Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Ситуація в Києво-Печерській лаврі «не просто небезпечна, а й дуже показова» – видання (огляд преси)

16.04.2020

Про відповідальність окремих московських священників та чому Києво-Печерська лавра стала одним з епіцентрів захворювання на коронавірус, розповідає газета «День». Автор статті Іван Капсамун нагадує, що сьогодні Києво-Печерська лавра в центрі уваги медиків і правоохоронців – там склалася дуже небезпечна ситуація із розповсюдженням коронавірусу.

«Ситуація не просто небезпечна, а й дуже показова», – наголошує автор статті. Адже невдовзі після введення карантину в Україні настоятель Києво-Печерської лаври, митрополит УПЦ (Московського патріархату) Павло розкритикував владу за «недалекоглядності». Більш того, він закликав всіх брати участь у колективній молитві, адже, за його словами, «найстрашніша епідемія – то гріх, який губить людську природу»

«І ось зараз склалася ситуація, коли десятки духівників хворі, включаючи самого настоятеля Павла, вже є померлі і ситуація може лише погіршуватися. Хто має нести відповідальність за це?» – цікавиться дописувач.

Тим часом, намісник і братія Лаври звернулися за фінансовою допомогою у зв’язку зі спалахом коронавірусу в монастирському комплексі УПЦ (МП) і через припинення громадських богослужінь.

На це звернення досить різко відреагував у себе на фейсбуці протодиякон Андрій Кураєв, російський громадський і церковний діяч:

«Ченці, навіть вмираючи, просять грошей, грошей, грошей... Який сором... Нехай Паша-мерседес продасть свою віллу або свої машинки. А вже скільки там «окормляється» багатеньких олігархів і депутатів! Ні, треба ще й у безробітних (а це сьогодні плюс-мінус усі) грошики попросити. І як же перекрутилась свідомість цих лжемонахів, що замість того, щоб пропонувати свою допомогу зі своїх чималих калиток, вони у дні біди просять у людей!»

Автор статті вважає, що це «наочний приклад сутності представників московської церкви». На відміну від УПЦ (МП), яка фактично є підрозділом Російської православної церкви, інші українські церкви із самого початку закликали вірян залишатися вдома, дотримуватись умов карантину і запропонували онлайн-богослужіння. Про це постійно заявляє у своїх зверненнях і глава Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній, і глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук. УПЦ (МП) перейшла на закриті богослужіння значно пізніше, коли вірус вже почав набирати небезпечних обертів», – наголошує дописувач у статті «Не спокушай Господа свого».

Чернець Києво-Печерської лаври, де зафіксована спалах COVID-19, помер у неділю, 12 квітня. Повідомлення про смерть 73-річного архімандрита Нектарія (в миру – Олександра Олексійовича Коваленка) опубліковано на офіційному сайті лаври.

Настоятель лаври Павло Лебідь госпіталізований в Олександрівську лікарню, де лікують пацієнтів з COVID-19.

За минулу добу в Києві зафіксували 79 нових випадків захворювання на коронавірус, серед яких 63 – у Києво-Печерській лаврі. Таким чином кількість хворих на Covid-19 у лаврі зросла до понад 90 людей.

«Місто направить сьогодні до лаври мобільні рентгени та бригаду медиків для забору зразків для ПЛР-тестування. Ми повинні мати реальну картину про вогнище захворювання. Києво-Печерська лавра за рішенням комісії ТЕБ і НС закривається на карантин», – повідомив під час брифінгу 13 квітня міський голова столиці Віталій Кличко та закликав правоохоронців проконтролювати це рішення.

 

https://zaxid.net/news/

 

Южноукраїнці! Господь Вас чує, де б Ви не були в ці дні.

Не спокушаймось аби не пожинати плоди, які жнуть в Києво-Печерській лаврі, зустріньте Пасху вдома!