Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Служба зайнятості допомагає ветеранам адаптуватися до мирного життя

30.01.2024
Южноукраїнський відділ Вознесенської філії Миколаївського обласного центру зайнятості

Повернення ветеранів війни до мирного життя часто буває дуже не простим. Адже, на цьому етапі, необхідно знайти застосування собі, набутому військовому досвіду і одночасно відповідати умовам та вимогам сучасного ринку праці. Саме тому, вони звертаються за допомогою до служби зайнятості, яка пропонує найширший спектр послуг з професійної  адаптації, забезпечує супровід і надання практичної та методичної допомоги.

Як саме служба зайнятості може допомогти захисникам і членам їх родин?

  • Гранти на розвиток власного бізнесу як мотивація до руху вперед

Гранти на розвиток власного бізнесу – це програми надання грантів, які реалізуються в рамках урядового проєкту єРобота. Служба зайнятості супроводжує дві з них:

«Власна справа» - ви можете отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Подати заявку на отримання гранту разом із бізнес-планом можна через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. Обов’язковою умовою участі в програмі є створення нових робочих місць, які грантоотримувач має створити протягом 6 місяців з дати отримання коштів.

Для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя впроваджена окрема грантова програма для власного підприємництва, яка передбачає надання грантів:

- до 250 тисяч гривень можна отримати на власний бізнес за умови створення щонайменше одного робочого місця;

- до 500 тисяч гривень можна отримати за умови створення щонайменше двох робочих місць;

- до 1 млн гривень зможе отримати учасник бойових дій, якщо він не менш ніж три роки був зареєстрований як фізична особа – підприємець, за умови створення чотирьох і більше нових робочих місць.

Подати заявку на отримання гранту за будь-якою програмою можна через портал Дія.

  • Безкоштовне навчання в закладах освіти служби зайнятості

Сучасні українські реалії потребують від наших громадян гнучкості та відкритості до нового. Тим учасникам бойових дій, які цього щиро бажають, ми готові запропонувати здобуття професії, яка користується попитом на українському ринку праці, адже служба зайнятості має досить потужну систему власних центрів професійно-технічної освіти, які готують фахівців за 95 робітничими професіями та 365 освітніми програмами. Для учасників бойових дій таке навчання є безоплатним, воно здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Після успішного завершення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації.

  • Ваучери на навчання.

Якщо ви не зареєстровані в службі як безробітні, але маєте професійно-технічну чи вищу освіту, також можете безоплатно отримати ваучер на навчання.

З його допомогою у вас буде можливість пройти перепідготовку за робітничими професіями або здобути наступний освітній рівень. Зауважимо, що  ваучер видається за затвердженим Мінекономіки переліком із 124 професій та спеціальностей. Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 01 січня 2024 року – це понад 30 тис. грн (30 280 грн). Якщо ж вартість навчання вища, то людина доплачує різницю самостійно.

Більш детальну консультацію можна отримати в Южноукраїнському відділі Вознесенської філії Миколаївського обласного центру зайнятості за адресою: вул. Європейська, 54.

Звертайтеся і ми обов’язково вам допоможемо!