AA

Граб Олександр Андрійович

ГРАБ

Олександр Андрійович

Граб Олександр Андрійович народився 13 червня 1949 р. у селі Брускінське, Велико-Олександрівського району Херсонської обл., у сім’ї колгоспника.

У 1964 р. закінчив Іщенську восьмирічну школу. І в цьому ж році вступив до Новокаховського технікуму механізації і електрифікації сільського господарства за спеціальністю «технік-механік».

У 1968 р. - закінчив технікум.

1968-1970 рр. працював механіком у колгоспі ім. Горького на Херсонщіні.

1971-1975 рр. працював на будівництві Криворізької ГРЕС-2 механіком.

16 березня 1975 р. був відряджений на будівництво Южно-Української АЕС для організації служби відділу головного механіка, де з 1 квітня зарахований у штат управління будівництва Южно-Української АЕС в якості механіка.

З 1981 р. призначений на посаду головного механіка управління будівництва ЮУАЕС.

У 1983 р. за будівництво і пуск першого енергоблоку ЮУАЕС нагороджений Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР. Цього ж року наказом міністра енергетики СРСР був відзначений, як кращий головний механік міністерства.

У 1985 р. закінчив факультет Миколаївського кораблебудівного інституту за фахом «патентознавство».

У 1991 р. проходив курси підвищення кваліфікації у Німеччині (м. Лейпциг).

У 1992 р. в зв’язку з реорганізацією відбулося об’єднання відділів головного механіка та головного енергетика і створено Енергомеханічне управління, де його було призначено начальником та виконуючим обов’язки головного механіка управління будівництва ЮУАЕС.

Олександр Андрійович активно підтримував розвиток спорту на підприємстві та в місті. За його підтримки на підприємстві була створена футбольна команда.

У 2002 р. в зв’язку з реорганізацією управління будівництва в акціонерне товариство «Южнергобуд» було створено дочірнє підприємство «ТехСервіс», де О.А. Граб призначений директором.

Приймав активну участь у будівництві меморіального комплексу міста.

У 2006 р. нагороджений Почесною грамотою Кабінета Міністрів України за будівництво і пуск першого енергоблоку Ташлицької ГАЕС.

За благодійну участь в будівництві храму Христа Спасителя нагороджений орденом Преподобного Агапіта Печерського. У 2009 р. з нагоди свого 60-річного ювілею був нагороджений орденом «1020-річчя Хрещення Київської Русі».

Протягом трудової діяльності неодноразово нагороджувався почесними грамотами та відзнаками обласних і місцевих органів влади.

У 2011 році вийшов на заслужений відпочинок.

Рішенням Южноукраїнської міської ради від 30.04.2021 №1865 присвоєно звання «Почесний громадянин міста Южноукраїнська».