Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

До Міжнародного дня боротьби проти раку

13.02.2017
ДЗ СМСЧ №2

В лютому в Україні відбулися заходи, присвячені Міжнародному дню боротьби проти раку. В ДЗ СМСЧ-2 фахівці проводять консультативні огляди та роз’яснення важливості своєчасного виявлення злоякісних новоутворень та їх лікування.  

За інформацією Національного інституту раку в Україні на диспансерному обліку лікарів знаходиться більше мільйона громадян, хворих на злоякісні новоутворення, з них в Миколаївській області - більше 34 тисяч осіб. В місті Южноукраїнську – 1128 хворих на злоякісні новоутворення, вперше захворіло у 2016 р. 150 осіб.

Нажаль 25% хворих на злоякісні новоутворення не доживають до 1-го року з моменту встановлення діагнозу.

За даними ВООЗ, існує більше 100 видів раку, хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. Від раку щорічно вмирають мільйони людей.

У всьому світі найбільша кількість чоловіків вмирає від наступних п’яти видів раку (в порядку убування): раку легенів, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу; жінок - від раку грудей, легенів, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки. У багатьох країнах, що розвиваються, рак шийки матки є найпоширенішим типом раку. 

Вживання тютюну є найзначнішою окремою причиною раку, якій можна запобігти - більше 20% смертей від раку пов’язані з вживанням тютюну.

Одна п’ята частина всіх ракових захворювань у світі розвивається в результаті хронічної інфекції. Так, наприклад, вірус папіломи людини викликає рак шийки матки, а вірус гепатиту B - рак печінки. 

Такі види раку, які мають значимість для громадської охорони здоров’я, як рак молочної залози, рак шийки матки та рак товстої і прямої кишки є виліковними у разі їх раннього виявлення та належного лікування. 

Можна допомогти всім пацієнтам, що страждають від болю, при застосуванні сучасних знань в області зняття болю і наданні паліативної допомоги. 

Більше 30% випадків смерті від раку можна запобігти, головним чином завдяки утриманню від вживання тютюну, здоровому харчуванню, фізичній активності.  

Всесвітній день боротьби проти раку проголошений «Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями». Мета цього дня в усьому світі - це підвищення обізнаності людей про рак як один із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. 

Залучаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися гарних результатів, а в деяких випадках і повного одужання.

Міжнародний день захисту від раку закликає широку громадськість до завдань, що стоять перед нашим світом в боротьбі з раковими захворюваннями і закликає небайдужих політиків відноситись до запобігання  захворюваності на рак, як до одного з політичних пріоритетів. 

На даний момент вже відомо, що виникнення 43% ракових захворювань можна було б запобігти, орієнтуючись і дотримуючи елементарні норми здорової поведінки, такі як: огорожу доступу до куріння дітей, боротьба з курінням як таким; фізична активність; збалансована та здорова їжа; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я.

Вкрай важливо громадянам щорічно проходити профілактичні огляди у лікарів, що дасть можливість попередити розвиток онкологічних захворювань, шляхом вчасного виявлення та лікування передпухлинних захворювань, а також виявляти онкологічні захворювання в ранніх, не занедбаних стадіях хвороби, що також значно покращить прогноз на повне одужання громадян які захворіли на онкологічне захворювання.

Слід знати, що рак виліковний якщо його вчасно виявили, вчасно та якісно пролікували в спеціалізованих медичних закладах онкологічного профілю згідно до затверджених Міністерством охорони здоров`я стандартів.

Фахівці СМСЧ-2 запрошують чоловіків та жінок старше 40 років щорічно проходити огляд проктолога, жінок старше 18 років проходити профілактичний медичний огляд та онкоцитологічний скринінг в оглядовому кабінеті медсанчастини. Також в умовах значної розповсюдженості туберкульозу надзвичайно важливо один раз на рік робити флюорографічне дослідження легень. Звичайно важливо періодично проходити стоматологічний огляд та санацію ротової порожнини.