Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

З початку року на водоймах країни загинуло 598 людей

02.08.2017
Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Щодня в Україні фіксуються випадки надзвичайних подій на водоймах. Лише на Рівненщині впродовж доби 31 липня на водних об'єктах області загинуло троє людей. І навіть попри таку моторошну статистику, люди продовжують нехтувати застереженнями рятувальників вирушаючи до місцевих озер та річок, які часто не пристосовані для купання. Для фахівців Служби порятунку є звичним в літній період надавати допомогу громадянам, які внаслідок своєї ж необачності потрапляють у різного роду надзвичайні події на воді. Це стосується в першу чергу використання плавзасобів при сильних поривах вітру, перебування біля води у стані алкогольного сп'яніння, а також відсутність нагляду за дітьми, які нерідко відвідують водойми без супроводу дорослих.

Сумна статистика свідчить про те, що в період літніх канікул, значно збільшується кількість надзвичайних подій за участю дітей шкільного віку. І, на жаль, не всі випадки завершуються порятунком.

Зокрема, 31 липня на штучній водоймі в с. Золоте Дубровицького району Рівненської області місцевими мешканцями піднято з води тіло хлопця 2002 року народження. Обставини загибелі дитини, для якої вже за місяць мав би початися новий навчальний рік, встановлюються фахівцями.

Для київських водолазів вечір 31 липня також виявився не дуже спокійним. Так, близько 20-ї години на озерах Деснянського та Оболонського районів столиці фахівці водолазних робіт підняли з води тіла двох потонулих відпочивальників.

Водночас у Запорізькій області, трьом громадянам дивом вдалося уникнути біди, коли на надувному човні їх почало відносити далеко від берега Азовського моря. Потерпілих, двоє з яких діти 2004 та 2009 року народження, помітили відпочивальники і одразу ж повідомили рятувальників. Терміново до місця виклику прибули фахівці Служби порятунку, і за допомогою моторного човна доправили родину на берег.

Загалом, з початку року на водоймах країни вже загинуло 598 людей, з яких 65 дітей. При цьому врятовано 480людей, у тому числі 106 дітей.

Аби зменшити сумну статистику загибелі на водних об'єктах країни, фахівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку біля води, а також щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!

Зважаючи на збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм у літній період, Державна служба України застерігає:

  • пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • температура води повинна бути не нижче +17 °С;
  • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
  • слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру;

Шановні громадяни!

Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

http://mk.dsns.gov.ua/