Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

З початку року на водоймах країни загинуло 814 людей

19.08.2017
Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Лише з початку серпня на водоймах країни загинуло 218 українців. Цей показник вже перевищив у двічі минулорічну серпневу статистику. Проте, навіть така статистика не лякає людей, які нехтують застереженнями співробітників Служби порятунку.

Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані.

І добре коли надзвичайні події на воді закінчуються щасливим порятунком. Зокрема, на р. Дніпро біля с. Любимівка Дніпровського району Дніпропетровської області був врятований та доставлений на берег співробітниками Служби порятунку чоловік 1985 року народження. Рятувальникам громадянин повідомив, що не розрахував сил перепливаючи річку та почав тонути на відстані 800 м від берегу.

Однак, особливо прикро коли внаслідок легковажного ставлення дорослих травмуються або гинуть маленькі громадяни. Зазвичай, нещасні випадки стаються через те, що дорослі залишають дітей без нагляду поблизу місць з підвищеним рівнем небезпеки або ж дозволяють дітям старшого віку самостійно відвідувати водойми.

І за таких умов не кожній родині вдається уникнути горя...

Моторошний випадок стався днями на Тернопільщині, де необережне поводження на воді призвело до чергової трагедії. 17 серпня на р. Серет біля с. Касперівці Заліщицького району відбулось перекидання шестимісного катамарану. Ймовірно внаслідок пірнання з нього. В результаті чого під водою зник хлопчик 2014 року народження. На момент події на плавзасобі перебувало 8 осіб, з яких 4 — це діти. Вісім осіб на шестимісному катамарані! Що спонукає дорослих нехтувати безпекою власних дітей? Скільки ще потрібно нещасних випадків, аби громадяни почали прислухатись до застережень? А поки фахівцями водолазних робіт тривають пошуки тіла потонулої дитини, можливо хтось замислиться дивлячись на тривожну статистику загиблих співвітчизників.

Загалом, з початку року на водоймах країни вже потонуло 814 людей, з яких 82 дитини. При цьому врятовано 528 людей, у тому числі 114 дітей.

Тож, аби зменшити показники загибелі на водних об'єктах, фахівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку біля води, а також щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!

Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:

пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;

ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;

не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;

температура води повинна бути не нижче +17 °С;

плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;

слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру;

Шановні громадяни!

Дбайте про власну безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

http://mk.dsns.gov.ua