
Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді" на 2021 – 2025 роки
Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській мі...
Res -->
Війна внесла значні зміни в роботу фахівців «швидкої», проте, як і раніше, вони виїжджають рятувати життя пацієнта у невідкладному стані. Адже від того, наскільки швидко у таких випадках буде надана допомога, залежить життя людини.
Наразі існує чіткий перелік підстав, коли варто телефонувати на номер «103». Він регламентований наказом МОЗ № 583 від 26.03.2021.
Основне – звертатися за «швидкою» варто лише за таких станів, які без отримання негайної допомоги можуть загрожувати життю пацієнта або ж можуть призвести до різкого незворотного погіршення його здоров'я.
Наприклад, якщо у пацієнта:
За таких симптомів варто терміново зателефонувати на номер «103».
Важливо, щоб розпізнати інсульт, варто знати його ознаки. Це може бути асиметрія обличчя, незвична «крива» посмішка, втрата рівноваги, орієнтації в часі та просторі, проблеми з мовленням, слабкість у кінцівках, порушення зору. У таких випадках для отримання кваліфікованої допомоги варто звернутись негайно за номером 103, тому що в медиків буде лише 4 години, від моменту появи симптомів, шанс повернути пацієнта до повноцінного життя.
Разом із тим, на необхідність викликати бригаду екстреної медичної допомоги також вказують:
Пам’ятайте, викликати бригаду екстреної медичної допомоги варто тоді, коли людина знаходиться у невідкладному стані. Але якщо є сумніви телефонувати чи ні, диспетчер «103» завжди надасть телефонну консультацію та визначить чи потребує ваш випадок виїзду бригади чи такий стан потребує звернення до сімейного лікаря чи інші варіанти допомоги. Також нагадаємо, що висока температура сама по собі не є підставою для виклику «швидкої».
Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській мі...
Спалах гепатиту А на Вінниччині визначено як надзвичайну ситуацію на рівні області, протиепідемічні...
Від початку 2023 року лептоспіроз діагностували у 141 українця. Це у 1,6 раза більше за аналогічн...
Зворотний зв’язок від пацієнта — це дієвий інструмент для підвищення якості надання меди...
Тема даної статті не нова. Ми не зробили жодних відкриттів. Наша мета - узагальнити наявну інформаці...
11.09.2023 у залі засідань виконавчого комітету відбулось обговорення вкрай важливого та гострого пи...
31.08.2023 у залі засідань виконавчого комітету відбулось засідання робочої групи з перевірки фінанс...
Згідно соціальних опитувань, кількість українців, які зовсім не курять, скоротилася на 4,7% у порівн...
21.08.2023 року відбулося засідання координаційної ради з питань охорони здоров’я в Южноукраїн...
Не вдалося вступити на бюджетну форму навчання до вищого навчального медичного закладу? Не втр...