
Важливо! Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.
Внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України виникла нагальна потре...
Res -->
У житті буває багато ситуацій, коли діти залишаються без батьків. І це не тільки діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Є сім’ї у яких батьки, опинившись у складних життєвих обставинах з різних причин, тимчасово не можуть належно виконувати батьківські обов’язки. У таких випадках держава визначила важливе завдання - забезпечити належні умови для виховання дітей в сімейному оточенні. Це стало поштовхом для розвитку різних форм сімейного виховання. В Южноукраїнській міський територіальній громаді з цією метою створена патронатна сім’я.
Патронат над дитиною — це послуга тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Сім'я патронатного вихователя — це сім'я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, тимчасово допомагаючи дитині, яка опинилися у складних життєвих обставинах.
Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім'ї тимчасово надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї.
Термін перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.
Кандидатом у патронатні вихователі може бути людина, яка виявила бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, а також має:
Діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, що негативно впливають чи можуть вплинути на їх життя, здоров’я та розвиток, в тому числі діти, які залишилися без батьківського піклування; малолітні/неповнолітні вагітні чи малолітні/неповнолітні породіллі з немовлям, які залишилися без батьківського піклування або перебувають у складних життєвих обставинах.
Оплата послуг патронатного вихователя та виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів у розмірі та порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.
Патронат – це офіційне працевлаштування та шанс знайти своє покликання.
Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування, та потребують тимчасової підтримки.
За детальною інформацією звертайтеся до служби у справах дітей Южноукраїнської міської ради
Адреса: м. Южноукраїнськ, вул Молодіжна, 5А
Телефон: 5-57-90
Внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України виникла нагальна потре...
У ранньому дитинстві для дітей вкрай важливо навчитися взаємодіяти з однолітками. Ці навички мають в...
У звʼязку із реформою церковного календаря в Україні, день християнського свята Віри, Надії, Любові...
Хто хоч раз побував закладах де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування...
Патріотичне виховання дітей є важливим завданням для будь-якого суспільства, оскільки це сприяє форм...
"Складні діти" - це вираз, який може вказувати на дітей з особливими потребами, які м...
Хто хоч раз побував закладах де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування...
Хто хоч раз побував закладах де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування...
10.08.2023 року службою у справах дітей Южноукраїнської міської ради спільно з представниками...
Якими виростуть діти, залежить від нас – дорослих. Життєвий шлях кожної людини починається з р...