AA

Історична довідка

Южноукраїнськ – мале монопрофільне місто обласного значення. Перші новобудови робітничого селища будівельників та енергетиків були віднесені до складу Костянтинівської селищної ради Арбузинського району і отримали  назву Костянтинівка - 2.

У квітні 1987 року Президія Верховної Ради Української РСР надала робітничому селищу енергетиків статус міста обласного підпорядкування. Після цього тут були сформовані органи міського управління.

Місто розташоване в північній частині Миколаївської області на лівому березі ріки Південний Буг за 125 км від обласного центру і на відстані 10 км від залізничної станції Южноукраїнська.

Місто розташоване в північній частині Миколаївської області на лівому березі ріки Південний Буг за 125 км від обласного центру і на відстані 10 км від залізничної станції Южноукраїнська. Поряд розташовані великі промисловіміста: Миколаїв, Одеса, Кіровоград, Кривий Ріг. В 100 км від міста знаходиться аеропорт та морський порт. Через місто проходять автомобільна дорога обласного значення Миколаїв – Ульянівка. 

Місто має розвинену мережу автомобільних шляхів з твердим покриттям. В місті є автостанція, яка зв'язує його з такими містами, як Київ, Житомир, Гомель, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця та ін. Транспортні послуги в місті здійснюються за допомогою автобусів.

Територія міста - 2 439 га, або 24,4 км2.

Чисельність наявного населення міста станом на 01.10.2010 становить 39,7 тис. осіб, постійного населення – 4,3 тис. осіб.

В місті діють 6 промислових підприємств, основним видом діяльності яких є виробництво та перерозподіл електроенергії, виконання робіт промислового характеру. Основним промисловим підприємством є відокремлений підрозділ «Южно-Українська АЕС» державного підприємства Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», яке займається виробництвом електроенергії.

Місто Южноукраїнськ відноситься до малих міст, спеціалізацію праці економічно активного населення в якому визначають дві профілюючі галузі, а саме: промисловість та будівництво, що формують доходну частину бюджету міста, забезпечують функціонування соціальної інфраструктури та інших об'єктів життєзабезпечення міста. 

Чисельність населення міста, зайнятого в усіх сферах економічної діяльності, складає 19,1 тис. осіб, з яких: 14,5 тис. осіб - робітники та службовці, зайняті на підприємствах, в установах, організаціях,  1,1 тис. осіб - зайняті в малих та приватних підприємствах, 2,4 тис. осіб - суб’єкти підприємницької діяльності – фізичні особи, 1,1 тис. осіб – працівники по трудовим договорам.

Працездатне населення – 29,1 тис. осіб (72,4 % від загальної кількості  населення).  Кількість пенсіонерів – 9,2 тис. осіб (22,9 % від загальної кількості населення). Щільність проживання на 01.11.2010 - 1647 осіб/км2.

Середній вік населення міста 37 років, в тому числі чоловіків – 35,7 років, жінок – 38,2 роки.

У місті Южноукраїнську працюють 5 дошкільних навчальних закладів, з них Центр розвитку дитини «Гармонія», 4 загальноосвітні школи, заклад, гімназія, міжшкільний навчально-виробничий комбінат, позашкільні заклади, а саме: центр дитячої та юнацької творчості, станція юних техніків.

В місті Южноукраїнську працюють наступні заклади культури:  Палац культури «Енергетик», інформаційний центр «Імпульс», бібліотека ВП ЮУ АЕС   ДП НАЕК «Енергоатом», 4 комунальних закладів: «Міська бібліотека для дорослих», «Міська бібліотека для дітей», «Дитяча школа мистецтв», музейний комплекс Козацької слави та військової техніки.

Для занять спортом в місті Южноукраїнську існують: комбінат культурно – спортивних споруд «Олімп», два стадіони, п’ять спортивних залів у закладах освіти, шістнадцять спортивних майданчиків, два корти, баскетбольний майданчик, три футбольних поля та два майданчики зі штучним покриттям для міні-футболу.

Мешканців міста обслуговує єдиний медичний державний заклад «Спеціалізована медико – санітарна частина № 2» Міністерства охорони здоров’я України (далі –  ДЗ СМСЧ №2), до складу якого входять три поліклініки (дитяча, доросла та стоматологічна), стаціонар на 230 місць, жіноча консультація, станція швидкої допомоги, аптека.