Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Домашнє насильство – куди звернутися за допомогою?
AA

Домашнє насильство – куди звернутися за допомогою?

Нажаль на сьогодні домашнє насильство є однією з найпоширеніших форм порушення прав людини. При цьому, більшість сімейно-побутових конфліктів залишаються латентними аж до моменту скоєння злочину, тобто потерпілі не бажають, а найчастіше соромляться повідомляти про такі факти не вірячи у можливість реальної допомоги, або ж намагаються просто змиритися з даною проблемою вважаючи її своїм особистим болем. Однак, замовчування може лише ускладнити ситуацію, оскільки порушник уникнувши відповідальності за свої протиправні дії продовжить їх чинити і надалі.

У разі вчинення домашнього насильства або реальної його загрози необхідно обов’язково звернутися до Національної поліції. Це можна зробити зателефонувавши на телефон чергової служби відповідного територіального підрозділу, спецлінію «102», або відвідавши відділ (відділення) поліції особисто.

При отриманні заяви чи повідомлення про випадок домашнього насильства  правоохоронцями будуть вжиті невідкладні заходи щодо його припинення, а також притягнення кривдника до передбаченої законом відповідальності.

З метою запобігання неправомірним діям у подальшому особа, яка вчинила домашнє насильство, береться на профілактичний облік та з нею проводиться індивідуально-профілактична робота.

Крім того, у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення поліція може винести кривднику терміновий заборонний припис, яким кривдника може бути зобов’язано залишити місце проживання постраждалої особи, а також заборонено йому в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Постраждала від домашнього насильства особа може також звернутися до структурного підрозділу з питань сім’ї місцевої державної адміністрації або виконавчого органу з питань сім’ї сільської, селищної, міської ради, до повноважень яких належить здійснення координації діяльності суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

У свою чергу, з метою отримання соціальних послуг, інформаційної, медичної, соціальної, психологічної допомоги на безоплатній основі, а також тимчасового притулку, потерпіла особа може звернутися до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Зазначеними центрами проводиться  соціальне  інспектування  сімей,  у яких мають місце випадки вчинення  насильства, а також їх соціальний супровід.

У разі ж вчинення домашнього насильства відносно дитини, доцільно звернутися до органу опіки та піклування або служби у справах дітей, якими в  межах повноважень будуть вжиті заходи щодо захисту її прав.

Для винесення обмежувального припису кривднику, постраждала особа або її представник можуть звернутися з відповідною заявою до суду. При цьому слід зазначити, що судовий збір у такому випадку не сплачується.

У свою чергу, для отримання безкоштовної правової допомоги, на яку мають право усі постраждалі від домашнього насильства особи, необхідно звертатися до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. В Україні діє єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103.

Безкоштовну консультацію з приводу домашнього насильства можна отримати також зателефонувавши на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації  за телефоном 0-800-500-335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного).

Читайте також

Адміністративні та кримінальні правопорушення, вчинені на території Южноукраїнської МТГ з 08 квітня по 14 квітня 2024 року

Відділення поліції № 3 Вознесенського районного управління поліції

08.04.2024 о 18:42 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що в дворі житлового будинку по вулиц...

Шахрайські повідомлення у «будинкових чатах»: поліцейські закликають не реагувати на сумнівні посилання у месенджерах

Вознесенське районне управління поліції

Зловмисники все частіше ошукують людей за допомогою так званого фішингу. Злочинна схема, за якою...

«Вам нараховано допомогу від ООН»: поліцейські застерігають громадян від шахрайських схем

Відділ комунікації поліції Миколаївської області

Аферисти розсилають користувачам соцмереж повідомлення про неіснуючі виплати або допомогу. Пропонуют...

Адміністративні та кримінальні правопорушення, вчинені на території Южноукраїнської МТГ з 01 квітня по 07 квітня 2024 року

Відділення поліції № 3 Вознесенського районного управління поліції

01.04.2024 о 11:15 із заявою звернувся мешканець смт. Костянтинівка, повідомив що, 31.03.2024 р. бли...

Адміністративні та кримінальні правопорушення, вчинені на території Южноукраїнської МТГ з 24 березня по 31 березня 2024 року

Відділення поліції № 3 Вознесенського районного управління поліції

24.03.2024 о 00:27 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що у сусідів відбувається бійка, чути...

Адміністративні та кримінальні правопорушення, вчинені на території Южноукраїнської МТГ з 18 по 24 березня 2024 року

Відділення поліції № 3 Вознесенського районного управління поліції

19 березня о 18:41 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що у будинку № 10 по проспекту Соборн...

Адміністративні та кримінальні правопорушення, вчинені на території Южноукраїнської МТГ з 26 лютого по 03 березня 2024 року

Відділення поліції № 3 Вознесенського районного управління поліції

26 лютого о 16:27 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що біля будинку № 52 по вулиці Європей...

Адміністративні та кримінальні правопорушення, вчинені на території Южноукраїнської МТГ з 19 по 25 лютого 2024 року

Відділення поліції № 3 Вознесенського районного управління поліції

19 лютого о 13:18 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що в с. Іванівка в багатодітній сім&rs...