Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Як дистанційно відмовитися від отримання соціальної допомоги (в т.ч. перебуваючи за кордоном)
AA

Як дистанційно відмовитися від отримання соціальної допомоги (в т.ч. перебуваючи за кордоном)

Міністерство соціальної політики України на виконання пункту 1.3 Протоколу онлайн-наради з обговорення проблемних питань громадян України, які тимчасово перебувають на території Республіки Польща у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації, яка відбулась 10 травня 2023 року під головуванням Віце-прем'єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Верещук І. А. підготувало роз'яснення щодо можливості дистанційної подачі заяви про відмову від отримання різних видів соціальних виплат в Україні громадянами України, які тимчасово перебувають за кордоном, і у разі необхідності, отримання ними відповідного підтвердження про їх припинення (пресреліз та інфографіки додаються). 

Через повномасштабну війну, розв'язану російською федерацією, частина українців, на жаль, змушена була виїхати за кордон. За понад рік активних бойових дій Мінсоцполітики у взаємодії з іншими установами та міністерствами забезпечило створення та функціонування низки цифрових інструментів, які дозволяють оформити ту чи іншу соціальну виплату онлайн або дистанційно відмовитись від неї. 

Якщо громадянин України, який тимчасово перебуває за кордоном, має бажання чи потребу відмовитися від отримання якоїсь із соціальних допомог, він може зробити це в такий спосіб: 

Написати відповідну заяву в довільній формі з зазначенням таких обов'язкових реквізитів: 

- назва органу соціального захисту населення, в якому громадянин перебуває на обліку; 

- прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) отримувача допомоги; 

- адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання/перебування; контактний номер мобільного телефону; 

- адреса електронної пошти (за наявності); 

- вид отримуваної допомоги (наприклад, допомога при народженні дитини, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю тощо). 

Надіслати заяву щодо відмови від соціальної допомоги електронною поштою або засобами поштового зв'язку на адресу відповідного органу соціального захисту населення в Україні. 

Контакти органів соціального захисту населення можна знайти на сайтах відповідних районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад. 

Орган соціального захисту населення, до якого надійде звернення, після припинення виплати певного виду допомоги надішле громадянину, за його бажанням, електронною поштою або засобами поштового зв'язку довідку/скан-копію довідки про неотримання допомоги. 

Про необхідність отримання такої довідки необхідно вказати у заяві

Якщо особа виїхала з території, на якій ведуться бойові дії, або яка тимчасово окупована російською федерацією, й органи соціального захисту не мають можливості здійснювати свої повноваження, заяву можна надіслати до Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації. 

Аналогічним є механізм відмови від житлових субсидій або пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в Україні. 

Дистанційно або засобами поштового зв'язку можна подати відповідну заяву про припинення виплат до органів Пенсійного фонду. 

У заяві обов'язково зазначити: 

- назву органу Пенсійного фонду України, в якому громадянин перебуває на обліку; 

- прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) отримувача житлової субсидії/пільги

- адресу зареєстрованого/задекларованого проживання/перебування; 

контактний номер мобільного телефону; · 

- адресу електронної пошти (за наявності); 

- вид державної підтримки (наприклад, житлова субсидія на оплату житлово- комунальних послуг; житлова субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; житлова субсидія на оплату житлово- комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; або пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, пільги на оплату житлово-комунальних послуг, пільги на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу). 

У разі необхідності отримання довідки/скан-копії довідки про припинення та неотримання житлової субсидії/пільг  зазначити про це в заяві.. 

Контакти територіальних органів Пенсійного фонду України можна знайти на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. 

 

 

 

 

Читайте також

Засідання ради ВПО

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

19.06.2024 в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради відбулось засідання рад...

Про утворення комісії із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду)

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Розпорядженням міського голови від 18.06.2024 №178-р відповідно до п.61 Порядку проведення приз...

Відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

19.06.2024 року в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради, під головува...

До уваги ОСББ та виконавців комунальних послуг: через неподання інформації до Пенсійного фонду про потенційних отримувачів субсидій і пільг, власники житла можуть не отримати виплати

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Нагадуємо представникам об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та виконавцям к...

До уваги роботодавців!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

В умовах повномасштабної війни, коли всі сили і кошти держави спрямовані на наближення перемоги, нез...

Відзначаємо 25 років Конвенції МОП № 182: боротьба за викорінення дитячої праці триває

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Прийняття Конвенції Міжнародної організації праці про заборону та негайні заходи щодо ліквідації най...

До уваги підприємств, установ, організацій, підприємців Южноукраїнської міської територіальної громади!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

У зв’язку з надзвичайно високим класом пожежної небезпеки, яка склалася на сьогоднішній день,...