ДП НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» Ю.О. НЕДАШКОВСЬКОГО
ТА МІСЬКОГО ГОЛОВИ ЮЖНОУКРАЇНСЬКА В.К. ПАРОКОННОГО
ВІДПОВІДНО І ПОСАДОВЦІВ КЕРІВНИЦТВА АЕС ТА КП ТВКГ

 

На протязі години було з’ясовано основні точки, за якими можливо вийти на мирову угоду щодо боргової тяжби АЕС і ТВКГ по комунальним послугам і перегорнути сторінку недовіри та судів.

 
  В кінцевому результаті вийшли на певний рівень порозуміння аби підписати мирову угоду на основі певних гарантій в розрахунках за спожиті комунальні послуги від міської ради та КП ТВКГ. 

 

Заступник міського голови Кольчак О.М.  

 
 
 

 
14.03.2017

Дежавю по-південноукраїнськи

Єліанд Гоцуєнко, Надія Гоцуєнко
10 березня, «Дзеркало тижня. Україна» №9.

Прихід весни на Миколаївщину ознаменувався не тільки стартом нового сільськогосподарського сезону, першими виходами селян у поле, але й незвичною активністю представників місцевого атомного відомства. 

У містах і районах області, прилеглих до Південноукраїнського енергетичного комплексу, збирають людей на громадські слухання й круглі столи. Заходи присвячено обговоренню проекту "Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС", оцінюванню її впливу на навколишнє середовище. Громадську думку готують до чергового підвищення рівня Олександрівського водосховища, цього разу до позначки 20,7 м (за балтійською системою).

Те, що відбувається, має достатньо підстав, щоб сприйматися як дежавю. Оскільки ще наприкінці 80-х років минулого століття як наслідок гігантоманії, що панувала в тодішніх московських високих кабінетах, було висунуто ідею будівництва на півдні України цілого каскаду з АЕС, ГЕС і ГАЕС зі створенням водосховища, яке забезпечить охолодження агрегатів енергетичного комплексу, хоча й поховає під водою унікальні куточки природи, археології, історичні пам'ятки українського козацтва. 

Але ці наміри наразилися на протести громадськості. Потужний екологічний рух, що народився в ті часи, істотно скорегував плани реалізації наміченого і стримав амбіції чиновників, завдяки чому вдалося зменшити втрати національних цінностей. Владі довелося відмовитися від найбільш одіозних намірів — масштаби одних об'єктів зменшити, а від інших і зовсім відмовитися. У результаті потужності ПУ АЕС і Ташлицької ГАЕС було обмежено.

Але навколо Олександрівського водосховища пристрасті вирували з невеликими перервами ще довго. Оскільки атомне відомство знаходило всілякі приводи, щоб нарощувати його обсяги. Тепер стихлі було емоції, схоже, можуть спалахнути з новою силою. Занадто вже розходяться в думках конфронтуючі сторони.

Далі — коротко про розбіжності. Спікери атомного відомства під час громадських слухань і в регіональних ЗМІ переконують місцевих жителів, що саме керівники й фахівці Південноукраїнського енергокомплексу є ініціаторами й гарантами регулювання стоку Південного Бугу по всьому руслу та басейну річки.

Наголошується, що атомники за допомогою координації зусиль багатьох організацій і відомств багато чого роблять у цьому напрямку й чимало досягли. Нібито вже за нинішнього обсягу (на позначці 16,0 м) Олександрівське водосховище виконує роль водного акумулятора. Але біда в тому, що запасів води, яка там збирається, недостатньо, і проблему її дефіциту треба вирішувати негайно.

Якщо підняти рівень водосховища до позначки 20,7 м, як це передбачено проектом "Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС", тоді запасів води вистачить як для потреб енергетичного комплексу, так і для водогосподарчих потреб сільгоспвиробників. На останньому прибічники розширення водосховища особливо наголошують, стверджуючи, що необхідність підняти рівень Олександрівського водосховища, а отже затопити додаткові території, пов'язана насамперед з народногосподарськими потребами жителів Миколаївської області. 

Вони стверджують, що підйом рівня водосховища готується не внаслідок самодіяльності енергетиків. Дії ґрунтуються на проекті "Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС", який "пройшов усі необхідні погодження й затвердження". Реалізація наміченого дасть змогу збільшити корисну місткість Олександрівського водосховища до 72,6 млн куб. м. При цьому запевняють, що водойма дозаповнюватиметься поетапно, в основному під час піку весняного водопілля.

Більша частина зібраної води використовуватиметься на водоспоживання господарств і населення області, забезпечивши до того ж повноводість Південного Бугу нижче від греблі водосховища. Його збільшені обсяги дозволять у період маловоддя істотно збільшити обсяги санітарних пропускань води, необхідних для оздоровлення русла річки.

Південний Буг до пуску Ташлицької ГАЭС В опонентів реалізації такого проекту, якими є низка установ і громадських організацій, щодо багатьох питань інша думка. Голова екологічної асоціації "Зелений світ" (м. Вознесенськ) Сергій Колесников вважає, що в ілюзорному "подарунку", який роблять жителям області автори проекту і ті, хто його підтримує в нинішньому вигляді, по суті, приховано подекуди підправлений помпезний проект радянських часів, реалізація якого буде згубною для довкілля, національних пам'яток природи, історії, археології.

Замість перевести енергокомплекс на замкнену систему технічного водопостачання, старий, давно заперечений громадськістю проект розчленували на кілька складників, і тепер кожен з них підносять як такий, що не тільки не завдасть шкоди, а й навіть буде сприятливим для довкілля.  Екологи й низка громадських організацій, однак, звертає увагу на те, як поступово, але неухильно, під тиском атомного відомства, збільшувалися обсяги Олександрівського водосховища, нарощувалася зарегульованість Південного Бугу.

З урахуванням вимог Водного кодексу екологічна експертиза допускала заповнення цього водосховища лише до рівня 8 м. Але потім цей рівень зріс до 14, 7 м, що забезпечує роботу двох агрегатів ГАЕС, і нині становить 16,0 м. А за пропонованим проектом його слід підняти ще більше ніж на 4 м. Це, стверджують активісти "Зеленого світу" й деяких інших громадських організацій, становить велику загрозу для річки і є прямим порушенням Водного кодексу, який для збереження гідрологічного й санітарного стану річок забороняє споруджувати в їхніх басейнах водосховища, загальний обсяг яких перевищує їхній стік у розрахунковий маловодний рік. 

А тим часом у Південному Бузі вже тепер, тобто до заповнення Олександрівського водосховища до нової позначки, межу допустимої зарегульованості стоку значно перевищено. І розрив між установленими законом нормами і реальним станом їх виконання лише збільшується, загрожуючи одній з найбільших річок країни подальшим обмілінням і засоленням.  За всієї різниці позицій сторін можливість компромісу залишається.

Представники атомного відомства, зокрема, визнають, як і їхні опоненти, що води в басейні, у тому числі в самому Південному Бузі, чимдалі меншає, дефіцит її загострюється, а відтак складна ситуація вимагає зважених, вивірених рішень, які забезпечили б як нормальну роботу енергетичного комплексу, так і охорону навколишнього середовища. Проглядається й іще низка точок дотику. Але діалог, який уможливить взаємоприйнятні рішення, має бути чесним і відвертим, без недомовок і перекручень.  Олександрівська ГЕС

Незалежні експерти, у тому числі місцеві, які добре орієнтуються в тому, що відбувається, ставлять багато запитань і далеко не завжди дістають на них чіткі відповіді. Представники атомного відомства під час громадських слухань подають справу так, ніби розширення Олександрівського водосховища, а отже затоплення ще частини території, попередньо віднесеної до Національного природного парку "Бузький Гард", здійснюється мало не виключно в інтересах сільського господарства, для розвитку зрошуваного землеробства.

Але ні для кого не секрет, що за нинішньої ситуації в системі землекористування сільгоспвиробникам поки що не до зрошення.  Справа в іншому. Розширюваному енергетичному комплексу (працюють два агрегати Ташлицької ГАЕС, будується третій, а за новим проектом мають звести ще три, при тому, що повністю не виключається реалізація давніх планів спорудити додаткові блоки АЕС) потрібне істотне збільшення охолоджувальної здатності Ташлицького водосховища, оскільки воно, особливо в літню пору, не забезпечує надійного охолодження агрегатів Південноукраїнського енергокомплексу.

Іноді, зізнаються атомники, "доводиться йти на збитки, виводячи агрегати Ташлицької ГАЕС у вимушений простій".  Ташлицьке водосховище, як і енергокомплекс загалом, потребує дедалі більшого підживлення свіжою водою. На березі Південного Бугу, зазначають екологи, поруч з існуючої насосною станцією, що здійснює підживлення Ташлицького ставка-охолоджувача, швидкими темпами споруджується установка значно більших розмірів і потужності. Громадські експерти губляться в здогадах — що це? Допустимий "резерв головнокомандування" для поліпшення температурного режиму Ташлицького водосховища для збільшення виробництва електроенергії — чи неприпустима з екологічного погляду реалізація задуму 80-х років, за яким потужна насосна станція мала забезпечувати "кругообіг" води між водоймою-охолоджувачем конденсаторів АЕС, гідроакумулюючою електростанцією і Південним Бугом? Острів Гардовий до заповнення.

Південноукраїнське дежавю спонукає багато що згадати, замислитися, порівняти. Тим більше що подібна активність енергетичного відомства проявляється не тільки на берегах Південного Бугу, а й на Дністрі, та й на Дніпрі теж. Де в потопаючій у боргах країні, з ледь живою економікою і чимдалі нужденнішим населенням беруться кошти (нехай позикові, але їх колись комусь доведеться віддавати з відсотками), зауважимо, не на реконструкцію чи модернізацію наявних об'єктів з метою підвищення їхньої ефективності, а на спорудження нових? При тому, що електроенергія в країні, на відміну від багато чого іншого, не в дефіциті навіть за вкрай низької ефективності її використання. Активізація енергетиків на будівельному фронті збігається із завершенням розроблення оновленої енергетичної стратегії до 2035 року. Один з головних пріоритетів документа, що готується, — зростання експорту електроенергії з України до країн ЄС.  Особливо охочим заробити в такий спосіб вільно конвертовану валюту незайве нагадати: витрачаються не тільки водні, земельні, а й екологічні ресурси, які далеко не завжди враховуються. І тому електроенергія обходиться країні і народу значно дорожче, ніж здається деяким зараженим відомчим егоїзмом чиновникам.