Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | МАЄМО ЗНАТИ АБИ НЕ СЛУХАТИ ПРОВОКАТОРІВ!
AA

МАЄМО ЗНАТИ АБИ НЕ СЛУХАТИ ПРОВОКАТОРІВ!

Шановні Южноукраїнці! Станом на 06.08.2020 в лікарнях нашого міста не має хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 є тільки двоє осіб, які лікуються в домашніх умовах. В чомусь тут є наша заслуга, де ми стали більше оберігатись, є заслуга наших медичних працівників і їм за це велика подяка, але розслаблятись ще рано. Попереду може бути різне і є нові вимоги адаптивного карантину, де є критерії, які визначають кольорові зони.

Є і певні запитання до нової методики. Наприклад. Коли у нас помітний спад захворювань, то в Миколаєві є помітне збільшення таких випадків і наша область може вийти з зеленої зони, а це нові обмеження. Ця картина може змінюватись, бо цей вірус, окрім нашої поведінки має і свої особливості його розповсюдження та мутації.

Наразі у виконавчому комітеті міської ради ми вивчаємо нові вимоги адаптивного карантину і у нас вже є наші пропозиції. Ми готові їх надати через Миколаївську ОДА до Києва. Їх суть. Окрім врахування випадків захворівших, мабуть логічно враховувати кількість тих осіб, які одужали, кількість хворих, які переносять цю хворобу досить легко на дому та інші. І є запитання, чому територією обмеження має бути область, а не район чи окреме місто, як вже було у нас на початку карантину, а може потрібно враховувати і межі  і ОТГ?

Наприклад, якщо обмежать якесь місто чи район в області, то чому мають бути обмежені інші міста, ОТГ чи райони, де критерії зон обмежень дотримані. Ближчим часом ми нашим штабом розглянемо такі пропозиції в надамо їх на розгляд в область і до Києва.

Одночасно маю Вас поінформувати, що у виконавчому комітеті міської ради ми працюємо над заходами додаткового захисту наших мешканців від COVID-19  за допомогою нових програмам, нещодавнооприлюдненими під № № 5 і 6 під назвою «Безпечні ринки (мета адаптація ринкових площ до карантинних та суто санітарних  вимог, аби люди могли постійно і безпечно купити їм потрібні продукти і товари в умовах здорової конкуренції пропозиції і попиту)» та «Екологічно-протиепідемічний та соціальний захист громади її мешканців (мета – впровадження та забезпечення дії доступних заходів в підвищення умов, які будуть сприяти збереженню і можливого підвищення імунітету людей)».

Надалі пропонується переглянути матеріал, де нашим популістам і особам з вульгарною поведінкою ми маємо надати відсіч, аби хтось не піддався їхнім балачкам, що вірусу нема і не поплатився за довірливість до людей з сумнівною біографією та їхніми, м’яко кажучи дивними поглядами.

Попереджені, значить захищені, навіть до COVID-19 це має сенс.

         Міський голова В. Пароконний

(наступний матеріал подається в скороченні)

COVID-19 ЛИШИЛ МИЛЛИОН ЧЕЛОВЕК РАБОТЫ В ИСПАНИИ: УКРАИНЕ ПРЕДСКАЗАН ПОХОЖИЙ СЦЕНАРИЙ

Пандемия COVID-19 оставила без работы миллионы людей в мире, в том числе – Украине. Об этом пишет "Обозреватель".

Так, в Испании, по данным Национального института статистики, в период с апреля по июнь в связи с карантином работы лишились более миллиона человек. Такие данные были собраны с помощью опроса активного населения. Выяснилось, что наиболее пострадал сектор услуг, также сократилось число трудоустроенных женщин. Особенно сложная ситуация с безработицей сложилась в Каталонии, Мадриде, Андалусии и Кастилье-Ла-Манче. Карантин ухудшил экономическую ситуацию и в Украине, сценарий безработицы может быть сходным с испанским.

В комментарии "Обозревателю" председатель Комитета экономистов Украины Андрей Новак заявил: если в нормальных условиях уровень безработицы в стране оценивался в 8-10%, то в условиях коронавируса цифра, как минимум, удвоится.

Европу накрыла вторая волна коронавируса, границы снова закрывают

Галина Остаповец Общество

  • Со средины июля в большинстве европейских стран фиксируют увеличение количества инфицированных коронавирусом. Некоторые правительства не скрывают – начинается вторая волна эпидемии
  • Больше всего заболевших в Румынии – 1345 за последние сутки. При этом смертность держится на уровне 40 случаев
  • Финляндия с понедельника, 10 августа, по 8 сентября вводит ограничения на поездки для жителей страны в Бельгию, Нидерланды, а также Андорру
  • Медики уверяют, что из-за низкого уровня коллективного иммунитета от коронавируса, люди будут продолжать активно заражаться.

Европу накрывает вторая волна эпидемии коронавируса.

Як світові гіганти рятують бізнес від банкрутства через коронавірус

Очікується, що до кінця року через завдану пандемією коронавірусу економічну шкоду збанкрутують тисячі підприємств по всьому світу. Нині уряди провідних економік намагаються запобігти цьому.

Минулого тижня дещо прояснилася загальна картина масштабів наслідків пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 для глобальної економіки. Саме тоді низка країн оприлюднили свої економічні показники за другий квартал 2020 року. В цей період запроваджений у багатьох частинах світу локдаун призвів до зупинки цілих галузей промисловості та сфери послуг.

В Європі найглибше економічне падіння зафіксували в Іспанії - за підсумками другого кварталу поточного року її економіка просіла на 18,5 відсотка в порівнянні з попереднім кварталом. У Франції та Італії падіння в економіці було теж доволі дошкульним - 14 і 12 відсотків відповідно. Спад не оминув навіть найбільшу економіку континенту - Німеччину. Тут у другому кварталі економічна активність скоротилася на рекордні 10,1 відсотка.

Власне, в інших країнах світу в період з квітня по червень економічна ситуація була не кращою. Приміром, у США падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) сягало 9,5 відсотка в порівнянні з першим кварталом, а в Японії, згідно з попередніми оцінками, економічний спад становив понад 11 відсотків.

Єдиним винятком у списку провідних економік світу став Китай. Статистичне відомство Піднебесної зафіксувало протягом другого кварталу економічне зростання в розмірі 3,2 відсотка, що частково компенсувало падіння на 6,8 відсотка в першому кварталі.

Оскільки повсюдний глобальний економічний спад добряче вдарив як по підприємствах, так і по домогосподарствах, уряди багатьох країн вжили безпрецедентних антикризових заходів. Ці антикризові програми містять як фінансову підтримку, так і зміни до законодавства, мета яких - запобігти хвилі банкрутств приватних осіб і підприємств.

Ось побіжний огляд того, які саме антикризові заходи ухвалили уряди чотирьох найбільших економік світу - США, Китаю, Японії й Німеччини.

Якщо в Німеччині влада б не бралася пом'якшувати економічні наслідки коронавірусної кризи, то тоді, за оцінками експертів, варто було очікувати близько 29 тисяч банкрутств у корпоративному секторі. Тож влада пішла на радикальні зміни у законодавстві, що регулює питання неплатоспроможності підприємств. Серед ухвалених заходів тимчасове зупинення дії норми про обов'язкову своєчасну подачу заяви про банкрутство.

Раніше підприємства мали протягом трьох тижнів подавати заяву про банкрутство. Така вимога діяла в разі неспроможності підприємства своєчасно оплатити боргові зобов'язання, тобто коли йшлося про неплатоспроможність. Та сама норма стосувалася й випадків, коли у фірми загальна сума фінансових зобов'язань перевищувала сукупну вартість активів.

У Німеччині внаслідок коронакризи закриваються тисячі магазинів

Згідно з новими правилами, ухваленими наприкінці березня, дію цієї обов'язкової норми припинили заднім числом на період з 1 березня по 30 вересня 2020 року. Але тут є два винятки. Зокрема це не стосується компаній, у яких до неплатоспроможності призвели інші причини ніж наслідки пандемії. Те ж саме стосується й ситуації, коли перспектива подолання фінансових труднощів фірми відсутня.

Новий закон також знижує ризики для різноманітних контрагентів компанії, що опинилися в скруті, як-от постачальників, власників нерухомості та орендодавців, яким потрібно платити навіть за умови, якщо не вдасться домовитися щодо реструктуризації.

Утім, всі ці норми не застосовуються, якщо причина неплатоспроможності вже існувала до 1 березня цього року.

Японія.

На відміну від багатьох інших країн, в Японії немає спеціального закону, що регламентує питання, пов'язані з неплатоспроможністю. Однак японський уряд, а також певною мірою й приватний сектор зробили інші кроки, спрямовані на пом'якшення завданої пандемією шкоди.

Приміром, натепер податкові органи надають однорічний пільговий період щодо сплати загальних і місцевих податків і зборів, якщо через пандемію дохід платника податків скоротився приблизно на 20 відсотків і більше в порівнянні з аналогічним торішнім періодом. Крім того, підприємствам водопостачання, водовідведення й каналізації та газопостачання було запропоновано дозволити не оплачувати рахунки фізособам і компаніям, що зазнають фінансових труднощів.

Китай.

Хоча в Китаї не було внесено жодних змін до законодавства про неплатоспроможність, влада КНР оприлюднила нові інструкції щодо питань банкрутства. Тепер суди у справах про банкрутство повинні заохочувати процеси реструктуризації та врегулювання, перш ніж допустити ліквідацію компанії. Передбачається, що ці судові інстанції активно керуватимуть переговорами між кредиторами й боржниками за допомогою розстрочки платежів, подовження терміну виконання зобов'язань і зміни вартості контракту.

Крім того, якщо під час реструктуризації не вдасться знайти нових інвесторів, суди зможуть подовжити термін подачі пропозиції про реструктуризацію до шести місяців. Якщо компанія бере участь в заходах протидії пандемії, суд може навіть повністю припинити процедуру банкрутства.

Величезні черги біля магазинів Apple в Китаї свідчать про те, що економіка КНР взяла курс на зростання

Сполучені Штати Америки

США не внесли прямих змін до 11-го розділу закону про банкрутство. Однак ухвалений у березні цього року пакет заходів економічної підтримки передбачає, зокрема, підтримку підприємствам, залученим до протидії пандемії. Ухвалений законодавцями закон містить пакет економічних стимулів на суму понад двох трильйонів доларів. Це стало найбільшим пакетом економічної підтримки в історії США.

Крім того, американський центробанк - Федеральна резервна система (ФРС) - виділив додатково 500 мільярдів доларів на фінансування урядової програми кредитування проблемних компаній.

Безробітні в штаті Кентуккі

Підтримка малого і середнього бізнесу здійснюється через програми кредитування під керівництвом Адміністрації з питань малого бізнесу (SBA) і програму захисту оплати праці (PPP). Нещодавно було підвищено мінімальний поріг, що дозволяє підприємствам скористатися перевагами цієї програми, з 2,7 мільйона доларів до 7,5 мільйона доларів на компанію.

Однак, щоб скористатися перевагами цієї програми, компанія не має бути неплатоспроможною. Крім того, керівництво підприємства повинне надати бізнес-план щодо того, як воно думає інтегрувати запропоновану держпідтримку в довгострокову стратегію розвитку підприємства, щоб вийти з нинішньої скрути.

Насувається крах багатьох гравців на ринку

 

Читайте також