Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Відкриття експозиції до Дня пам'яті жертв голодоморів

29.11.2016
Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

25 листопада у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відбувся захід, присвячений відкриттю експозиції “Навічно в пам'яті мого народу” до Дня пам'яті жертв голодоморів.

 На відкриття завітали голова Южноукраїнської міської організації ветеранів війни, праці та Збройних Сил Організації ветеранів України В’ячеслав Громенко, ветерани війни,  учні Державного навчального закладу «Южноукраїнський професійний ліцей», учні загальноосвітніх шкіл та  гості міста.

Історія українського народу знала чимало трагічних подій, але те, що сталося в Україні в 1921-1923 роки,  1932-1933 роки та 1946-1947 роки, не має аналогів в історії цивілізованого людства. Без війни, без епідемій, без стихійного лиха загинули мільйоні ні в чому невинних людей.

В’ячеслав Громенко поділився спогадами з дитинства та звернув увагу юнаків на хліб, колоски і воду на вишитому рушникові, які символізували все те, чого так не вистачало і про що так мріяли українські селяни в часи лихоліття. Розповідь доповнив відеоматеріал, що відтворює трагедію Голодомору.

Була запалена  свіча пам'яті жертв Голодомору. Всі присутні, скорботно схиливши голови, хвилиною мовчання вшанували пам'ять безвинно замучених голодом людей.

Також відвідувачі мали змогу переглянути експозицію, в якій представлені ряд документальних матеріалів, свідчення очевидців  та світлини, що відображають перебіг трагічних подій на теренах України ХХ століття.

     

 За довідками з приводу організації екскурсій звертайтеся за адресою: 
м. Южноукраїнськ 
вул. Набережна Енергетиків, 12-а 
тел. для довідок: (05136) 2-12-71