Особливості державної реєстрації зміни імені через представника
Діяльність органів державної реєстрації актів цивільного стану з питань зміни імені (прізвища, власн...
Res --> 1
Гендерна рівність у трудових відносинах має бути передбачена в колективному договорі
Принцип гендерної рівності закріплений у Конституції України. Стаття 24 Конституції України закріплює рівність чоловіків та жінок в усіх сферах життя. Частина третя цієї статті безпосередньо присвячена подоланню дискримінації стосовно жінок в Україні та наголошує на тому, що рівність прав жінок та чоловіків забезпечується наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній та культурній діяльності, у здобутті освіти та професійній підготовці, у праці та винагороді за неї тощо. Окрім цієї норми, гендерної рівності стосуються статті 21, 51 Конституції України.
Рівність прав жінки і чоловіка забезпечується:
наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороді за неї;
спеціальними заходами щодо охорони праці і здоров’я жінок, встановленням пенсійних пільг;
створенням умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством;
правовим захистом, матеріальною і моральною підтримкою материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям.
З метою забезпечення єдиного підходу до визначення у колективних договорах та угодах вимог щодо створення умов праці, в яких жінки та чоловіки можуть вести трудову діяльність на рівній основі, наказом Міністерства соціальної політики України від 29.01.2020 р. № 56 затверджено Методичні рекомендації щодо внесення до колективних договорів та угод положень, спрямованих на забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у трудових відносинах (далі – Рекомендації).
Рекомендації можуть бути використаними суб’єктами сторін соціального діалогу при укладанні колективних договорів.
Питання забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та недискримінації рекомендується вносити в колективні договори окремим розділом «Рівність і недискримінація». Таким чином, забезпечуватиметься фактична рівність чоловіків і жінок на робочих місцях, не допускається дискримінація за ознакою статі.
Застосування вказаних Рекомендацій дасть змогу ефективно використовувати наявні робочі ресурси та отримувати більші вигоди для підприємства у конкуренції за кваліфіковану робочу силу завдяки усуненню дискримінаційних чинників.
Запровадження політики рівності та недискримінації на підприємствах, в установах, організаціях сприятиме встановленню прозорих та чітких принципів і методів управління трудовим колективом (працівниками підприємства), рівних і незалежних від статі можливостей професійного навчання, розвитку, кар’єрного зростання; створення умов для поєднання професійної діяльності з сімейними обов’язками, у тому числі шляхом застосування гнучкого робочого графіка та можливості дистанційної роботи в межах режиму роботи підприємства, установи, організації.
Діяльність органів державної реєстрації актів цивільного стану з питань зміни імені (прізвища, власн...
Збройні Сили України поступово стають більш відкритими для участі жінок у виконанні завдань з о...
З 25 по 31 серпня в Южноукраїнській міській територіальній громаді зареєстровано 6 актових&n...
З 18 по 24 серпня в Южноукраїнській міській територіальній громаді зареєстровано 6 актових з...
З 11 по 17 серпня в Южноукраїнській міській територіальній громаді зареєстровано 2 актові записи...
З 04 по 10 серпня в Южноукраїнській міській територіальній громаді зареєстровано 8 актових записі...
Міністерству юстиції України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 № 61...
З 28 липня по 03 серпня в Южноукраїнській міській територіальній громаді зареєстровано 2 актові з...
З 21 по 27 липня в Южноукраїнській міській територіальній громаді зареєстровано 3 актові записи п...
З 14 по 20 липня в Южноукраїнській міській територіальній громаді зареєстровано 7 актових записів...