Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ |  Увага! Продовжуються  профілактичні рейди «Діти вулиці»
AA

 Увага! Продовжуються  профілактичні рейди «Діти вулиці»

Підліток з пляшкою пива або слабоалкогольного напою в руках на вулиці,  у нічний час, нажаль, досить буденне явище. Легкий доступ до алкоголю – одна з причин, чому неповнолітні особи вживають алкогол ь. Як наслідок, збільшується рівень злочинності, знижується рівень здоров’я населення, працездатності, розвиваються психологічні і фізіологічні дефекти дитини й деградує суспільство в цілому.

З метою проведення профілактичної роботи щодо запобігання бездоглядності та правопорушень серед дітей на території Южноукраїнської міської територіальної громади, вчинення протиправних дій дітьми  та проти дітей, поширення проявів вживання неповнолітніми алкогольних та слабоалкогольних напоїв, продажу дітям спиртних напоїв та втягнення їх у пияцтво спеціалістами служби у справах дітей Южноукраїнської міської ради спільно представниками відділення поліції №3 (м.Южноукраїнськ) Вознесенського районного відділу поліції проводять рейди «Діти вулиці» .    

Під час проведення рейдів контролюється перебування у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування, на вулицях та інших громадських місцях Южноукраїнської міської територіальної громади дітей віком до 16 років з 22.00 до 06.00 години без присутності батьків, або осіб, які їх замінюють, та контроль щодо заборони реалізації у закладах торгівлі усіх форм власності дітям віком до 18 років тютюнових виробів, пива, алкогольних , слабоалкогольних напоїв, вин столових, а також розпиття у громадських місцях.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, працівників підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування, що відповідно до статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», заборонено продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння:

     – особами, які не досягли 18років

     – у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв;

     – у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, які здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;

     – у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);

     – з торговельних автоматів;

     – на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива);

     – поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);

     – у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет;

    – з рук;

    – у невизначених для цього місцях торгівлі.

Заборонено продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби.

Також продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, що підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

У разі відмови покупця надати такий документ, продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

Продаж неповнолітнім алкоголю є правопорушенням, за який передбачена відповідальність.

За продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, законодавством передбачено адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

На теперішній час до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції – накладення штрафу у розмірі від 6800 грн  до 13600 грн або анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Служба у справах дітей Южноукраїнської  міської ради звертає увагу суб’єктів господарювання міста щодо неухильного виконання чинного законодавства та необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед працівників підпорядкованих об’єктів торгівлі з питання недопущення продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.

Такі заходи не мають на меті порушити права дітей, а лише обмежити можливість впливу на них негативного та небезпечного середовища. Це ефективна можливість попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них.

Подбаємо разом про здорове майбутнє наших дітей!

 

Читайте також

Відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради

Служба у справах дітей Южноукраїнської міської ради

10.06.2024 під головуванням міського голови Валерія ОНУФРІЄНКА відбулося чергове засідання комісії з...

"Голоси янголят"

Служба у справах дітей Южноукраїнської міської ради

  4 червня щороку в Україні відзначається День вшанування пам'яті дітей, які загинули вн...

З днем захисту дітей!

Служба у справах дітей Южноукраїнської міської ради

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та...

Подарунки та привітання для дітей

Служба у справах дітей Южноукраїнської міської ради

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День...

День захисту дітей в КЗ ЦСПРД

Служба у справах дітей Южноукраїнської міської ради

  1 червня щорічно відзначається Міжнародний день захисту дітей. Всіх дітей,  гостей, к...

Відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради

Служба у справах дітей Южноукраїнської міської ради

10.05.2024 під головуванням міського голови Валерія ОНУФРІЄНКА відбулося чергове засідання комісії з...

Відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради

Служба у справах дітей Южноукраїнської міської ради

22.03.2024 під головуванням секретаря Южноукраїнської міської ради Дениса КРАВЧЕНКА відбулося чергов...

Подяка благодійникам

Служба у справах дітей Южноукраїнської міської ради

Комунальний заклад "Центр соціально-психологічної реабілітації дітей Южноукраїнської міської ра...