Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Увага! Незаконні дії шахраїв щодо перевірок з питань оплати праці
AA

Увага! Незаконні дії шахраїв щодо перевірок з питань оплати праці

Управління соціального захисту населення, охорони здоров'я та праці Южноукраїнської міської ради, на численні звернення суб'єктів підприємницької діяльності стосовно роботи в місті «робочої групи» з питання укладання трудових договорів та оплати праці найманим працівникам, повідомляє про можливі незаконні дії «псевдо інспекторів» з питань праці.

Як стало відомо, в одній із областей України суттєво збільшилась кількість незаконних дій шахраїв, які, під видом «робочих груп», нібито перевіряють в місцях здійснення торгівлі питання укладання трудових договорів та оплати праці найманим працівникам та під загрозою великих штрафів вимагають у підприємців гроші.

З метою попередження випадків подібних шахрайських дій місцева влада звернулася до Головного управління Держпраці, на що отримала офіційне роз’яснення: «Роботодавець (юридична особа або фізична особа-підприємець) має право вимагати у осіб, що прийшли нібито для здійснення перевірки, відрекомендуватися та пред'явити службові посвідчення, направлення на проведення перевірки конкретного роботодавця та підставу для проведення перевірки (звернення, доручення, лист УПФУ, УФСУ, ухвала суду тощо). Переписати дані службових посвідчень (П. І. Б., посаду, орган, який представляє, номер посвідчення, дату видачі, термін дії) на окремий аркуш паперу, при відмові – викликати поліцію для з'ясування осіб, що прибули з метою нібито проведення перевірки та їх повноважень. Необхідність наявності зазначених документів та обов'язок їх пред'явлення передбачені ст.5 Закону України від 05.04.2007 №877 «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та п.4 чинного на цей час Порядку проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 02.07.2012 №390. Співробітники Держпраці, що не мають належним чином оформлених службових посвідчень та інших документів, не мають права брати участь у перевірках роботодавців. Суб'єкт господарювання має право не допускати осіб, що прибули з метою перевірки до здійснення перевірки, якщо вони не пред'явили вказаних документів. Також нагадуємо, що відповідно до п.1 п.6 Положення про Державну службу України з питань праці, Держпраці має право залучати спеціалістів центральних та місцевих органів виконавчої влади, вчених, представників інститутів громадянського суспільства тощо. У разі виникнення підозри Ви можете звернутися телефоном за підтвердженням повноважень державного інспектора з питань праці на номер приймальні начальника Управління з питань праці Головного управління Держпраці у відповідній області.»

Отже, підсумовуючи вищевикладене, ще раз наголошуємо на обов’язкових діях роботодавця у разі його перевірки інспекторами з питань праці, а також на недопущення з його боку порушень трудового законодавства.

 

 

 

Читайте також

Засідання координаційного центру підтримки цивільного населення при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

26 вересня 2023 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих орга...

Порядок отримання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Порядок отримання  грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрі...

Увага!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Якщо Ви внутрішньо переміщена особа і шукаєте роботу або плануєте прийняти участь у створенні чи роз...

Засідання комісії

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

20.09.2023 під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради М...

Про внесення змін до  Порядку обчислення середньої заробітної плати затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8.02.1995 № 100

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Зміни до порядку обчислення середньої заробітної плати, запроваджені постановою Кабінету Міністрів У...