
Засідання координаційного центру підтримки цивільного населення при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради
26 вересня 2023 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих орга...
Res -->
На період дії воєнного стану не проводяться планові перевірки підприємств з охорони праці і це означає, що є достатньо вільного часу, щоб підготуватися до них.
Законодавство України з охорони праці складається з Закону України “Про охорону праці” та підзаконних актів (нормативно-правові акти з охорони праці (НПАОП), постановИ КМУ, санітарні норми, накази міністерств тощо), які уточнюють положення цього закону.
Документацію, яка повинна бути на підприємстві, можна розділити на наступні блоки:
Дозвільні документи поділяються на два типи – дозволи та декларації. Вони видаються або на обладнання, або на роботи підвищеної небезпеки.
Щоб зрозуміти, чи виконуються на вашому підприємстві роботи, на які необхідно отримати дозвіл та/або подавати Декларацію, дивимось постанову КМУ №1107.
Щоб зрозуміти, чи експлуатується на вашому підприємстві обладнання, на яке потрібно отримувати дозвіл та/або подавати Декларацію, дивимось постанову КМУ №77.
ПОЛОЖЕННЯ
Положення описують елементи системи управління охороною праці. Як правило, вони розробляються на базі типових положень.
Що має бути на кожному підприємстві:
На підприємстві можуть розроблятися та інші положення, які регламентують, наприклад: порядок забезпечення спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, порядок організації та проведення медоглядів, порядок видачі нарядів-допусків тощо.
ІНСТРУКЦІЇ
Інструкції це локальні документи підприємства, вони містять обов’язкові для виконання вимоги до охорони праці.
Вимоги до оформлення, складання, організації обліку та видачі інструкцій прописані в НПАОП 0.00-4.15-98 “Положення про розробку інструкцій з охорони праці”.
Інструкції з охорони праці (ІОП) бувають двох видів:
В інструкції для професії містить вимоги до тих видів робіт, які виконує людина на своєму робочому місці у межах своєї професії. При цьому вона може час від часу використовувати обладнання, яке одночасно з нею можуть використовувати інші робітники.
Розроблені інструкції вводяться у дію наказом по підприємству (див. зразок наказу нижче) та реєструються у Журналі реєстрації інструкцій з охорони праці на підприємстві, форма якого наведена у додатку 4 НПАОП 0.00-4.15-98.
Екземпляри інструкцій видають керівникам структурних підрозділів, керівникам робіт або іншим посадовим особам, які проводять інструктажі на підприємстві. Факт видачі інструкцій реєструється в Журналі обліку видачі інструкцій з охорони праці на підприємстві, форма якого наведена в додатку 5 НПАОП 0.00-4.15-98.
НАКАЗИ
Накази також діляться на дві категорії: одні вводять у дію локальні документи, такі як положення та інструкції, а інші – призначають когось відповідальним, наприклад, за технічний стан та безпечну експлуатацію обладнання.
Мінімальний набір необхідних наказів:
НАВЧАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ОСІБ ТА РОБІТНИКІВ
Порядок організації та проведення навчання з охорони праці прописується у Положенні про порядок проведення навчання та перевірки знань з охорони праці. Воно розробляється на основі НПАОП 0.00-4.12-05 “Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці”.
Відповідно до НПАОП 0.00-4.12-05, ряд співробітників підприємства періодично раз на три роки мають проходити навчання та перевірку знань з загальних питань охорони праці в навчальному центрі.
Хто саме проходить навчання:
ІНСТРУКТАЖІ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці (АРМ) регулюється постановою КМУ № 442 від 01.08.1992 р. “Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці”
Які документи, що підтверджують проведення АРМ, мають бути на підприємстві:
Порядок розслідування нещасних випадків на підприємстві регулюється постановою КМУ № 337 від 17.04.2019 р. “Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві”.
Усі нещасні випадки розслідуються та оформлюються відповідно до цього Порядку та реєструються в Журналі реєстрації осіб, що постраждали від нещасних випадків (гострих професійних захворювань (отруєнь) на виробництві), форма якого наведена у додатку 26 Порядку.
26 вересня 2023 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих орга...
Гуманітарна допомога буде надаватися з 9.00 до 14.00 за адресою: б-р Мрій, 7 (колишнє ка...
Продовжено відбір кандидатів щодо формування Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчо...
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради звертається до суб’єктів господарської д...
Порядок отримання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрі...
20.09.2023 під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради М...
Зміни до порядку обчислення середньої заробітної плати, запроваджені постановою Кабінету Міністрів У...
Принцип гендерної рівності закріплений у Конституції України. Стаття 24 Конституції України закріплю...
19 вересня 2023 року в приміщенні управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської р...