Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Триває експозиція науково-допоміжного матеріалу  «Голокост – пам'ять заради спасіння»
AA

Триває експозиція науково-допоміжного матеріалу  «Голокост – пам'ять заради спасіння»

У виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею оформлено експозицію науково-допоміжного матеріалу  «Голокост – пам'ять заради спасіння»  до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

З експозицією знайомились учні загальноосвітніх шкіл міста.

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, який був заснований у 2005 році спеціальною резолюцією ООН. Саме в цей день у 1945 році звільнили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Освенцим (Аушвіц-Біркенау), розташованого в 70 кілометрах від Кракова. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 мільйонів людей. Всього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.

«Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість», - йдеться в резолюції Генеральної Асамблеї ООН. Ініціаторами ухвалення документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а їх співавторами - ще понад 90 держав. Значення резолюції Генеральної Асамблеї полягає в тому, що вона закликає пам'ятати про злочини минулого і не допустити їх повторення в майбутньому.

Про цю трагічну сторінку історії розповідає науково-допоміжний матеріал, представлений у музеї.

 Експозиція діє до 10 лютого.

 

Южноукраїнський міський історичний музей знаходиться за адресою: 

м. Южноукраїнськ 

вул. Набережна Енергетиків, 12-а 

Телефон для довідок та запису на екскурсії: (05136) 2-12-71

Читайте також

Обласна акція "Ми вистоїмо!"

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

13 червня 2024 року Южноукраїнська міська територіальна громада приєдналася до обласної акції «...

Ансамбль скрипалів Южноукраїнської мистецької школи нагороджений дипломом  ІІІ премії П'ятого всеукраїнського конкурсу юних скрипалів та віолончелістів імені Вадима Червова

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

Ансамбль скрипалів Южноукраїнської мистецької школи нагороджений дипломом  ІІІ премії П'ято...