Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

ПРОФІЛАКТИКА ТА ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОТРУЄННІ ГРИБАМИ

11.08.2015
Управління праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Останніми роками реєструється значна кількість нещасних випадків, пов’язаних із вживанням грибів.

Гриби – є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті.

Серед основних причин отруєнь є вживання отруйних грибів, неправильне приготування умовно їстівних грибів, вживання старих або зіпсованих їстівних грибів, вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться у грибах.

Якщо виникає будь-який сумнів у доброякісності гриба, краще його викинути. Ніколи не збирайте грибів переспілих, ослизлих та зіпсованих.

Перша допомога при отруєнні грибами:

У хворих, що отруїлися грибами, спостерігаються такі ознаки недуги: болить усередині, розлад шлунку, нудота, починається блювота, людина відчуває загальну слабкість, можуть бути судороги, непритомність. При перших же ознаках отруєння слід негайно звернутися до лікаря, а до його приходу спробувати провести швидке очищення шлунка: дати випити хворому 3-4 склянки солоної води, а тоді визвати блювоту, дати проносні засоби. Процедуру повторювати декілька разів. Зігріти ноги, живіт.

Після цього рекомендується дати хворому міцного чаю, кави або молока. Ні в якому разі не можна давати спиртні напої, оскільки вони сприяють швидкому всмоктуванню отрути.

Профілактика отруєнь грибами:
- збирайте тільки ті гриби, які добре знаєте;
- ніколи не вживайте в їжу незнайомі гриби;
- добре знайте відміни їстівних від отруйних грибів;
- не їжте грибів сирими;
- не збирайте грибів трухлявих, червивих, окремих частин грибів;
- не купуйте на базарах суміші грибів із різних їх видів у якості у якості грибної ікри, салатів і інших виробів з подрібнених грибів;
- не робіть домашню заготівлю грибів у герметичній упаковці, що викликає захворювання на ботулізм;
- сушіть тільки певні види грибів, такі як білий гриб, підосичник, підберезник, маслюк, моховик, зморшок і трюфель білий; не користуйтеся сумнівними методами перевірки грибів на отруйність;
- обов’язково перевіряйте гриби на радіоактивність.

Любителі збирання грибів, будьте уважні й обережні, не ризикуйте здоров’ям своїм та своїх близьких. Відмовтеся від використання грибів у харчуванні дітей.

Пам’ятайте, що отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Врятування життя потерпілого залежить від своєчасного надання йому допомоги.