Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Обережно: вибухонебезпечні предмети

10.02.2023
Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Починаючи з 24 лютого 2022 року російські окупанти щодня обстрілюють міста та села України різнокаліберними боєприпасами з різного виду озброєння.

Миколаївщина — регіон, який став форпостом та не давав ворогу захопити південь нашої Держави і ворог не жалкував своїх снарядів та виміщав військові поразки на мирних мешканцях. Кількість боєприпасів та їх уламків сягала сотень на день, особливо в населених пунктах, за які точились бої та де велись активні бойові дії. Внаслідок бойових дій та після деокупації територій Миколаївського та Баштанського району Миколаївської області значні території забруднені вибухонебезпечними предметами та їх залишками.

Піротехнічні розрахунки ДСНС щодня розміновують території. Так, з початку повномасштабного наступу піротехніки Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, а також піротехнічні розрахунки з інших гарнізонів 3172 рази залучались для проведення робіт та вилучення вибухонебезпечних предметів в нашому регіоні. Загалом майже за рік війни на Миколаївщині вилучено 9709 боєприпасів та їх уламків, з них 38 авіабомб. Лише за один день 9 лютого вилучено 211 одиниць.

Тож, рятувальники Миколаївщини нагадують громадянам про мінну небезпеку та наголошують, що натрапити на боєприпас можна усюди тому важливо дотримуватись головних правил:

- не наближайтесь та не торкайтесь знахідки;

- відійдіть на безпечну відстань (не менше ніж 100-150 метрів);

- зателефонуйте по лінії 101 або 102 та надайте максимальну інформацію про знахідку.

Пам'ятайте, дотримання елементарних правил мінної безпеки може вберегти ваше життя!