Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Прибулець з минулого
AA

Прибулець з минулого

У  Южноукраїнському міському історичному музеї щонедавно з’явився унікальний експонат  - фрагмент раковини велитенського двостулкового молюску – устриці (іноцерама «іnoceramus»). Вік знахідки, за оцінками фахівців, близько 70 мільйонів років.

Ці дивовижні істоти жили в океанах крейдяного періоду. Крейдяний період, або крейда, - останній період мезозойської ери. Почався 145,0 млн років тому, закінчився 66,0 млн років тому. Тваринний світ крейдяного періоду мав характерний для мезозойської ери вигляд, але в той же час різко відрізнявся від тваринного світу юрського періоду. Серед безхребетних з’явилися у великій кількості нові форми белемнітів та амонітів, серед останніх багато представників з аномальною раковиною: палкообразною, купчастою та ін. Активно розвивалися деякі групи пластінчатожаберних (іноцерами, тригон) і червоногих (нерінеіди).

Даний експонат для музею надано жителем міста Южноукраїнська Григорієм Стаценком він має досить цікаву історію. Спочатку каміння у вигляді циглин було закуплено у 1973 році у кар’єрі, що знаходиться на території села Білоусівка Вознесенського району Миколаївської області. Каміння хотіли використати, як природний матеріал для будівництва хатини.  З 30 циглин, що були привезені для будівництва, унікальною виявилася тільки одна. Дізналися про це випадково, коли з залишків каміння хотіли побудувати ще й сарай. Раптом камінь розколовся і очевидець побачив серед уламків щось незвичайне на вигляд. Згодом, власником цієї рідкісної знахідки було прийнято рішення передати її у Южноукраїнський міський історичний музей. Адміністрація музею, у свою чергу, звернулася з приводу даного експонату за допомогою до фахівців – палеонтологів,  та отримала підтвердження, що він дійсно є унікальною палеонтологічною знахідкою.  У знайденому камені знаходяться останки раковини велетенського двостулкового молюску – устриці (іноцерама (іnoceramus), яка існувала у крейдяний період.

Доречі, це перший експонат у музеї, який стосується палеонтології. Музей дуже вдячний місцевому жителю Григорію Стаценку, який зробив неоціненний вклад у розвиток музейної справи у місті. Тепер у жителів та гостей міста є унікальна можливість на власні очі побачити цю рідкісну знахідку.

 

 

Запрошуємо усіх охочих за адресою:
м. Южноукраїнськ
вул. Набережна Енергетиків, 12-а
тел. для довідок: (05136) 2-12-71

 

 

Читайте також

Стежками мистецтва

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

  Заклади культури Южноукраїнської міської територіальної громади продовжують проводити пізн...

Пізнавальна екскурсія містом

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

  Южноукраїнський міський історичний музей  провів пізнавальну екскурсію містом для діт...

Флешмоб до Дня вишиванки

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

    Відвідувачі Панкратівського сільського клубу влаштували патріотичний флешмоб...