Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Розвиваємо місто УБРАТЬ

12.03.2018

 

 

 

  

 

 07.02.2018

РІК МИНУВ, ЩО ЗМІНИЛОСЬ?

З таким запитанням звернувся колектив КП ТВКГ до міського голови В. Пароконного на загальних зборах цього підприємства, які відбулись за їх ініціативою 06.02.2018 року.

Відповідь після повтору матеріалу з «Маю Право»

.......................................................................................................................

Будет ли тепло в Южноукраинске от КП ТВКГ?

(ТАК СТАВИЛСЯ ВОПРОС на «МАЮ ПРАВО» 1 МАРТА 2017 ГОДА)

Запитує мешканка міста Ірина Петрівна. Хто зможе просто і зрозуміло пояснити, чого добивається АЕС коли хоче в будинки міста поставляти тепло мимо нашого КП ТВКГ. І взагалі, це підприємство належить громаді? І чи може хтось його збанкротувати? І нарешті, як наші депутати захищають свою громаду, кожного її мешканця в умовах, коли тарифна епідемія поширюється по всій країні, бо і не озброєним оком видно, що певні персони все роблять аби все стало як хоче керівництво НАЕК -у чи АЕС, що практично одне і теж саме?

ВІДПОВІДЬ: 

На погляд МП, з врахуванням вимог законодавства та з врахуванням реалій нашого життя відповідь буде наступною:

 • Є інтереси такого монополіста, як «Енергоатом» і є колективи АЕС, які на роботі аж ніяк не виграють від того, як буде поставлятись, зокрема теплова енергія в будинки міста. А в своїх оселях все місто без виключення відчує різницю тарифу 200 грн. за Гкл., як сьогодні і 1500 грн. за Гкл., як цього хочуть монополісти коли мережі і ТРП забере АЕС. «Енергоатом» має чітку мету – забрати у громад чи поки що хоча б у однієї громади це господарство в свою власність, а потім вже ніхто не стримує зростання тарифу, як це відбувається в інших містах нашої країни. А поставка тепла в один чи 10 або більше будинків, це лише така собі наживка.  
 • Для посилення процесу досягнення мети від АЕС одночасно намагаються банкрутувати КП ТВКГ в Южноукраїнську. Але з мінімальною перевагою голосів на 20 сесії міської ради 19 січня вдалось відмінити це руйнівне для нашого міського підприємства і шкідливо-несправедливе для мешканців банкрутство. Більше того, певна частина депутатів, які голосували за банкрутство наче сліпі і глухі не відчували в чому тут проблема. А стосовно інших, хто фактично теж був пороти міста, склалось враження, що вони добре розуміють, що роблять. Ось Вам і представники громади!
 • Так що без уваги такі питання і такі голосування ми просто не маємо права. 
 • Южноукраїнськ інтенсивно впроваджує сучасні засоби обліку тепла і води в наших будинках, це було обіцяно мешканцям ще у 2015 році. В 2016 р. таку роботу Уряд України вважає як першочерговим обов’язком влади на місцях. Ось тут інтереси громади і керівництва країни збігаються. А майже ті ж депутати, що проти захисту КП ТВКГ і тут проти. Це не просто дивно ! 
 • На вже вказаній сесії міської ради було впроваджено електронну систему голосування. Подивимось, як голосували депутати за збереження КП ТВКГ – гаранта соціально-справедливого тарифу для свого міста.
 • За недопущення банкрутства КП ТВКГ на сесії міської ради 19,01,17р. голосували: Пароконний В.К., Бабич В.В., Вороніна О.С., Венгер В.М., Гут С.С., Григорян Е.Ю., Дзюбенко Л.П., Журба С.М., Узунов В.М., Зеленюк А.В., Захарова О.В., Квасневський Є.А., Кліменко .Р.І., Курдасов О.О., Палій О.В., Потапова Л.А., Татьков Ф.С., Шевчук Л.М Проти, а фактично за банкрутство голосували: Горностай С.В., Толкач А.П., Ярошенко С.В.  Утримались: Рибакова Л.А., Добровольський А.А., Носан М.М., Мілюк Л.В., Шевчук О.Ю.  За умов важливості цього голосування для КП ТВКГ, де підприємство є над важливим гарантом захисту мешканців, хто утримався, це все одно, що проти. 

Григорян Э.Ю., депутат Южноукраинского горсовета:

Хочу напомнить и в первую очередь жителям города, что под флагом коммунальной реформы в пользу жителей города В.Пароконный привел в городской совет 16 депутатов, где были его выдвиженцы и выдвиженцы его партнера. 

И что получается? Выдвиженцы городского головы голосуют за то, что им доверила община, а несколько депутатов не его выдвиженцы, как правило, против. Еже у одного из них хватает наглости пытаться обвинять Пароконного в якобы плохом отношении к делам коммунальным. Вот только забывает этот депутат, что опека проблемами коммунальных коллективов – это в первую очередь прямая обязанность именно депутатов и ими созданных исполнительных органов. 

Когда надо было преодолеть избирательный барьер и попасть в депутаты, то нужен был Виктор Кириллович, а как работать, так это кое-кому из них не надо и не интересно. 

Они частенько или голосуют против,  или воздерживаются, чем фактически предают избирателей, которые под поручительство Пароконного им этот мандат и дали, или без уважительных причин не приходят на сессии.

Я ничему не удивляюсь, «титушки» были и будут. Вот только их надо знать в лицо и по фамилиям, чтобы больше не ошибаться. Глядя на них, хочется просто помыть руки из нашего коммунального крана.

Еще я увидел от одного из депутатов прямое хамство по отношению к другим депутатам. Он просто оскорблял их. Мало голосовать как «титушка», так еще и «это» и уже не один раз. 

Я понимаю горе модератора из «барометра». Чтобы пройти в депутаты, он на выборах и свою палатку рядом с палаткой Пароконного ставил, и хвалил его реформы, и таки набрал десять недостающих голосов для своего депутатства.   

А вот несколько депутатов из команды Виктора Кирилловича это, что? «Титушки»? Скоро все и город увидим. 

Кстати. Проблему коммунальщиков Кузнецовска, Энергодара и Южноукраинска в день сессии горсовета рассматривали в «МИНРЕГИОНБУДЕ» на уровне заместителя Министра Кругляка. 

Там были делегации городов, «Энергоатома» и других причастных к проблеме искусственных долгов служб и ведомств. 

Проблема установлена – есть тарифный разнобой в подходах к коммунальным предприятиям в «атомных» городах от «Энергоатома» и НКРЭ КП, есть и резервы в городах. Заместителем Министра даны дополнительные поручения по этой проблеме.  

А еще в Киеве спрашивали. А где Ваш, Южноукраинский, народный депутат Ливик!? Ведь защита его избирателей – это его прямая обязанность! А его в городе от праздника – «Дня города» никто и не видел

Детально пути выхода из этой проблемы, которая фактически не принадлежит КП ТВКХ и городу, как и другие важные для его жителей вопросы, МАЮ ПРАВО будет освещать и в дальнейшем. 

Многие главные решения уже готовятся на февральскую сессию Южноукраинского горсовета.  

Вы спрашивали – отвечаем, Сайт «МАЮ ПРАВО»

1 марта, 2017 285

.......................................................................................................................

РІК МИНУВ, ЩО ЗМІНИЛОСЬ?

З таким запитанням звернувся колектив КП ТВКГ до міського голови Южноукраїнська В. Пароконного.

Відповіді на поставлені запитання в контексті вище приведеної публікації з «МАЮ ПРАВО» річної давності.

Дякую за те, що цікавитесь життям міста в точках зору з різних джерел. Сьогдня «Атомні» міста переживають не кращі часи і це при тому, що саме в них мали б бути Центри нової роботи, бо і фаховий рівень, і матеріально-технічна база, і нові напрацювання в наших містах дозволяють нам бути першими в проведенні реформ ЖКГ.

Та замість цього, «Енергоатом» вже 3-й рік примусово, на «рівному місті» створює проблеми, яких не мало б бути. Я відповім на запитання, як Ви запропонували.  

1. Тариф на рівні 200 грн. за Гкл. утримали цілий рік. Його подальше утримання ускладнене тим, що росте ціна на електроенергію, на мастильно-паливні матеріали, потрібно врегульовувати і заробітну плату в колективі, інші витрати. І все це відбувається при суцільному арешті розрахункових рахунків підприємства від ЮУ АЕС. Банкрутство КП ТВКГ за сценарієм ДП НАЕК «Енергоатом» та ЮУ АЕС у них не виходить не зважаючи на стримування атомною Компанією укладання обіцяних Мирових угод ще з вересня 2017 року. Це їх не красить, але видно їх це геть не хвилює. Тепер про банкрутство за ініціативою самого колективу. А це вже реальність. За нею «Енергоатом» і АЕС нічого не отримують від штучно створених боргів міста за отримані комунальні послуги. За це варто поборотись. І колектив вже розгорнув таку боротьбу, бо саме він і є невід’ємною часткою громади свого міста та захисником їх інтересів.  

2. На подальше утримувати економічно обґрунтований або, як законно потребують мешканці – справедливий тариф, досить проблемно з причин різних позицій певних депутатів міської ради.Приведу їх цитати з сесійної зали в період формування бюджету «2018» і його прийняття на сесії міської ради 25 січня 2018 року:

2.1  Депутат Горностай (МО ВО «Батьківщина) – «Та плюньте Ви на Закон», «Я сам собі Закон», «Я не буду виділяти кошти на покриття  тарифів».

2.2    Депутат А.П. Толкач (депутатська група «Патріоти Южноукраїнська» – При розгляді питання про забезпечення поточної роботи комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання» без кредиторської заборгованості та затвердження Програми «Поточні ремонти за межі тарифу» цей депутат висловився: «В мене пропозиція, все ж таки стоїть питання підвищення. Нехай звертаються КП ЖЕО до виконавчого комітету та розраховують підвищення тарифу до обґрунтованих, повинно бути пополам, бо виходу немає».

2.3 Депутат С.М. Снітков – «На протязі січня місяця подивитися фінансово-господарську діяльність ще раз, проаналізувати та зробити якісні висновки і якщо треба піднімати тарифи і решту компенсувати з бюджету.

Нажаль аналіз давався вичерпний, та при голосуванні законних запобіжників в обмеження росту комунальних тарифів, а також і тарифу на утримання житлових  будинків з ними були незгодні депутати – з групи БПП «Соліданість», МО «Наш  Край»,  МО «Батьківщина» і депутат Снітков С.М.

Наразі підготовлено проект звернення до цих депутатів змінити свою   позицію і я бачу, що збори теж за таке рішення.

Для об’єктивності маю сказати, що на реально збільшені – електроенергію, витратні матеріали, заробітну плату колективу, тариф дещо підвищувати необхідно, інакше підприємство зупиниться.

Але частку собівартості цих послуг, які виходять за межі економічної обгрунтованості, а це законна вимога і депутати мають на це зважувати, а не давати досить дивні рецепти, про них я вже привів цитати вище, реагувати доведеться. Ще раз надамо депутатам вичерпні пояснення, що таке собівартість тарифів, що є економічно обґрунтована частка тарифу і що виходить за межі вказаної обґрунтованості.

Кошти на модернізацію пов’язану з припиненням незаконного, поза тарифного використання комунальних послуг в місті потрібно виділяти і вони в бюджеті є. 

3. Слушною є позиція «Маю Право», коли депутат Григорян Є. Ю. вказує  «Южноукраїнськ інтенсивно впроваджує сучасні засоби обліку тепла і води в наших будинках, це було обіцяно мешканцям ще у 2015 році. В 2016 р. таку роботу Уряд України вважає як першочерговим обов’язком влади на місцях. Ось тут інтереси громади і керівництва країни збігаються. А майже ті ж депутати, що проти захисту КП ТВКГ і тут проти. Це не просто дивно! 

4. Це дуже дивно, але майже ті ж самі депутати через рік теж проти дій і заходів на користь мешканців міста, на виконання вимоги Закону.

5. Тепер про висуванців в депутати від мого партнера по виборчій компанії «2015» Кваші І.О.

Дійсно, його висуванці сьогодні виведені або самі пішли з моєї команди, як і сам Кваша І.О. вже не є в тій команді, якій місто довірило реформи на користь кожного його мешканця.

Це депутати – М.М. Носан, А.А. Добровольський, Л.М. Шевчук, – увійшли в депутатську групу БПП «Солідарність». Депутати А.П. Толкач, А.В. Зеленюк, це депутатська група «Патріоти Южноукраїнська. Депутат С.М. Журба – сам по собі. Є ще одна вакансія від виїзду з міста Ю.А. Бутаковї, яка оскаржується. Всього 8 депутатів пішли під інші прапори, правда свої нові Програми вони ніяк не оприлюднять.

8 депутатів лишилось на позиціях, які давались в передвиборних обіцянках громаді нашого міста.

Надо отдать должное объективности депутата Григоряна Э.Ю. когла он говорил еще год назад:  

- «Когда надо было преодолеть избирательный барьер и попасть в депутаты, то нужен был Виктор Кириллович, а как работать, так это кое- кому из них не надо и не интересно. 

Они частенько или голосуют против,  или воздерживаются, чем фактически предают избирателей, которые под поручительство Пароконного им этот мандат и дали, или без уважительных причин не приходят на сессии.

Я ничему не удивляюсь, «титушки» были и будут. Вот только их надо знать в лицо и по фамилиям, чтобы больше не ошибаться. Глядя на них, хочется просто помыть руки из нашего коммунального крана.»

На мій погляд, позиція депутата Є.Ю. Григоряна річної давності була в повній мірі реалістичною. Ми його давно не бачимо в міській раді, а жаль. 

6. Ще одна реальність від депутата Григоряна Є.Ю., це – «Я понимаю горе модератора из «барометра». Чтобы пройти в депутаты, он на выборах и свою палатку рядом с палаткой Пароконного ставил, и хвалил его реформы, и таки набрал десять недостающих голосов для своего депутатства А вот несколько депутатов из команды Виктора Кирилловича это, что? «Титушки»? Скоро все и город увидим.»

Мабуть я нічого добавити не зможу. Майже пророцькі слова.  Хіба скажу, про розв’язаність цього горе модератора, яка вже виходить за любі межі людської гідності і моралі. Складається враження, що йому гарно платять, і за цим  далеко ходити не треба, солідарне голосування висуванців від І.О. Кваші, який майже два роки керував МО УП «Єдність».

Нещодавно названі депутати – Носан, Добровольський, Шевчук, що  увійшли в депутатську групу БПП «Солідарність» за підтримки директора АЕС і депутатів МО ВО «Батьківщина» з тарифного питання  голосують дуже красномовно – проти захисту людей.

І нічого, що тут є повна протилежність їх виборним обіцянкам, мабуть вони чи директор АЕС знають щось більш вагоме але людям про це не кажуть.

7. Що далі? А далі всій громаді потрібно ставати більш дорослими. Тобто,  потрібно вчитись розрізняти елементарні речі – де правда, де ні; які обранці міста заслуговують на подальшу довіру, які ні; і навіть партійна приналежність, це теж не просто назва – пішов під її прапором, так і відповідай за те, що пообіцяв людям! Є слушна нагадати, що –  

8. Історично, місто Южноукраїнськ, це недавнє поселення переважно  досвідчених людей, які не так давно приїхали з різних куточків України та частково з інших  територій бувшого СРСР. Вони будували місто і АЕС, Це місто їхніх дітей та близьких, інших громадян.  Виходячи з цього:

8.1  Атомне місто кардинально відрізняється від інших міст обласного значення, та районних центрів, де уклад їхнього життя є переважно  патріархальним.

8.2  В свою чергу, за соціально-комунальною інфраструктурою, моно Южноукраїнськ відрізняється і від інших міст, де розташовані АЕС України. 

8.3  У всіх моно міст є фактор потенційної депресивності відповідно до їх природи.

8.4  Мешканці, які проживають поряд з АЕС  дуже розраховують на дію компенсаторів соціальних ризиків проживання на цих територіях.

8.5  Одним з таких компенсаторів є тепло, яке на АЕС залишкове і не коштує так дорого, як ця енергія іншої генерації. У вимірі соціального благополуччя воно не вартує того, аби за поточну нерегульованість причин теплового боргу бюджет міста підвергався руйнівним санкціям від АЕС.

 

8.6  Є матеріали дослідження за яким  головне соціальне підприємство міста до його збиткової роботи довели посадові особи, які очолювали місто та депутати міської ради минулих каденцій, які наразі є на відповідальних посадах в АЕС.

8.7  Викладеному в п. 1.4 є всі докази в розпорядженні громадськості міста та виробничого колективу боржника, їх не  неможливо ні заперечити, ні приховати.

8.8  Це тема або Мирових угод, які всіляко блокує АЕС, або будуть чисельні судові процеси не на користь атомної Компанії.

 

8.9   Доведений до відчаю колектив міського КП ТВКГ, де на протязі останніх трьох років ЮУ АЕС арештовує його розрахункові рахунки та в порушення Конституції  блокує виплату заробітної плати понад тисячі робітників з членами їхніх сімей,  виходить на акції протесту.

8.10 Окрім цього, три роки блоковано амортизаційне джерело підприємства, а це 9-ть мільйонів гривень, з чого КП ТВКГ не може модернізуватись, є проблеми з оплатою за спожиту  електроенергією тощо.

8.11   Та є ще і такий фактор –  не врегульованих проблем в  КП ТВКГ, як інші спірні і ще не до кінця не вирішені питання міста будуть використовуватись різними  політичними силами, що представлені в місті, так і іншими, бо тарифні і соціальні теми чутливі для всіх людей.

 

Приведу один з Партійних прикладів ставлення до людей

При обговорення цього питання на сесії міської ради, я нагадав депутату МО ВО «Батьківщина», що на виборах він обіцяв мешканцями знизити тарифи на житлово-комунальні послуги.

Горностай С.В. відповів, що коли займе моє місце, тоді і буде виконувати свою програму. Як кажуть – сказати нічого!

Депутатом С.В. Горностай став за підтримки 59 голосів виборців. Але окрім вищої освіти у нього були дві судимості – за розбій і здирництво в міській раді. Це той досвід, що допоміг в свій час Януковичу стати Президентом України.

Може і депутату Горностаю С.В. його судимості теж допоможуть, а поки що обіцяне людям треба виконувати.

Шановному Южноукраїнцю потрібно знати про обов’язки роботи наших депутатів

9.  Я вимушений нагадувати, що – Згідно Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», зокрема його ст.18 – депутат зобов’язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів щодо роботи ради та її органів».

Згідно вимоги Указу Президента України №5/2015, – «Кабінету Міністрів України належить щоквартально інформувати стан його виконання».

В свою чергу виконком міської ради Южноукраїнська щомісячно інформує Миколаївську ОДА про виконання, принаймні 4-х вимог цього Указу. Це виконання заходів по убезпеченню довкілля, це доступність мешканців до якісної питної води, до безпечних харчових продуктів, а щодо економічної обґрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги, то ми звітуємо щотижнево.

Більше того, ми повторно звертаємось до депутатів міської ради, аби в питаннях стримування росту тарифів вони пішли на зустріч нашим Комунальним підприємствам, а відтак і всім мешканцям міста. Ця тема обов’язково буде продовжена і через сайт міста, в любий інший доступний спосіб про це буде знати вся територіальна громада Южноукраїнська.

 

         Міський голова      В. Пароконний      

 

 

  

19.01.2018

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Ми не раз інформували нашу громаду, що в основі низки Програм п’ятирічного Плану розвитку Южноукраїнська покладено вимоги Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України за його Указом від 2015 року.

В ній зокрема вказано, що -  “... особливу увагу потрібно приділити безпеці життя та здоров’я людини, захищеності соціально вразливих верств населення, безпечному стану довкілля і доступу до якісної питної води ”.

Коли ми почали додатково знезаражувати питну воду на вводах в житлові будинки, популісти і демагоги чого тільки не говорили і ще намагаються переконати все місто що –  І вода буде мертвою, і тариф піднімуть, і це зайве витрачання грошей.

Наразі вже 47 будинків міста мають такий важливий захист якості води, як додаткові фільтри, де важливим елементом є загально визнаний у всьому Світі – ультра фіолетова лампа і на тариф це ніяк не впливає, і мертва вода, це зовсім інше.

Не раз провірений різними лабораторіями державного контролю, цей засіб в наших будинках, в залежності від забруднення води, дає її бактеріальне доочищення від 200 до 1000%. Навіть при дотриманні норм, наша вода все одно потребує свого доочищення! Новий засіб робить це якісно і суттєво перевищує мінімальні вимоги СЕС.

Бо як би не намагались наші штатні популісти-демагоги все чорнити, вони мабуть забули, що питну воду ми отримуємо з поверхневих вод Південного. Бугу, де в Первомайську очисні споруди застарілі і нечистоти біжать прямо в річку і далі через 30  кілометрів потрапляють до нашого водозабору.

Мікробіологічні показники безпеки питної води (Наказ МОЗ України від 23.12.1996 р.) встановлює мінімальні межі тільки для окремих видів бактерій. Число бактерій в 1 см3 води КУО/ см3 не більше 100, число бактерій групи кишкових паличок в 1 дм3 води (індекс БГКП) КУО/ дм3 не більше 3, число патогенних бактерій в 1 дм3 води КУО/ дм3  орієнтує на їх відсутність як і число коліфагів в 1 дм3 води.

 

 Аж ось в Миколаєві почали хворіти люди на гепатит «А» і пішли в хід рекомендації – сиру воду з крану не пити. Багато хто там почав возити додому питну воду з магазину і з інших міст. Знаймо здоров’я людини це не іграшка, його за гроші не купиш.

Доречи, Миколаївська Обласна державна адміністрація вже другий рік, як ввела вимогу всім містам області щомісячно звітувати про вжиті заходи по додатковому  доочищенню води в будинках та соціальних об’єктах цих міст.

 Але нашим популістам не потрібні корисні справи. Їх завдання паплюжити все, що вони не вміли робити коли були при владі в нашому місті.

А ще ми щотижнево маємо звітувати в Область, а вони в Київ про те, як ми діємо аби не підвищувати тарифи на житлово-комунальні послуги. Та і тут є декілька популістів в тому числі і серед депутатів міської ради, які виступають проти зниження чи навіть стабілізації тарифів на Ж/К послуги. Це окрема тема, її розглянемо пізніше.

Це дивно, але у перед виборних листівках вони ратували за низькі тарифи. Популісти так ненавидять нинішнє керівництво міста, що ладні йти на будь що, аби йому «насолити». А людям кажуть все підряд, що прийде в їхні голови.

Окрім цього, виконкоми міських рад щомісячно звітують в Область про те, що  зроблено по убезпеченню довкілля від шкідливого впливу відходів. В цьому випадку, як і з доочищенням води нам є що доповісти і їм і громаді нашого міста. Нагадаємо.

В місті вже діє 6 терміналів з модулями відходів, де відбувається накопичення якісно розділених відходів, які не потрапляють в довкілля. За експертною оцінкою, це новітня технологія. Вона має всі шанси до червня, липня бути впровадженою по всьому місту.

Тільки в такий спосіб ми зможемо припинити масове надходження загрозливої суміші відходів в наше довкілля. Сьогодні вся країна в таких звалищах. Та знаймо, наше місто має всі можливості аби вирішити основну ланку цієї проблеми – на звалище піде тільки чиста органіка. Нагадаємо і про таке –

Роздільне поводження з ТПВ, це на багато краще для людей і довкілля ніж спалювання відходів.

Японія (75%) спалює, бо у них брак території і вони для цього скуповують потрібні квоти.

Всі інші бажають більше уваги приділяти попередньому сортуванню. Краще переробляти та утилізувати, а вже вимушений мінімум спалювати і шукати, як і цього уникнути.

Природа так створена, що завжди є вірне рішення, потрібно лише діяти.

В Южноукраїнську таке рішення є. Воно перед Вами.

 

 

Ми реально можемо замість звалищ на органіці наших відходів вирощувати одну з енергетичних рослин і отримувати з цього паливну щепу та гранули. Чому в інших країнах можуть, а ми чим гірші? Наразі в КП СКГ йде пошук реалізації таких можливостей виходячи з технологій, які маємо розповсюдити на все місто.

Високо технологічні рішення технології за Програмою «Зелена карта відходів», її  важливий і помітний елемент – модулі відходів мають естетичний вигляд, вони дружелюбні до свого оточення і дають цілу низку позитивних результатів –

Пам’ятаймо, любі матеріальні предмети у вигляді різних виробів, які ми купили чи успадкували, чи нам їх подарували завжди мають свого господаря. Вони зберігались на складі фабрики чи заводу, потім в крамниці, потім вони потрапляють в наш дім, офіс, школу, готель, будь куди і вони нікому не шкодять.

Аж ось ці вироби перестають бути потрібними і їхній шлях дуже простий – сміттєве відро, контейнер, сміттєвоз і загрозливе звалище суміші різних відходів для нас всіх. Аби цьому запобігти, нова технологія за Програмою «Зелена карта відходів» дає такий шанс в простий, доступний і у всьому вигідний спосіб.

Скористаймось цією можливістю, не пожалкуємо. До впровадження на все місто пропонується зразок простого, надійного, не дорогого та всебічно привабливого модуля відходів. Зауважимо, це рішення не має аналогів в України і навіть за її межами.

Це суто бюджетне, не дороге рішення, воно передане на розгляд сесії міської ради.

 

В Южноукраїнську в реалізацію вимог вказаної Стратегії «Україна 2020» за Указом Президента України від 2015 року робиться все, що необхідно для такого відповідального завдання.

Нагадаємо, що і бюджет міста «2018» нам збільшили з огляду на ці здобутки та перспективу продовження цих робіт на благо людини.

Окремо звертаємо увагу мешканців нашого міста та його гостей на відоме явище. Популісти і демагоги, які постійно намагаються шкодити розвитку міста мабуть не знають чи не бажають знати, що розвинені країни в місцях загального користування вже мають безліч роботів. Вони і чергові в готелях, вони і прибиральники, і речі Вам перенесуть, вони вже  виконують безліч різних функцій.

В комунальному середовищі їхніх міст і прилади обліку цих послуг давно працюють, і тарифи на інші послуги у них базуються на новітніх рішеннях науки і техніки. А що нам пропонують «розумники-популісти»? Вчорашній день!

Основні ідеологи їхнього популізму з нашого міста живуть в котеджах, їздять на авто новітніх моделей, користуються всіма благами розвинених країн.

А що вони і їхні поплічники пропонують нам? Суцільний обман. Навіщо? Мабуть їм так легше забезпечувати себе комфортним життям!?  Правда, є над чим замислитись!!

 

      Виконком міської ради Южноукраїнська

 

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛСХЕМА

організації руху розділених відходів в системі нових рішень

по програмі «Зелена карта відходів» з проекту «ГРІН Мап»

Ми пропонуємо ліквідовувати

загрозливі звалища відходів потрібною якістю нових рішень

Від дії технологій роздільного поводження з відходами кожна родина в рік заощаджуватиме 200 – 300 грн. по тарифу вивезення і понад тисячу гривні по тарифу утилізації. Вся громада в рік буде заощаджувати понад 18 мільйонів гривні.

Мабуть лише вже це виправдає виділення бюджетом міста 2,5 мільйонів гривні на повне забезпечення міста новою технологією роздільного поводження з відходами.

В Южноукраїнську вирішують проблему відходів за допомогою нових технологій, це вже реальність і перспектива, яка схвалена громадою міста.

Нові рішення, це життя зі зменшенням тарифу, без брудного довкілля, з низкою інших позитивів. Мешканці підтримують, влада сприяє соціальному рішенню небезпечної проблеми, бізнес може долучитись до цієї вигідної справи. 

Інформація про відходи на запитання журналістів

1. Допустим, житель города отсортирует мусор, куда его нести?

Відповідно до ЗУ «Про відходи» з 1 січня 2018 року забороняється проводити захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів на полігонах. Даними змінами  в законодавстві,  передбачено роздільне сортування побутових відходів з метою його подальшого перероблення та утилізації.

Станом на січень 2018 року в місті Южноукраїнську створені та діють  6  модулів збирання розділених відходів.

Кожен з мешканців може віднести розділені відходи за вказаними адресами:

 • б-р Курчатова, 8 (ЗОШ №1);
 • б-р Шкільний, 3(ЗОШ №2) ;
 • б-р Цвіточний, (ЗОШ №3)5;
 • пр-т Незалежності, 16(ЗОШ №4);
 • б-р Курчатова, 6 (гімназія);
 • б-р Шевченко, 10 (ДКП).

2. Согласно изменениям в законодательстве, предусмотрена сортировка мусора на опасный и неопасный, куда в Южноукраинске сдавать люминисцентные лампы(кроме магазинов, где они преобретены), батарейки и т.д.?

На вказаних майданчиках розташовані контейнери для небезпечних відходів (лампи, батарейки, акумулятори та ін..)

3.  Куда девать стекло, пластик, бумагу и т.д.?

Також, на даних майданчиках передбачені контейнери для інших видів відходів:

 • скло;
 • пластмаса;
 • папір;
 • органічні відходи.

4. Напомните пожалуйста, каков порядок обращения граждан со строительным мусором в Южноукраинске?

В місті Южноукраїнську існує окремий порядок поводження з будівельним сміттям. Існують окремі площадки для складування та подальшого його вивезення перевізником. (КП ЖЕО).

5.Какая ситуация с полигонами бытовых отходов в Южноукраинске? Хватает ли площадей? Каковы планы на этот счет?

Полігон ТПВ засновано ВП ЮУ АЕС та надалі його було передано місту. Знаходиться на балансі КП СКГ. На підприємстві з 2 січня 2018 року видано наказ, яким запроваджено спеціальний режим функціонування полігону. Даний наказ оприлюднений на офіційному сайті міста  Южноукраїнська де кожен мешканець  може ознайомитися  з цим документом. Наказом передбачені заходи щодо поводження з відходами в місті відповідно до нового законодавства. Проводиться комплекс заходів для організації сортування відходів на полігоні з метою подальшої їх реалізації  - як втор сировини, утилізації – як небезпечні відходи та захоронення – як органічні відходи. Готуються відповідні звернення до депутатського корпусу щодо виділення додаткових коштів з міського бюджету  для стабільної організації роботи  на полігоні ТПВ відповідно до вимог законодавства.

6. Как обстоит дело с переработкой мусора в Южноукраинске? Какие планы существуют?

Перероблені відходи передаються за логістикою їх попиту. При впровадження засобів роздільного поводження з відходами можливо перероблювати їх певну частку.

7. Если существуют пункты сортировки мусора в городе, то куда с них транспортируется отсортированный мусор и каков его дальнейший путь?

В пункті №6 дана вичерпна відповідь на це питання.

8. Какими должны быть действия рядового южноукраинца, как он должен обращаться с мусором, для того чтобы чувствовать себя чистым перед законом и не быть оштрафованным?

Він має підтримати звернення стосовно закриття сміттєпроводів в житлових будинках, які будуть закриті після того, як міська рада виділить близько 2,5 млн. гривень на встановлення біля житлових будинків модулів для розділених відходів. Орієнтовно квітень-червень 2018 року.

9. Какие расходы понесет город в связи с изменением правил обращения с отходами, необходимостью сортировки?

Витрати на встановлення модулів для розділених відходів, придбання спеціальних контейнерів та спецтехніки (автотранспорт) орієнтовано становить 2500,0 тис.грн. Ведеться робота по розрахунку витрат на облаштування пункту сортування відходів на діючому полігоні ТПВ та підготовники його до реалізації.

10. Можно ли экономить и зарабатывать на мусоре?

      Сортування відходів дає змогу зменшити економічне навантаження на бюджет сім’ї.

11. Поднятие тарифов за несортированный мусор предусмотрено или нет?

При впровадженні засобів роздільного поводження з відходами за Програмою «Зелена карта відходів» тариф зменшується в середньому в 6-8 разів.

12. Есть ли практика сортирования мусора в нашем городе, в соседних населенных пунктах, области?

Практика сортування відходів в нашому місті запроваджена близько 10 років, яка нажаль немала подальшого розвитку. Сьогодні дія програми відновлена. В сусідніх містах та Миколаївській області практика сортування відходів відсутня.

13. Какой срок дают на то, чтобы перейти на новые правила обращения с отходами?

Дія Закону «Про відходи»  розпочалася з 2 січня 2018 року. Нажаль під нормативні акти до даного Закону на сьогоднішній день не розроблені, а виконання умов Закону ніким не відмінено.

14. Вот сейчас сортируют мусор в школах. Куда его везут?

Розділенні відходи з модулів роздільного збирання закладів освіти перевозиться на виробничу базу КП СКГ, де воно пресується та готується для подальшої реалізації та утилізації.

15. Где ближайший комбинат по переработке отходов?

Це логістика продаж і це комерційне питання. Важливо, що проблеми зі збутом нема.

16. Данные по отходам (сколько вывозят из Южноукраинска в месяц, в год)

Щорічно на полігон ТПВ міста Южноукраїнська вивозиться та захоронюється близько 16,2 тис.т. відходів, а щомісячний обсяг захоронених відходів становить 1,35 тис.т..

17. Куда делось сортировочное оборудование (спецмашина, транспортер и пр.). Создавался сортировочный центр 5-7 лет назад. Какова его судьба?

Відповідно до довідки фінансового управління на протязі 2010-2018 років за рахунок котів міського бюджету сортувальна лінія відходів не придбавалась.

В 2013 році Службою комунального господарства був укладений договір про співробітництво з ТОВ «Регіон-Енергохолдінг», предметом якого було практичне співробітництво щодо реалізації проекту з розміщення та території полігону ТБО виробничих потужностей  для утилізації та сортування відходів. Але, внаслідок неналежного виконання ТОВ «Регіон-Енергохолдінг» умов договору та неодноразовим поданням прокуратури та держсанепідемічної служби щодо невиконання  договірних зобов’язань, договір було розірвано. Проіснувала сортувальна лінія 3 місяці.

В 2014 році була ще одна спроба встановлення сортувальної лінії іншим підприємством ТОВ «Юрінкомм». Але, також із-за невиконання даною стороною договірних обов’язків протягом п’яти місяців, договір було розірвано.

Вірний шлях ліквідації звалища відходів, це впровадження на все місто технології за Програмою «Зелена карта відходів». За сприятливих умов вже за літо цього року остаточне рішення цієї проблеми буде зрушено. Від цього важливого етапу виграє і мешканець та все місто, і звалище, основним видом робіт на його території буде рекультивація.

Здавати розділеними відходи не складно. А вигода велика, це не тільки низький тариф, це високий рівень санітарії, це здорове довкілля, а відтак і ми та наші діти теж у великому виграші.

Якісно розділені відходи сьогодні купуються в необмежених обсягах, їх навіть можна вигідно  продати за кордон. Основне, це мати такі відходи.

Южноукраїнськ володіє такою технологією. В 2016 – 2017 роках ця технологія успішно пройшла своє випробування. Одночасно на сесіях міської ради було впорядковане питання по виділенню земельних площ під її потреби практично на кожен багатоквартирний будинок.

Ми за крок до вирішення надважливої ланки цієї складної проблеми сучасності і нашого міста теж. Зробімо його, у міста є все, а ми, комунальні підприємства, доведемо цю справу до потрібного всім результату.

          Виробничий відділ КП СКГ