Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Захлинулися водою, вдарило блискавкою, втратили свідомість: основні міфи про домедичну допомогу
AA

Захлинулися водою, вдарило блискавкою, втратили свідомість: основні міфи про домедичну допомогу

В умовах повномасштабної війни надзвичайно важливо вміти правильно надавати домедичну допомогу. Вчасна та відповідна реакція є вирішальною для порятунку людини.

На жаль, в екстрених ситуаціях людина може стати абсолютно безпорадною й не знати, що робити, або надавати допомогу, спираючись на помилкові знання та інтернет-поради, які не завжди є коректними.

Продовжуємо розвінчувати міфи, яких у домедичній допомозі достатньо багато. У цьому матеріалі розглянемо основні помилки, яких припускаються під час надання домедичної допомоги, якщо людина втратила свідомість, захлинулася у воді або постраждала від удару блискавки.

Міф №1. Витягнувши людину, яка захлинулася у водоймі, перехилити її через коліно чи підняти ноги догори, щоб витекла вода, яка потрапила у дихальні шляхи.

Правда: Такі дії лише забирають дорогоцінний час і є недоречними. Головне — якомога швидше перевірити, чи людина знаходиться у свідомості, чи вона дихає, забезпечити прохідність дихальних шляхів, перерозігнувши голову.

Якщо дихання відсутнє, то зробити 5 рятівних вдихів. Якщо людина після цього не почала дихати, розпочати натискання на грудну клітку і якомога швидше викликати швидку допомогу.

Міф № 2. Не підходити до людини, яку вдарила блискавка, — це небезпечно.

Правда: Небезпечно підходити до людини, яку вдарило електричним струмом, дія якого триває. Після удару блискавкою розряд йде у землю, і постраждалий не створює небезпеки для оточення.

Що робити. Підійдіть до постраждалого, оцініть чи людина перебуває у свідомості, чи дихає. Якщо без свідомості і дихає, то переверніть її у стабільне бокове положення.

Якщо без свідомості та не дихає — розпочніть реанімаційні заходи, попередньо викликавши бригаду екстреної медичної допомоги.

Міф №3. За непритомного стану людині допоможе лише нашатир.

Правда: На сьогодні в домедичній допомозі взагалі не застосовують нашатирний спирт через неправильне його використання.

Нашатир подразнює дихальний центр, стимулюючи людину зробити вдих. Якщо неправильно застосовувати нашатир: наприклад, людині, яка тривалий час не приходить до тями, дехто починає сунути до носа інтенсивно змочену нашатирем вату. У цьому випадку надмірне повторне подразнення дихального центру може спровокувати зупинку дихання.

Не застосовуйте нашатир, якщо людина знаходиться без свідомості!

Якщо постраждалий дихає, то переверніть його у стабільне бокове положення, викличте швидку допомогу, періодично переоцінюючи наявність дихання та свідомості.

Якщо людина не дихає, то розпочніть базові реанімаційні заходи.

 

Читайте також

Продовжуємо знайомитися з міською комплексною програмою «Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді» на 2021-2025 рр. та разом долати виклики долі

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Лімфома виліковна у 80% випадків – стверджують лікарі. У багатьох країнах світу 15 вер...

Навчаємося  разом! Як діє міська комплексна програма «Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді»  на 2021-2025 рр.

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Що ж це таке власне – місцеві цільові програми? Місцеві цільові програми – це сукупність...

COVID-19 «прокидається»!

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Коронавірус вже давно не є проблемою №1 в Україні. Однак хвороба нікуди не зникла. Вона, як і ...