Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Що необхідно знати пацієнтові про медичну реформу?
AA

Що необхідно знати пацієнтові про медичну реформу?

У 2018 році пацієнти зможуть змінювати сімейних лікарів у будь-який момент за власним бажанням. Для цього необхідно просто підписати декларацію (договір) з іншим лікарем первинної практики. Лікар може відмовити у підписанні декларації тільки, якщо вже має приписаними максимум в 2 тисячі пацієнтів.

Підписуючи декларацію, пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України (центральний орган виконавчої влади) про вибір лікаря первинної медичної допомоги. На основі цієї інформації, занесеної в реєстр, НСЗУ обчислює кошти, які за контрактом має отримати медична практика, де приписаний пацієнт.

У 2018 році попередньо планується подвійна ставка за пацієнтів до 5 років та для людей старших за 65 років. Також за пацієнтів 6-17 років та 40-65 років планується підвищувальний коефіцієнт 1,2.

У трирічній бюджетній резолюції закладена сума в 370 гривень в середньому за пацієнта на 2018 рік і 450 гривень на 2019 рік. Ця сума може зростати і далі зі зміною кількості послуг, які надає сімейний лікар.

Фінансування вторинної і третинної ланки за новою моделлю розпочнеться у 2019 році і буде вводитися поступово за кожною послугою до 2020 року. До цього часу система на рівні вторинної ланки працюватиме так само, як вона працює зараз.

Звернення до спеціалістів, призначені сімейним лікарем, будуть оплачуватися НСЗУ (після початку виплат за ці послуги в новій системі). Якщо ж пацієнт звертатиметься до вузьких спеціалістів за власним бажанням без направлення, цей візит не буде покриватися Національною службою здоров’я.

Як тільки пацієнт уклав з лікарем декларацію, він потрапляє з червоного реєстру в зелений. Після цього профілактика та рання діагностика відбувається на загальних засадах.

Пацієнт може укласти декларацію з будь-яким обраним лікарем, незалежно від місця реєстрації чи проживання.

Читайте також

Ми застерігаємо та інформуємо, а також продовжуємо знайомитися з міською комплексноюпрограмою «Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді» на 2021-2025 рр.

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

В  травні 2022 року у Берліні (Німеччина) відбувся XV Науковий симпозіум, присвячений Всесвітнь...

Попит народжує пропозиції

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

28 вересня 2022 року відбулося засідання виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради під голов...

Продовжуємо знайомитися з міською комплексною програмою «Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді» на 2021-2025 рр. та разом долати виклики долі

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Лімфома виліковна у 80% випадків – стверджують лікарі. У багатьох країнах світу 15 вер...

Навчаємося  разом! Як діє міська комплексна програма «Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді»  на 2021-2025 рр.

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Що ж це таке власне – місцеві цільові програми? Місцеві цільові програми – це сукупність...

COVID-19 «прокидається»!

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Коронавірус вже давно не є проблемою №1 в Україні. Однак хвороба нікуди не зникла. Вона, як і ...