Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці (за роботу з комп’ютером)
AA

Право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці (за роботу з комп’ютером)

Працівникам, робота яких пов’язана з використанням персонального комп’ютера і яким тривалість щорічної відпустки не визначена іншими актами законодавства, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці тривалістю до чотирьох календарних днів згідно з підрозділом «Інші види виробництв» розділу ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства» (п.58) Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах  підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. №1290 (у редакції постанови від 13.05.2003 р. №679, із змінами, внесеними постановою від 16.12.2004 р. №1674).

Статтею 8 Закону України «Про відпустки» передбачено, що конкретна тривалість таких відпусток установлюється колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Згідно з Порядком застосування вище зазначеного Списку, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики від 30.01.98 р. №16, додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно до фактично відпрацьованого часу. У розрахунок часу, що дає право працівникові на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці (тобто безпосередньо роботою за комп’ютером) не менш як половину тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій і посад.

Облік часу, відпрацьованого в зазначених умовах, здійснюється власником або уповноваженим ним органом.

Читайте також

Відбулося засідання Координаційної ради з питань ґендерної рівності, запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статті та протидії торгівлі людьми на території Южноукраїнської МТГ

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

24.11.2022 відбулося дистанційне засідання Координаційної ради з питань ґендерної рівності, зап...

Подяка

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради виражає подяку американській організації Empowerment...

Семінар з представниками КП «Теплопостачання та водо каналізаційне господарство»

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

24.11.2022 у приміщенні управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради відбув...

Безпека на дорозі

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Відсутність світла та відключення світлофорів суттєво впливають на безпеку дорожнього руху та збільш...

Державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства про працю у період дії воєнного стану

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

У період дії воєнного стану центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з пита...