Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | «Пакунок малюка» чи грошова компенсація вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»
AA

«Пакунок малюка» чи грошова компенсація вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

В пологовому будинку батьки новонародженої дитини можуть отримали «пакунок малюка», а  у разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я отримувач має право звернутися за отриманням «пакунка» протягом року з дня народження дитини.

Батьки новонародженої дитини мають право самостійно визначити: отримувати «пакунок малюка» чи грошову компенсацію його вартості.

Розмір грошової компенсації «пакунок малюка» бажаючим отримати, замість такої ж одноразової натуральної допомоги з 1 січня 2023 року становить  не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. Відповідно, у 2023 році батьки отримуватимуть за Пакунок малюка 6816 грн.

Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини. 

Виплата такої компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на будь-який рахунок, відкритий в АТ КБ «ПриватБанк».

Для оформлення надаються наступні документи:

  • заява;
  • копія свідоцтва про народження дитини або документа, що підтверджує факт народження дитини в/поза межами закладу охорони здоров’я (за відсутності свідоцтва про народження дитини);
  • копія рішення про встановлення опіки, про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або прийомної сім’ї (для опікунів, патронатних вихователів, прийомних сімей або дитячих будинків сімейного типу).

Подати заяву для отримання грошової компенсації «пакунок малюка» можна онлайн, заповнивши заяву особисто одним із батьків на порталі «Дія», (вкладка єМалятко за посиланням: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko) та до Центру надання адміністративних послуг.

З початку 2023 року в пологовому будинку міста Южноукраїнська видано 30 «пакунків малюка», грошову компенсацію його вартості станом на 20 жовтня 2023 року отримали 166 осіб.

 

Читайте також

Подяка

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради виражає велику подяку депутату...

Українці, які отримали протези за кордоном, можуть обслуговувати й ремонтувати їх в Україні безоплатно

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Українці, які отримали протези за кордоном, можуть обслуговувати й ремонтувати їх в Україні безоплат...

Пільги сім’ям загиблого (померлого) ветерана війни та членам сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці україни

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного п...