Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Від початку першого літнього місяця на водних об'єктах України загинуло 126 людей, з них – 28 дітей!

24.06.2021
Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Літня спека змушує людей активно вирушати на пляжі до водойм країни. Проте очікування радісного відпочинку не завжди виправдовуються, адже нехтування елементарними правилами безпеки нерідко призводить до трагічних наслідків – травмування або ж загибелі громадян під час купання.

Так, від початку першого літнього місяця на водних об'єктах України загинуло 126 осіб, з них – 28 дітей!

Лише упродовж минулої доби вода забрала життя 13 людей, з яких 1 — дитина!

22 червня до Служби порятунку надійшло повідомлення про те, що в с. Баркасово, Мукачівського району, Закарпатській області, потонув місцевий мешканець. За словами очевидців, 16-річний хлопець разом із друзями купався в дериваційному каналі. Підліток, не вміючи добре плавати, бродив біля берега, і в один момент потрапив у кількаметрове заглиблення. Друзі намагалися врятувати його, але безуспішно. Тоді вони повідомили про подію дорослих, котрі й викликали екстрені служби. На місце події прибули фахівці водолазно-рятувального відділення аварійно-рятувального загону спецпризначення та вилучили тіло хлопця з води, після чого передали його правоохоронним органам.

Того ж дня до ДСНС надійшла інформація про те, що на Дніпропетровщині, в Синельниківському районі, в селі Андріївка на річці Гайчур зникла дитина. Рятувальники прибули на місце події й знайшли тіло хлопчика без ознак життя за 15 метрів від берега річки.

Водночас у Прилуках, що на Чернігівщині, на р. Удай рятувальникам вдалося зберегти життя 32-річного чоловіка, який ледь не потонув. Як з’ясувалося, під час купання чоловіка схопила судома. Як наслідок, він потрапив під течію річки та почав тонути. Рятувальники, які знаходились на чергуванні неподалік від місця події, витягли чоловіка на берег та надали першу долікарську допомогу.

А на Київщині днями стався випадок, який вразив рятувальників. До ДСНС надійшов виклик про те, що на Київському водосховищі, між с. Ровжі і с. Лебедівка, жінку і дитину відносить у море на гумовому човні. Плавзасіб було виявлено на відстані 4-х кілометрів від берега. Коли рятувальники дісталися до нього, то побачили жінку напідпитку, а дівчинки десяти років у човні не було. Виявилося, дитина вистрибнула з човна і попливла до берега самотужки. Її знайшли за 1 кілометр від човна, у воді дівчина пробула близько двох годин, дуже змерзла і була вкрай знесиленна, але жива. Дитина розповіла рятувальникам, що злякалася, що човен потоне і вистрибнула, аби врятуватися.

Шановні громадяни, вкотре нагадуємо, що під час відпочинку біля водойм заборонено:

  •  купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;

  •  вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;

  •  стрибати у воду з човнів, катерів, мостів, споруджень не призначених для цього;

  •  купатися наодинці;

  •  використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання;

  •  плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;

  •  вживати спиртні напої до та під час купання;

  •  підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;

  •  допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;

  •  подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;

  •  дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;

  •  купання дітей без супроводу дорослих.

Також пам'ятайте, що надувний матрац є досить сумнівним засобом для плавання, тим паче на морі, де часто здіймається вітер. Про купання напідпитку взагалі не може йти мова, тим паче, коли з вами діти! На жаль, відпочивальники часто зволікають попередженням фахівцями Служби порятунку і використовують надувні матраци під час відпочинку на водоймах. Нерідко це призводить до трагічних наслідків, зокрема до утоплення.

У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні!

Якщо ви стали свідком того, як тоне людина — одразу телефонуйте за номером 101!

https://mk.dsns.gov.ua/