Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Обережно – гриби!
AA

Обережно – гриби!

Медики нагадують, що збирання дикорослих грибів відносять до традицій, що пов'язані з великим ризиком для здоров'я. Але, незважаючи на перестороги й попередження такої небезпеки, щороку трапляються випадки отруєнь грибами, що часто закінчуються трагічно.

Однією з основних причин виникнення отруєнь дикорослими грибами є помилкове збирання отруйних грибів замість їстівних. Це трапляється при недостатній обізнаності грибників, які не відрізняють їстівні гриби від їх отруйних двійників.

Отруєння можуть викликати і умовно їстівні гриби при неправильному їх приготуванні. Іноді навіть їстівні гриби можуть стати причиною отруєння. Почастішали випадки отруєння їстівними грибами, що збиралися на екологічно забруднених територіях: поблизу шосейних доріг, промислових підприємств, хімічних комбінатів.

Гриби належать до продуктів, що швидко псуються, тому переробляти їх треба в день збирання. Зберігати свіжими їх можна не більше 18-24 годин при температурі не вище 10°С (тобто в холодильнику). Страву з їстівних грибів можна зберігати на холоді також не більше доби.

Останнім часом, враховуючи тяжкі наслідки отруєння грибами, медичні працівники рекомендують утримуватися від збирання дикорослих грибів.
Любителям грибних страв треба пам'ятати, що купувати дикорослі гриби на ринках дуже небезпечно. Особливо небезпечні сушені гриби, вид яких не можна визначити.

Якщо ж, незважаючи на перестороги, ви споживали дикорослі гриби, і через 6-10 годин у вас з'явилися біль у животі, нудота, блювання, пронос, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою, навіть при легкому отруєнні грибами! Часто від того, як швидко буде надано медичну допомогу, залежить життя людини.

Найважливіше – негайно, якщо є підозра на те,  що погіршення самопочуття викликано отруєнням грибами, звернутися по кваліфіковану допомогу до медичного закладу! Якщо допомогу не надано своєчасно, то хворий може загинути. Слід пам’ятати що своєчасне надання допомоги лікарем значно підвищить шанси на виживання,одужання. 

Головним принципом долікарської медичної допомоги (лише за умов, що немає жодної можливості отримати кваліфіковану допомогу) при отруєнні грибами є  видалення токсину, що не всмоктався. Важливо викликати блювоту (якщо не було мимовільної блювоти) і промити шлунок, випити води з активованим вугіллям (важливо щоб вона залишалася в шлунку якийсь час). Слід підкреслити, що кількість активованого вугілля повинна бути достатньою – не менше 0,5-1 г/кг маси тіла (40-60 г для дорослої людини). Будь-яке отруєння грибами – це загроза для вашого життя!

Читайте також

До уваги ветеранів війни, членів  їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради повідомляє. 20 березня 2024...

Виїзна нарада

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

11.04.2024 відбулась виїзна нарада під головуванням заступника міського голови з питань діяльності в...

Про укладання колективних договорів у Южноукраїнській міській територіальній громаді станом на 01.04.2024

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

На 83 підприємствах, установах та організаціях Южноукраїнської міської територіальної громади укладе...

Роз’яснюємо щодо виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року № 185 «Про затвердже...