AA

Перша допомога при ураженні електричним струмом

Широке застосування електроенергії вимагає правильного поводження з нею, оскільки порушення правил електробезпеки може призвести до важкої і навіть смертельної травми. Установлено, що при напрузі 42 В електричний струм, який проходить через тіло людини, є безпечним. Напруга вище 50 В викликає тепловий і електролітичний ефект.

Найчастіше ураження виникає внаслідок невиконання техніки безпеки при роботі з електричними приладами як у побуті, так і на виробництві.

Звільнення потерпілого від дії струму

У першу чергу необхідно знеструмити обладнання або провід, які стали причиною ураження людини струмом. Підходять для цього всі способи: вимкнути рубильник, вивернути або вимкнути пробки на електричному щитку, припинити подачу живлення роз’єднанням найближчого штепсельного роз’єму.

У разі неможливості припинення подачі електричного струму штатними засобами, необхідно перерубати окремо кабелі живлення, використовуючи будь-які ріжучі предмети з ізольованими рукоятками.

Якщо ж і це зробити немає можливості, потерпілого необхідно відтягнути від електричної установки або скинути з нього провід за допомогою будь-якого струмонепровідного предмету. При цьому важливо захистити себе від впливу електричного струму, надівши на руки гумові рукавички або обмотавши їх сухою тканиною. На ноги бажано одягнути гумове взуття, у разі його відсутності підкласти під ноги гумовий килимок, суху дошку або згорнуту сухий одяг. Відтягувати потерпілого слід за краї одягу, уникаючи контакту з відкритими ділянками його тіла.

Перша допомога

Відразу ж, протягом 10-20 секунд, необхідно визначити ступінь ураження людини електричним струмом. Поклавши потерпілого на спину і розстебнувши одяг, що утруднює дихання, потрібно перевірити наявність у нього пульсу на шиї в районі сонної артерії або на променевій артерії в області зап’ястя, переконатися у присутності дихання з підйому і опускання грудної клітини, перевірити кровообіг мозку по наявності рефлекторної реакції звуження зіниці ока при попаданні на нього яскравого світла.

Якщо потерпілий перебуває у свідомості, однак тривалий час піддавався впливу електричного струму або ж отямився після непритомності, йому потрібно забезпечити спокій з подальшим спостереженням за ним на протязі 3-4 годин, але все ж таки краще викликати бригаду швидкої медичної допомоги. Можна дати йому теплий чай, 20 крапель валеріанової настоянки і тепло вкрити ковдрою.

У разі погіршення стану потерпілого, при появі серцевої недостатності, частому переривчастому диханні, зблідненні шкірних покривів, необхідно без зволікання приступати до виконання штучного дихання і масажу серця.

Заборонено припиняти виконання реанімаційних заходів до прибуття лікаря, їх необхідно продовжувати і в тому випадку, коли у постраждалого геть відсутні всі ознаки життя.

 

Пам’ятайте про те, що своєю наполегливістю і терпінням ви можете врятувати людині життя!

Читайте також

Про стан виплати  адресної допомоги особам, які переміщені з тимчасово окупованих територій України

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської

  Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради  інформує підпр...

«Увага! Конкурс «Волонтер року»!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

З метою укорінення громадянської культури та суспільної практики волонтерства і благодійництва, забе...

Оголошення

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради просить не байдужих громадян Ю...

Інформація про хід колективно-договірної кампанії у Южноукраїнській міській територіальній громаді протягом 9 місяців 2021 року

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

У Южноукраїнській міській територіальній громаді продовжується колективно-договірна кампанія 2021 ро...

Засідання Координаційної ради з питань ґендерної рівності, запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статті та протидії торгівлі людьми на території Южноукраїнській міській територіальній громаді

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Згідно розпорядження міського голови м.Южноукраїнська від 28.09.2021 №266-р була створена Координаці...

Протидія торгівлі людьми

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

За даними міжнародних організацій, після початку конфлікту на Сході, демографічні показники жертв то...