Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | «Всім, хто живий, - здоров’я, а тим, кого немає, - вічна пам’ять»
AA

«Всім, хто живий, - здоров’я, а тим, кого немає, - вічна пам’ять»

Сьогодні на Меморіальному комплексі відбулися заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В них взяли участь представники виконавчого комітету, управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради, бійці ДСНС та самі ліквідатори ядерної катастрофи.

Ведуча заходу Світлана Корчомна нагадала, що саме в цей день, 14 грудня 1986 року, було завершено будівництво саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС. Присутні схилили голови у хвилині мовчання, згадуючи тих, хто ціною свого життя стримав розповсюдження радіації територією України та сусідніх держав – працівників АЕС, військових, пожежників, медпрацівників…

Заступник міського голови Марія Дроздова сказала, що весь світ завдячує тим, хто спромігся захистити планету від лиха та побажала учасникам ліквідації аварії, в першу чергу, здоров’я, миру та добра.

Заступник голови Южноукраїнської організації всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Юрій Рубан розповів: «Люди, які брали участь в ліквідації, не питали, можна туди йти чи не можна. Йшли, бо було потрібно. Велика честь та слава за те, що вони зупинили розповсюдження радіації та збудували саркофаг. Всім, хто живий, - здоров’я, тим, кого немає, - вічна пам’ять. Дякуємо, що пам’ятаєте нас!».

Ведуча також нагадала події минулого року, коли російські війська створили нову радіаційну загрозу, окупувавши с 24 лютого по 31 березня Чорнобильську АЕС та захопивши у полон 169 бійців Національної гвардії України.

Завершився захід покладанням квітів до пам’ятного знаку «Чорнобильська Мадонна».

 

Читайте також

Обласна акція "Ми вистоїмо!"

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

13 червня 2024 року Южноукраїнська міська територіальна громада приєдналася до обласної акції «...

Ансамбль скрипалів Южноукраїнської мистецької школи нагороджений дипломом  ІІІ премії П'ятого всеукраїнського конкурсу юних скрипалів та віолончелістів імені Вадима Червова

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

Ансамбль скрипалів Южноукраїнської мистецької школи нагороджений дипломом  ІІІ премії П'ято...