Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті
AA

Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті

Щороку з настанням осінньо-зимового періоду через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електроприладами, а також при експлуатації пічного опалення збільшується кількість пожеж, травмування та загибель людей на них.

Якщо виникла пожежа - рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте, де знаходяться засоби пожежогасіння та вмійте ними користуватися.

Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті:

 • Не залишайте ввімкнені електронагрівальні прилади на тривалий час – це одна з найпоширеніших причин виникнення пожеж.
 • Не використовуйте для обігріву житла несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади.
 • Перед увімкненням обігрівального пристрою переконайтеся, що він не має механічних ушкоджень. Так само не користуйтеся пошкодженими розетками, кабелями чи проводами.
 • Не ставте електрообігрівач біля завісок або меблів – відстань від пристрою до горючих матеріалів має становити не менше 0,5 м. Так само небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів.
 • Встановлюйте електричні прилади таким чином, щоб не допускати їх перекидання.
 • Не вмикайте у подовжувач одночасно велику кількість приладів. Через це може статися перевантаження електромережі.
 • Для енергоємних приладів обов’язково необхідно передбачити окрему розетку, заборонено використовувати подовжувачі.
 • Не використовуйте обігрівачі для сушіння одягу.
 • Не використовуйте відкритий вогонь, особливо – для відігрівання водогінних та опалювальних систем.
 • Для обігріву будинків, квартир у жодному разі не можна користуватися несправними або саморобними електричними приладами. Не варто залишати їх увімкненими, коли вдома нікого немає.
 • До уваги батьків! Подбайте про обмеження доступу дітей до нагрівальних приладів, поясніть їм основні правила електробезпеки, правила користування електроприладами та порядок дій у випадку пожежі.

У разі виявлення ознак пожежі (горіння) кожний громадянин зобов’язаний:

 • негайно повідомити про це за телефоном 101. При цьому необхідно назвати місцезнаходження об’єкта, вказати кількість поверхів будинку, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
 • вжити (за можливості) заходів щодо евакуювання людей, гасіння (локалізації) пожежі первинними засобами пожежогасіння та збереження матеріальних цінностей;
 • якщо пожежа виникла на підприємстві, повідомити про неї керівника чи відповідну компетентну посадову особу та (або) чергового на об’єкті;
 • у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби.

З прибуттям на пожежу пожежно-рятувальних підрозділів повинен бути забезпечений безперешкодний доступ їх на територію об’єкта, за винятком випадків, коли чинним законодавством встановлений особливий порядок допуску.

Варто запам'ятати, що недотримання правил пожежної безпеки може призвести до трагічних наслідків! Знання та виконання найпростіших правил безпеки допоможе уникнути займання та зберегти життя!

Бережіть себе та своїх близьких!

Читайте також

"Дитина не одна"- тимчасова допомога на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2024 р. № 331 «Деякі питання провадження...

Кіберзалежність

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

На початку свого розвитку комп’ютерні технології здебільшого застосовувалися для роботи, але з...

До уваги ветеранів війни, членів  їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради повідомляє. 20 березня 2024...