Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Рятування “Казки”: три варіанти 

10.12.2021
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

У четвер, 9 грудня, відбулась робоча нарада з питання долі дитячого садочку № 8. У нараді взяли участь міський голова Валерій Онуфрієнко, його заступники Олексій Майборода та Сергій Горностай, секретар міської ради Олександр Акуленко, керівники управління будівництва та ремонтів Ірина Приставська разом із заступником Олегом Коноплянниковим, управління освіти Юрій Сінчук, начальник господарчої групи управління освіти Віра Мохірева і директор дитсадка Галина Мороз.

Нагадаємо, що частина приміщень ДНЗ № 8 знаходиться в аварійному стані. Почалося все у 2005 році, коли на стінах, стелі, підлозі та сходових маршах з'явилися перші тріщини. У 2010 році стан приміщень значно погіршився. З того часу будівлю неодноразово обстежували, виготовлялись проекти, але вони залишились без реалізації через відсутність фінансування. У 2013 році адміністрація ДНЗ № 8 закрила декілька приміщень, які опинились в аварійному стані. На сьогоднішній день нижчий корпус садочка потребує укріплення та відновлення - найгірший стан в блоці Б, в якому стіни розходяться через зсування грунтів, більш краща ситуація у блоці А, там лише поодинокі тріщини. Наприкінці жовтня нинішнього року Управління будівництва та ремонтів Южноукраїнської міської ради отримало експертний звіт за результатами найбільш повного обстеження будівель ДНЗ № 8.

Як зазначив міський голова, на сьогоднішній день існує три варіанти вирішення проблеми з садочком. Перший - повне відновлення всієї будівлі. Другий варіант - демонтаж найбільше зруйнованого блоку Б та укріплення блоку А, в якому розташований басейн. Третій варіант - закриття ДНЗ № 8 параллельно з відновленням садочку № 4, в якому була розташована дитяча поліклініка. 

На нараді було вирішено вивчити думку жителів громади для прийняття остаточного рішення відносно долі садочку. А поки управління будівництва та ремонтів отримало доручення підготувати документи для розробки проекту відновлення садка. Цей проект надасть можливість просити субвенції з державного бюджету.