AA

ГРВІ та грип в листопаді

Грип – типова повітряно-крапельна інфекція, що відноситься до групи ГРВІ. З усіх збудників найбільша небезпека   вірусів грипу пов`язана з тім,  що вони мають властивість щорічно змінюватися, викликати у людей захворювання в тяжкої формі, части ускладнення (пневмонії, енцефаліти, менінгіти, загострення захворювань серцево-судинної, нервовій та інших систем), у т.ч. зі смертельним закінченням.

З початку жовтня в Україні проводиться щотижневий аналіз стану захворюваності на ГРВІ та грип. На даний час в мирі, Україні, Миколаївської області ситуація з грипу оцінюється як така, що відповідає багаторічним показникам. Основна маса захворювань викликана вірусами парагрипу, аденовірусами та іншими респіраторними вірусами. Випадки грипу поодинокі.  Серед вікових груп населення частіше хворіють діти від 0 до 14 років.

По нашому місту ситуація спокійна, випадків грипу не зареєстровано. В той же час захворюваність ГРВІ у жовтні у порівнянні з жовтнем 2016 зросла в 1,2 рази, у т.ч. серед дітей - в 1,3 рази. Очікувати початку епідемічного зростання захворюваності на грип та ГРВІ  можливо з середини грудня 2017 р. - січня 2018 р..   

Згідно прогнозу на території Європи, у  т.ч. в Україні, в сезон 2017-18 років очікується дія трьох вірусів грипу – А H1N1 Мичіган,  A H3N2 Гонконг, В  Брисбен). Як показали дослідження, проведені в області серед донорів крові, захист проти  цих вірусів не перевищує 30%, що є недостатнім для безпеки населення.     

В зв’язку з цим остається актуальним питання особистого захисту від грипу за допомогою вакцинопрофілактики. За жовтень та перший тиждень листопада в місті щеплено 111 осіб, з них 89 - медичні працівники. Дітей щеплено всього 5 (школярі).

На даний час в аптеці «Ліки України» можливо придбання вакцини «Ваксигрип» (Франція). Ця вакцина гарно зарекомендувала себе в нашому місті в попередні роки.  Вакцина «Джиси Флю» (Корея), якою проводились щеплення в жовтні, також є дієвою у профілактиці грипу (щеплення проводились серед населення області в осінній період  2016 р.).

Рекомендовано завершити щеплення до середини грудня (за 2-3 тижня до можливого початку епідемії в місті).

Щеплення проти грипу є рекомендованими, рішення про їх проведення кожна людина приймає сама, але слід пам’ятати, що ризик розвитку захворювань та ускладнень максимальний у наступних груп населення:

  • медична група ризику – захворювання дихальної, серцево-судинної, нервовій, ендокринної  (у т.ч. цукровий діабет) систем, захворювання нирок, тощо, а також лиця  старіше 60 років та діти до 3 років;
  • епідемічна група ризику – працівники, що мають постійній контакт з великої кількістю населення, працюють на свіжому повітрі, працюють з дітьми та хворими на ГРВІ,  грип, діти ДНЗ, шкіл, ліцею, тощо.

Для того, щоби провести щеплення дорослому або дитині, Вам  потрібно звернутись до лікаря-терапевта, лікаря-педіатра, які нададуть рекомендації щодо термінів проведення щеплень, механізму придбання вакцини та техніки проведення. Лікарі повинні   надати вичерпну інформацію про режими до та після проведеного щеплення, можливі реакції на введення, тощо.

Щеплення проводяться у спеціальних кабінетах для профілактичних щеплень. В цих кабінетах також повинні надавати інформацію за вашим запитом про вакцини, техніку проведення щеплень, умови її зберігання, тощо.

 

 

 

Читайте також

Сезонні кишкові захворювання

Южноукраїнський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

У нашому місті з середини серпня почалося зростання гострих кишкових інфекційних захворювань. Орієнт...

Рекомендації для керівників підприємств, установ, організацій щодо заходів на  епідемічний сезон грипу та ГРВІ  2018 – 2019 рр.

Южноукраїнський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

В епідсезон  2017-18 рр. захворюваність на ГРВІ та грип у цілому знаходилась на низькому р...

Отруєння грибами

Южноукраїнський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Щорічно споживання грибів призводить до тяжких отруєнь,які іноді закінчуються трагічно та призводить...

Що потрібно знати про СКАЗ

Южноукраїнський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Сказ – це гостре інфекційне захворювання, яке постійно поширюється територією України. Хворіют...

Вбережи себе від туберкульозу!

Южноукраїнський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається Всесвітній день...

Треба знову нагадати про сказ

Южноукраїнський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Ситуація щодо захворюваності тварин на сказ в Україні, Миколаївської області, м. Южноукраїнську, при...

Про якість питної води

Южноукраїнський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Яку воду сьогодні треба використовувати для споживання? Кип’ячену, фільтровану, бутильовану? С...

Профілактика кору

Южноукраїнський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Профілактика кору За даними Центру громадського здоров'я, за 2017 рік в Україні зареєстровано...