Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді" на 2021 – 2025 роки
AA

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді" на 2021 – 2025 роки

Звіт 

управління охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

 про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді" на 2021 – 2025 роки,

затвердженої рішенням Южноукраїнської міської ради від 22.04.2021 № 324

 за період з 01.02.2022 по 28.02.2022

1. Розвиток донорства крові та її компонентів 

За напрямом використано 4 340,0 грн. на безоплатне харчування донорів в день безоплатної донації крові та/або її компонентів.

Забезпечено харчуванням 31 донор.

Вартість харчування в день крововіддачі складає 140,0грн. З 19.03.2020 по 02.06.2021 відшкодування харчування донору в день крововіддачі складало 300,0грн.  (по 18.03.2020 складало105 грн.).

2. Запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань 

Напрям передбачає відшкодування витрат по забезпеченню безкоштовними лікарськими засобами хворих, які перенесли гострий інфаркт міокарду (перші 6 місяців), та які мають протезування клапанів серця (крім пацієнтів зі страховим полісом). Забезпечується відшкодування лікарських засобів  хворим згідно талона  який видає лікар на суму 120 гривень на місяць. Відшкодовано рецепти 10 особам на суму 1 029,85 грн.

3. Реформування медичного обслуговування населення міста 

Напрямом передбачено забезпечення Южноукраїнської міської територіальної громади кваліфікованими медичними кадрами.

  • На фінансування навчання на лікарів мешканців Южноукраїнської міської територіальної громади із подальшим працевлаштуванням та відпрацюванням.   використано коштів за даний звітний період в сумі 53 322,5 грн.

За бюджетні кошти навчається три студенти контрактної форми навчання у вищих медичних навчальних закладах (з числа мешканців громади) за спеціальністю лікувальна справа.

Працевлаштувалася до Южноукраїнської міської багатопрофільної лікарні та приступила до відпрацювання лікар-терапевт, яка навчалася за кошти бюджету Южноукраїнської міської територіальної громади.

  • Надання одноразової матеріальної допомоги лікарям, які залучені  на  роботу

до медичних  закладів   міста, та    уклали   угоду на відпрацювання. Використано 200 000,0грн. на надання однієї матеріальної допомоги лікарю яка залучена на роботу до Южноукраїнської міської багатопрофільної лікарні та однієї матеріальної допомоги лікарю який залучений на роботу до Южноукраїнського міського центу первинної медико-санітарної допомоги.

Спеціалістами управління охорони здоров’я проводяться консультації щодо можливості навчання за бюджетні кошти та отримання одноразової матеріальної допомоги лікарям, які залучені на роботу до медичних закладів міста.

4. Надання допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю

Напрямком  передбачено надання матеріальної допомоги на лікарські засоби при амбулаторному лікуванні хворим, які потребують проведення процедури гемодіалізу. Надано допомогу 10 особам в розмірі 2000,0грн. щомісячно, на  суму 20000грн.

5. Надання паліативної допомоги

Напрям передбачає відшкодування лікарських, наркотичних, засобів для полегшення болю, страждань, інших фізичних симптомів паліативних пацієнтів у термінальній стадії прогресування захворювання.

Відшкодовано рецепти на засоби для полегшення болю 8 пацієнтам на суму 27 378,23грн.

6. Розширення можливостей для пільгової категорії населення

Напрямом перебачено:

  • відшкодування вартості медичних препаратів хворим, які перенесли трансплантацію органів та тканин (в разі нестачі центалізованого державного постачання життєвонеобхідних препаратів даним пацієнтам). Забезпечено відшкодування вартості медичних препаратів одному пацієнту на суму 2409,68грн.;

  • відшкодування вартості медичних препаратів пацієнтам з хворобою Паркінсона. Розмір забезпечення на 1 місяць на 1 особу складає не більше 1100,0грн. Відшкодовано медичні препарати  19 особам  на суму 15 395,16грн.;

  • відшкодування вартості лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування  дітям хворим на епілепсію (без інвалідності та віком до 18 років). Відшкодовано рецепти 14 дітям на суму  12 068,53грн.;

  • 50% відшкодування витрат на забезпечення пільговими лікарськими засобами за рецептами лікарів осіб з інвалідністю I та II групи хворих на психічні захворювання. Використано 1 236,97грн. та  забезпечено пільговими лікарськими засобами 15 осіб;

  • відшкодування витрат на забезпечення пільговими  лікарськими  засобами за рецептами лікарів дітей з інвалідністю при амбулаторному лікуванні. Відшкодовано лікарські засоби 17 особам на суму 18491,57грн.;

  • часткове відшкодування витрат на забезпечення лікарськими засобами ветеранів війни при амбулаторному лікуванні за рецептами лікарів. Відшкодовано лікарські засоби 110 особам на суму 16 509,85грн. Розмір  часткового відшкодування для однієї особи на 1 місяць має не перевищувати 180,0грн.;

  • часткове відшкодування витрат особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю для придбання технічних та інших засобів реабілітації, виробів медичного призначення (калоприймачів) використано 10 482,0 грн., забезпечено 7 осіб. Щомісячне відшкодування  для однієї особи на  місяць складає 1500,0грн.;

  • щомісячне часткове відшкодування витрат особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю для придбання технічних та інших засобів реабілітації, виробів медичного призначення (памперси, пелюшки, високопоглинаючі проклади) використано 15 500,0грн., забезпечено 31 особа. Щомісячне відшкодування для однієї особи на місяць  складає 500,0грн.

7. Запобігання та лікування цукрового діабету

Використано на надання матеріальної допомоги для придбання витратних матеріалів до приладів постійної інфузії (інсулінових помп) коштів в сумі 42000,0грн., та забезпечено допомогою 12 дітей.

8. Боротьба з онкологічними захворюваннями

Напрямком передбачено здійснення часткового (50%) відшкодування вартості лікарських препаратів при амбулаторному лікуванні у жінок, які перенесли оперативне втручання при онкологічному захворюванні молочної залози. Використано коштів в сумі 9184,89грн. та забезпечено відшкодування 14 жінкам.

9. Розвиток та підтримка комунальних підприємств охорони здоров`я

Напрямом передбачено використання коштів некомерційним комунальним підприємством «Южноукраїнський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» (далі – НКП «ЮУ МЦПМСД») та комунальним некомерційним підприємством «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» (далі – КНП «ЮМБЛ»). Закладами охорони здоров’я використано коштів в сумі 1 373 097,04грн. В тому числі КНП «ЮМБЛ» -1 322 902,02 грн., НКП «ЮУ МЦПМСД» 50 195,02грн.

Загалом за всіма напрямами міської програми використано коштів з бюджету Южноукраїнської міської територіальної громади в сумі 1 822 446,27 грн.

 

Читайте також

Робоча нарада

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

11.09.2023 у залі засідань виконавчого комітету відбулось обговорення вкрай важливого та гострого пи...

За час війни в Україні зросла кількість курців…Як цьому протистояти? Навіщо ми знищуємо самих себе?

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Згідно соціальних опитувань, кількість українців, які зовсім не курять, скоротилася на 4,7% у порівн...

Привітали медиків зі святом

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Сучасні медики мужньо витримали багато викликів долі: і реформування галузі, і ковідну пандемію, і в...

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді"

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міськ...