Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Пам’ятка для населення по профілактиці коронавірусної інфекції

13.03.2020
Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

Увага!  Коронавірус!

Пам’ятка для населення по профілактиці коронавірусної інфекції

Коронавірусна інфекція - гостре інфекційне вірусне захворювання, яке характеризується запаленням  слизових  оболонок  верхніх та нижніх дихальних  шляхів  с вираженою інтоксикацією.

Зараження людини відбувається  повітрянно-крапельным шляхом. Найчастіше захворюванню піддаються люди, які мали близькі контакти з людиною, яка захворіла: родичи, медичні працівники, робітники колективів, які мали тісний контакт із хворими.

Середня тривалість інкубаційного (скритого) періоду – 3-14 днів.

Тривалість захворювання становить в середньому   6–7 діб.

Серед симптомів зараження коронавірусом людини відзначається: підвищена температура, кашель, ускладнене дихання. Також воно може бути схожим на кишкову інфекцію, яка супроводжується  діареєю, нудотою, блювотою. 

Заходи  профілактики:

  • Уникайте подорожей
  • Обмежте відвідування місць, де є скупчення людей;
  • Уникайте тісного контакту з тими, хто має симптоми грипу чи застуди. Дотримуйтесь відстані  не менше 1 метра від хворих;
  • Уникайте безпосереднього контакту з дикими чи свійськими тваринами;
  • Часто і ретельно мийте руки з милом чи обробляйте антисептичними засобами для рук із вмістом спирту 60-80%;
  • Очищайте  та дезінфікуйте  поверхні столів,  ручок дверей, стільців та ін.), використовуючи побутові миючі засоби;
  • Регулярно  проводьте  вологе  прибирання  в місцях проживання та роботи, провітрювати  приміщення,  використовуючи бактерицидні лампи для знезараження повітря.
  • Використовуйте захисну маску;
  • Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки з милом;
  • Не торкайтеся немитими руками очей, носа, рота;
  • Уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;

Якщо з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою до свого сімейного лікаря або у відділення екстреної  медичної допомоги за телефоном 103 з мобільного телефону.

 Викликайте екстрену медичну допомогу, якщо:

  • у Вас лихоманка, температура тіла > 38,9 °С, яка прогресує поотягом трьох діб та не піддається дії жарознижуючих лікарських препаратів;
  • кровотеча з ясен або носу;
  • блювота кров’ю, випорожнення, які містять кров або мають чорне забарвлення;
  • двоє або більше хворих мають однакові симптоми;
  • протягом 14 днів Ви повернулися з країни або міста, де виявлені випадки захворювання на коронавірусну інфекцію;
  • дитина має підвищену температуру тіла, навіть незначну, на Ваш погляд.

Згідно діючих правил всі хворі або люди з підозрою на короновірусну інфекцію розміщуються для лікування в Миколаївську обласну інфекційну лікарню, а особи які були в контакті, ізолюються в палати інфекційного відділення Южноукраїнської міської лікарні терміном на 14 діб.    

Транспортування хворого в Миколаївську обласну інфекційну лікарню забезпечує бригада екстреної медичної допомоги безкоштовно.

    Надалі проводиться бесіда з хворим для уточнення даних про захворювання та визначення осіб, що були з ним в контакті дома, на роботі, або в інших місцях.

    Проводиться бесіда з  контактними особами з метою роз’яснення їм про термін карантину, правила поведінки на протязі карантину (з видачею Пам`ятки), про необхідність госпіталізації за рішенням лікарів, тощо.

    Списки контактних осіб передаються до лікарів первинної ланки (КНП «ЮУЦПМСД»), які  проводять   медичне спостереження за ними та активне виявлення хворих.

    За результатами проведеного розслідування надаються рекомендації до органів влади щодо затвердження заходів з попередження розповсюдження інфекції в місті.

    Інформація щодо епідемічної ситуації та заходам профілактики буде надаватися населенню з використанням усіх засобів масової інформації міста

Телефони "гарячих ліній": 4-62-03, 4-64-30.

                                                                                                                                             

 (Інформація підготовлена з використанням матеріалів МОЗ України)