Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | До уваги страхувальників - роботодавців, фізичних осіб-підприємців та застрахованих осіб!
AA

До уваги страхувальників - роботодавців, фізичних осіб-підприємців та застрахованих осіб!

01 січня 2023 року набрала чинності оновлена редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», яким передбачено, що саме ПФУ є уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Що зміниться для роботодавців та застрахованих осіб?

Починаючи з 01 січня 2023 року, всі заяви-розрахунки (форма заяви-розрахунку не змінилась) на фінансування виплат застрахованим особам допомоги по тимчасовій втраті працездатності, по вагітності та пологах, на поховання страхувальниками надаються до Пенсійного Фонду України. Територіальний орган Пенсійного фонду здійснює фінансування страхувальників протягом трьох робочих днів після надходження заяви-розрахунку (до 01 січня 2023 року цей термін складав 10 днів).

Страхувальники-роботодавці та фізичні особи-підприємці мають можливість подати заяву-розрахунок через особистий кабінет страхувальника  на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (по електронним листкам непрацездатності) або на паперових носіях (по паперовим листкам непрацездатності та для отримання допомоги на поховання застрахованої особи  або члена сім’ї, який перебував на утриманні застрахованої особи) через сервісні центри ПФУ.

Рішення про призначення (відмову в призначенні) страхової виплати приймається страхувальником або уповноваженими ним особами, до 1 січня 2023 року рішення приймалося комісією (уповноваженим) із соціального страхування. Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є сформований на основі медичного висновку про тимчасову непрацездатність електронний листок непрацездатності або виданий в установленому порядку паперовий листок непрацездатності. Документи для призначення застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності розглядаються роботодавцем не пізніше десяти робочих днів з дня їх надходження, для призначення допомоги по вагітності та пологах — не пізніше трьох робочих днів з дня їх надходження до страхувальника.

Допомога на поховання застрахованої особи або члена сім’ї, який знаходився на утриманні застрахованої особи призначається не пізніше дня, що настає за днем звернення. Страхові виплати здійснюються у разі, коли звернення за їх призначенням надійшло не пізніше шести календарних місяців (до 01 січня 2023 року цей термін складав 12 місяців) з дня відновлення працездатності, закінчення відпустки по вагітності та пологах, з дня смерті застрахованої особи або члена її сім’ї.

Допомога по тимчасовій непрацездатності, внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, оплачується застрахованій особі в розмірі 100% середньої заробітної плати (оподаткованого доходу) за рахунок коштів Фонду починаючи з вісімнадцятого дня непрацездатності. Перші сімнадцять днів оплачуються за рахунок коштів роботодавця (до 01 січня 2023 року за рахунок коштів роботодавця оплачувалися перші 5 днів тимчасової непрацездатності).

Читайте також

Для надання додаткової підтримки на придбання твердого палива одержувачі житлових субсидій і пільг мають надати згоду на збір, передачу та обробку персональних даних

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Уряд визначив, що для отримання додаткової підтримки на придбання твердого пічного побутового палива...

Щодо заповнення декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Форму декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (далі &...

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Непрацездатні члени сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, мають право на призна...

До уваги громадян!

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

У сервісних центрах Пенсійного фонду України доступна функція — шеринг цифрового паспорта гром...

Інформація про субсидію на опалювальний період з'явиться в особистому кабінеті на порталі Фонду в листопаді

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинко...

Підтвердження стажу роботи внутрішньо переміщеним особам показаннями свідків

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Стаж роботи за відсутності документів у разі, коли підприємства, установи, організації або їх правон...