Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Увага! Незаконні дії шахраїв щодо перевірок з питань оплати праці
AA

Увага! Незаконні дії шахраїв щодо перевірок з питань оплати праці

Управління соціального захисту населення, охорони здоров'я та праці Южноукраїнської міської ради, на численні звернення суб'єктів підприємницької діяльності стосовно роботи в місті «робочої групи» з питання укладання трудових договорів та оплати праці найманим працівникам, повідомляє про можливі незаконні дії «псевдо інспекторів» з питань праці.

Як стало відомо, в одній із областей України суттєво збільшилась кількість незаконних дій шахраїв, які, під видом «робочих груп», нібито перевіряють в місцях здійснення торгівлі питання укладання трудових договорів та оплати праці найманим працівникам та під загрозою великих штрафів вимагають у підприємців гроші.

З метою попередження випадків подібних шахрайських дій місцева влада звернулася до Головного управління Держпраці, на що отримала офіційне роз’яснення: «Роботодавець (юридична особа або фізична особа-підприємець) має право вимагати у осіб, що прийшли нібито для здійснення перевірки, відрекомендуватися та пред'явити службові посвідчення, направлення на проведення перевірки конкретного роботодавця та підставу для проведення перевірки (звернення, доручення, лист УПФУ, УФСУ, ухвала суду тощо). Переписати дані службових посвідчень (П. І. Б., посаду, орган, який представляє, номер посвідчення, дату видачі, термін дії) на окремий аркуш паперу, при відмові – викликати поліцію для з'ясування осіб, що прибули з метою нібито проведення перевірки та їх повноважень. Необхідність наявності зазначених документів та обов'язок їх пред'явлення передбачені ст.5 Закону України від 05.04.2007 №877 «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та п.4 чинного на цей час Порядку проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 02.07.2012 №390. Співробітники Держпраці, що не мають належним чином оформлених службових посвідчень та інших документів, не мають права брати участь у перевірках роботодавців. Суб'єкт господарювання має право не допускати осіб, що прибули з метою перевірки до здійснення перевірки, якщо вони не пред'явили вказаних документів. Також нагадуємо, що відповідно до п.1 п.6 Положення про Державну службу України з питань праці, Держпраці має право залучати спеціалістів центральних та місцевих органів виконавчої влади, вчених, представників інститутів громадянського суспільства тощо. У разі виникнення підозри Ви можете звернутися телефоном за підтвердженням повноважень державного інспектора з питань праці на номер приймальні начальника Управління з питань праці Головного управління Держпраці у відповідній області.»

Отже, підсумовуючи вищевикладене, ще раз наголошуємо на обов’язкових діях роботодавця у разі його перевірки інспекторами з питань праці, а також на недопущення з його боку порушень трудового законодавства.

 

 

 

Читайте також

Засідання ради ВПО

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

19.06.2024 в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради відбулось засідання рад...

Про утворення комісії із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду)

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Розпорядженням міського голови від 18.06.2024 №178-р відповідно до п.61 Порядку проведення приз...

Відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

19.06.2024 року в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради, під головува...

До уваги ОСББ та виконавців комунальних послуг: через неподання інформації до Пенсійного фонду про потенційних отримувачів субсидій і пільг, власники житла можуть не отримати виплати

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Нагадуємо представникам об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та виконавцям к...

До уваги роботодавців!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

В умовах повномасштабної війни, коли всі сили і кошти держави спрямовані на наближення перемоги, нез...

Відзначаємо 25 років Конвенції МОП № 182: боротьба за викорінення дитячої праці триває

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Прийняття Конвенції Міжнародної організації праці про заборону та негайні заходи щодо ліквідації най...

До уваги підприємств, установ, організацій, підприємців Южноукраїнської міської територіальної громади!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

У зв’язку з надзвичайно високим класом пожежної небезпеки, яка склалася на сьогоднішній день,...